Arolf03 2023 dec. 04. - 14:13:52
(66/86)
Többször is majdnem sírtam a film során. Érzelmileg nagyon megterhelő volt, viszont tetszett a történetvezetés, és a színészválasztás is. A férfi karaktere tipikus ellenszenves antihős volt számomra, Pénelope Cruz pedig egy újabb varázslatos alakítást nyújtott mint Italia.
mozivaszon01 2023 dec. 03. - 16:32:28
(65/86)
Megrázó, érzelmes film.
Számomra Timoteo karaktere kissé ellenszenvessé vált a cselekedetei miatt, feleségét és szeretőjét is sajnáltam.
Tetszett, hogy fokozatosan új információkat tudhattunk meg a férfi múltjából a több idősíkon való megjelenítésnek köszönhetően.
A film vége rendkívül megrázó volt.
tvhangya 2022 jan. 02. - 17:17:54
(64/86)
Ugyanez a film, 8 évvel később, más címmel. Nem semmi.
letitbe 2018 márc. 08. - 15:59:56
(63/86)
Ha szívszorító romantikus drámákról van szó, nálam ez az elsõ számú.
proklima 2015 máj. 10. - 08:52:09
(62/86)
Nagyon jó film a szerelemrõl, szeretetrõl, vívódásról.
Tetszett, ahogyan Sergio Castellitto rendezõ ezt a több idõsíkon játszódó történetet bonyolította.
Penélope Cruz nagyon jó ebben a szerepben.
Tetszett a film.
A 10-es skálán 9 pont (ts:9).
9/10
zenitt 2015 jan. 05. - 23:13:35 9/10
(61/86)
10/9

Zseniális alakítások. Mindenkinek csak ajánlom.
10/10
perigeo 2013 dec. 26. - 01:36:42 10/10
(60/86)
Óriási. Ide nem kellenek szavak, csak végig kell nézni, átadni magad a filmek és elvarázsol. Remekmû.
morning glory 2012 márc. 30. - 13:48:17
(59/86)
Lehet hogy rosszul gondolom de én a végén úgy értelmeztem a filmet hogy Italia visszajött "segíteni" a szerelme lányának életben maradását. Abból gondoltam mert addig ült a széken míg a kislány életveszélyben volt. Amikor túl volt az életveszélyen elment. Mintha a túlvilágról segítette volna az orvost egy nehéz pillnatában. Lehet hogy többet gondolok a dolgok mögé. De nekem így tûnt.
10/10
csineva-xx 2012 jan. 11. - 16:09:05 10/10
(58/86)
***SPOILER*** ...a cipõ sok-sok év után a helyére kerül... ***SPOILER VÉGE*** - úgy érzem, itt valami feloldódik!
10/10
csalazsuzsa 2012 jan. 11. - 13:53:36 10/10
(57/86)
Penelopé Cruz nagyon nagyot nõtt a szememben - hatalmas alakítás volt!!
10/10
10/10
csalazsuzsa 2012 jan. 11. - 13:52:31 10/10 Előzmény csineva-xx
(56/86)
Fura mosoly?
Én konkrétan végigbõgtem az egészet. Nem emlékszem, mikor volt rám film ekkora hatással.
10/10
csineva-xx 2012 jan. 11. - 01:55:12 10/10
(55/86)
Bocs mindenkitõl, de asszem a január 8-i (alább néhánnyal) hozzákotyogásaim SPOILER-gyanúsak...
10/10
csineva-xx 2012 jan. 11. - 01:52:53 10/10
(54/86)
Szia katalany! Ühüm, értelek... :)Le a tutyimutyikkal! :)
"A történtek hatására pont, hogy el kellett volna hagynia a hazug, szeretet nélküli életét." - írod... Igen, valóban egy gyáva puhapöcs... Viszont a "elhagyásnál" van egy sokkal nehezebb dolog, szerintem, mégpedig az, hogy a történtek hatására elfogadja és magáévá teszi azt az életet, amit addig felületesen élt, és megtanul közel kerülni azokhoz az emberekhez, akik abban társai, megtanul szeretni... Szerintem ez egy még nehezebb dolog...
De ugyebár a film zsenialitását bizonyítván még lehet sok-sok érdekes és személyes nézõpont... Kérdés, ki mire fókuszál... :)

Szerelemtõl sújtva - én nem láttam, csak olvastam róla... Passz, de én úgy érzem, ott nagyobb hangsúlyt kap a hazugság, itt viszont az teljesen mellékes, viszont a keserû kizárólagosság, amivel a férfi a nõ érzelmeit és szenvedélyét bitorolja, már sokkal inkább közös lehet... passz...
No, jóccakát!
hegeduspg 2012 jan. 10. - 16:35:17
(53/86)
A nemek közötti Adyt idézve "örök harc és nász" jó példája. És az örök törvényt itt sem lehetett átírni -- amelyet a nagy számok törvénye alapján állították össze de kivétel mindig van - a nõk elõször a szívükkel a férfiak az ágyékukkal tudnak szeretni. Itt a férfi szeretetét kérdõjelezném meg kicsi jel de nálam nagyott ütött a fehér színû aluljáróban Italia búcsúzik, hogy elutazik -- inkább csak erejét próbálgatja -- a doki lecsap rá és búcsúpuszit ad az arcára, hogy nem fut utána... a történtek után ilyen kicsire nem adhatunk.
Kicsit a Szerelemtõl sújtva hangulatát éreztem igaz csak a felétõl láttam.
hegeduspg 2012 jan. 08. - 19:35:41
(52/86)
Ritka gyöngyszem lehet sajna az utolsó ötven percben kapcsolódtam be és nagyon hiányzik a kockák eleje. Nem tudjátok esetleg nem adják újra vmelyiken duna, m1???? Köszönet.
10/10
csineva-xx 2012 jan. 08. - 19:32:58 10/10
(51/86)
Egyébként meg ezzel a filmmel Sergio Castellitto neve számomra egy életre bevésõdött a filmtörténelembe. Nem ismertem, de eztán "üldözni" fogom színészként, rendezõként, de még forgatókönyvíróként is.
Jó film, 10/10!
10/10
csineva-xx 2012 jan. 08. - 19:19:15 10/10
(50/86)
***SPOILER PÓTOLVA***

Tök igazad van a pasit illetõen, de szerintem nem elhanyagolható, hogy Italia (akit ugyebár a szexualitásba nem más, mint a saját apja vezetett be) bizony „otthonra” talál a falhoz döngölt megalázott helyzetben. Ha megfigyeled, eleinte guminõként tûr, és látványosan a harmadik találkozásukkor ölel vissza elõször, itt találkozik valami újjal, itt adja meg magát igazán, itt kezd bízni… (szóval nem két perc gyönyörért…)
Másrészt szerintem Italia álomszerû jelenlétét vehetjük úgy is, hogy szimbolikusan Timoteo be nem vallott, fel nem vállalt és ki nem élt vágyait, érzéseit, fájdalmait jelképezi. Timoteo Italiahoz hasonlóan szeretetlen családból jön, de Italia vele ellentétben nem él hazug látszatéletet, hisz nem vitte semmire, ebbõl adódóan nem is kell semmiféle társadalmi elvárásnak megfelelnie. Timoteo szándéka Italia sorsának megmentése, ami ugyebár nem sikerül – vagy mégis? Hiszen Italiat a halála elõtt a motel személyzete elõtt „nejem”-nek szólítja a szerelme… Italianak meg kell halnia, sõt, a magzatának is meg kellett halnia (aki minden bizonnyal Timoteo fantáziájában fiúcskaként létezett) ahhoz, hogy Timoteo „megtérjen” családja, felesége, a vállalt élete mellett.
Amíg a lánya a mûtõben van, élet-halál között, fura módon kísérti a régi „kapcsolata”, ez az álom-szerû nõ… Lássuk be, akármennyire is kemény fájdalmas momentumok határozzák meg ezt a filmet, a végsõ hangulata mégis inkább kellemes, egy fura mosoly a mi szánk sarkában is marad a végén… Vagy nem?
katalany 2012 jan. 08. - 14:07:22
(49/86)
Számomra ez a film a "fogalmam sincs ki vagyok és merre tartok" típusú puhapöcs férfiakról szólt, akik kellõ empátia hiányában bárkit felhasználnak a szánalmasan gyáva életük "jobbítására". És azokról a kihasználható, magukat semmire sem becsülõ nõkrõl, akik egyáltalán nem ismerik fel a helyzetüket, és 2 percnyi gyönyörért/figyelemért hajlandóak az egész életüket lábtrölõ szerepben végigsenyvedni.
Egyébként az alakítások valóban kimagaslóak voltak. Mégis a fentiek miatt egyáltalán nem tetszett a film. Maga a történet volt sajnos nagyon tipikusan igaz, a kapcsolatok túlnyomó többségére, éppen ezért meglehetõsen fájdalmas volt nézni.
Caline 2012 jan. 08. - 01:18:52
(48/86)
Minden követhetõ és érthetõ benne!

Szuper volt! 10/10!
MárKa11 2012 jan. 07. - 23:58:29
(47/86)
jó ez a film csak követni tudni kell