Téma: Négy szoba

pie85 2014 szept. 25. - 20:34:29
(79/99)
Amúgy csak én látok párhuzamot a Négy szoba negyedik szobája és Hitchcock A kötél között? Sztem utóbbi inspirálta Tarantinót: szinte vágatlan, hasonló kameramozgások, hasonló dialógusok, csak a történet más... Egyáltalán nem negatívumként írom, sõt!
De ezt észrevette más is rajtam ívül? :)
7/10
-_Roger_- 2014 jún. 02. - 21:11:40 7/10
(78/99)
Kicsit félve kezdtem el nézni.Madonnát és Banderas-t külön-külön is utálom.Szerencsére eme jelenségek keveset szerepelnek a filmben,így a némi izléssel megáldott nézõknek nem feltétlenül lesz hányingerük.Na jó...Banderas-nak azért megvolt a maga 5 perce a szokásos egoista buzulásával.Tim Roth talán egy kicsit tényleg túljátszotta a szerepét,de nagyon jól állt neki ez a figura.A csattanó-a lényeg-:Egyszerû és zseniális.Jót nevettem.
1/10
pelu 2014 febr. 12. - 07:41:59 1/10
(77/99)
Az elsõ két szoba annyira rossz, h kapcsoltam ki az egészet. Az elmondások alapján hiába javul nagyot a film a másik 2 szobánál, ennyire gyengén nem indulhat film. Ezt nálam értékelhetetlen...
pie85 2013 márc. 10. - 23:00:34
(76/99)
Tim Roth karaktere az elsõ szobánál valami iszonyat túlzás és idegesítõ, rettentõen infantilis! Kicsit talán túljátszotta a szerepét.
Amúgy az elsõ szoba történetét kimondottan gyengének találtam, cseppet sem érdekes a sztori, nem is vicces, szerencsére nem is tartott sokáig.
A másodiknál valamivel érdekesebb, viszont totálisan zagyvalék és túlzás az egész. Infantilisek a karakterek már túlzottan és maga a sztori is nagyon gyenge, nincs egy lebilincselõ pillanata sem.
A harmadik szoba viszont már erõsen meghozta a kedvem a filmhez, nagy emelkedés az elõzõ kettõhöz képest. Vannak benne poénok, szórakoztatott és tetszettek a karakterek is!
SPOILER amikor a végén elszabadul a pokol, ég a szoba, hulla az ágy alatt, sztriptíz a tévében, és a Banderas megkérdezi Tedtõl h "jól viselkedtek?", azon szakadtam! :D SPOILER VÉGE

viszont a negyedik szoba Tarantinóval egyszerûen zseniális!!!!
felrakta a pontot az í-re, ha ez nincs, az egész film felejtõs lenne.
imádom a dialógusokat meg a karaterkidolgozásait midnen filmjében, még soha nem csalódtam egyikben sem!
külön nagyon tetszett még h szinte vágatlan volt az egész , és a kameramozgások, kompozíciók is zseniálisak voltak.
maga a sztori pedig végig lebilincselt, odatapadtam szinte a képernyõhöz h atyaég, mi lesz ebbõl! :D

szóval
1. szoba 10/1
2. szoba 10/2
3. szoba 10/6
4. szoba 10/10
pie85 2013 márc. 10. - 22:57:35
(75/99)
Tim Roth karaktere az elsõ szobánál valami iszonyat túlzás és idegesítõ, rettentõen infantilis! Kicsit talán túljátszotta a szerepét.
Amúgy az elsõ szoba történetét kimondottan gyengének találtam, cseppet sem érdekes a sztori, nem is vicces, szerencsére nem is tartott sokáig.
A másodiknál valamivel érdekesebb, viszont totálisan zagyvalék és túlzás az egész. Infantilisek a karakterek már túlzottan és maga a sztori is nagyon gyenge, nincs egy lebilincselõ pillanata sem.
A harmadik szoba viszont már erõsen meghozta a kedvem a filmhez, nagy emelkedés az elõzõ kettõhöz képest. Vannak benne poénok, szórakoztatott és tetszettek a karakterek is!
SPOILER amikor a végén elszabadul a pokol, ég a szoba, hulla az ágy alatt, sztriptíz a tévében, és a Banderas megkérdezi Tedtõl h "jól viselkedtek?", azon szakadtam! :D SPOILER VÉGE

viszont a negyedik szoba Tarantinóval egyszerûen zseniális!!!!
felrakta a pontot az í-re, ha ez nincs, az egész film felejtõs lenne.
imádom a dialógusokat meg a karaterkidolgozásait midnen filmjében, még soha nem csalódtam egyikben sem!
külön nagyon tetszett még h szinte vágatlan volt az egész , és a kameramozgások, kompozíciók is zseniálisak voltak.
maga a sztori pedig végig lebilincselt, odatapadtam szinte a képernyõhöz h atyaég, mi lesz ebbõl! :D

szóval
1. szoba 10/1
2. szoba 10/2
3. szoba 10/6
4. szoba 10/10
9/10
csineva-xx 2012 dec. 18. - 01:13:28 9/10
(74/99)
Sokadszor is üdítõ!
Valahogy olyan ez a film, mintha a rendezõk közös öröm-"zenélése" lenne, négy zseniális szólóval, amiben simán el tudom képzelni, hogy talán Tim Roth némi improvizációs lehetõséget is kapott, esetleg az alakja kicsit nyitva lett hagyva, rá lett bízva... Mesterien fûzi össze a négy elég különbözõ hangulatú történetet...
(Olyan nyilvánvalóak és felismerhetõek a rendezõk kézjegyei! Bár a második – egyébként szenzációs rész – atyját nem ismerem, de ahogy itt a port-on rákerestem, a Levesben Steve Buscemi-vel is igen finom csemege lehet...)
Nagyon erõs 9-es!
1/10
idõjós1010 2012 nov. 26. - 01:34:04 1/10 Előzmény csibu
(73/99)
Szobánként más a rendezõ.
7/10
convar 2012 márc. 03. - 23:11:28 7/10 Előzmény ricsárd7
(72/99)
Csak annyit találtam ezzel kapcs.ban hogy ingyen vállalta a szerepet. Talán ezért.
7/10
convar 2012 márc. 03. - 23:02:46 7/10
(71/99)
Ötletes forgatókönyv, figyelemreméltó koncepció.

Egyébként a Tarantinos rész a legjobb, az kissé kiemelkedik a többi közül :)


7/10
4/10
csibu 2011 máj. 09. - 15:24:27 4/10
(70/99)
Alapjáraton tetszenek Tarantino filmjei, a Jacki Brown, és a Ponyvaregény óriási alkotások és ha akciófilmnek tekintjük, a Kill Bill sem rossz. De ezek a legújabb filmjei, illetve ez a Négy szoba, hát nem is tudom...

konkrétan ebben a filmben ugye négy nagyobb jelenet van. Az elsõ poénos ugyan, de hülyeség, a második zagyvaság (ott ment el a kedvem a filmtõl), a harmadik vicces (a jelenet vége felé kezdett érdekleni megint, hogy na ebbõl mi lesz), a negyedik pedig iszonyat jó. Ez a negyedik jelenet tetszett, de annyira még ez sem jó, hogy megérje végignézni elõtte 1 órát a filmbõl. Sajnos ez a film nem tetszett...
russian 2011 ápr. 10. - 11:27:15
(69/99)
Az elsõ két történet szerintem nagy hülyeség volt, de az utolsó kettõ tetszett. Jóindulattal: 6/10
LCsajszi 2011 márc. 13. - 19:44:24
(68/99)
Én más véleménnyel vagyok. Nekem végig szórakoztató volt mindegyik rész, egyikkel se volt bajom, kivéve az utolsó szobánál, ahol kicsit unalmas volt az eleje, hogy ott vitatkoztak és vártam a lényeget már mi fog történni. Nekem a káromkodások unalmasak voltak, számomra nem a csúnya beszédektõl lesz egy film vígjáték.

SPOILER
Ez, hogy levágni a kisujjat, tipikus Tarantino brutalitás, csak A Ponyvaregény meg a Jackie Brown tetszett tõle, a többi filmje nem, a Kill Bill meg inkább a vér látványára megy, én nem szeretem a túlzott erõszakot.
10/10
ricsárd7 2011 febr. 18. - 22:12:07 10/10 Előzmény arspell
(67/99)
Köszönöm a választ :DDD
10/10
ymzee 2011 febr. 16. - 15:25:06 10/10
(66/99)
A film eszméletlen, de csak annak ajánlott, aki szereti Tarantinot.
arspell 2011 febr. 03. - 17:03:26 Előzmény ricsárd7
(65/99)
A három szög és a gombolyag az eredeti sztori kellékei. Mint a 4. szobában is említik, ezt a fogadást nem õk találták ki. Roald Dahl, az Egy ember délrõl címû novellájában ismerhettük meg ezt a "játékot" melyet késõbb sokan megfilmesítettek. Az erdeti sztoriban a szobalánytól kérnek gombolyagot, szöget, kalapácsot és húsvágó bárdot. Az elsõ kettõ a ball kéz lekötözéséhez szökséges. Itt Tarantino ugyes rendezése révén az ember azt hihetné, hogy valamit mondani akar vele, holott csak részeg karakterek révén, elsiklottak felette! Ezért zseniális és fantasztikus Tarantino. Remélem kielégitõ választ adtam! :D
10/10
ricsárd7 2011 jan. 23. - 22:33:26 10/10
(64/99)
Nagyon bejött a film, a 3. és 4. szoba verhetetlen jóó :D a 3 szöget és a gombolyagot én sem értem... :S meg még azt, hogy Bruce Willis neve miért nem szerepel a stáblistában? ha valaki tudja írja le köszönöm! :)
10/10
Ford Mustang 2010 nov. 22. - 19:17:36 10/10
(63/99)
Szerintem is, az eleje kicsit vontatott volt, de aztán beindultak az események, ezek után pedig remekül folytatódott a film. 10/10!
dannnnn 2010 júl. 29. - 14:28:58
(62/99)
4.szoba: MIÉRT HOZ GOMBOLYAGOT ÉS 3 DARAB SZÖGET? MIÉRT?
dr66 2009 okt. 11. - 16:45:47
(61/99)
Az elsõ szoba dögunalom,a második már jobb valamivel aztán jöttek Banderasék ami már jó volt és a vége az uccsó szoba helyrerakta a filmet.Viszont Tim Roth-akit kedvelek- karaktere renedesen túl lett játszva egyszóval idegesítõ volt.A kevesebb több lett volna belõle.Nem tudom ki találta ki neki ezt az idétlenkedést.
9/10
Hawersracz 2009 okt. 07. - 16:26:40 9/10
(60/99)
Nagyon tetszett film, bár megmondom õszintén, ha nem Rodriquez és Tarantino jegyezte volna az utolsó két szobát, akkor az elsõ kettõ után kivettem volna a dvd-t és olyan messzire hajítom amennyire csak tudom.
Tim Roth nagyon jó, minden mozdulatán be lehet halni. Bár az õ karakterét is csak az utolsó két szobában kedveltem meg. Banderas hozta a tõle elvárhatót. Tarantino meg már ebben a filmben is tudta, hogyan rendezze meg saját magát.
Összeségében szerintem egy ku*va jó film,(még az elsõ két szobával is). A záró akkordon meg be lehet sz*rni!:D