2/10
veszelka 2018 dec. 31. - 12:53:08 2/10
(69/89)
A mi filmgyártásunknak csak ennyire telik ? Tényleg ? A sztori egy köpedelem. A szinészi alakításokért talán érdemes lehet végignézni a filmet. Mert ők tényleg jók !
9/10
sadrok 2018 nov. 07. - 14:06:23 9/10
(68/89)
Egészen jó kis szórakoztató magyar vígjáték. Többnyire jó színészi alakításokkal... külön kiemelném Rudolf Pétert, többször eszembe jutott, hányszor kellett újra felvenni egyik másik jelenetet, mert a színészek elröhögték a forgatást... :-))
9/10
pubikutya 2018 nov. 06. - 23:58:54 9/10
(67/89)
Teljesen jó színészi gárda,hozzájuk illő szereppel !!! Nem végigröhögős, de nèzhető. ( a szopóállarcos Zoliról,mindig a pap jut eszembe????????????)
8/10
ligetiz51 2018 máj. 15. - 08:37:38 8/10
(66/89)
Kiváló magyar vígjáték, remek színészi játékkal. Nálam 8/10.
_goldie_ 2017 jún. 24. - 13:53:30 Előzmény Péterrrrrr
(65/89)
igazad van Lovas Rozi remek ebben a szerepben is..elhiszem neki amit játszik olyan õszintén teszi és kitûnõen játszott amiben csak láttam
..nekem Stohl játéka mesterkélt..
10/10
Péterrrrrr 2017 jún. 18. - 11:58:10 10/10
(64/89)
Nem tudom, hogy olvastátok-e a kritikákat, de ez szerintem nagyon ül:
http://port.hu/cikk/magazin/ferjem-uram-pasim/article-30597

Na igen, ez alapján tényleg 6-os a reális osztályzat. De ettõl függetlenül is kifejezetten tetszett és lekötött a film.
És habár a kisfiú nem túl jó színész, de annyira aranyos, hogy én meg azt sajnálom, hogy nem mutatták és beszéltették a filmben többet... :-)
10/10
Péterrrrrr 2017 jún. 18. - 11:51:43 10/10 Előzmény _goldie_
(63/89)
Neked az a természetes, nekem meg az, hogy számomra a legjobb sztori és alakítás a Stohl - Gubik -Kisfiú trió volt..., és nagyon tetszett a filmben Lovas Rozi, Keresztes Tamás alakítása is. Nekem nagyon bejött a film, és kb. 8-as. De adok neki egy 10-est, hogy ellensúlyozzam valamelyest a méltatlan lepontozásokat.
Macskassy88 2016 márc. 24. - 21:20:44
(62/89)
Igen, kb. ennyit érdemes tudni róla.
Torolt Felhasználo 2016 márc. 23. - 17:12:33
(61/89)
fideszkdnp-propaganda arról hol a helye a nõnek (otthon, gyereket szülni, és befogni a p*fáját ha a ffi szól hozzá).
7/10
convar 2016 febr. 28. - 17:33:53 7/10
(60/89)
Egyetértek azokkal akik szerint az Intim fejlövés jobb volt, frissebb, eredetibb. De azért ez sem lett rossz - persze ez a film is nagyon "magyaros", dehát azt el kell fogadnunk, hogy mi magyarok csak magyar filmeket tudunk gyártani, azok minden elõnyével és hátrányával együtt. És igen, a színészek is olyanok amilyenek, hol jobbak, hol rosszabbak, dehát ebben megint hogy versenyezhetnénk Amerikával, amikor ott egy 30x nagyobb népességbõl választódnak ki azok a színészek akik a nemzeti filmgyártásért felelhetnek?

Szóval egy magyar filmet sztem mindig a helyén kell kezelni - kicsi ország, kicsi színész/író/rendezõ/stb. "állomány", így aztán itthon jóval szûkebb, belterjesebb a szakma mint nyugaton, és nincsenek is abban az a folyamatos, erõs versenyhelyzetben mint hollywoodi kollégáik.

Rudi alakítása mindenesetre itt is felejthetetlen, ha nem is az egész, a pumpálása mindenképp :))))
http://indavideo.hu/video/Rudolf_Peter_Most_elolrol_kell_pumpalni_az_egeszet_-_filmreszlet

Tompos Kátya pedig szuperszexi volt abban a babydoll-ban! :) (A ruha teszi az embert, mekkora közhely, de mennyire igaz.)


7/10
8/10
Semprini 2015 júl. 26. - 13:32:25 8/10
(59/89)
SPOILERT tartalmazhat!

Szajki Péter az Intim fejlövés után most még egyszer megcsinálta gyakorlatilag ugyanazt a sémát: ezúttal is több sztorit mesél el párhuzamosan, a téma is ugyanaz, a szálak nem fedik át egymást, de ellentétben a hasonló típusú filmekkel (Rövidre vágva, Igazából szerelem) a szereplõk nem találkoznak más történetek szereplõivel, viszont az Intim fejlövéssel ellentétben ezúttal kapunk némi pozitív végkicsengést a sztorikhoz, míg az elsõ film esetében minden abszolút reménytelennek látszik az utolsó pillanatban is, itt azért úgy tûnik, még rendbejöhetnek a dolgok, és a párok nem mennek szét törvényszerûen, mint ahogy az életben bizony hasonló esetekben alighanem történne.
Nekem tetszett az Intim fejlövés is, ez viszont szerintem jobb lett, talán a jobb szereplõgárdának is köszönhetõen. Többnyire ismert arcokat látunk, de nem agyonhasznált színészeket. Valamennyien jól hozzák a karaktert, öröm nézni a játékukat, szurkolunk nekik, együtt érzünk velük.
Szóval jó kis filmecske lett ez, még ha kicsit le is lett koppintva az Intim fejlövés, de hát a rendezõ úgy érezte, van még négy sztorija, amit el akart mesélni - igaz, hogy kicsit talán túlságosan is hasonló szituációkat kapunk, de aki nem látta a másik filmet, annak ez éppúgy újdonság erejével hathat.
8/10
Gábor Miseta 2015 máj. 21. - 07:16:01
(58/89)
kicsit SPOILER

A swingert kipróbálni akaró páros talán a leggyakoribb a valóságban is. A nõ felfogása(hazugság) hogy nem akarja(nyíltan nem), a pasié pedig, hogy inkább csak úgy szeretné, hogy csak még +1 lány(önzõség).
_goldie_ 2014 júl. 16. - 22:27:29
(57/89)
azon kivételek egyike a magyar filmpalettán ami színvonalas nézhetõ és van mondanivalója
a legjobb természetesen Rudolf Péter-Schell Judit kettõse :))
a Stohl-Gubik pedig a legkevésbé..
..a film vége számomra meglepõ fordulatokat hozott (a szakítás avagy békülés témában)
összességében nekem tetszett..7-8-at megér

ajánlom még: http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=142584
férfi sorsok..férfi szemszögbõl :)

kép --spoiler lehet--
a Szilvi-féle "igazi összemelegedés szimbóluma" :))
filoszemitabélus 2014 júl. 15. - 12:06:58
(56/89)
A film tele van humorral, de nem a sasjózsiféle seggre csapkodós, hanem elgondolkodtató, kissé kesernyés, intellektuális humorral. Kacagtatva beszél igen fontos problémákról. Nem vitás, hogy napjainkban a házasság intézménye válságban van, ezt támasztja alá az a száraz statisztika, hogy az összes házasságkötés mintegy 60 %-a válással végzõdik. Ennek egyik fõ oka valószínûleg az a jelenség, hogy egy átlagos házasságban élõ férfi a szenvedélyes szerelem elmúlta után minden jó nõt szívesen lefektetne. A különbség annyi, hogy van aki ezt be is vallja magának és van aki nem. Az lehet, hogy nem teszi meg, de az is tény, hogy ez lemondással, feszültséggel jár.
Zseniális Rudolf Péter jelenete Schell Judittal. Humoros, de rettenetesen kínos és ezt olyan természetességgel játssza el, éli át a két remek színész, hogy le a kalappal elõttük.
Lehet a filmet boncolgatni, kritizálni, de százszor inkább egy ilyen rólunk szóló, elgondolkodtató magyar film, mint egy bugyuta amerikai családi film, vagy romantikus film,(amikkel éjjel-nappal tömnek minket a kereskedelmi televíziók) tele idióta klisékkel.
melinda77 2014 júl. 14. - 23:41:48
(55/89)
Szuper film volt, gratulálok mindenhez: történetek, szereplõk kiválasztása, kamera, színészek... rendezés. Ilyen egy jó modern (nemelszálltmûvész)film. És ez most a miénk :)
10/10
kukacfej 2014 jún. 14. - 11:12:41 10/10
(54/89)
Na ez a film teljesen rendben van!
7/10
r0t0 2014 máj. 24. - 11:36:31 7/10
(53/89)
Nem értek egyet az elõttem szólóval. A fényképezés és a rendezés a magyar viszonyokhoz képest kifejezetten nívós. Nem szájbarágós, nem a nézõt hüjjéneknézõs. A színészek játéka is egészen jó. Rudolf Péter és Schell Judit a szokott színvonalat hozzák, ez nem meglepetés.
Érdemes viszont név szerint kiemelni Lovas Rozit. Az alakítása valami elképesztõ, világszínvonalú, sõt még felette! :) Szorosan a nyomában Tompos Kátya és Mészáros Béla. Remek volt kollégák!
Mellékszerepben Szikszai Rémusz is kiváló, remekül adta a karaktert. A tetõn bizonyította, hogy nem csak ökörködni tud. De nem tudnék mondani senkit, aki ne tetszett volna. A leggyengébb Buci volt, de tõle már megszoktuk a Stallone-mélységû képességeket, így fogadjuk el és így szeretjük.
A sztori meg olyan, amilyen. Van akinek bejön, van akinek nem... Abszurd helyzetekbe futott hétköznapi párkapcsolatok. Én jót szórakoztam.
5/10
feeco 2014 ápr. 22. - 10:15:06 5/10
(52/89)
Megint egy magyar film, amelyben a jó színészek csak küzdenek, hogy hihetõ legyen az alakításuk, de - megfelelõ forgatókönyvíró és dramaturg híján - senki nem ad használható és hiteles dialógusokat a szájukba.
Jó ötletek tömkelege félbehagyva, õszintének szánt, mégis hiteltelen féligazságok ismétlõdése, csapnivaló operatõri munka és gyenge rendezés.
"Lehetett volna jó is" kategória. 5/10
10/10
Salinas 2014 jan. 28. - 16:32:03 10/10
(51/89)
Sokat gondolkoztam rajta, hogy vajon miért ilyen megosztó ez a film. Hogy az embereknek tényleg ilyen csökött az érzelmi intelligenciája, hogy nem képesek a mondanivalót meglátni ebben az alkotásban?! Vagy egy korábbi hozzászóló véleménye a helyes, miszerint magukra ismernek emberek a karakterekben?! Õszintén szólva nem tudom, de az a gyanúm, hogy mindkettõ fennáll ezzel a filmmel kapcsoltban. Szerintem igenis túl lehet lépni azokon a problémákon egy kapcsolatban, amiket a film felsorakoztat, és igenis muszáj arra sarkallni a mai fiatalságot, hogy küzdjenek a kapcsolatokért, mert mostanában divat lett a partnereket is eldobható árucikként kezelni... Személy szerint nagyon örülök, hogy elhangzott végre nyíltan egy férfi szájából, hogy minden férfi úgy van "beállítva", ahogy van. Ezt én már sok nõnek próbáltam elmagyarázni, hogy bármennyire is trógernek tûnik, meg azért vannak bõven olyan férfiak, akik azok is, de nem feltétlenül szabad ezt egy káros személyiségjegyként kezelni. Kemény ösztönök és médianyomás dolgoznak a háttérben, és szerintem sok sorstársam bólogatni fog, amikor elolvassa ezt, mert ugyanakkor az aki a hûséget választja, nap mint nap keményen megküzd azért, hogy elnyomja ezeket az késztetéseket. A szeplõtlen fogantatásról, egyik exbarátnõm jutott eszembe, akivel visszatérõ vitánk volt, hogy ha egyikünk meddõvé válna, akkor milyen megoldásokkal lehetne orvosolni a problémát?! Nekem szent meggyõzõdésem, hogy ilyen helyzetben a lehetõ legközelebbi hozzátartozómat szeretném "bérapaságra" felkérni, hogy ha távolról is, de legalább legyen valami közöm ahhoz a gyerekhez... Na ezen Õ aztán teljesen ki volt akadva, hogy ez perverz hülyeség, meg a rokon aztán jogot formál majd a gyerekre stb... Ezzel csak azt akartam érzékeltetni, hogy különbözõek vagyunk, és ez egyáltalán nem rossz. Mondjuk a másik átverése sem a legszolidárisabb megoldás, de olykor lépni kell!
Számomra teljes mértékben betalált ez a pár történet, valószínûleg azért is tetszett annyira, mert a mondanivalóját már korábban magamévá tettem. Szóval, aki hajlandóságot érez a film megnézésére, azt csak bátorítani tudom, ne ijedjetek meg a lehúzásoktól! Értékelésem 8/10, de 10-et adtam neki, hogy kicsit kompenzáljam a sok lehúzást! :)
10/10
Indrabendzsó 2014 jan. 26. - 22:09:12 10/10
(50/89)
Ez a ritka filmek egyike itthon, ami nem lett giccses. Nagyon tetszett a film, azért, mert abszurd szituációkat ábrázol úgy a maguk drámaiságában, hogy azok mégis viccesek tudnak lenni akkor abban az adott pillanatban. A következõben pedig azt is megérzed, hogy mennyire drámai az, annak az adott embertípusnak, aki éppen benne van. Érzékelteti valahol az egymás mellett élõ emberek összefutó történeteit, pedig mégsem futnak össze közvetlenül. Ill. szerintem nem hiba azt ábrázolni, hogy vannak melegek ebben az országban is. Az emberek szeretik becsukni a szemüket, mert ha nem látják, akkor az nincs...(errõl a régi rendszerek jutnak eszembe.. tipikus) de attól még van és attól csak még jobb, hogy benne van ez is, hogy ez nem egy coming out-os ábrázolás, ami bár vicces, de nagyon nem fedi a valóságot! A film nagyon pozitív élmény! Csak ajánlani tudom :)