Téma: Nick Cave

_goldie_ 2014 máj. 29. - 22:03:15
(12/12)
Segítõ Béka 2010 okt. 12. - 09:34:45
(11/12)
hiányzik innen a Berlin felett az ég c film, amiben caave szerepel
Obránszky Ármin 2009 máj. 14. - 22:27:17 Előzmény eucrow
(10/12)
Nálam David Bowie a mérce, de Morrison sokak szemében az. Egyébként én is nagyra tartom a Gyíkkirályt! :-)
eucrow 2009 máj. 13. - 16:26:00 Előzmény Obránszky Ármin
(9/12)
Igen, nagyon is illik a Berlin... hangulatához. Úgy tudom, élt is egy darabig a városban.
De mért pont Jim Morrison? Nálad õ a mérce?
Obránszky Ármin 2009 máj. 08. - 13:38:44 Előzmény eucrow
(8/12)
Megkockáztatom, h szuggesztívebb, mint Jim Morrison.A Berlin felett az égben felejthetetlen, amikor megszólal a hangja: http://www.youtube.com/watch?v=NH8VAeqyvS8
eucrow 2009 márc. 05. - 15:36:15 Előzmény sushi
(7/12)
Azért az igazsághoz ez is hozzátartozik ugyanarról a lemezrõl, Parti Nagy Lajos fordításában:

"Döglik értem férfi, nõ
Magas és sovány alak
Vagyok, mondhatni csinos csávó,
Bizonyos fényben s nézõszög alatt

(...)

Ismeritek a bukszaszájú halat,
A tenger rongya õ,
Néztem szegény Mrs. O'Malley-t,
Ki épp oly ronda nõ.

Állához nyomtam a pisztolyt,
A képe rücskös, bamba,
S repült is, mint koszos edény,
Feje a mosatlanba."
eucrow 2009 márc. 05. - 15:30:46
(6/12)
Az a szép, ahogy a gyilkosságról énekel. A Murder Ballads albumon szinte az összes dal morbid halálesetekrõl szól, szerintem az O'Malley a legdurvább, a Millhaven meg haláltáncra hasonlít. Ezen az albumon mindenki meghal, a végén meg vendégzenészekkel eléneklik, hogy Death is not the end... volt iróniája. Mindig elmondja interjúkban, hogy sokan meghallották a rádióban a Where the wild roses growt, hasonló balladákra számítva megvették a lemezt, és hanyatt estek például a Stagger Leetõl, mert nem erre számítottak. A régi rajongóknak meg általában nem jött be az "elhajlás".
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én szívesebben hallgatom a régi dolgait, pedig nem tartom magam vaskalapos rajongónak. Nagyon sajnáltam, amikor Blixa elment, most meg Mick Harvey is kilépett...
Olvasta valaki az És meglátá a szamár...-t? Durva és lebilincselõ, csak váltogatja a stílusokat, hol közönséges, hol fennkölt, és a vége... Állítólag most is ír egy könyvet, és a Proposition rendezõjének segít.
sushi 2008 szept. 10. - 14:09:14
(5/12)
igen, 1996-os szám...hát az szent, hogy Nck Cave-vel énekelni egy közös dalt elég megtisztelõnek érezném...

" Harmadnap levittem a partra
És megcsókolt ott, hol a vadrózsa nõ
Ahogy fölém hajolt, még súgott egy szót
És láttam, hogy markában ott van a kõ

Utolsó nap a rózsákhoz mnetünk
Õ feküdt a parton, fölkelt a szél
Egy búcsúcsók még szóltam: Vesszen a szép!
ÉS vadrózsát dobtam az ajka közé "

Ez az utolsó két versszak... OLyan szép:)
offtopic
Moldávia bánata 2008 szept. 10. - 12:35:57 Előzmény sushi
(4/12)
Na figyelj csak! Az igaz, hogy Kyle-nak nincsenek túl bonyolult dalai, de azért van egy-kettõ, ami dallamra azért annyira nem rossz. :)
Valamelyik nap láttam is vele egy interjút, aztán ott áradozott Nick Cave-rõl is.
sushi 2008 szept. 10. - 02:02:05
(3/12)
igen õ volt, olyan szép az a szám meg amirõl szól...:)Kb. Kyle Minouge egyetlen jó száma:P Hehe!:D...
Moldávia bánata 2008 szept. 09. - 23:30:40
(2/12)
Õ az, aki Kyle Minouge-gal együtt adta elõ a Wild Roses címû, szép balladát, ugye?
sushi 2008 szept. 09. - 01:02:52
(1/12)
jajj istenem de szeretem!!!!voltam rajta koncertjén idén...eszméletlen jó volt:)életem egyik legjobb koncertje volt, bár én csak a régi számait ismerem...megvettem a könnyvét is nagyon szuper dalszövegei vannak benne...érdemes elolvasni...a kedvenc számom tõle a Fifteen Feet Of Pure White Snow...legjobb klipp, legjobb száma:)...és hááát nézzetek rá...nem jó pasi???:)