7/10
jonny0762 2012 nov. 27. - 20:47:44 7/10 Előzmény rea1
(46/66)
jo kis film sok benne a vér ,jok az akció jelenetek is 10/7.
rea1 2012 jún. 27. - 10:24:21 Előzmény eynrg
(45/66)
Hasonlóan vélem én is. Engem nem zavart a sok vér ennél a filmnél,na de kérem hogy 2009-ben erre fussa csak a történetírónak... Számomra kiszámítható volt végig,Sho Kosugit meg sokkal inkább megnézném egy japán moziban.
eynrg 2012 jún. 25. - 14:06:31
(44/66)
A pozitívum az, hogy egy kicsit más, mint a hasonló jellegû filmek.
Egyébként az az érzésem, a kifolyó vér mennyiségével akarták a lehetõ
leglátványosabbá tenni, ami nálam nem jött be, sõt az egész
ellenszenves volt.
A mai, végtelen mennyiségû vért és sötét jeleneteket igénylõ mozitársadalomnak
talán ez kell, én inkább maradok a klasszikus nindzsafilmeknél, még akkor is,
ha bõvelkednek technikai bakikban.
Judgement 2012 jún. 16. - 02:16:55
(43/66)
Én máshonnan közelítenék a témához.
Egyik este nagyon kifogytunk már a nézhetõ filmekbõl, és késõ volt már egy komolyabb hangvételû darabhoz így gondoltuk "pár sör" mellé elmegy majd.
Ahhoz képest hogy leültem megnézni egy Nindzsagyilkos címû filmet egész pozitívan csalódtam. Technikailag jól volt kivitelezve, és még a kevéske történtet is igyekeztek normálisan elõvezetni.
Egynek elment, sokkal rosszabbra számítottam!
sawyerx 2012 febr. 11. - 20:24:40
(42/66)
ebbõl egy sokkal jobb filmet ki lehetett volna hozni, de ez így nagyjából arra ment ki, minél több animált vér folyjon.
5/10
Ford Mustang 2012 jan. 24. - 02:07:56 5/10
(41/66)
Egyszernézõs kaszabolós múvi, sok értelme nincs. Hossza 95'
4/10
idõjós1010 2011 dec. 06. - 18:05:46 4/10
(40/66)
Azt hiszem hogy most egyetértünk
perry 2011 dec. 06. - 16:24:58
(39/66)
Na most nem szeretnék belekeveredni:). Ezek a filmek ipari termékek, ez által arra vannak teremtve, hogy szolgálják a csihi- puhi, reszketés és szívroham közeli állapotot valamint zsigeri félelmeink kielégítését.
Az, hogy van Cohen fivérek szintû szórakoztatás, az tényleg egy másik filmesztétikai kategória.
A vitatott film is próbál ilyen irányú kísérletet tenni, ez viszont kísérlet is marad.
A Fûrész pedig nem más mint mûfajában: ipari mûremek:), mondhatnám céhmesteri "oklevél".
4/10
idõjós1010 2011 dec. 06. - 07:02:30 4/10 Előzmény perry
(38/66)
Annyit tennék csak hozzá, hogy vérrel átitatott filmet is lehet élethûbben rendezni. A Láncfûrészes gyilkos c filmben is volt pár igencsak véres jelenet, de úgy hiszem érezhetõ a kettõ között a különbség.
4/10
idõjós1010 2011 dec. 06. - 06:56:58 4/10
(37/66)
javíts ki ha tévednék, de ezt a beszélgetést nem én kezdeményeztem. Másodsorban pedig te is éppen elég bõkezûen osztottad a soraidat. Viszont ha egyetlen szóra kellene csak leredikálni a véleményemet akkor íme itt van.: BÓVLI
perry 2011 dec. 05. - 22:38:37
(36/66)
Felesleges vitáznotok kibékíthetetlen ellentétetek miatt a filmmel kapcsolatban.
Idéznék egy netes kritikából mert szerintem az igazság nem odaát hanem itt van:
"
Összegzés: Kicsit többre számítottam, nem titkolom. Az egy pillanatig sem jutott eszembe, hogy magvas, és lebilincselõen csavaros történettel rukkolnak elõ. Még valami ki*aszottul nagy látványra sem számítottam. Csak korrekt iparosmunkára. Van is, de mégis keserû a szám íze. Talán kevesebb cséphadarás, több világosság, lightosabb vérfürdõ moziként nagyobbat szólna. Persze, a napi gyilkolási adagunkat bõven megkaptuk, sõt. Az egy négyzetméterre esõ hullák számában a film az élmezõnyhöz tartozik. Nindzsák valahogy úgy vannak feltüntetve, mint a parancsot habozás nélkül végrehajtó ész nélküli mészárosok. Nem is értem, miért. Hentesmunka a javából ez a film. Olyan kölcsönzõs szagú, ne kerülgessük a lényeget."

6/10

Kenobi


Módosítás dátuma: 2010. február 25. csütörtök, 11:36

Joomla SEF URLs by Artio



Filmcsoportok
Legújabb Filmek
Legjobbra értékeltek
Legnagyobb látogatottság
[Rio]

[A gyerekek jól vannak]

[Sikoly 4.]

[Ismeretlen férfi]

[Maci Laci]
4/10
idõjós1010 2011 nov. 22. - 08:20:52 4/10 Előzmény algi
(35/66)
Én nem tudom mit értesz "írás" alatt, de errõl eddig nem is volt szó. Viszont amirõl te beszélsz, az inkább a rendezést dicséri. Ami pedig a sztorit illeti, azt már korábbi hozzászólásomban lezártnak tekintettem. Röviden és tömören annyi a lényeg hogy sztori nem túl erõs, de ebben a filmben a látványon akart lenni a hangsúly, így nem is baj. Ami az akciójeleneteket illeti, én megfelelõ mennyiségûnek találtam, viszont bóvli volt az egész mindenestül.
Ne ragozzuk ezt tovább.
algi 2011 nov. 21. - 18:02:36 Előzmény idõjós1010
(34/66)
Az írás nem a sztoriban merül ki. Az írás olyanokban merül ki, hogy pl. a nyitójelenet jól volt megírva. Vagy pl. abban, hogy sokkal izgalmasabb volt úgy a mosodai jelenet, hogy nem látjuk a bunyót. Az is az íráshoz tartozik pl. hogy az elemlámpa fénykörében harcolnak, és miután egy pillanatra odébb mozdult a fény, már nincsenek ott. Ezek ötletes dolgok, amelyeket nem lehet ott helyben, forgatás közben vagy az utómunka folyamán kitalálni, ez a forgatókönyvíró munkája. Az, hogy a sztori másodlagos egy filmben nem azt jelenti, hogy szarul meg lehet írni. Az csak annyit jelent, hogy vannak elõre lefektetett szabályok, amelyeket lehet követni, és nem kell újra feltalálni a forgatókönyvírást. Tehát nem kell sziporkázni, de a hibák is sokkal jobban látszanak. Ebben a filmben pl. rendkívül hosszú volt a várakozás addig, amíg beindult az akció, ez egy ilyen hiba, és rögtön ki is zökkentett (annál a résznél olyan érzésem volt, hogy egy német tévéfilmet nézek). De cserébe a többi része jól volt megírva.
4/10
idõjós1010 2011 nov. 18. - 08:09:06 4/10
(33/66)
Azért a kettõ nem ugyanaz. meghallgatni a tömör lényeget, vagy végignézni a filmet.
vannak egészen jó sztorival megáldott filmek, és vannak olyanok is ahol ez másodlagos. Ebben a filmben is inkább a látványon lett volna a hangsúly, de az én szememben az is totál bukta lett, sõt mi több viccesen eltúlzott, és mû.

"Az zavart kissé, hogy az emberek túl könnyen darabokra estek, mintha csak papírból lettek volna"
A szamurájkardok meglepõen élesek. :-)
algi 2011 nov. 17. - 18:52:37 Előzmény idõjós1010
(32/66)
Ha a sztorin múlna a dolog, akkor nem néznénk filmeket, mert elég lenne, ha a szomszéd elmeséli a sztoriját. Most néztem meg ezt a Nindzsagyilkost, és azt leszámítva, hogy az elsõ fele kissé vontatott, a jelenetek, a poénok ötletesek benne. Mondjuk én több bunyót vártam, de ami bunyó volt, az tetszett. Az zavart kissé, hogy az emberek túl könnyen darabokra estek, mintha csak papírból lettek volna, és ez rontott a horrorisztikus hatáson.
4/10
idõjós1010 2011 nov. 11. - 17:39:26 4/10
(31/66)
Hát nem erõltette meg magát, de egy ilyen filmbe ennyi szotri is pont elég.
algi 2011 nov. 11. - 11:33:15 Előzmény idõjós1010
(30/66)
Én azért fogom megnézni, mert kíváncsi vagyok a sztorijára (pontosabban a forgatókönyvére). Wachowskiéknak nem tetszett az eredeti, úgyhogy a gyorsíró Straczynskire bízták a teljes átírást (6 héttel a forgatás elõtt), aki egész jó sci-fi író.
4/10
idõjós1010 2011 jún. 14. - 09:59:43 4/10
(29/66)
Nem a sztorival volt itt a probléma, hanem pont a véres akciójelenetekkel.
Nem a sok vér miatt, alapból bóvlinak tûnt minden ilyen jelenet.
Amúgy szerintem ezt a filmet senki nem a sztori miatt ült le nézni,én sem.
Viszont pont abban csalódtam ami miatt eleve lemezre írtam a filmet.
atis840 2011 jún. 14. - 00:26:10 Előzmény idõjós1010
(28/66)
Sokan itt még gyengén nyomják! Ezalatt azt értem, hogy ilyen filmtõl várnak el jó sztorit! Ugyan már, én még ide sem jöttem fel, hogy megtudjam 1-2 hsz-tõl, hogy milyen a sztorija, mivel tudtam, hogy akár lesz neki, akár nem, az biztos egy kalap szart nem ér majd...Ezért alapból úgy néztem, hogy elsõ 5perc után már tekertem is a következõ kaszaboláshoz. Azért ilyen koreográfiákat, meg szabdalást még a Machete is megirigyelhetné az biztos! Engem amúgy nem zavart a sok vér:) Max az, hogy valamelyiknek elég volt egy vágás a halálhoz, valakinek meg 100 is kevés volt. Meg az a sok dobócsillag, ami a fõszereplõt mindig kikerülte vmiért;)
6/10
DaveeTheStar 2011 márc. 27. - 16:39:25 6/10
(27/66)
Penge hangulata van,jó is lene ha nem lenne 5000l vér meg nehezen döglõ karakterek. 6/10