Téma: Nyomás alatt

8/10
offtopic
_Freddy_ 2011 okt. 27. - 16:32:26 8/10 Előzmény greeen
(14/34)
hol mondtam ilyet hogy én nevetgéltem rajta?? tudom hogy nekem írtad, de ha már nekem írod akkor a "Válasz"-ra menj és ne csak simán írj ide
8/10
beo71 2011 okt. 27. - 15:55:35 8/10
(13/34)
Igazi kis költségvetésû gyöngyszem!
Lassan,kissé vontatottan indul,de amint megkedveli az ember a fõszereplõ srácot(tényleg van benne Keanu Reeves)életre kel a film,jönnek a szeretetre méltó karakterek és egy mosolygós,jó érzés keríti a hatalmába az embert,pedig itt depressziós tagok boldogítják egymást,mégis árad mindenkibõl a szeretet,jóindulat,megértés.
Nem vígjáték(még véletlenül sem)aki ez alapján választ meglepõdhet,a Másnaposok sztárja most nem úgy fura,teljesen más,persze most is különc,de itt mindenki az és éppen ettõl érdekes.Jó film.8/10.
Jó zenék csinálnak hangulatot és kedves,nem tolakodó vágás foglal össze remekül pillanatnyi állapotokat,ami aztán az egész filmre kihat.
greeen 2011 okt. 03. - 11:55:16
(12/34)
Sehol nem csináltak a filmben viccet a betegek viselkedésébõl!Ilyenek a pszichiátrián a betegek.Vagyis Találkozol ilyen betegekkel mint a filmben.Akkor mért ne lehetne hitelesen ábrázolni?!Ha ezeken a betegeken nevetsz,akkor menj be a pszichiátriára látogatóként,és ott is nevetsz.Csupán csak hitelesen ábrázolta az életüket.A száll a kakukk fészkére is kõkemény dráma,de ott is nevetgélhetnél a pszichiátriai betegeken ha az vicces neked...
8/10
offtopic
_Freddy_ 2011 szept. 21. - 07:29:24 8/10
(11/34)
Tegnap megnéztem, Zach Galifianakis remek színész, ebben is nagyot játszott. Mint ahogy a Terhes Társaságban és a Másnaposokban. A film tetszett, de nem igazán illik viccet csinálni beteg emberek viselkedéseibõl. 10/8
8/10
offtopic
_Freddy_ 2011 szept. 20. - 11:01:44 8/10
(10/34)
a Másnaposokból a pali sokat játszik benne? megéri megnézni?
9/10
Wolfeinstein22 2011 aug. 20. - 01:14:38 9/10
(9/34)
A film mûfaját nem a benne rejlõ poénok teszik vígjátékká, hanem a befejezés. Akkor lett volna ez a történet dráma, ha végül a tinipár öngyilkosságot hajt végre.
Eszméletlen, hogy egyes színészek hogy hasonlítanak egymásra. Amikor megláttam a kis srácot, azt hittem Keanu Reeves fia játssza a fõszerepet. Egyébként minden szereplõ nagyon hitelesen adta elõ a maga karakterét.
A történet picit vontatott ugyan, de az értelme és mondanivalója miatt érdemes elmélázni rajta, fõleg a magyar embereknek, akik még hajlamosabbak a depresszióra, mint az amcsik. Hibát csak annyit találtam benne, hogy a fiatal pszichiátria részleget nem hiszem hogy New Yorkban csak két gyerek tölti be.
16 éven felülieknek ajánlom. 10/9
1/10
Rahar 2011 aug. 14. - 21:36:30 1/10 Előzmény toyotakacsa
(8/34)
Hasonló véleményem van nekem is. Egyáltalán nem kötött le, szinte végig untam az egészet. Egyrészt hiteltelennek érzem az alaptörténetet, pszichiátriára azt utalják be, legalábbis Magyarországon, akinek nyomós oka van rá. Valamint, hogy valaki valóban pszichiátriailag nézve is úgymond kiboruljon ahhoz szerintem kicsit kevés, hogy nagy rajta a nyomás. Ennyi erõvel a mostani fiatalok legalább 30 százalékának akkor bent kellene feküdnie. A cselekmény vezetése pedig igencsak lapos, belelát mások életébe, rájön arra, hogy mire is? Természetesen amint van egy barátnõje szinte minden megoldódik, ez a nagy problémamegoldás? Az egész egyszerûen irreális, például a szülõk miért nem vitték el már elõbb orvoshoz, pszichológushoz a gyereket, hiszen állandóan összehányta magár. Persze akkor nem lenne a filmnek története.
toyotakacsa 2011 aug. 12. - 21:34:43
(7/34)
Egy darab poén sincs benne, tuti nem vígjáték. Nekem nagyon unalmas volt, bánom hogy megnéztem.
10/10
Judga 2011 aug. 05. - 09:37:04 10/10
(6/34)
Szerintem is dráma (kinek jutott eszébe, hogy vígjáték lenne?!). Semmi elszálltság, a helyzetet 20 fölött mindnyájan ismerjük. Néha nem árt emlékeztetni rá.
Egyetlen unalmas másodperce sincsen, teljesen hiteles és pozitív.
zsuzsi76 2011 aug. 04. - 15:45:57
(5/34)
Engem nem kötött le, untam, úgyhogy 10/6-t adnék
heromiky 2011 aug. 01. - 18:14:23 Előzmény BoKK
(4/34)
szerintem is egész jó film és igazad van a címmel kapcsolatban, csak még annyit hogy a cím Magyar jelentése szerintem : Ez egyfajta vicces történet.
BoKK 2011 júl. 30. - 10:29:49
(3/34)
Ilyen borzalmas címet-.- miért nem volt jó az eredeti It's Kind of a Funny Story ( Ez egy kedves, vicces történet kb.) mert tényleg az a film. Talán lehet volna többet is kihozni belõle mint sanderb írta, de nekem nem hiányzott mert pont egy kedves vicces történetre vágytam:) és mindenkinek ajánlom aki nem akar Nyomás alatt lenni (mert ez egy szar cím -.-).
8/10
sanderb 2011 júl. 22. - 17:15:44 8/10
(2/34)
Én adok ennek a filmnek egy biztató 8-ast, pedig egyrészrõl kevesebb, de...
Megint találtak egy jó történetet, amiben több maradt rejtve, mint amennyi a felszínre került. Nem sikerült a témába mélyebbre jutni, amitõl emlékezetes alkotás születhetett volna. Így maradt egy kellemes esti film aranyos szereplõkkel, akiknek nem engedték meg, hogy tehetségüket kamatoztassák. Se nem dráma, se nem vígjáték született, ami gyanús, de legalább eljutott a történet a-ból b-be. 10/8
9/10
toff 2011 júl. 14. - 12:11:18 9/10
(1/34)
Nem vígjáték, hanem dráma, még ha nem is kell hozzá zsepi.

A sztori spoiler nélkül: Craig nehezen viseli a tinédzserek gondjait (suli, csajok, jövõ), ezért néhány napra pszichiátriára kerül, - egy felújítás miatt a felnõttek közé, - ahol megismeri önmagát és másokat, újraértékeli az életét és felfedi rejtett képességeit.

Keir Gilchrist a Külvárosi kamaszokhoz hasonlóan ismét hiteles nyomi tinédzserként. (Pár év múlva viszont már kínos lesz, ha nem tud kimászni ebbõl skatulyából.)

Aki Zach Galifianakis miatt nézi meg, számítson rá, hogy itt nem az agyatlan barmot kell játszania.