4/10
issti 2023 jan. 20. - 00:49:43 4/10
(20/80)
Limonádé cukor és citrom nélkül.
Kínos volt nézni, ahogy ilyen remek színészek, forgatókönyv és rendezés híján csak lézengtek a kamera előtt. Semmit nem vártam, de még így is mérhetetlen csalódás.
8/10
vki69 2023 jan. 20. - 00:30:56 8/10 Előzmény saabiport
(19/80)
Nem voltál megfelelő hangulatban, csak ezért volt számodra nézhetetlen.. Ez nagyon jól hozta a kort és az akkori megélt életérzéseket... Ez jó film. Nagyon jó a fő castingok! Szép munka minden színésztől. Érdemes megnézni. Ok nem egy akció dús krimi de könyörgöm 1980-as években ??? reálisan nem volt arra lehetőség... tehát az hamis lenne! ÉS NAGY PACSI az ARCHÍV részletekért!
8/10
anything 2022 nov. 08. - 02:24:54 8/10
(18/80)
Engem eltalált, nagyokat nevettem. Ahhoz persze, hogy minden értelmes legyen a nézőnek, kell egy bizonyos kor!
10/10
offtopic
janderka 2022 okt. 13. - 00:01:17 10/10 Előzmény janderka
(17/80)
Ráadásul a fimben látható jegyűzéres Linda-részlet a Panoptikum c. epizódból lett betéve, ami azonban csak 1986-ban került adásba - miközben a film ugye '84-ben játszódik.
10/10
Szinger Éva 2022 okt. 12. - 22:43:10 10/10
(16/80)
.
10/10
offtopic
janderka 2022 okt. 12. - 21:42:19 10/10 Előzmény janderka
(15/80)
Na jó, a Lindával asszem mellélőttek. Az első epizódokat ugyanis a net archívuma szerint csak 1984 végén adta le az MTV és nem nyáron.
10/10
janderka 2022 okt. 12. - 20:47:22 10/10 Előzmény saabiport
(14/80)
Szellemi feltőtődést vártál? Óh, akkor te lukra futottál :)))
1/10
saabiport 2022 okt. 12. - 20:25:09 1/10
(13/80)
Én sajnálom, de borzalmasan rossz ez a film. Aki szellemi feltöltődést keres, kerülje el! A retro életérzés miatt kapott esélyt nálam, de még azt sem tudtam értékelni. Értem, hogy kis költségvetés meg minden, de nem kell feltétlenül filmet csinálni, ha nincs pénz rá. Érdekes az infó, hogy az alkotók szerint a vágóasztalon összeállt a mozifilm. Én úgy láttam nem állt itt össze semmi, elpocsékolt időnek éreztem ezt a 90 percet. :(
10/10
janderka 2022 okt. 12. - 18:59:59 10/10
(12/80)
És akkor most jöjjenek a részletek. :) Számomra külön öröm volt, hogy végre mertek archív anyagokhoz nyúlni. Akár spórolásból, akár koncepcionális okokból. Nekem pont ez hiányzott a "hálivúdinak" ajnározott év eleji Besúgóból. Ráadásul ezeket egész jól összehangolták a mai jelenetekkel. S ami VHS fílinges volt is (pl amikor Maurer beszambázik egy nyugati Setra busz elé) direkt poénosan hatott - idézőjelbe téve az egészet mókát.
Jók voltak a kellékautók. Jutott belőlük mindenhová bőven mindenféle, még az utazós snittekbe is. Nem éreztem azt csóringerséget, mint az HBO-s kémsorozatnál. És értlekeltem a korabeli hírességek megidézését is. Bár leginkább Hans Dietrich Genser figuráját találták el (Soltész és Kádár nem igazán hasonlított).
És ami a történelmi hűséget (illetve a belügy akkori működését) illeti. Mivel ez egy családi vígjáték volt, nekem abszolút belefért ennyi lazaság.
10/10
janderka 2022 okt. 12. - 18:45:09 10/10
(11/80)
Jó, jó, és jó!
Tökéletesen hozta a retró feelinget, s immár nem kamaradarab jelleggel. Minden olyan külsőségre figyeltek, amin mások korábban elbuktak. És Mészáros Máté is kaphatott végre egy barna lencsét a beteg szemére!
Kedvesen nosztalgikus indulás, korabeli izgalmasság, kellő retróhatás, jól összefésült helyszínek. Szóval nekem, szerda délutáni moziélménynek tökéletes választás volt.
Köszi Lévai Balázs!
10/10
Greta21 2022 okt. 04. - 09:41:05 10/10
(10/80)
Nem vártam sokat a filmtől, de annál jobban tetszett! Végig nevettem, a zenéket, karaktereket is jól kiválasztották. Ez egy kis vicces magyar "krimi-vígjáték", nem kell annyira komolyan venni és a hibákat keresni. Rendkívül szórakoztató volt!
10/10
levkati 2022 okt. 03. - 12:10:47 10/10
(9/80)
Nagyon szuper! Imádnivaló karakterek. Nagyon szórakoztató! Ajánlom mindenkinek!
10/10
LookAtMe 2022 okt. 02. - 23:20:39 10/10
(8/80)
Szórakoztató, eredeti, görbe tükör a Kádár-korszakról. Mészáros Máté (Maurer Gyuri) viszi a prímet! Nem erőltetett a humora.
Ajánlom mindenkinek, aki egy jóféle limonádéra vágyik.
10/10
caomilla4 2022 szept. 30. - 23:08:50 10/10
(7/80)
Nagyon nagyon tetszett, jól megcsinálták a retròt, szuperek a színészek, feldobta az esténket. Régen nevettem ennyit. 10/10
1/10
funfun 2022 szept. 28. - 18:37:10 1/10
(6/80)
Jéééézus!!! Az utóbbi 2-3 évben elég sok magyar filmet láttam, a nagyjából nyárra időzített vígjátékokat kifejezetten szerettem, viccesek voltak, jórészt érdekes sztorival. De ez a film teljesen zéró volt számomra. Annyira mű, annyira sztori nélküli, annyira logikátlan, hogy az valami hihetetlen. Nagyon gyenge volt, végig untam. 1 pontot tudtam rá adni.

Retróra, nosztalgiára épített, de azért ilyesmi még az ötvenes években sem nagyon fordult elő, hogy

Ide írd a spoileres tartalmat

rendőrök csak úgy bezárnak valakiket egy frissen megölt ügynök mellé egy hűtőházba. Na meg egy külügyminiszter csak úgy udvarolgat a bálteremben. Meg ahogy dekonspirálnak valakit, mert... áh, nem is folytatom.

10/10
husragohidvero69 2022 szept. 28. - 17:54:12 10/10
(5/80)
legjobb film
4/10
hakrer 2022 szept. 25. - 12:05:01 4/10
(4/80)
Se eleje, se vége. Spoiler!
Honnan volt erre pénzük, hogy olasz és francia tengerpartra menjenek? Egy kis autósműhelyből? 4 főre? Na jó, partvezetők jól fizethetnek. A postás előző nap hozza az útleveleket, mikor az indulás dátuma már fix? Hááát... na jó, vígjáték, nem dokumentumfilm. Ezt még kőnnyebb elengedni, de a vége már tényleg egy nagy semmi. Olyan, mintha várhatnánk egy 2.részt. Az állambiztonság követi és figyeli a családot, majd senki nem kérdezi meg, ki cserélte ki a filmeket, és hol a keresett szalag? Belengetik, hogy ha emberünk nem működik együtt, 10 év fegyház, ezt nyomatékosítva hűtőkamrába zárják őket, majd a szalagnak lába kél, ők pedig egy szó nélkül elindulhatnak haza? Ez még egy vígjátéktól is túl nagyvonalú cselekménykezelés. Főleg azért, mert a retro-faktor miatt egy nosztalgikus korba helyezték a sztorit, akkor adják vissza annak a kornak a jellegzetességeit, mert én azt érzem, hogy ez csak a ruhákban és a bútorokban valósult meg. Hiteltelen, még vígjátéknak is. Szőke Abigélt nagyon tolják, de a kissrác fényévekkel jobban játszik bárkinél. Én már unom Pokornia Lia mindig ugyanolyan alakítását, pedig alapvetően bírom. Mindig ugyanaz a vontatottan, lassan beszélő, kissé bambácska nő, ugyanazokkal az unalomig ismételt arckifejezésekkel. Tényleg ennyire nincs ebben az országban utánpótlás, vérfrissítés a színészeknél? A kislány majdhogynem szerelmes, a srác atveri, és sehol egy könnycsepp, egy kis szomorúság, mikor 16 évesen egy nyaraláson megismersz valakit? Nem hiteles. Kádár kicsit sem hasonlított, nem hiszem el, hogy egy kis maszkkal vagy sminkkel ennél többet nem lehet kihozni belőle. A csillagok a korszaknak, meg a magyar filmnek szólnak, de ez most nem lett az igazi. Ja, egy kritika címe: " könnyesre röhögtük magunkat az új magyar vígjátékon". Átlatszó, fizetett kritika. 2-3 közepes poén volt benne, az a mosolygós, kuncogós fajta. Tele volt a terem, de sem kitörő kacagás, sem könnyes röhögés nem volt senkinél.
5/10
blood.1 2022 szept. 23. - 22:35:13 5/10
(3/80)
A történet lapos, unalmas, mellettem elaludtak a székben. A retro hangulatot jól sikerült megidézni, bár a rendezők előző filmjében sem volt ezzel probléma. A film ugyanazzal küszködik, mint a Nagykarácsony. A jó hangulat megteremtése nem elég egy emlékezetes filmhez. Gyenge közepes.
9/10
tartakovsky 2022 szept. 23. - 19:11:05 9/10
(2/80)
Kis túlzással mintha a Mézga család elevenedett volna meg.

Spoiler!
A végén azért ütött a sakkozós jelenet, amikor Kádár odaszólt a kisfiúnak, hogy mutassa meg , hogy milyen a magyar virtus. Hát megmutatta. :DDDDDDD
8/10
diktatore 2022 szept. 18. - 19:50:04 8/10
(1/80)
Üde színfolt a magyar filmek között, kellemes, szórakoztató - de túl sokat azért nem szabad várni tőle.

Moziban néztem meg, egy olyan vetítésen, mely után közönségtalálkozó volt az alkotókkal. Jelen volt Pokorni Lia, Mészáros Máté, Szervét Tibor és a két rendező. Itt elhangzott, hogy a film eredetileg tv filmnek készült volna, de a vágóasztalon olyan jó anyaggá vált, hogy kibővítették mozifilmmé - emiatt az eredeti forgatást (kb. 2021 szeptember) követően egy évvel néhány pót jelenetet is felvettek.

A film, az alkotók bevallása szerint is kis költségvetésű produkció - ez az oka, hogy számtalan '80-as évekből származó archív felvétel található a filmben. A sztori néhol "leül" és vontatottá válik, de általában új erőre kap a film. Nagy, kultikus mondatok, hatalmas eget rengető poénok nincsenek benne, mégis kellemes kikapcsolódást nyújt.

Ami még érdekesség lehet, hogy a család luxus hotelszobája a Gellért Szállóban található, és korábban Páger Antal lakosztálya volt.