10/10
klapp 2008 jan. 09. - 00:36:34 10/10 Előzmény Királysirály
(24/324)
Ha a magyar tévében láttad, biztosan le volt szinkronizálva. Ez komoly baj, mert az eredeti párbeszédek egyszerûen zseniálisak, arról nem is beszélve, hogy milyen tök jó déli tájszólásban beszélnek a szereplõk. (Én felirat nélkül nem értettem volna a felét se, pedig jól tudok angolul.)

És amúgy szerintem nagyon sokat elárul a korabeli Amerikáról, nekem ez is nagyon tetszett benne. A zene is nagyon jó, szerintem tök jól össze van rakva ez a film.
issy 2007 febr. 17. - 18:16:20
(23/324)
szükségem lenne a filmre, sehol nem tudom megszerezni! SEGÍTSÉG!
Királysirály 2006 dec. 07. - 22:22:51
(22/324)
A béka, az igen! Az aranyos volt! De a rohadt kövér bántotta! :(
Egyébként mondj egy többszáz évvel ezelõtti slágert! És persze olyant (is), amire be tudsz indulni!
Az operatöri munkát elismerem! Ezt az egyet!
x-tro 2006 nov. 28. - 15:47:24
(21/324)
Lehet, hogy éppen ez a jó a Coen-filmekben, hogy nincsen bennük az a marha nagy "meszidzs", amelyett amúgy Amerikában, és emígyen mindenhol, hajlamosak az alkotók filmjeikbe beleszuszakolni. Kis pici meszidzskék, okos beszólások, stb... Jirí Menzel ha echte amerikai lenne, akkor csinálna ilyen filmeket.
Lau1 2006 nov. 28. - 11:53:00
(20/324)
Nekem kicsit halkan üzennek ezek a filmek, de azért lenyûgöztek... többször is láttam õket, sokszor vetítették ,de még1x már lehet ,hogy nem vállalkoznék rájuk... A Fargohoz kellene egy óriástv, valami alkohol és -10 fok odakint :)
…
Ez a Clooney gyerek majdnem olyan jó volt itt ,mint Buscemi a Fargoban –na jó, õ utaánozhatatlan és mégis alig volt nagy filmje :( Az összes Clooney szerepet kicserélhették volna rá, milyen vicces lett volna…
italoman1 2006 nov. 27. - 23:12:34
(19/324)
A Nagy Lebowski is irtó jó volt, tényleg. Nekem még a Fargo is nagyon bejött. :-)
italoman1 2006 nov. 27. - 23:10:16
(18/324)
Tök igaz, hogy Coenék filmjeit általában nem lehet beskatulyázni. Szerintem az igazán jó filmek többnyire ilyenek.
x-tro 2006 nov. 27. - 17:23:40
(17/324)
lemaradt az, hogy állítólag ezért Moby még mindig lóg a jogdíjakkal, és az hogy (ON) az Ó tesvér, is ... éppen errõl a korról beszél. Én érzek is valami hangulati, kifejezésmódbeli hasonlóságot a két látszólag más-más vizeken evezõ "csónak" között.
x-tro 2006 nov. 27. - 17:18:19
(16/324)
Csak offolnék egyet Moby ügyben, bármennyire szeretem is:

... One of the more interesting aspects of this album is the ways in which it combines old folk music rhythms with modern techno sensibilities. For the album, Moby sampled heavily from the collected works of Alan Lomax in songs such as "Honey", "Find My Baby", and "Natural Blues". This created a sound that was unique among the music that was being released at the time. While the album also has some more standard electronic tracks and ambient pieces, it is this fusion of gospel and techno that this album is usually most remembered for. ...

<a target="_blank" href="http://en.wikipedia.org/wiki/Play_(Moby_album)" title="http://en.wikipedia.org/wiki/Play_(Moby_album)">en.wikipedia.org</a>
x-tro 2006 nov. 27. - 16:49:09
(15/324)
Na csak azt mondom evvel a Moby gyerekkel, hogy a Play-ben éppen ilyen százéves Missouri-parti dalocskákat használt sample-ként. Õ csinálta a zenét, e százéves dallam(foszlányok) felhasználásával. :) Amúgy nem bántom, nekem is megvan.:))
x-tro 2006 nov. 27. - 15:29:02
(14/324)
Egy bizonyos diszkósztár amúgy néhány éve éppen efféle százéves slágerekbõl kaszálta le a (diszkó)világot. Moby- Play
x-tro 2006 nov. 27. - 15:26:49
(13/324)
Ha ez a film nem elégített ki, akkor a hiba nem a filmben keresendõ...
x-tro 2006 nov. 27. - 15:25:00
(12/324)
Akkor sorban:
Nem hiszem, hogy valódi filmbarát, filmrajongó ad hoc mûfaji besorolások alapján ülne be egy filmre. Ezek nem igazán szoktak mûködni, csak B-kategóriától lefele, az olcsó tucatszám készülõ mûfaji moziknál, ám azokat meg nem érdemes megnézni. Ez a film se komédia, természetesen, bár voltak benne a komédiára utaló stílusjegyek. De voltak még krimire, drámára, és sok más egyébre jellemzõek is, hogy vakarhassák fejüket a mindent beskatulyázni akaró könyvtároselmék...
Kaland? Volt benne, vagy te más filmet néztél...
Plágium? Nem. A film elején feltüntették, hogy Homérosz Odüsszeiája alapján írták a Coenék.
A néger vakegér... hm. Vicces. Kháron ladikja is vicces. Ezen visznek át oda ahol sötét van. Valóban jót röhögtünk... De tényleg. Ám nem azért, amiért te....
A zene nemcsak arra szolgál, hogy kockára szívd magad, és a dizsiben csorgasd a nyálad. Nem is feltétlen tombolásra való.
Lau1 2006 nov. 27. - 12:45:14
(11/324)
A megvalósítás szerintem jó lett. Amit a Coen fivérek csinálnak az mindig egyedi, különleges hangulatú valami lesz -ezt a Nagy Lebowski után döntöttem el és így is lett... szeretem a humorukat, minõségnek tartom. A laza, ötletes mesefilmek olykor igen jót tesznek, akik képtelenek átadni magukat a történeteiknek valószínûleg bizonyos történetektõl a lehetõ legjobban idegenkednek... ...
marmyk 2006 nov. 27. - 06:20:06
(10/324)
Attól hogy egy film nem tetszik neked, még lehet jó film. Ez a film szerintem jó. Pl. a zenéje nekem tetszet. És a színészek játéka is. Mellesleg nem egyszer elnevettem magam. A vígjáték nem azt jelenti, hogy szarrá és könnyesre röhögöd magad. A filmek mûfaját meg hagyjuk. Mindenki ossza az észt össze vissza egy film hova tartozik, de senki nem tud róla semmit. Magyarországon nem is létezik a filmbesorolásokról létezõ szabályzat. A dokufilmekre született egy leírás, de az se hivatalos, ha érdekkel keresd a szemle.film.hu. Az hogy egy film milyen filmes mûfajba sorolható nagyon sok mindentõl függ. Mellesleg angolul beszerezhtõ a szabályzat.
Királysirály 2006 nov. 26. - 16:45:40
(9/324)
Akkor sorban:
Sok régi filmrõl azt mondjuk, hogy "poros". Gáz, ha egy film már akkor poros, amikor kikerül a gyárból.
"Genre: Comedy / Adventure / Crime / Music (more) "
- comedi? én igazán humorkedvelõ, humorra vágyó, sõt, humorcsináló vagyok; ezen a filmen nem húztam mosolyra a számat!
Kaland? az nem volt benne! Amit az Odûsszeuszból plagizáltak az baromi rossz volt; ott, egy eposzhoz, egy mitológiai környzetbe ágyazva odaillõ volt, itt, minden erõltetett és hamis! Egyetlen egynek tudtam örülni: az állandóan egyszemélyes vagonon közlekedõ, néger vakegérnek! Ez poén volt! Nem röhögni való, nem Odüsszeuszi, de poén.
Kirimi? az igen. Nem izgalmas, de mûfajilag ráfogható. Néha-néha már emelkedtem a székbõl, hogy "na most fognak nagy dolgok történni", aztán visszahuppantam, mert semmi!
Music: ha elvárják, hogy egy (különben nem olyan rossz, de) SZÁZ évvel ezelõtti slágerre, ma beinduljak, akkor nálam mellényúltak! Mé? te felrángattad a bõrszerkót, beszedted a gyorsítót és rohantál a dizsibe, kitombolni magad erre a számra? Vagy hótraröhögted, esetleg hótraizgultad magad? vagy mûfajilag melyik elégített ki?
x-tro 2006 nov. 26. - 12:18:27
(8/324)
Egy eléggé vicces történelmi tabló volt ez a 910-es évek Amerikájáról, nem mellesleg egy bravúros Odüsszeia-parafrázis. Szórakoztató volt, bár néha Clooney amúgy stílusos szemmeresztgetése idegesített egy picit. Szerintem gáz máshol van...
Királysirály 2006 nov. 25. - 22:17:51 Előzmény nagyl
(7/324)
... és mégse!
Nagyon gáz volt!
nagyl 2006 nov. 25. - 17:29:28
(6/324)
Úgy legyen, ma ez tûnik az egyetlen értelmes filmnek.
italoman1 2006 nov. 25. - 15:54:36
(5/324)
Nekem is nagyon bejött a film, mert igazán eredeti, mint általában Coenék minden munkája. És imádom Clooneyt (ebben is)! :-)))