Téma: Odaát

boom48 2014 aug. 23. - 16:43:03
(7656/7736)
Vki meg tudja mondani ez milyen fegyver?

Folyton ott van a csomitartóban, magamnak csak "gránátvetõ"-nek hívom, de hogy mi a kánya...
boom48 2014 júl. 12. - 17:11:36
(7655/7736)
8. évad:

Oké, elismerem hogy visszaesett a horror-része, és sokkal inkább a fõ történetszálra koncentrálnak ebben az évadban. De hát itt már nyilván menet közben írják a sztorit, és 8 évad az 8 évad, így számtalan történetet/szörnyet kitaláltak már, még karakterek is vannak amiket fel lehet eleveníteni kisebb-nagyobb rendszerességgel, így én nem tudok haragudni azért mert így is tesznek.
Bár legalább zene lenne.
És a forrásanyagot is meglehetõsen össze-vissza, "ahonnan csak tudjuk" alapon kaparták össze.
No persze ez egy újabb afféle mid-series ending, szóval elmegy.

Viszont amiért feltétlen érdemes nézni az az, hogy ez ki***tt IRODALOM. Jó, ez egy sorozat, és alapvetõen szórakoztat - de emellett felvonultat egy nagyon komoly irodalmi eszköztárat, mégpedig úgy hogy többé váljon mint önmaga. Ez nyavajás irodalom, ami megállná a helyét bármely irodalomórán.

Mivel sok a visszatérõ karakter és történet (nem történetszál, odáig nem mennék), így az alkalmi-hírességekbõl kevesebbre lehet számítani, VISZONT cserébe komoly kvalitásokkal rendelkezõ népeket sikerült felbérelni. Nem csak "ah, nem ez volt az abban a sorozatban?" típusú arcok, hanem majdnem címszereplõk! (A képen viszont olyan van aki bár erõteljeset alakít, sehol nem jegyzik. Gondolom kaszkadõr, de...)

Kedvenc rész: több nagyon erõs rész van az évadban, kezdve az évadnyitóval, ***SPOILER PÓTOLVA***vagy ott van amelyikben Benny meghal (hû, micsoda spoiler!). ***SPOILER VÉGE PÓTOLVA***A kedvenc részem viszont a legtöbb felhozható indok alapján a LARP-os 11. rész.

Egyetlen probléma: Belorussziából hogy sikerült a bunkert átvinni az USA-ba AZ EGÉSZ HEGYOLDALLAL EGYÜTT?
Ja, és az évad vége annyira anti-klimax :(

***SPOILER PÓTOLVA***PS: a "gránátvetõ" még mindig megvan, és még mindig nem lett használva - pedig a gólemes rész tökéletes alkalmat kínált! De legalább azon szakadtam mikor ott egy fickó szólítja le Deant. Igen, úgy!***SPOILER VÉGE PÓTOLVA***
boom48 2014 júl. 02. - 21:05:34
(7654/7736)
No, megvan a "leviatános" évad.

A sorozat messze nem fulladt még ki, hiszen a történetek hozzák a színvonalat.
Viszont megértem aki mégis így érzi, végülis ez már a 7. évad, és ennyi után már tényleg úgy érzed "ez csak egy végtelen, hömpölygõ sz*rfolyam". Viszont én pont ezt az érzést kerestem már nagyon régóta az utóbbi 10-15 év horrorjaiban. Nem a belezést, mert az unalmas, és nem is a hûdecsavaros történetet, mert nem azért nézek horrort, és nem is a jujjmegijesztett elõugrik a sarok mögül marhaságokat mert arra nem lehet építeni egy filmet. Ja, és nem is valami depizésben akarok résztvenni. Horronál azt akarom látni hogy rohad a világ, bárhogy küzdesz ellene - ÁM ugyanakkor azt is látni akarom hogy "a hõs gyõz", még akkor is ha a "hõs" a "szörny".

Sajna itt a másik ami miatt nem kicsit úgy érzheti vki hogy a sorozat "kifújt", hogy most a "fõellenség" nem valaki, hanem a Nagy Gonosz Vállalat. A Nagy Gonosz Vállalatnál meg hiába ölöd meg a Zelnököt, rögtön elõlép az alelnök, és minden megy tovább a régiben.
Plusz ugye a koncepció szerint a leviatánok "a szörnyeteg amit még senki nem látott", így nem lehet eljátszani hogy a második részben elõtúrja a Könyvtáros a legyõzésük módját, és csak azon kell trükközni hogy eljussak a Végzet Tornyának Legfölsõ Szintéjenk Legbelsõ Kamrájába ahol a Sárkányvérben Kovácsolt Karddal felhentelem a varázsló kártyapakliját...
Emiatt kb. "visszaestünk" az 1. évadra, ahol jönnek random szörnyek csak úgy.

Kedvenc részem legyen mondjuk a 7. rész, viszont emellett megemlítenék pár színészt: a Garthot játszó csávót azóta imádom mióta elõször láttam a Cool túrában. Õ a tökéletes Anti-Brad Pitt.
A másik az új Meg. Igen, Meg még mindig "él". Ezúttal egy kicsi, pufi testben - viszont illetõ játéka engem meggyõzött.
Ja, és grat az Eurékás csajnak a 20. részben a saját babához!
És ha már "elfelejtett színészek", hát a mellékelt képen látható a Sátán eredeti arca!
De akkor már legyen egy legjobb jelenet is: a Szerzõdés Megvitatása az utolsó részben. Zseniális, földönfetrengõs.

PS: Ebben az évadban sajna nem láttunk bele a csomagtartóba. Az biztos, hogy az elõzõ évadban még megvolt a gránátvetõ, amit eddig biztos nem használtak. Kihasználatlan lehetõség ha engem kérdeztek.
10/10
duckshoot 2014 jún. 29. - 11:19:57 10/10
(7653/7736)
Olyan mintha a 9. évadnak a 22. része lenne a finálé. Így nem is olyan lehengerlõ a 23 vége. De elég szép fordulatot tettek azért bele, hogy üssön :)
Elintézték, hogy könnyen folytatható legyen a sztori és újfent várják a fanok mi lesz ezek után. Ezt most én sem bánom.
boom47 2014 jún. 27. - 14:31:11
(7652/7736)
6. évad:

Csóri kicsi angyal még él.

Az 5. évad után elég nagyot kellett dobbantaniuk - és hogyne mondjam a Purgatórium elég nagy dobás. Fõleg hogy nem csak egy újabb-fõszörny.
Bár attól külön elhasaltam hogy Jön Cthulhu!

Az évadból a "Tapsolj ha hiszela tündérekben" részen hangosan röhögtem, ezzel elnyerte a "legjobb rész az évadban" címet, bár a hagyományos történetrészek között is számos erõs volt (különösen az évadzáró).
És végre ismét van Nagy Rejtélyünk, nem úgy mint egy évaddal ezelõtt.
Viszont a nem-horror utalások már 50% környékén mozognak. Ami önmagában nem probléma, de a tendencia mindenesetre picit aggaszthat.

Ja, valahol azt olvastam a nézõk negatívan reagáltak Ruby karakterére (korábbi évadok). Hát részemrõl még jobban bírtam mint Crowleyt, epdig õ nagy arc.

-----------

SPOILER:
Szóval a démonok csak... lelkek a Poklokban, akik büntetésül rémálmodnak. És megtanította õket egy angyal egyre-másra.
Az angyalok mindennél roszabbak. Egyszerû paraziták.
A szörnyek... Szintén élõsködõk, bár õk másként - és cserébe nyújtanak végül némi ellenszolgáltatást. Tekintve a lehetõségeket, végülis nem is rossz náluk végezni.
boom47 2014 jún. 22. - 23:30:12
(7651/7736)
Bevallom nem tudom mi a "leviatános évad", de itt az 5. évadban még nem fulladt ki a sori.
Bár meg kell hagyni mivel Dean az aki viszi a sorozatot, fájdalmas hogy ezt az évadot végigdepizi. Hangulatgyilkos.
Meg aztán ez az "Apokalipszis" is elég gagyi. Háború feltûnik egy 50-fõs faluban, többiek dettó hasonló szinten mozognak. Senki nem üt rajta mondjuk New Yorkon, Washingtonon... No és persze mondjuk Kelet-Kínán (Derült Égbõl Fasírt valaki?)!
Egyedül Ragály dolgozott nagyban. Azt is megengedem hogy Sam karakterét eléggé megerõsítette ez az évad.

Az évad leginkább a popkultúrából dolgozik, amik viszont egyáltalán nem minden esetben horrortörténetek. De azért még jó.

Az évad kétségkívül legnagyobb pillanata Paris Hilton szereplése, bár ha még mondanom kellene, akkor vagy az õrültekházás epizódot, vagy Éhínség feltûnését mondanám (mondjuk utóbbit leginkább a kezdés "Frankeinstein Játékai" nyitányért). De a "legjobb rész" kategóriában végül a nyertes a "The Devil You Know".

Ja, és az is nagy tuti hogy Lucifer NÕ.
Viszont még õt is lekörözi valaki. A sorozat (eddig) leglenyûgözõbb teremtménye A Halál.

PS: a Gránátvetõt még mindig nem használták, bár továbbra is ott van a csomagtartóban. Amúgy a boxert sem - mondjuk azt minek is tartják?
Ja, és a Mennyekben sz*r a kaja.
boom47 2014 jún. 12. - 12:55:12
(7650/7736)
Kérdés egyáltalán megveszik-e a 6. évadot. Ha igen, felteszem szokás szerint szeptemberben. Vagy jövõ szeptemberben, attól függ mennyit pörgetik még az 1-5 évaddal.

----------------

GOD = Gospel Of Dean

4. évad:

Végre visszajöttek a B-arcok, viszont az évad utolsó harmadában a történetfûzés döcögõs lett.

Az is kérdés, honnan vesznek majd MÉG szörnyeket, mert a klasszikus mítoszokat, meséket és filmeket kilõtték.
Némileg ironikus hogy ezen éveadból a szvsz legjobban sikerült rész a "Monster Movie".

Az is nyilvánvaló volt, hogy (amúgy tökre mint a Diablo-játékokban) a Nagyobb Gonosz a Menny.

Megjegyzés: a gránátvetõ még mindig ott lapul a csomagtartóban kihasználatlanul.
10/10
yxx 2014 jún. 12. - 02:22:19 10/10
(7649/7736)
Vki tudja mikor kezdik el szinkronizálni a 6. évadot?
boom47 2014 jún. 09. - 23:08:06 Előzmény zora
(7648/7736)
Te "is"?

Mer' én kb. 6 hónap alatt 30 évad Star Treket néztem most végig.
9/10
Atis88 2014 jún. 08. - 12:52:13 9/10
(7647/7736)
Mi a francért nem lehet folytatni kapásból a 6. évaddal? Úgy le vannak maradva amcsihoz képest mint a borravaló.
zora 2014 jún. 07. - 21:00:20 Előzmény boom47
(7646/7736)
Én is 6 hónap alatt zavartam le a 9 évadot... :-)))
Jó kis számítást csináltál!
boom47 2014 jún. 05. - 14:33:25
(7645/7736)
3. évad:

Kifejezetten hiányoznak az ismerõs arcok a sorozatból, felteszem a vendégnevek hiánya a visszatérõ szereplõk száma miatt tûnt el. Össz-vissz 3 "már láttam" arc volt az egész évadban, mondjuk ebbõl egy Harmony a Buffyból.

Megjegyezném hogy a GRÁNÁTVETÕT még mindig nem használták semmire.

MEg egy kicsit számoljunk utána hány démon is van.
Mivel idõbe telik a holtak átformálódása, vegyünk egy átlagos középkori napot. Ez mondjuk 500,000,000 fõ.
Vegyük az átlagéletkort 25 évnek (mert nem csak a felnõttek érdekelnek).
Hanyagoljuk el a szökõéveket és hasonlókat, legyen az átlagév 365 nap.
Kormegoszlás szerint ideális társadalmat veszünk, azaz minden nap ugyanannyian halnak meg és születnek.
Tehát egy nap meghal 500,000,000/25/365 = kb. 55,000 fõ. 1 nap alatt.
Vegyük hogy mivel a történetben vagy fel vagy le kerülsz, 50% a valószínûsége mindkét iránynak. Az egyéb lehetõségekhez (szellemként otragad középen) elhanyagolható számot rendelünk.
Ez 27,500 új démon minden egyes nap.

Eddigi kedvenc részeim:
1. évad: a vendigo
2. évad: a "jó" vámpírok (Amber Benson yo)
3. évad: GHOSTFACERS

A rendõrségi szál amúgy kreténség, semmi mást nem kellett volna csinálni mint még anno együtt mutatkozni a hullával. Amúgy meg nagyon erõltetett.

Plusz forgatókönyvekbõl sem állunk túl jól. Jó, írósztrájk meg minden, de ezek akkor is más filmek forgatókönyvei.
boom47 2014 jún. 02. - 08:39:03
(7644/7736)
2. évad:

Nagyjából elfogytak a szörnyek, új alig van.

Az évad elsõ fele elmegy apuci siratásával, szerencsére nem a szokásos igénytelen-élvezhetetlen módon.

A végén mikor leég a csehó kifejezetten fájt hogy Jo-t még csak meg sem említették.

A gránátvetõt még mindig nem használták, bár továbbra is ott van a kocsiban.
zora 2014 máj. 23. - 12:47:35
(7643/7736)
Sam hangján én is meglepõdtem anno, mikor átálltam szinkronosról feliratosra.
boom47 2014 máj. 22. - 22:10:36
(7642/7736)
A 2. évad 10. része az elsõ amit kénytelen v'ok eredti hanggal nézni. Furán mély hangja van Sammynek.
10/10
Értetlenke 2014 máj. 21. - 13:49:43 10/10
(7641/7736)
ÁÁÁ Köszi! Ki akartam deríteni, hogy Crowley hangja ki de most már tudom. Amúgy teljesen egyet értek! Szerintem Crowley hangjának sokkal jobb lett volna Kerekes Józsi. Szerintem egy picit hasonlítanak egymásra ráadásul Józsi hangja pont az ilyen kasrakterekhez illik...
akbar 2014 máj. 21. - 13:33:05
(7640/7736)
Vélemények a szinkronhangokról? Szerintem Lucié egy iszonyat, olyan mint egy kamasz fiúé.Csík Csaba Krisztián pedig, mint Crowley egy iszonyat rossz választás volt, tisztára elveszi a karakter jellegét. Szeretem a hangját, de itt szerintem nagyon mellétrafáltak vele:(
boom47 2014 máj. 20. - 09:52:15
(7639/7736)
1. évad:

Csomó klasszikus szörny, hard rock, retgeteg híres mellékszereplõ és egy tökéletes befejezés (a jók meghalnak).
Nem lennék meglepve ha kiderülne, az író(k) eredetileg itt be is fejezték volna, talán nem véletlen hogy ez után studiót váltottak.
Bár hogy ez a kis vérfertõzõ-homoszexuális család hogy csúszott át a cenzorokon, én nem tudom.

Az mindenesetre röhely hogy itt ugyanakkor (pár rész csúszással a szinkron miatt) kezdték mint az usa-ban, mostanra mégis 5 évadnyi a különbség...

Kérdés:
a vámpíroknál mondják hogy 11 golyó volt. Abbõl Józsi elhasznált 6-ot, maradt 7. Kilõtt apuci 1-et, maradt 6. Köv. rész elején mégis csak 4 van - hová lett 2?

Kérdés 2:
fogják használni valamikor a gránátvetõt?
4/10
RaidenHUN 2014 máj. 08. - 09:50:19 4/10
(7638/7736)
Sajnos ez a sorozat se az mint már régen, teljesen kifáradt. Véleményem szerint a leviatános évad elõtt vagy még hamarabb kellett volna befejezni. Emlékszem anno 1. meg 2. évad még milyen volt... bezzeg most, egyes részek már jobban hasonlítanak egy szappanoperára... pl. múlt heti rész is :/
VikGunner 2014 máj. 06. - 12:32:26 Előzmény tobywong
(7637/7736)
1. évad 1. rész :D Ott van benne...