Téma: Off Hollywood

9/10
Beyond silence 2010 jan. 10. - 00:25:15 9/10
(13/33)
Végre egy igényes, nézhetõ magyar film!!

A filmszakma õszinte, szomorkás bemutatása (a gyártásvezetõ és a színész közjátéka a pénz körül nagyon sokat dobott a filmen), a karakterek igényes pszichológiai ábrázolása és a színészek játéka (pl. a fõszereplõ Török-Illyés Orsolya, és Vásári Józsefet is szeressük)... igen jól sikerült. A rendezés is tetszett, különleges, a Fehér tenyeret megfelelõen követi.

De van pár felejthetetlen hibája is amik miatt elmaradt egy igazán mély hatás. Legnagyobb bajom az igazán jelentõs "futás-jelenet" fényképezésével volt, ami szerintem kifejezetten elhibázott lett. Nem mondom van pár jó beállítás, de az egész a hangokhoz és a zenéhez képest rettentõ puritán, kissé diszharmonikus és a cselekmény dráma hatásától elmarad. Én használtam volna pár effektet, nagylátószögût vagy valamit, kár hogy ilyen bátortalanul vették fel.

Másik gyenge pont hogy befejezetlen. Ami amúgy nem lenne gond, ha más tökéletes.

Jó film, abszolút megnézendõ "must see", de nekem a nagy betûs "Filmélmény" még odébb van.
1/10
kukacfej 2010 jan. 05. - 17:00:27 1/10
(12/33)
Hiteltelen!
Egy filmrendezõ, aki sok embert instruál,stb így meghunyászkodik egy noname rádiósnál? De bármelyik jelenetet említhetném. Rosszul van megírva. És nagyon rossz a fõszereplõ választása. Ha nem lenne Hajdú neje, valszeg max takaríthatott volna a forgatáson.
És persze csúnyán van felvéve, plánozva, színezve. És persze milliós fizetést tett el érte mindenki.
Kérem, ne adjanak már több pénzt az állam malacperselyébõl tehetségtelen dillettánsoknak. Köszönöm.
offtopic
efes 2009 márc. 20. - 14:20:04 Előzmény alex4427
(11/33)
Ja, ha látom feltétlenül megnézem. Természetesen, én sem (én aztán nem) vagyok tévedhetetlen.
10/10
alex4427 2009 márc. 17. - 21:02:27 10/10
(10/33)
Nézd meg újra!:)
Én most néztem meg másodszor (mer' hogy már van DVD-n!)...és talán még jobban tetszett, mint elsõre!
Most külön élvezten, hogy nem azok az unásig ismert arcok! És milyen remek színészek!
És, végre, a fiatalok (Hajdu, Pálfi, Török és a még fiatalabbak) megcsinálják azokat a filmeket, amit a nagyok (Jancsó, Szabó stb.) elfelejtettek megcsinálni: rólunk szól, nekünk szól!
Talán az utolsó pillanatban, mert lehet, hogy a közönségnek már csak a giccs és/vagy a gagyi kell! (Vagy "jobbik" estben magyaros Hollywood! és nem az OFF!)
offtopic
efes 2009 márc. 17. - 20:16:12 Előzmény alex4427
(9/33)
Szerintem valami olyasmit akartam, hogy nincs vége, nincs a végén csattanó. Valami ütõs befejezés, ilyesmi. Enélkül hiába vannak a felvezetésben jó pillanatok, tök értelmetlen az egész. Kb. mint egy hosszas elõjáték utáni elalvás.:) (Visszakattintottam a film adatlapjára, hogy mire is írtam ezt, de még így sem rémlik semmi a filmbõl...)
10/10
alex4427 2009 márc. 17. - 16:52:04 10/10 Előzmény efes
(8/33)
Szoktam érteni, amit írsz. Ezt most nem értem!
10/10
alex4427 2009 márc. 17. - 16:49:16 10/10
(7/33)
Még mindig nagyon jó!
(Most néztem meg újra - DVD-n!)
10/10
ryood 2007 dec. 22. - 09:34:24 10/10
(6/33)
sztem a futása film legjobb jelenete (a többi is kitûnõ) és pont az, hogy ha rövidebb lenne, elvesztené azt az ûtütõ erõt, amivel ilyen erõsen hat. ahogy fokozatosan változnak a hangok, és egyidõ után már csak a széteffektezett noisok hallhatók fõhõsnõnk felyébõl, a teljes bekattanás tökéletes kifejezése, ábrázolás. ha ez rövidebb lett volna a filmben, hatástalanná válik egyszerûen.változatlanul az a véleményem, hogy egy mestermunka a film, és bár én a fehér tebnyéren kívül sajnos nem láttam más filmjét Hajdúnak, de azt mondhatom, hogy generációjának egyik (ha nem a) legnagyobb tálentuma (mobndjuk Pálfi és Fliegauf mellett). Csak így tovább!
10/10
alex4427 2007 dec. 14. - 23:26:33 10/10
(5/33)
Döbbenetesen jó film! Gyilkos humor és ...a hétköznapi nyomoraink! Sírjunk vagy röhöngjünk?
Hihetetlenül hiteles figurák, bravúros jelenetek!
Bravóóó!
worldpeace 2007 dec. 08. - 03:23:03
(4/33)
Néhány nagyon nagyon jó jelenetet tartalmaz ez a film. Elsõsorban a producer kontra fõszereplõ két jelenetére gondolok; zseniális az egész, ahogy az elsõnek a végén a producer kerekedik fölül a színészen, a másodikban pedig fordítva. Összességében, ha valaki azért böngészi a kommenteket, hogy érdemes-e megnézni... nagyon sajnálok ilyet leírni, de az az õszinte véleményem, hogy lehet találni olyan filmet is, amit inkább érdemes megnézni. Ennek a filmnek nem úgy nincs befejezése, hogy nyitva van hagyva, ez ott van hagyva. Az egyetlen dolog, ami megmenthette volna a feledhetõségtõl az az lett volna, ha a jelenlegi verziót felére vágják, és hozzáforgatnak mégegyszer ennyi jelenetet. Egyszerûen nincs belepakolva semmi. Híg. Ha nekem lehetõségem lenne egy filmet leforgatni, még ha low-budget filmet is, nem hiszem, hogy nem tennék bele semmit.
paganlord 2007 dec. 05. - 08:45:38 Előzmény ryood
(3/33)
Aki magyarországon filmet akar csinálni a jövõben, az ne nézze meg, mert biztosan elmegy tõle a kedve :) Nekem sajnos csak ez maradt meg a filmbõl. De gondolom nem ez volt a szándék. Azt igazán csak érteni lehet, érezni nem. Mindenesetre érdekes film. Jó volt nézni.
10/10
ryood 2007 nov. 29. - 22:18:54 10/10
(2/33)
ZSENIÁLIS! DÖBBENETES! KATARKTIKUS! stb...10/10 Gratulálok a film készítõinek szereplõinek! Csak így tovább Hajdú Szabolcs!
efes 2007 nov. 29. - 09:39:22
(1/33)
ha nincs ott a pont a végén ha nincs elõtte katarzis, vagy akár csak "katarzisocska", neadjisten röpke kacaj, akkor az elõtte történt összes zsenialitás csupán "sok hûhó semmiért"...