Téma: Ómen

g.kata15 2008 aug. 23. - 21:58:29
(49/89)
Sztem jó film,egyszer nézhetõ!mert másodszorra elég unalmassá válik!a kisgyerek az nem semmi!remélem nekem nem lesz ilyen pokolra kívánható gyerekem xD
Valentinka 2008 aug. 19. - 19:27:10
(48/89)
Moziban jó volt a film, otthon már nem volt annyira érdekes, viszont az eredeti verziót már nagyon rég láttam. Inkább azt nézném meg.
offtopic
monnci 2008 aug. 19. - 13:39:24
(47/89)
Kár, hogy nincs HBO-nk. ;(
2/10
criminal 2008 aug. 19. - 12:26:56 2/10
(46/89)
Én nem láttam az eredeti Óment, de azt sajnálom, hogy megnéztem a remake-t. Elvileg ez a film azért van, hogy ijesztgesse a nézõket, én számoltam hány pillanatban féltem, és összesen 1.5 lett, mert kb. úgy 2-3 nem túl félelmetes rész volt. De ezt a másfelet is nehezen adom meg. Õszintén szólva a film nagyon sz*r volt, csak 2 jelenet volt ami tetszett, a pap, és a fényképész halála. Pedig nem vagyok ilyen vérimádó, ’halljon meg mindenki, és csak akkor lesz jó a film’, de azok a jelenetek vannak még a legjobban megcsinálva. Nálam a film értékelése 1.5/10, és nem ajánlom senkinek ezt a remake-et.
3/10
Dr.Genya 2008 aug. 09. - 10:28:51 3/10
(45/89)
A "bollozás" persze költõi túlzás volt.
A színészgárda kimondottan jó volt,épp ezért volt csalódás a film.
Mint önálló film 1x nézhetõ ugyan ,viszont mivel nem az...
Vinogradov 2008 aug. 09. - 09:57:17
(44/89)
Nézegetem itt a hozzászólásokat egy ideje, és, bár azt meg tudom érteni, hogy valaki nem örül, hogy kinyomtak egy remake-t az Ómenbõl - jómagam is szkeptikus vagyok a remake-k esetében -, de hogy ennyire indokolatlanul sárba döngölték, azt már kevésbé.

Nem mondom, az eredeti film valóban zseniális és ott a helye minden idõk tíz legjobb horror klasszikusában. A színészek pazar alakítást nyújtanak, a zene tartalmas, a történet lebilincselõ és az ijesztgetés filmes eszközeit jóval inteligensebben használja ki, mint a horrorok 99%-a.

De az azért elgondolkodtató, hogy, aki látta az eredeti Óment (és ezek voltak többségben), azok indokolatlanul iszonyatosan lehúzták ezt a filmet, akik meg nem, azok meg azért megjegyezték hogy egyszernézõsnek azért egész jó.

Ennek oka abban keresendõ, hogy a filmnek nagyon nagy promciót vertek - annak idején a 2006. 06. 06-i premieren jómagam is akkorát derültem, hogy lefordultam a moziszékbõl, mikor megláttam az ajánlót - és ebbõl következõen, ezek az egyének valamiért - tök indokolatlanul egyébként - többet vártak a filmtõl, mint amit lehetett.

Mint írtam az Ómen remekmû, én pedig nem vagyok a remake-k nagy híve, különösen a régi, nagy klasszikusok esetében vagyok nagyon szkeptikus, ezért mint remake, a film valahol 0.3 és 0.5. pont között leledzik nálam.

Viszont, mint önálló alkotás, egyszernézõs anyagnak kitûnõ, és a színészek sem a legrosszabbak - a képek pedig kitûnõek.
Az meg, hogy Uwe Bollhoz hasonlítottad, teljesen indokolatlan.
Azért ennél többet érdemel.
Nálam mondjuk:
10/4.4-et.

Ééééés kezdõdhet a kövezés!
3/10
Dr.Genya 2008 aug. 08. - 23:56:02 3/10
(43/89)
Ezt a fércmunkát az eredetihez hozzámérni szinte bûn.
Uwe Boll féltékeny lehet :)
A '76-osnak még a fõcímzenéje is tartalmasabb mint az egész új omen.
10/10
antika4 2008 júl. 22. - 14:38:44 10/10 Előzmény beo71
(42/89)
A 76-ostól bevoltam szarva, de ettõl bealudtam
5/10
beo71 2008 ápr. 07. - 14:30:31 5/10
(41/89)
nem értem mi szükség van ezekre az agyament remake-ekre.Egész film alatt a76-os Ómenre(Gregory Peck) gondoltam,hogy az milyen jó film volt.J.Moore-ról(rend.)csak annyit:teljes mértékben megérdemelte a netes fenyegetéseket,én is úgy éreztem meggyalázta a nagy elõdöt.
Végig néztem a filmet,semmit nem változtattak,tehát semmi értelme sem volt "újraforgatni".mint a PSYHO-t sem.5/10.
Dzshonny 2007 júl. 07. - 12:29:34
(40/89)
Ennél pocsékabb remake-t nem nagyon láttam, talán a sziklák szeme...
1/10
Miki1900 2007 jan. 25. - 16:12:25 1/10
(39/89)
<a target="_blank" href="http://www.youtube.com/w" title="http://www.youtube.com/w">www.youtube.com</a> a t c h ? v = x R f 1 MlBVyrc

vedd ki az üres részeket, nem jó a port.hu, nem lehet egy url címet bemásolni se
1/10
Miki1900 2007 jan. 25. - 16:11:19 1/10
(38/89)
<a target="_blank" href="http://www.youtube.com/watch?v=xRf1MlBVyrc" title="http://www.youtube.com/watch?v=xRf1MlBVyrc">www.youtube.com</a>

végignéztem. végiguntam. ez a film a b kategóriások legalja. ennek a filmnek a célközönsége a 15-17 éves gyerek. ez valami szörnyû. felnõtt, értelmes ember ilyet nem néz.
1/10
Miki1900 2007 jan. 25. - 14:15:14 1/10 Előzmény Newcastle United
(37/89)
nem néztem végig, de eddig egy kicsit béna. most ott tartok, h lelöki az anyját a hülyegyerek. de hogy esik le a Julia Stripes! belekapaszkodik a lógó virágba, vágás: a virág leesik és szétmegy a padlón, vágás: Julia szabályosan, két kézzel kapaszkodik az emeleten. hogy hogyan került oda az elöbbi pozícióból azzal az igénytelen rendezõk nem foglalkoztak! ilyet nem hogy egy jó rendezõ nem csinál, de még egy értelmes ember se.
aztán ahogy esik lefelé, ez jutott az eszembe:
<a target="_blank" href="http://www.youtube.com/watch?v=xRf1MlBVyrc" title="http://www.youtube.com/watch?v=xRf1MlBVyrc">www.youtube.com</a>
nagyon béna az esés
Newcastle United 2006 dec. 18. - 11:39:05
(36/89)
Úgy ültem le ezt a filmet nézni, hogy foglalmam sem volt róla, hogy egy remake. Aztán persze gyorsan rájöttem az elején. Összehasonlítás végett természetesen az eredeti változat fényévekkel jobb. Ebbe az újba sok manapság divatos bevillanó snittet tettek a hatást fokozván, na meg több vért. Az eredetiben erre semmi szükség nem volt, annak már az atmoszférája hátborongató. Julia Stiles helyett is találhattak volna megfelelõbb szereplõt.
Mellowwy 2006 dec. 17. - 20:21:19
(35/89)
Igen kéne 2. rész, bár ahogy lehordták, nem tudom, hogy belemennek-e az alkotók, hogy csináljanak második részt, pedig szerintem nem volt rossz Damien pedig szörnyen édes gyerek:) *Igen Én is a lényeget nézem*Én láttam a régi filmeket az elsõ jó volt a többi...Hát a 4. volt a legrosszabb...Jó lenne, ha megcsinálnák a 2. részt, én megnézném:)
GirlSaD 2006 nov. 30. - 22:09:59
(34/89)
Nemtudom,ugy be volt ez a film harangozva...
Mármint... hogy moziba betiltják...meghogy hüdenagy...
Végülis nem moindom hogy rosszvolt,mert nem.
Csak fura volt,a kisfiunak a neve eléggé jó,az bejön:)
Ö...a kutyás résznél énis megijedtem...azért;)
A vége érdekes volt.Nem befejezés... ugy jöttem ki a mozibol,hogy:
-'Most,mivan?'
Furavolt... kéne egy 2.részis.
bbit 2006 okt. 24. - 08:54:27
(33/89)
Ezt a remake-t még nem láttam, éppen most töltõdik. Szóval napok kérdése és összehasonlíthatom. Egyébként az elsõnek félelmetes atmoszférája volt, a többi rész meg sem közelítette. Érdekességként megemlítem, hogy nekem a 4. rész is tetszett, amelyik Damien kislányáról szól, az kicsit hasonlít az elsõhöz.
Lois Lane 2006 szept. 05. - 18:12:42
(32/89)
Nem rossz film, de szerintem nem lightos, a képek összevágása elég kemény filmet csinált belõle.Amikor tudtam hogy lesz valami, és mondtam magamnak, hogy ne ijedj meg, még akkor is megijedtem.A vége naon para volt, mikor a sátánfiúcska egyenesen a nézõ szemébe nézett.Egy ideig nem lehetett tudni hogy a templomban kit lõttek le, de az ember gondolta hogy nem a fiut...ja és a félelmemet az még jobban emelte, hogy amikor kilépek a moziból mit látok??????Egy nagy fekete kutyát...Na valakinek pont akkor késõ este kellett sétáltatnia a jószágát??
freddy 2006 júl. 31. - 13:46:15
(31/89)
sztem jó film egy light horror de a vége kicsit .......
Gyöngyi007 2006 júl. 15. - 16:34:51
(30/89)
Szerintem nem volt olyan jó film.Sõt.Elég annyit mondanom,hogy ketten voltunk összesen a moziban.Meg hogy lehet ilyen vége egy filmnek?Ahhoz képest,hogy ez egy horror,semmi rémisztõ nem volt a filmben.Egyszer ilyedtem meg,amikor a temetõben megjelent a semmibõl a kutya.De ezen kívül nem volt semmi extra benne.