Téma: Önkívület

Csonger 2016 márc. 09. - 02:39:48
(47/67)
Egyszer nézõs film, sajnos minden fordulata kiszámítható.

---SPOILER---

1. Mutatnak a tévében egy öreg tudóst, a vedlés feltalálóját, akirõl lerí, hogy egy fiatal színész öregnek maszkírozva. Akkor nyilván látni fogjuk fiatalként is. És tessék: õ a vedlés intézet fiatal vezetõje.
2. Amikor megmutatják az idõs, beteg fõhõs leendõ testét, már sejtettem, hogy ez nem egy klón, hanem egy élõ személy. Mert ha klón lett volna, akkor mutattak volna többet is belõle, tartályokban vagy valami spéci ágyakon, esetleg különbözõ rendelhetõ arcvonásokkal.
3. Amikor jöttek a hallucinációk, gyanítottam, hogy azok valójában emlékek a donortól. Vajon miért lett belõle donor? Biztos kapott egy rahedli pénzt a családja, így segített rajtuk, õk meg halottnak hiszik. Ezt is nagyjából kitaláltam: pénz helyett gyógyulást kapott a kislánya, a többi stimmel (bár végül is a gyógyuláshoz is pénz kellett).
4. A vedlés intézet fiatal vezetõje a gyógyszerek révén magához láncolja a fõhõst, és elõírja a tartózkodási helyét is. Vagyis a sikeres üzleti tranzakciójuk után is gyakorlatilag irányítja õt, megfosztja a személyes szabadságától. Lehet, hogy a vedlés intézet szimpatikus vezetõje valójában a sztori fõgonosza lesz? Nahát, minõ meglepetés: tényleg az lett!
5. A fõgonosz ölõembere minden halálos sérülés után új testben tér vissza. Hatodik napon után ez sem okozott meglepetést.
6. Az õsz hajú régi jóbarátnál biztonságban vagyunk. Hát persze. Lando Calrissian óta tudom, hogy ilyenkor kiderül, hogy a barát szövetkezett a fõgonosszal. Aztán (szintén Lando módjára) mégis hõseinknek segít inkább.
7. Kiderül, hogy a gyógyszer elhagyása visszaállítja a donor eredeti emlékeit és tudatát. Ezek után nem volt nehéz megjósolni, hogy a jóérzésû fõhõs önként lemond a saját elméjérõl, ezáltal visszaadva a gyereknek az apját és a nõnek a férjét.
8. Az is várható volt, hogy elõtte még a saját lányát is meglátogatja, és mint az apja jóbarátja mondja el neki, hogy valójában mennyire szerette.

Egyszerûen nem tudok olyan mozzanatot említeni, amire nem lehetett számítani, és szerintem ezzel korántsem vagyok egyedül.

Egyetlen dolgot viszont nem tudok megmondani: Az éjszakai üldözés során elkapják a gyereket és a nõt (akit elõzõleg rövid úton ki akartak nyírni), de nem nyírják ki. Miért nem? Miért nem nyírják ki azonnal azt a nõt, akit aznap reggel még ki akartak nyírni? Berakják a kocsiba, és elviszik. De nem nyírják ki. El sem altatják. Be sem rakják egy hûtõbe, ahol az új testdonorokat tárolják. És fõleg nem nyírják ki. Miért nem??
5/10
idõjós1010 2016 jan. 24. - 17:57:41 5/10 Előzmény gyereamozibabe
(46/67)
Igen, én is így éreztem. És miután elkezdett a film errõl szólni, már nem is igazán tetszett.
5/10
idõjós1010 2016 jan. 24. - 17:54:58 5/10
(45/67)
Jól indul, de KB a harminchetedik perctõl kezdve elindul lefelé. Legalábbis én teljes érdeklõdésemet vesztettem a sztori iránt onnantól. Olyan volt, mint valami olcsó romantikus akciófilm.
4/10
gyereamozibabe 2016 jan. 19. - 13:30:22 4/10
(44/67)
Sajnos a film több sebbõl vérzik, pedig az ötlet jó lett volna. Egy második élettel az ember sokkal többre hivatott, mintsem, hogy keresgélje a test elõzõ életét. Butuska amcsi gondoltavilág. Az viszont pozitívum, hogy végüülis nem kapcsoltam ki, végignéztem. De nem veszítesz semmit, ha kihagyod.
6/10
offtopic
tesz-vesz 2016 jan. 16. - 10:30:37 6/10 Előzmény koos
(43/67)
egy sci-fin kár is számon kérni az "életszerûséget".

ja, akkor mindenki csináljon b*kategóriás filmeket.
7/10
King Diamond 2016 jan. 01. - 16:34:53 7/10
(42/67)
Hát, itt is lehetne bõven törölni ide nem illõ kommenteket, az biztos. A film története érdekes volt, leginkább így tudnám összefoglalni. Engem végül is lekötött, nem találtam unalmasnak. Sajnáltam, hogy Ben Kingsley csupán ilyen kevés játékidõt kapott, bár Ryan Reynolds sem volt rossz. Érdekes lehet elgondolkodni azon, hogy mi hogy viselkednénk egy ilyen helyzetben, érdemes lenne-e belemenni egy ilyenbe. Én szerintem nem élnék a lehetõséggel, fõleg nem úgy, hogy egy másik, már meghalt ember testében "élnék" tovább. Az egyéb dolgokkal nem volt bajom. A magyar hangoknál valóban hibásan van jelölve, Ben Kingsley magyar hangja Harsányi Gábor és nem Szilágyi Tibor. Egyszer érdemes megnézni az érdekes története miatt.
7/10
8/10
koos 2015 dec. 29. - 14:55:27 8/10
(41/67)
egy sci-fin kár is számon kérni az "életszerûséget", bár a hihetõség terén valóban volt pár hiányosság, mégpedig az, hogy miképpen viselkedik egy 70-80 éves ego egy fiatal testben. Ez mondjuk egy elég nagy ziccer volt, ami kimaradt. Ezt és az egyenetlen dinamikát leszámítva egész jó film. Szerencsére nem fogytak el a patronok az elsõ felében, bõven jutott a végére is és talán ez mentette meg
10/10
melody03 2015 dec. 28. - 16:54:15 10/10
(40/67)
Nekem tetszett. Szerintem rendben volt, érdekes volt a történet, mozgalmas, pörgõs volt végig... Nem vártam tõle nagy moralizálást, vérzik ugyan egy pár sebbõl, de így is kerek volt és egész. Egy esti mozinak tökéletes.
Na meg amiben Ryan Reynolds szerepel, az már rossz nem lehet ;)
10/10
barnilori 2015 dec. 28. - 10:09:05 10/10
(39/67)
Szerintem kegyetlen jó film volt!
6/10
offtopic
tesz-vesz 2015 dec. 27. - 20:27:22 6/10 Előzmény Kumpirka
(38/67)
és a tiéd kit érdekel?
én pl meg se néztem mit ír a port. azt még lehet?
6/10
offtopic
tesz-vesz 2015 dec. 27. - 20:24:27 6/10 Előzmény sejen
(37/67)
szerintem pont te vagy agymosott fasiszta, hogyha nem veszed észre a propagandák trendjeit.
vegyesházasság, benetton-család. homoszexuális propaganda. ezeket mind gõzerõvel nyomatják mind a filmekben, mind a politikában.
6/10
tesz-vesz 2015 dec. 27. - 20:22:23 6/10 Előzmény nnnn4444
(36/67)
igen :) ezen a steve jobs-on én is szinte kiakadtam :D
mennyire profi ez az építész, nem? minden tudományágban otthon van, ja nem, sima reklám volt :)
6/10
offtopic
tesz-vesz 2015 dec. 27. - 20:18:21 6/10 Előzmény skorp1ó
(35/67)
"Te nem moralizálnál rajta? "


de igen, de mi nem vagyunk ben kingsley-k, akik az elején kicsinálnak egy fiatal építészt. az a szerephiteles alakítás, szívesebben néztem volna meg maga ben kingsleynek a pálfordulását.
6/10
offtopic
tesz-vesz 2015 dec. 27. - 20:15:29 6/10
(34/67)
wall street-i negyedben
6/10
tesz-vesz 2015 dec. 27. - 20:10:48 6/10
(33/67)
minden háztartásba kéne egy tökvíztorony és egy úszókellékes raktár is, biztos ami biztos.

amúgy egész jó film volt. szinte már sci-fi. a kivitelezésben, hitelességben volt néha probléma, de az ötlet egészen jó. ben kingley-es jelenetekben nem volt hiba, de a ben-féle karaktert már nem egészen jól hozza ryan reynolds
nehezen hihetõ, hogy egy 80 éves, oké hogy sportolgat egy rakás négerrel (mert miért ne? a wall streeten is vannak négerek, vagy broklynban (...) akármelyik elegáns étteremben találhatóak, fürtökben lógnak .. negyeben a villamosról, persze hogy ben velük kosarazik),

dehogy folyamatosan bulizzon, diszkózzon a 80 éves 30 éves testben: már kevésbé hihetõ, meg az öltözködési stílus dettón ua. a hiba.
profibb lehetett volna a film, ha mimikákat, szokásokat eltanul egymástól a két színész.
offtopic
Mikkamakkamocska 2015 dec. 19. - 19:16:50 Előzmény sejen
(32/67)
"Szerencsére az USA nem egy olyan elfajzott, eltorzult világ mint amit Magyarországon próbál teremteni a Fidesz a hozzád hasonló tanulatlan agymosott vesztesekkel."

sajnos az és ahhoz közeledünk mi is :(
skorp1ó 2015 dec. 18. - 21:38:49 Előzmény Silkent
(31/67)
Tisztelt Silkent:

"golyóálló üveg amelyet szétolvasztanak.... :D Ez azért No.1 volt nekem...:D"

a golyóálló üveg, mûanyaggal bevont üveg ami ugyanúgy megolvad hõ hatására. Egy jobbféle lángszóró tudja azt a hõfokot. De a filmben nem azt mondják, hogy ez golyóálló üveg hanem sugárzás elleni kifejlesztett valami ami olyan erõs hogy egyben golyóálló is. Jelenleg polikarbonáttal kísérleteznek az ûrhajózásban ami sokkal jobban elnyeli a sugárzást mint a most használt fémek. Ennek olvadáspontja sokkal alacsonyabb az üvegnél is.

INNENTÕL SPOILERES:
"szuperkommandós fõhõs, akire ráhúzzák vezetés közben az autót és kiejti a fegyvert :DDD"

a szuperkommandós csak akkor jött elõ mikor nem vette be a gyógyszert. Egyébként építész, õ meg nem tudhat mindent csak néha beugranak ezek a múltbéli beidegzõdések.

Tisztelt 21. kommentelõ:

"A problémám az a filmmel, hogy az öreg hapsi, aki billiárd trilliárdos, utána sem néz, hogy hogy a p*csába gyártottak le emberklónokat, hanem elsõ szóra elhiszi a dokinak?"

Igen egy nemlétezõ illegális dolognak nagyon könnyû utánanézni.

"Ha meg így van, akkor utána mi a f*szt moralizál a dolgon?"

Te nem moralizálnál rajta? Annak akit a tükörben látsz volt élete, felesége, lánya. Ugyanúgy mint az építésznek is egykoron, csak õ a karriert választotta.

"Eleve ha valaki ilyen jó ember, ahogy bemutatták, akkor miért választ ilyen megoldást, és miért nem törõdik egész életében a saját lányával, és miért nem hal meg szépen csendben?"

Jó ember? Azzal kezdõdik a film, hogy tönkreteszi a fiatal építész karrierjét.
Nem tudom neked milyen ismerõseid vannak, de legtöbb esetben ahol sok a pénz ott kevés a szeretet. A szeretetet pedig egy idõ után pénzzel akarják pótolni a szülõk ( ergo mindent megvesznek az egyetlen kisfiuknak/kislányuknak). Ha ez évekig így meg utána meg már nincs visszaút, elveszik a közös kapcsolat. Ez volt itt is mikor a csekkekkel próbált a lányához közelebb kerülni.
Egyébként meg pont azt választja, hogy szépen csendben eltávozik. Csak elõtte el akart búcsúzni a lányától. És egy másik kislánynak pedig visszaadja az apját.

---
Amúgy elismerem tényleg várható a végkifejlet a film felétõl, de hogy ne lehessen követni ki kicsoda? Mindent a nép szájába kell rágni? Ott volt a lánc a végrehajtónak. A professzornak meg a videó és a feleség beszéde. Több szereplõ nem is volt. Nem értem, ezen mit nem lehetett követni. Bár a "Pí élete" címû film után is voltak egyesek akik még mindig ott tartottak hogy miért nem ette meg a tigris. Pedig ott tényleg szájbarágták az utolsó 2-3 mondattal.
k11zoltan 2015 dec. 12. - 23:43:43
(30/67)
Nem volt rossz.
4/10
stupek2 2015 dec. 12. - 19:16:44 4/10
(29/67)
A Hús c. film modernebb változata, ahol nem a szerveket, hanem a teljes testet adják el.
Azon túl meg nagy a kavarodás ki-kicsoda miért?
5/10
Kumpirka 2015 dec. 08. - 23:30:06 5/10 Előzmény martontoth92@gmail.com
(28/67)
Miért, 6,5-ös IMDB-vel még is mire számítottál? Új Eredetre, vagy mire???