2/10
olahmiki1959 2019 jan. 31. - 19:33:24 2/10 Előzmény drtibi
(4/4)
A könyv hatalmas, a film gyakorlatilag egy élvezhetetlen katasztrófa!
Mondom ezt úgy, hogy nálam nagyobb sci-fi rajongó kevés van!
Az egész arról szól, hogy 1976 környékén - amikor a film készült - a Magyar Televízió kapott egy akkoriban forradalmi újdonságnak számító berendezést, amivel mindenféle, addig nem látott trükköt lehetett a filmekkel csinálni - képek kettőzését, osztott képernyőt, szereplők háta mögé vetített látványos képeket, stb.
Rajnai András pedig ezt kihasználva, sorozatban készítette a kétségkívül látványos, misztikus, vagy fantasztikus történeteit.
Ezek között volt néhány valóban nagyon jó - a Gilgames eposz, hogy mást ne mondjak - és voltak gyengébbek.
Nos, azt Orchideák bolygójának a filmes változata csak a különböző érdekes háttérképek váltogatásából áll, a színészek órákig kóvályognak a felnagyított szögek, a színes növényi részek, a csillogó fémgömböcskék között, a történet nulla, a színészi játék nulla, úgyhogy kínlódás volt végignézni.
Nagyon vártam ezt a filmet, és borzasztó nagyot csalódtam.
drtibi 2019 jan. 23. - 21:16:58
(3/4)
Herbert W. Franke, könyve (1961) jó stílusban megírt, letehetetlen alapmű. Ismertetése:
https://moly.hu/konyvek/herbert-w-franke-az-orchideak-bolygoja
Ma is kézbe vehető, ajánlom mindenkinek. 3-4 generáció után a valóság utolérte a fantáziát. Valójában a Port leírása nem lövi le az igazi poént, ami az olvasót sokáig bizonytalanságban tartja. Én sem fogom lelőni. Ha elolvastad a könyvet, már "csak" esztétikai élmény lesz a film. Talán visszafelé is igaz. Én a könyvvel kezdeném.
ADIZS 2016 márc. 22. - 21:06:46
(2/4)
A filmet magát nem láttam, de a könyv alapján hatalmas spoiler van a leírásban (és még hülyeség is).
Lyanos 2015 nov. 21. - 18:17:17
(1/4)
Az ismertetõ gyakorlatilag lelövi a film poénját. Legalább kiírták volna, hogy spoiler.
Juhász Jácint nem szerepel a filmben, de a neve ki van írva. Szerepel viszont Kovács István, akinek a neve nincs a szereposztásban.