offtopic
sofi 72 2010 okt. 19. - 09:16:02
(55/55)
Ááááááá, csak vicceltem...:)
fresia 2010 okt. 19. - 07:42:00
(54/55)
Tedd azt Sofi, ha úgy gondolod, nem kell az én külön engedélyem hozzá, nem vagyok moderátor sem.
offtopic
sofi 72 2010 okt. 18. - 20:00:26
(53/55)
Asszem lehet!!! De talán így egyszerûbb lenne!!!:)))

Naaaaaa, had használjak csúnya szavakaaaaaat!!!!!!!:))))))))
fresia 2010 okt. 18. - 19:55:34
(52/55)
Inkább ne, ha rám hallgatsz...P :)
Azt hiszem, a moderátor sem tud segíteni nekünk ebben, olvashatott már bennünket és azért bujkál. :)
/Provokálok éppen, talán elõjön!:D/
De talán nem is Õ az illetékes a kérdésben, nem gondolod?
Egyenesen a port- hoz kellene fordulnod, pl. e-mailben.
Azt lehet vajon?
offtopic
sofi 72 2010 okt. 18. - 19:18:28 Előzmény fresia
(51/55)
Na, most akkor használunk csúnya szavakat, vagy nem?????:)))))))))))))
offtopic
sofi 72 2010 okt. 15. - 22:47:07
(50/55)
Nem olyan nagy baj az!!!!:))))
fresia 2010 okt. 15. - 22:05:55
(49/55)
Tudom én is, persze. Viccesnek szántam a megjegyzést, mivel mindennel foglalkozunk már itt, kivéve Örkény Istvánt. :))
fresia 2010 okt. 15. - 22:01:20
(48/55)
Vannak vidám egypercesei is - igaz, azok is a groteszk mûfajába tartoznak.
Csak ajánlani tudom a kötetet - egy "örök darab" - mindig elõ lehet venni és olvasgatni. :)
fresia 2010 okt. 15. - 21:58:04 Előzmény sofi 72
(47/55)
A nézõ halála
Nyolc -tíz színész (egy darabhoz átlag ennyi kell) elõzetes bejelentés után, a megbeszélt idõpontban, autóbusszal vagy taxin (akinek van, a saját kocsiján) ellátogatnak a nézõhöz. A szokásos idõpont este hét óra, kivéve a vasárnap háromkor kezdõdõ matinét.
Ruháikat az elõszobában hagyják, bejönnek, helyet foglalnak, némán ülnek, legföljebb halkan beszélgetnek. A nézõ, bár nem mutatja, szívszorító izgalmat érez. Ennek ellenére megpróbál természetesen viselkedni, mintha a vendégei ott sem lennének. Hiszen már folyik az elõadás.
Föláll, leül, gondolkozik, aztán vizet ereszt egy kannába, teát fõz. A teaivást csak mímeli, mert közben máson jár az esze, ezt mindenki érzi, pedig õ közömbös arcot vág, orrot fúj, ásít is egyet. Ekkor azonban váratlan kitörésre kerül sor: elõrelép, hangja ellágyul, szerelmet vall. Szerelme tárgya távol van ugyan, de õ, miközben a monológot mondja, úgy viselkedik, mintha a nõ közvetlen közelrõl hallaná, s mosolyogva biztatná a folytatásra. Aztán még sok mindenféle történik, megszólal például a telefon, érezzük, hogy nem jó hírt kapott, fiatalos mozgása meglassúdik, szemében kialszik a fény, még késõbb egész õsz lesz, s egyszer a derekához kap, oda hasított a fájdalom, nyilván epe- vagy vesekõ.
Más ember áll elõttünk. Már nem is próbál tettetni, arca beesett, nem törõdik semmivel, apjával, húgával, feleségével sem, bele - belehasít agörcs, s egyre világosabb, hogy ezt nem éli túl.
Nem is. Persze, most szívesen elbújna a színészek kíváncsi tekintete elõl, hiszen a vadállat is rejtett vackán adja ki páráját, de õ, akár tetszik, akár nem, itt hal meg, ami elég sokáig tart, tovább, mint hinnõk, mert a halálért is meg kell küzdeni, de ki hitte volna, hogy ilyen soká! Szegény nézõ már a végét járja, de minduntalan új erõre kap, eszébe jut valami s azt el is mondja a színészeknek, nem különösen okos, nem is nagyon jelentõs dolgokat, melyek azonban így, egy haldokló szájából, mégis megrendítõen hatnak.
Végre, már a földön vergõdve, csapkodva, hörögve, nagy nehezen kileheli a lelkét. A színészek összecsapják a tenyerüket s közben szedelõdzködnek, majd a kapuban búcsúzkodva azt vitatják, vajon elég természetes volt-e a nézõ viselkedése, kiváltképp a haláltusája, s ha igen, akkor visszamennek a színházba, s a többi színésznek megadják a nézõ címét, mondván, hogy ott egy ign érdekes és szórakoztató elõadás látható.

(Örkény István: Egyperces novellák címû kötetébõl)
offtopic
sofi 72 2010 okt. 15. - 21:31:46
(46/55)
off

Pont, hogy az a jó, ha nem az adoot témáról van szó. Akkor jelenik meg általában!!!!:)))))

Lehet, hogy csúnya szavakat kéne írogatnunk ide.....????? Talán, akkor...?????:)))))
fresia 2010 okt. 15. - 21:26:47
(45/55)
Talán ha Örkény Istvánról írnánk valamit a topikjában - arra talán a moderátor is felfigyelne... :P :))
fresia 2010 okt. 15. - 21:24:38 Előzmény Gabriella54
(44/55)
Nem csodálkozom azon, hogy lefogytál - hiszen állandóan úton vagy, messzebb már aligha mehetnél, mint Nyíregyháza és ha jól tudom, már többször voltál ott is. :)
offtopic
sofi 72 2010 okt. 15. - 21:14:02 Előzmény fresia
(43/55)
off

Nem is tudnám, hisz nem vagyok "távolbalátó", max. jövõbelátó...:))))))
A füstjelet a világhálón keresztül küldjétek, ha láttok valahol moderátort aktivistáskodni. Akkor majd megpróbálom elkapni. Így nincs értelme, hogy különbözõ oldalakon "kiabáljak" utána!!!!! Úgysem hallja meg!!!:))))))))))))
offtopic
Gabriella54 2010 okt. 15. - 10:38:59 Előzmény fresia
(42/55)
Ó dehogy! Épp kedden dícsértek meg, hogy fogytam :)
Igyekeztem - úgyhogy ismét "érik" egy nyíregyházi kirándulás!!!
fresia 2010 okt. 15. - 10:22:46 Előzmény sofi 72
(41/55)
Az én gépem szinte folyamatosan füstöl, mivel sajna, dohányzom. :( Ezért az enyémet ne figyeld, nem mérvadó... :D
De ne add fel, kérlek. :)
offtopic
sofi 72 2010 okt. 14. - 20:40:48 Előzmény fresia
(40/55)
Eddig egyet sem találtam. Ha látjátok, hogy valahol esetleg töröltek, küldjetek egy füstjelet....:))))
fresia 2010 okt. 14. - 11:52:23
(39/55)
Pirulni lehet, jót tesz a bõrnek - csak hízni ne hízzál. :P :)
Láttam, tegnap is dolgoztál az ügyért. :)))
offtopic
Gabriella54 2010 okt. 13. - 13:19:12
(38/55)
Hûha, most aztán csak irulok és pirulok, köszönöm szépen.

Annyi mindenkinek lehetne/kéne topicot nyitni...

Ha lehetne, minden második este színházban ülnék (csak azért kétnaponta, mert az élményeknek le is kell ülepedniük!)
fresia 2010 okt. 13. - 08:41:56
(37/55)
Éppen ebben látom a Te egyik erényedet: annyi elfelejtett vagy kevésbé ismert tehetséges színészrõl írsz. :)
Egyúttal csodálkozom, hogy a sok budapesti színházi esemény mellett szánsz arra idõt, pénzt, fáradtságot, hogy vidéki darabokat is rendszeresen látogass és tudósíts róluk. :)))
offtopic
Gabriella54 2010 okt. 12. - 18:44:13 Előzmény fresia
(36/55)
Tiszta szerencse, hogy elhülyéskedték, remélem, úgy is marad...
Amúgy teljesen igazad van, ha megnézed, hogy hány hozzászólás van egy magyar mûvésznél (egy vidéki színésznél pláne!) és mennyi egy külföldi sztárnál, aki esetenként egyáltalán nem tehetségesebb, gyalázat, milyen eredményeket találsz!