Téma: Örök tél

1/10
Csobanka 2019 nov. 26. - 11:19:21 1/10 Előzmény Sumomo
(37/77)
De miért nem lehetett történelem hűbben, hamis klisék nélkül megvalósítani, hamár végre neki kezdtek ennek a témának?
9/10
Sumomo 2019 nov. 26. - 08:15:38 9/10 Előzmény Csobanka
(36/77)
Örülök , ha az én adómból jutott erre a filmre.
9/10
Sumomo 2019 nov. 26. - 08:02:23 9/10 Előzmény ligetiz51
(35/77)
De jó hogy nem lett igazad! :)
" Örök tél eddig is mintegy kéttucatnyi díjat gyűjtött be, így például tavaly a legjobb európai tévéfilm, a Prix Europa-díjat, de a film rendezőjét, Szász Attilát az A-kategóriás montreali filmfesztiválon is jutalmazták, illetve a Tiburon Nemzetközi Filmfesztiválon Szász és Köbli Norbert a legjobb forgatókönyvíró, Gera Marina a legjobb színésznő, Nagy András pedig a legjobb operatőr díját kapta.

Most pedig a legrangosabb televíziós díjjal bővült Gera Marina és az Örök tél "díjgyűjteménye".
Gratula Gera Marinának!
LajtaJ 2019 nov. 22. - 00:31:42 Előzmény LajtaJ
(34/77)
Adije mein Schotz (énekli Holczinger Szandra)
LajtaJ 2019 nov. 21. - 10:38:02
(33/77)
A film végén hallható dalnak mi a címe?
6/10
idõjós1010 2019 nov. 18. - 23:23:11 6/10
(32/77)
Vizuálisan nagyot villantottak. Abszolút vissza tudtak repíteni az időben, és amíg meg nem szólaltak, abszolút el is hittem, hogy az történik éppen, amit látok. Szóval maximálisan bele tudtam magam élni, de a párbeszédek nem mentek valami jól. Az számomra hiteltelen volt, és nem is lett túl jól megírva egy-egy mondat.
9/10
feketekave 2019 nov. 17. - 15:39:53 9/10
(31/77)
ez betalált. megint kicsit elgondolkodtam az emberi gonoszságon
jerome86 2019 nov. 04. - 18:48:13
(30/77)
Szörnyű lehetett akkor ott lenni. A film visszaadta az ottani hangulatot.
1/10
Csobanka 2019 szept. 21. - 13:23:32 1/10 Előzmény ligetiz51
(29/77)
Olvasd végig amit írtam, a téma jó de a megvalósítás pocsék
10/10
ligetiz51 2019 szept. 21. - 11:44:06 10/10 Előzmény Csobanka
(28/77)
"Szégyen ez a film" ??? Mert csak magyar tragédia több százezer áldozat halottak és túlélők !! Azért Emmy díjra jelölve most 2019 szept.-ben.
jn 2019 márc. 26. - 02:41:32
(27/77)
Nem kell mindig keresni a kákán is a csomót, így alacsony költségvetés, úgy történelmi hamisítás....ez egy nagyon jó film remek színészi játékkal, sokszor csontig hatoló jelenetekkel és mondanivalóval, ez a lényeg, ajánlom mindenkinek.
1/10
Csobanka 2018 dec. 27. - 15:12:37 1/10
(26/77)
Szégyen ez a film. Bárgyú, buta és hamis. Történelem hamisítás a köbön. Szörnyű szinészi munka. Koedukált táborok? Andalgás a barakkok között? Szerelmi viszony? Legundorítóbb kép amikor a két főhős sztálin nyakában tükröződően szexel - kiéhezetten, kidolgoztatva mikor volt az embereknek szexuális ingere?? Kápók a táborban - a zsidóknál voltak a kegyetlenkedők a fajtestvéreik, a Gulágon már nem éltek ilyen módszerekkel. Belinkelem egy valódi szemtanú beszámolóját: https://mno.hu/migr_1834/elrabolt-ifjusag-avagy-egy-serdulo-lany-a-gulagon-840793
Érthetetlen, hogy miért nem ez alapján írták a forgatókönyvet?! A filmben a 2000 km-t olyan úton tesznek meg vonaton, mintha Budapestről Érdalsóra tartana a vonat. Aztán a kellemetlen buta képek: a cigánylány tud olvasni a sváb nem. A cigánylány visszaadja a hullarablással (még az élőktől elszedett) cipőjét. A vmire jó Biblia majd jó lesz cigisodrásra, igaz Szolzsenyicin szerint mindenkinek volt cigi fejadagja, amivel üzletelhettek de itt csak az egyik rabnak van, konkrétan egy egész dohányföldje. 5 év után úgy mennek el, mintha szanatóriumba lettek volna. Szó sincs különböző táborokról. A forgatókönyv író és a rendező valószínűleg fel voltak mentve történelemből, oké tényleg sok a vad kommunista tanár deha már erről csinálok filmet elolvasok pár könyvet stb. Miért nem tette meg ezt senki? Miért adnak erre pénzt az adónkból???
9/10
Held93 2018 jún. 23. - 09:33:46 9/10
(25/77)
Ritkán adok 9 est!Ez a film megérdemli!Ezt a filmet az iskolákban levetíteném,hogy legyen fogalma a fiataloknak,milyen borzalmakat kellett átélnie a magyar népnek a szovjet diktatúra hatására!Kiválóan ábrázolja és átadja ez a film ennek a kornak a borzalmait!
10/10
Trivia Showtime 2018 márc. 22. - 13:29:02 10/10
(24/77)
Hiánypótló, kiváló film, már nagyon kellett egy ilyen! Pedig őszintén szólva komoly fenntartásokkal ültem le megnézni, mert Szász Attila eddigi alkotásai számomra a majdnem-jó-lett kategóriába tartoztak. Ráadásul borzasztóan unom, hogy minduntalan Csányi Sándort kell elviselnem (ahogy anno Cserhalmi Györgyöt is) az ügyeletes főhős szerepében, legyen az szépfiú, málészájú tyúktolvaj, vagy látens hetero...
De az Örök tél esetében valahogy mégis minden szerencsésen összeállt. Mivel a téma - ahogy sokakat - engem is érzékenyen érint, ezért különösen haragudtam volna, ha túlspilázzák, vagy hiteltelenné teszik a magyar filmekben mostanában rendre tapasztalható tipushibákkal.
Szerencsére jó érzékkel adagoltak mindent az alkotók. A fájdalom, a feszültség, és a remény is érezhető, a néző számára is átélhető volt. Persze ehhez kellett Gera Marina remek alakítása, érzelemgazdag arca és finom személyisége, ami kiválóan kiegészítette Csányi szokásos rutinmozdulatait.
Külön dicséret Nagy Andrásnak az operatőri munkáért, a szépen fényképezett természeti képekért és a hatásosan felvett bányában játszódó jelenetekért.
És végül elismerésem Szász Attilának, aki ezzel a mozival végre felnőtt filmrendezővé avanzsált...
10/10
mezecske77 2018 márc. 21. - 18:55:34 10/10
(23/77)
Nagyanyám, nagyapám és mindazok emlékére akik ott jártak, köszönöm ezt a filmet!
motoreger1 2018 márc. 11. - 19:23:57
(22/77)
Oscar díjat érdemelne! 10/10
9/10
alien1976 2018 márc. 07. - 05:47:58 9/10
(21/77)
Nekem nagyon tetszett ez a film. Végig érdekes volt, nem találtam benne üresjáratot. Fenntartotta az érdeklõdésemet, az utolsó percig izgultam a fõhõsökért, s mindenkiért akit megismertem. Nagyon jól be volt mutatva a körülményük, az életük, a szenvedésük, a mindennapi harcuk a túlélésért, a falatnyi ételért, s a kapaszkodás valakibe, akivel, aki mellett túl lehet élni. A karakterek jók voltak, s a zene is tetszett.
Hogy írjak negatívot is, az 2 lenne. Mégpedig. Egy picikét több szõr jó lett volna látni a tájat. A másik pedig a fõhõsünk pontjai voltak, amiket betartott. Volt egy pont amit nem éreztem logikusnak, s az a \"Ne gondolkodj!\". S ez nem fedte a karakter viselkedését, hiszen csak gondolkodva tudta a picike stikliket megjátszani, csak gondolkodva tudta kiismerni az embereket, s azok gyengéit. Illetve mindennel való kereskedéssel tudta fentartani életét. Ha nem gondolkozik, ha nem használja csavaros eszét, akkor a pici trükköket, a kiskapukat nem tudja kijátszani.
Challure 2018 márc. 06. - 19:33:11
(20/77)
Nagyon jó film!! Oscarra kellett volna jelölni a Saul meg a Lèlek helyett.
10/10
oroktel 2018 márc. 05. - 00:24:37 10/10
(19/77)
10/10

Az alkotók botor bátorsága miatt, hogy rendszerkritikus filmet csináltak úgy, hogy ez a rendszer a tenyerén hordozza õket, jelen esetben Balog Zoltánnal és Rétvári Bencével az élen, kapnak pénzt, paripát, fegyvert, õk meg…
Bocsánat, akik szerint ez a film apolitikus, óriásit tévednek, mert ez a film színtiszta aktuálpolitika. Definíciószerûen is, egy ilyen film kell, hogy a jelenre reflektáljon. És ezt meg is teszi, remek metaforákban.
Tudom, hogy e fórumban nem szabad politizálni, így nem is teszem, de azt csak meg lehet említeni, hogy ez a film a jelen éra szomorú A Tanúja (bár ezt mondják a Kojotról is, az is fura, hogy Vajna egyik bizalmasa írta, a másik bizalmasa meg legyártotta, aztán most majdnem nem engedi ki a dobozból, mert észbe kapott) - akinek van szeme, látja, akinek van füle, hallja.

És nem a Gulagra elhurcoltak emlékérõl, vagy azok családjáról, a szenvedésrõl, a fájdalomról beszélek!!! Elsõ síkján ennek méltó módon állít emléket a film.

Pusztán arról beszélek, amilyen eszközöket a film készítõi e szörnyû történelmi esemény fiktív történeti elmeséléséhez ÖNKÉNT választottak. Én nem fogom, mert nem is lehet, összekeverni a kettõt.

Még egyszer gratula az alkotóknak! Nyócév után, a választások elõtt, muszáj volt már váltaniuk, megtették. Nekik is túl kell élniük, mint a film szereplõinek. Hogyan? Tépd szét a Bibliát! És ebben a képben minden benne is van, sokszorosan, minden idõsíkon.
3/10
jetset 2018 márc. 04. - 16:44:07 3/10
(18/77)
Tökéletes példája annak, hogy miért sz.ok a magyar filmek. Ennyire 0 színészi játék, illetve a tökéletes hiánya kb. a Barátok köztben van.

- Te nem ilyen voltál.
- De most már ilyen vagyok.

Aki ilyet le mer írni egy forgatókönyvben, az bujdosson el nagyon messze!
Az nem elég, hogy egy súlyos témát dolgoz fel a film, az nagyon kevés ahhoz, hogy jó is legyen.