napraforgó 2010 nov. 14. - 09:50:08
(4/24)
Én egyetemista koromban láttam a filmklubban, gyönyörû volt, akkor "szerettem bele" Jean Maraisba.
A Tisztán és Izolda történetet már ismertem korábbról, Vas István Illés Endrével írt egy csodás szinpadi drámát a témáról, amit még gyerekkoromban láttam.
A másik nagy szerelmem Gerard Philippe volt, szintén a filmklubból.
Remélem, most is nagy élmény lesz.
2/10
offtopic
oncogito 2010 nov. 14. - 09:01:47 2/10 Előzmény olang
(3/24)
Én is láttam iszonyat régen, de csak egy-egy jelenet tört részére emlékszem. Pedig annak idején nagy visszhangja volt.
Megnézem megint, de félek, csalódás lesz a film.
Ugyanis ha ennyire nem emlékszem rá, félek ma sem lesz maradandó.
De azért bizakodom.
10/10
olang 2010 nov. 12. - 14:24:30 10/10
(2/24)
Jéééééézusom!....
Gyerekek, én láttam ezt a filmet!
Életem elsõ mozifilmje volt!
Olyan 10 év kölrüli (vagy még kisebb?) kislány voltam és elvittek moziba, és a Jean Marisba azonnal beleszerettem. A férfiideálom volt.

A filmre alig emlékszem, de biztosan csodagyönyörû, mert akkoriban csodagyönyörûre csinálták a csodagyönyörû történeteket. Ha jól tévedek, akkor ennek az alaptörténetnek a modernkori változata Richard Gere-rel Az elsõ lovag (vagy valami efféle) cimû film.
8/10
Ayrton Corvus 2010 júl. 03. - 14:16:17 8/10
(1/24)
Csodálkozom, hogy az idõsebb generációkból senki nem szólt hozzá, vagy lehet, hogy csak ilyen kevesen ismerik eme filmet. A dédnagymamám generációjának filmje, mégis a Jean Marais dvd gyûjteményem értékes darabja. 1943 iszonyatosan rég volt, gondolom az akkori alkotók és színészek se gondolták volna, hogy, majd hetven év elteltével egy fiatal generáció nagyon szûk rétege is érdeklõdni fog a film után. A filmet nem Cocteau rendezte, de mégis olyan, mintha õ készítette volna.