5/10
pneklara 2010 dec. 22. - 17:31:12 5/10 Előzmény Gabriella54
(8/28)
Tudom már:) A Szeretõk és titkok volt az az olasz sorozat, amiben a színésznõt láttam.
Remélem megkapod a könyvet, bár az embernek elmegy a kedve - még jobban - hogy orvoshoz menjen.
10/10
offtopic
Gabriella54 2010 dec. 22. - 08:13:11 10/10 Előzmény pneklara
(7/28)
Sajnos a könyvet nem olvastam, de most felkeltetted az érdeklõdésemet, megpróbálom beszerezni!
Bevallom õszintén, a Két zsaru egy pár-ból semmiféle kisgyerekes nõre nem emlékszem :( Amúgy nekem az a sorozat is nagyon tetszett, sokkal inkább vevõ vagyok az ilyenekre, mint a vértõl csöpögõ amerikaiakra!
5/10
pneklara 2010 dec. 21. - 16:36:40 5/10
(6/28)
Hát igen. Olvastad Kende Péter: Mik vagytok ti? Istenek? könyvét? A magyar orvosi mûhibákról.
Az említett filmben egyébként nagyon helyes volt a rendõrfelügyelõ, róla lenne szó? Megnéztem minden epizódját, az elsõ jó volt, de a többi olyan langyos lett. Volt benne egy szereplõ, egy kisgyerekes nõ, az annyit sírt, panaszkodott, hogy az a biz. bicska kinyílt a zsebemben. Hát néhány hét múlva ennyi maradt meg bennem. Így múlik el a világ dicsõsége:)
10/10
Gabriella54 2010 dec. 21. - 15:15:52 10/10
(5/28)
Lehet, hogy a Gyanú 3. évada volt? Az nekem sajnos kimaradt, pedig az abban játszó Sebastiano Somma-t nagyon bírom.
Szerintem az alapítványnál õk az orvostársadalom Don Quijote-i, valahol jólesik, hogy néha az igazság is gyõzni tud (pl. a tegnapi részben ez a "benne felejtjük a kendõt a betegben" szinte tipikus, idehaza is számtalanszor elõfordul)
5/10
pneklara 2010 dec. 21. - 14:34:13 5/10 Előzmény Gabriella54
(4/28)
Hát azt spec. nem láttam, amiben zsaru volt, de volt egy 4 részes film, amiben ügyvéd volt, a férje rendõkapitány, vagy mi a szösz. A nõ barátnõjét, aki meg az ügyész lánya volt, megölték, és õ járt utána, hogy nem bûnözõ volt a barátnõ, hanem gonosz gyémántkereskedõk markába került. Úgy látszik, a színésznõ kapós, hogy mindenben szerepet kap.
Azt tudtam, hogy az orvosok eltitkolnának mindent, de a sorozatindítóban éppen õk akartak felszínre hozni orvosi mûhibát. Az azért nem ugyanaz.
Egyébként több részt nem néztem meg, mert gagyinak találtam. De lehet, hogy csak az elsõ fejezet volt az.
10/10
Gabriella54 2010 dec. 20. - 10:23:04 10/10 Előzmény pneklara
(3/28)
Nem tudtad, hogy az orvosok mindent megtesznek a hibáik eltitkolása érdekében?
Amúgy Christiane Filangeri a múltkor nem ügyvéd, hanem zsaru volt :)
5/10
pneklara 2010 nov. 16. - 07:33:04 5/10
(2/28)
Akkor már baj van, ha maguk az orvosok szervezkednének az orvosi mûhibák eltusolása ellen. Az orvostársadalom a legzártabb közösség ilyen szempontból. Persze, ha õk hibáznak, az sorsfordító, míg ha pl. a pék elszúr egy sütetnyi kiflit, legfeljebb megeteti a kutyájával.
Ezeknek az olaszoknak kevés színészük van? A múltkor az orvos hölgyikét ügyvédként láttam valamilyen sorozatban - egészen összezavarodtam:)
Meg lehet nézni a filmet, de csodát nem kell tõle várni.
Frony 2010 nov. 15. - 21:30:36
(1/28)
Nem hallottam róla semmit - lehet hogy más igen??
No lássuk........ (vélemény utána)