Jim Hacker 2014 szept. 01. - 19:00:46
(4/4)
Befejezetlenül is remek. Kevesebb mint 45 percben is jól átjön, hogy Simeon egy tiszteletreméltó, istenfélõ egyed, ugyanakkor elvonultságában is utolérheti a kísértés. Aki ilyen kétségbeesetten menekül a normális mindennapi létezés elõl, azt bizony lehet szánni, de akár kifigurázni is. Bunuel itt elég aprókat rombol a fõhõs dicsfényén, ezt azonban kitartóan teszi, akár az Ördög/Démon! Persze jó lett volna ha sikerül befejeznie az Oszlopos Simeont, de így is értékelhetõ.
Jim Hacker 2013 szept. 04. - 21:45:13 Előzmény stilita
(3/4)
Szívesen megnézném én is.
A vezeklés, szenvedés, önmegtartóztatás, böjt, az áldozat, sõt még Jézus és a szenvedés is deheroizálható. Ez a mûvészet dolga, állítólag. Nem kell senkivel és semmivel egyetérteni. Akinek ez nem világos, annak nem ajánlom sem az 'Oszlopos Simeon'-t, sem Bunuel egyéb munkáit.
stilita 2013 szept. 03. - 12:46:04 Előzmény Elsie Beckman
(2/4)
(Kiváló - 1 darab l betû. Bunuel nagy b.) Szeretném megnézni a filmet, bár a rendezõi felfogás, mely deheroizálja Simeont, nem sok jót vetít elõre. Oszlopos Simeon létezõ, történelmi személy volt, és nem feltétlenül akarta a világot jobbá tenni, elsõdleges célja legalábbis nem ez volt. Mégis százakat térített meg, és személyes példájával sokakat a jó útra vezetett, tehát mégis tett valamit a világ jobbá tétele érdekében. Vezeklése az õ személyes ügye volt a Teremtõvel, amelynek belsõ mozgatórugóit mi, egyszerû emberek, nem érthetünk meg. Alázattal tûrte, hogy kora celebritásává vált szokatlan életmódja révén, és bár nem ezért ment fel az oszlopra, de segítette, meghallgatta az embereket. Az ideje jelentõsebb részét az imádságnak szentelte, ez adott neki erõt, hogy az oszlopon való létezés kínjait elviselje. Számít tehát a vezeklés, a szenvedés, az önmegtartóztatás, a böjt, az áldozat. Jézus is a szenvedést választotta, és megváltotta vele a világot.
Elsie Beckman 2010 jún. 11. - 16:11:25
(1/4)
kiválló, mint bunuel mindig