Téma: Ösztön

9/10
mastagiajjenno 2011 febr. 14. - 15:06:56 9/10
(51/71)
Az egyik kedvenc filmem.Szerintem mindenkinek érdemes megnézni.10/10
6/10
offtopic
pozsizsuzsi 2010 júl. 25. - 17:50:01 6/10
(50/71)
A kérdés emlékeim szerint ez volt:
- Mitõl fosztották meg most?
gyuribacsi 2010 júl. 25. - 16:03:28 Előzmény pozsizsuzsi
(49/71)
Majd mindig elolvasom a kommenteket, így pozsizsuzsi neve nem volt ismeretlen. Furcsállom a filmmel kapcsolatos véleményét, de nyilván joga van nem szeretni egy ilyen alkotást még egy alapvetõen intelligens, kifinomult véleményalkotásra képes embernek is. Némi SPOILER lesz...
Egy mondatot emelnék ki a filmbõl, a Sir Anthony Hopkins alakította antropológus által kicsikart választ, hogy mit veszítünk el, ha ütközünk valamivel, ami kiforgat minket addigi megszokott életünkbõl... a fogyasztói társadalom értékrendjébõl... már nem emlékszem pontosan a kérdésre (bocs:), aki látta a filmet, biztosan emlékszik rá, hiszen a film lélektani csúcspontja volt (szerintem:)
Az ominózus válasz így hangzik: az illúzióinkat.

Csak annyit szeretnék mondani, hogy már ezért a gondolatért megérte megnézni a filmet. Nálam messze 10 pontos, attól függetlenül, hogy láttam a más userek által felemlített összes hasonló filmet is.
(gyuribácsi lassan leveszi kalapját, és mélyen meghajol pozsizsuzsi, és a többi értelmes hozzászóló elõtt)
Fastercowboy 2010 márc. 09. - 11:06:59 Előzmény pozsizsuzsi
(48/71)
Egyetértek. Több szót nem érdemel a téma, ráadásul javarészt egyetértünk. Arról nem is beszélve, h. lassan elharapódzik a hangnem itt is, ennyit pedig tényleg nem ér a film. :-)
6/10
offtopic
pozsizsuzsi 2010 márc. 06. - 11:59:26 6/10
(47/71)
Valamint hogy ne mondana semmit Rousseau neve és filózófiája, kiváltképp a naív természetszeretet témakörben? ;)
6/10
offtopic
pozsizsuzsi 2010 márc. 06. - 11:52:01 6/10
(46/71)
Ja, bocsi, nem te szólítottál meg sokszor. Mind1.
6/10
offtopic
pozsizsuzsi 2010 márc. 06. - 11:49:30 6/10
(45/71)
Leginkább azért van ennyi kommentem, (most meg már megint még egy), mert megszólítottál, és én válaszoltam. :D
És igen, bizonyára ellentmondásos vagyok, szeretem ezt így.
6/10
offtopic
pozsizsuzsi 2010 márc. 05. - 15:14:05 6/10
(44/71)
Vedd figyelembe a párbeszéd elejét. Én csak felkaptam a fejemet a "mély mondanivaló" frázisra. ;) Na jó, több szót azt hiszem, tényleg nem érdemel a téma, lényegében egyetértünk.
Fastercowboy 2010 márc. 05. - 15:09:04
(43/71)
Ja, és ha nem késõ, akkor ezekre a hsz-ra természetesen SPOILER!
Fastercowboy 2010 márc. 05. - 15:07:37
(42/71)
Igazad van, nem lesz, nem is lehet, mert az hiteltelen lenne. Éppen az általad is említett okok miatt, miszerint egy fecske nem csinál nyarat.
Nekem speciel egy percig sem volt az az érzésem, h. itt bárki is megváltana bármit. Még Cuba esetében sem, aki eleinte pusztán a dokit szerette volna visszahozni, és fokozatosan ébredt rá lényegre. A film célja sztem továbbra sem az volt, h. megoldást kínáljon egy problémára, pusztán csak bemutatta azt.
Nem az a lényeg, h. a doki miként végzi az õserdõben, hanem, h. nem képes többé ebben az állítólagos civilizációban létezni, így számára csak ez az egy járható út maradt. Cuba sem hinném, h. feladná emiatt a praxisát, szimplán csak alapjaiban tekint máshogy a világra. Nem szólt ez másról, csak a felismerésrõl.
Szóval ez a befejezés így rendben volt, bár megjegyzem, ha már esõben ázós jelenet, akkor maradjunk inkább A remény rabjainál, Tim Robbins esetében ez azért mégiscsak drámaibb volt, ráadásul hihetõbb is. Nekem csak ez a néhány túldramatizált jelenet nem tetszett a filmben (fõleg a sírós rész a búcsúkor...). Ettõl eltekintve egynek bõven jó volt. Valószínûleg az elkövetkezõ 5-10 évben nem nézem még újra.
6/10
pozsizsuzsi 2010 márc. 05. - 12:37:50 6/10
(41/71)
Egyszóval: doki visszetér az õserdejébe, és, ha nem az orvadászok dörrentik le, akkor majd egy foggyökérgyulladás végez vele, Cuba pedig boldogságmámorban úszva és tettvágytól fûtötten felhagy a civilizációs manipulációs rutinjával, nem sümbörög többet görcsösen, csak egyenes, esõbenázós õszinte ember lesz, majd pár hónap elteltével elveszti összes kapcsolatát, szoc.munkás, majd drogos munkanélküli lesz, akit agyonvernek egy sikátorban.
Ez egy kicsit életszagúbb.
6/10
pozsizsuzsi 2010 márc. 05. - 12:29:22 6/10
(40/71)
Nem lesz olyan (magára valamit is adó) produkció, amelyik megmondja a tutit. Senki nem tudja a tutit. Az apró bakikon soha nem szoktam fennakadni különben, lehet, nem is bakik, hátha jól úszik a jó doki, vagy kutyorog egy hajó gépházában, tök mindegy. Nekem annak a bemutatása hiányzott, hogy tisztába jönnének a szereplõk a helyzet reménytelenségével, de legalábbis ne örömködnének annyira felhõtlenül, végsõsoron pedig azt, hogy ne táplálja a film azt a végtelenül naív (meg álszent), és lassan tömeghisztériává növõ elképzelést és önámítást, hogy egyéni, persze kényelmesen egyszerû kis tettecskékkel bármi is lényegesen változna, fõleg ekkora túlnépesedés mellett.
Szóval a felismerés drámája. Az igazság felismerése. Az hiányzott leginkább.
Fastercowboy 2010 márc. 05. - 11:59:40 Előzmény pozsizsuzsi
(39/71)
Azt azért lehetett sejteni a történet és a film mondanivalója alapján, h. ez nem az a helyzet, amire a film végén vlmiféle megoldás születik. Mármint globális értelemben. Merthogy a szereplõkre vetítve a megoldás ott volt, Cuba életére jelképesen a kissé sziruposra sikeredett "esõben állós, megvilágosodós" jelenet, míg a doki esetében az egyetlen szóba jöhetõ variáció az volt, h. visszatér a dzsungelbe. Az végig ott lógott a levegõben, h. belõle már soha nem lesz kicsiny társadalmunk megbecsült tagja.
Most olyan apróságokon ne akadjunk fenn, hogyan jutott vissza az õserdõbe, abban többen egyetértettünk, h. vannak hiányosságai a filmnek, de azért van mondanivalója, csak ez nem az a típusú produkció, ami a végén felkínálja a megoldást is a problémára.
6/10
offtopic
pozsizsuzsi 2010 márc. 04. - 09:18:27 6/10
(38/71)
Ez van. Változhat az ember véleménye.
Nincs abban semmi érdekes, hogy legtöbbször a második megnézés egész mást mutat, mint az elsõ.
Akkor is láttam a hibáit, említettem is, csupán sokkal megengedõbb hangulatban voltam, és hozzábiggyesztettem, hogy nyugodtan meg lehet nézni. (nem azonos ám az ezt ki ne hagyjátok!-kal).
Ez még most is vállalható, most esetleg hozzátenném, hogy erõs nyugalmi állapotban.
6/10
offtopic
pozsizsuzsi 2010 márc. 03. - 18:54:26 6/10
(37/71)
Kár, hogy semmit nem mond az a mély mondanivaló. Még azt a nyilvánvaló drámát sem villantja fel, hogy a vén antropológus paleolit vonzódása, és kivonulása vissza a természet anyaölébe, valamint Cuba esõben táncolós megvilágosodása nem megoldás senkinek és semminek, semmire.
Mert így még valódi film is lehetett volna.
runcuncilla 2010 márc. 02. - 21:18:01
(36/71)
Ezt a filmet meg lehetett volna csinálni úgy is, hogy közben ne unatkozzon a nézõ. Sajnos jócskán voltak ilyen jelenetei, ezek számomra csökkentették az értékét, hiába volt nagyon fontos a mondanivalója. A tipikus amerikai jelenetekrõl és az alattuk szóló "szuper-zenérõl" nem is beszélve, borzasztóan lehúzták.
A színészek elõtt le a kalappal.
Téma 10/10, film 5/10, színészek 10/10.
Fastercowboy 2010 márc. 02. - 11:30:00
(35/71)
Régóta terveztem, h. megnézem, és tegnap végre sikerült. Mindkét táborral egyet tudok érteni. Kicsit sablonos, kicsit szirupos, mindazonáltal mély mondanivalót sugárzó film. Nekem tetszett mindkét fõszereplõ játéka, bár tény, h. nem említeném egy lapon a két színészt.
Összességében olyan benyomásom volt, mintha egyszerre néztem volna a Gorillák a ködbent, az Ébredéseket, és A remény rabjait. :-)
Esti kikapcsolódásnak tökéletes volt. Helyenként felemelõ, máskor elborzasztó, de mindenek felett elgondolkodtató. Nálam 8/10. Soha rosszabb filmet hétfõ esti mozinak...
6/10
pozsizsuzsi 2010 márc. 02. - 00:27:22 6/10
(34/71)
Nem különben, nem arra gondoltam, az túl "kézenfekvõ" lenne, egyébként a Gorillák...-ban az a jelenet sokkal jobban mûködik, mint ahogy az egész film is.
6/10
pozsizsuzsi 2010 márc. 02. - 00:00:09 6/10
(33/71)
Nálam viszont, másodszori megtekintésre már csak hatra futtya, jóindulattal, a gorillák szép szeme kedvéért.
Szappan* 2010 márc. 01. - 23:56:01
(32/71)
Visszaolvasva a hsz-eket, nem tudom, mit nem lehet nem érteni ezen a filmen, ennél egyértelmûbbre hogyan lehetne csinálni? Egyébként tényleg jó film, eltekintve a zenéjétõl, ami annyira elviselhetetlenül idegtépõ volt számomra, (bûn rossz, és brutál hangos) hogy a film egy részét csak lenémítva tudtam nézni. A végébe nekem nem illett a happy end, bár szivesebben néz az ember olyan filmet, aminek jó a vége, egy drámai, megrázóbb vég nagyobbat szólt volna. De ez már csak egy kósza gondolat részemrõl, összességében tényleg egész jó film.