offtopic
zottyo534 2013 aug. 03. - 09:16:59
(74/94)
Most egy kissé összezavarodtam. Akkor ez mégis folytatás?
offtopic
zottyo534 2013 aug. 02. - 21:34:38
(73/94)
Meg voltam róla gyõzõdve, hogy pusztán valami gazdasági megfontolásból próbálják lehúzni a rókáról az ezredik bõrt, de most megnyugodtam, mivel nyilván errõl szó sem lehet.
offtopic
zottyo534 2013 aug. 02. - 20:38:28
(72/94)
Az elõzményfilm nem az a fajta remake, amikor már nem tudják hogy dolgozzanak fel egy ezerszer lerágott csontot?
borkasztik 2013 aug. 02. - 20:04:50 Előzmény andycsek
(71/94)
Borzalmas a film...
Spoiler
Az egyetlen érdeeks jelent akkor volt mikor átmen a másik világba és csak úgy sugárzott a világ a légballonból :)
De aztán megtört a varázs. Pedig bakker ebbõl milyen filmet lehett volna készteni.
Ráadásul annyira untam hogy próbáltak hasonló jeleneteket keraálni a régi filmbõl, mikro énekeltek a manók meg azok az ökörködések a hangsezrekkel bevonulásként.
Nekem ezek még a régiben se jöttek be :D Egy jó kis fanaty-t vártam, ez még az Alic-t is alul múlta. Abban legalább voltak érdekes pillanatok.
6/10
andycsek 2013 júl. 30. - 10:41:18 6/10
(70/94)
Eredeti aranyosabb és jobb sokkal, nem tudom, minek kellett ezt is feldolgozni... Egyszer megnézhetõ, de ennyi. Nem fogott meg annyira...
4/10
Újvállalkozó 2013 júl. 28. - 21:16:00 4/10 Előzmény CsabiBp
(69/94)
Zseniális? Halálra untam magam...4/10 maximum és akkor mág sokat mondtam. És nem a színészekkel volt a baj...hanem úgy az egésszel...lassú, vontatott, humortalan... sajnálom...még jó, hogy nem moziban néztem meg. :)
3/10
M.Zs.F 2013 júl. 27. - 20:06:02 3/10
(68/94)
Ekkora színészekkel, s ilyen pénzbõl ilyen rossz filmet összerakni.....na ez az igazi szélhámosság!!! Nevetni nem lehetett rajta, édes kis cukiságnak szintén túl bárgyú lenne nevezni. Ártatlan kis mesének megint nincs értelme mondani mert egy mesében nincsenek ilyen szövegek mint amiket itt bevetettek. Sajnos szinkronnal néztem, de azt gondolom az angol verzió sem lehet jobb......

10/3
James Uram Benson Madame 2013 júl. 26. - 23:11:37
(67/94)
SPOILER

Szerintem tök jó elõzményfilm. Érdekes elolvasni imdb-n, hogy mivel a Warnernél vannak a jogok, hogyan próbáltak ügyeskedni a levédett trademarkokkal. És a dvd-n van egy dokumentumfilm, amelybõl kiderül, hogy Disney már a Hófehérke után az Ózzal akart kezdeni valamit, de pont a Hófehérke sikere miatt vásárolta meg az MGM a könyvek megfilmesitéseinek jogait. Azért csak akkor, mert korábban készült egy élõszereplõs, full bukta Alice film, amitõl Samuel Goldwyn kicsit megijedt és inkább jegelte a mesefilmeket.
Az utalások jópofák (hogyan lett gyáva az oroszlán, Frank L. Baum mint bûvészsegéd, a szõke nõ nyilván Dorothy anyja stb.), viszont a Bádogembert innen hiányoltam egy kicsi. De a legjobbat a China Town útmutató táblán nevettem, persze gondolom, a könyvsorozatban ez is benne volt. Nagyon jó metafora volt a porcelánkislány a film elején látható mozgássérült kislánynak - ez egy kimondottan szép filmes eszköz, tetszett.
Viszont Burtonnel és Depp-pel jobb lehetett volna - Depprõl volt is szó eredetileg.
8/10
Zoli9898 2013 júl. 24. - 11:12:42 8/10
(66/94)
Most néztem meg. Hát érdekes volt. Amennyire szerethetõ és aranyos volt ez a film, egyszerre olyan butuska és naiv.
Nem részletezném hoszan, inkább felosztom két részre.

Pozitív:
-a látávilág, bár néhol kissé túlcsicsázott és cukormázas volt, nekem összeségében tetszett. Én így el tudom képzelni Ozt.
-a film némely pontja rendkívül aranyos (a porcelánbaba, a vége)
-tetszett a mondanivaló is, hogy nem számít, hogy ki vagy és mekkora a híred, ha valami jót vagy nagyot akarsz tenni, kis emberként is megteted
-Mila Kunis az elején azzal a kis naiv lányka játékkal aranyos volt
-Michelle Wiliams gyönyörû és a karakteréhez képest elég jól alakít
-Mila Kuis átváltozása egyszere volt szellemes és számomra negatív élmény
-imádtam James Franco Ózát
-az eleje (fekete-fehér) igen stílusos volt
Negatívum:
-sok helyütt úgy éreztem, hogy a 12-es kohatár ellenére nagyon gyerekfilm lett
- a karakterek gyakran kidolgoztlanok voltak
-néhol túl giccses volt a film
-néhol szörnyû uta és naiv volt (zavaróan)
- haverok(akik moziban nézték) azt mondták, hogy igen látványos volt és itt a gond, hogy nem 3D-ben néztem és annyira nem volt az. A film kezd elfordulni a 2D-ben nézõktõl és csak a 3D-re fokuszál, hogy valami kiessen a vászonról, ezért néhány, a haverok által említet helyzetpoén teljesn kimaradt.
-a rendezés volt a film lenagyobb hibája, kissé szedett-vedett volt.

Hát ennyi. Saját kategóriájában egy szórakozttófilmecske. Én élevztem, mert végre kis kilépést jelentett a sablon öldöklõs akciófilmekbõl, amikkel már tele cipõm(pedig még nyár van).Kis jóindulattal: 8/10
6/10
filmbuzi89 2013 júl. 11. - 05:33:35 6/10
(65/94)
nekem se nyerte el a legnagyobb tetszésemet a film. maga a látványvilág, és az a világ amibe elvisz az jó. de maga a történet nem a legjobb. james franco, és mila kunis miatt kezdtem nézni, de kicsit mind kettõjukbe csalódtam kicsit, többet vártam ettõl a filmtõl. 10/6
1/10
kenee 2013 júl. 10. - 10:31:03 1/10
(64/94)
Nekem nem tetszett. A látványvilág tényleg szép, de kb ennyi, ami pozitív a filmben számomra. A poénok nagyon bénák, a vicces beszólások a porcelánbaba és a repülõ majom részérõl erõltetettek, ahogy a szerepek (fõleg a "gonosz banyáé" - ez a név is röhejes -) is. Egyáltalán nem moziba illõ, max a látvány miatt.
10/10
CsabiBp 2013 júl. 08. - 00:42:14 10/10
(63/94)
Zseniálisan sikerült alkotás, akinek az elsõ 10 percben nem tetszik Oz karaktere, az ne nézze tovább, akinek viszont bejön, az nézze végig. Én az egész filmen derültem, James Franco zseniálisat alakít, de a többi karakter is vicces, jó poénokkal fûszerezve.
10/9
zegorias 2013 júl. 07. - 20:20:01
(62/94)
A horrorban is utazó Sam Raimi ezúttal felszolgált nekünk egy Disney mesét annak minden kellékével, A vicces aranyos kis állat (ezúttal szárnyas majom) aki a fõhõs mellé szegõdik, mesés paloták, királylány, boszorkány stb. James Franco játékát nem tudom hova tenni. Bennem csak az maradt meg, hogy erõltetetten vigyorog, viszont Mila Kunis ebben a filmben különösen jól nézett ki. Ja és tetszett a filmzene.
1/10
Russel 2013 júl. 07. - 17:23:29 1/10
(61/94)
Üdv mindenkinek!

Nálam 1/10. Nem is értem minek forgatták újra. Semmi extrát nem tettek hozzá (inkább elõzményfilmnek akarták a story alapján), de nagyon el lett rontva. Nekem hatalmas csalódás volt
5/10
MonsieurCandie 2013 júl. 06. - 23:35:09 5/10
(60/94)
Az eleje egèszen tūrhetõen indul. Egèszen addig, amíg meg nem èrkezünk Óz birodalmàba. Hihetetlen gagyi làtvànyvilàg, jelmezek. Írdatlan buta sztori ès cselekmèny egèszen az utolsó percig. A vège egyenesen vicc. Színhàzban amatõr ès közèpkategóriàs színèszekkel elment volna, de így? Jóindulattal is csak 10/5.
6/10
zsotya010 2013 júl. 03. - 08:51:21 6/10
(59/94)
Nem is tudom, rengeteg pénzt megevett és minek? Nem láttam még a látszatát sem.
Mi számít jó látványnak, mert szerintem ez nem?!

Inkább úgy fogalmaznék, hogy a színek voltak jók benne, ez a megrajzolt meseszerû köret az emberek mellé, számomra kicsit gagyi. És sokan ezt dicsérik bent. Mondjuk kiköpötten 3D-re való, azt aláírom, de mivel a 3D is alapjába véve szerintem egy rakás f*s, így hát...

Rachelnek a szerepe semmitmondó, játék nem nagyon volt, Franco egészen tûrhetõ volt, a tûzijátékos rész az egész szép volt. Néha nagyon gagyi kivitelezés látszik rajta (pl: maga a Smaragdváros látképe és a palota képei). Jah, ez van, lehet fele ennyi költségvetésbõl jobb lett volna, nem érdemes pénzt adni nekik, mert minden filmet jól elk*rnak a számítógéppel. Menjenek ki, és forgassanak terepen, sokkal többet érne és csináljanak jelmezt, mert ez így silány.

10/6
Szerintem nagyjából jó helyen mozog itt az értéke. De inkább alulról 6, mint egy közepes.
krincsi 2013 júl. 01. - 16:01:51
(58/94)
jo kis film volt mélto elözetese egy oz a csodák csodája reboot-hoz mert h lesz az szerintem tuti dorothy szerepére mondjuk elég nehéz lesz jo fiatal szinésznöt választani Judy Garland után de ki tudja :) 10/10
k11zoltan 2013 jún. 02. - 11:46:52
(57/94)
A régi klasszikus elõzménye.

Nem volt rossz, de a régit messze sem éri el.
borkasztik 2013 máj. 25. - 08:09:24 Előzmény King Diamond
(56/94)
A látvány miatt érthetõ az indokod 3 D moziban stb. De ha egy filmet csak a látvány viszi a hátán akkor az baj. A történet és a látvány együtt kell, legalábbis nekem. A jó vizuális effekt csak hab a tortán.
borkasztik 2013 máj. 25. - 07:56:30
(55/94)
Normális minõségben végre most néztem meg. Elsõnek szögezzem le örülök hogy nem adtam ki pénzt a moziba ezért.
Összeségében nem olyan rossz a látvány elképesztõ, de olyan lapos a story -.- Kár hogy nem inkább kevesebb látvány és több értékes mondanivaló.

Az eleje nagyon jól kezdõdik, és mikor megjelenik Óz birodalmába hihetetlen látványos nagyon szép és érdekfeszítõ a táj. De aztán egyre jobban laposodik a történet és nem köt le egyszerûen. Üres a film és tele van idegesítõ részekkel. De viszont vannak jó pillanatok is de kevés. A vége kifejezetten tetszett, de egyszerûen a közepén semmi nem köt le, a porcelánbaba kezdeti aranyossága lassan már átment giccsbe és hogy mindenéárón megpróbálták kicsit öttvözni a régebbi hangulatú Óz filmmel, na az nagyon nem sikerült inkább hagyták volna.

Akkora lehetõség és újítás kalandot hordozott magában ez a film hogy nem értem egyszerûen hogyan tudtak összehozni ilyen közepes alkotást. Én imádom az eredetiséget pl nekem az Alice is bejött a maga morbid módján, de ez nagyon gyenge volt, de ennek ellenére a pár jól eltalált momentum miatt annyira mégse reménytelen. Csak számomra ettõl válik idegesítõvé hogy miért nem tudtak érdekesebb hangulatot varázsolni (történetileg)
Danny Elfman zenéje megint pazar.

Úgy hallottam lesz folytatása abban tuti Dorothy lesz. Remélem az izgalmasabb lesz. A lehetõség még mindig adott hogy egy jó kis vérbeli Fantasyt hozzanak létre és ne ilyen vérszegényt.