Téma: Pain & Gain

7/10
Dyrtyho 2013 aug. 08. - 20:43:15 7/10
(26/126)
Ma az 17.00órási elõadást néztük meg az Aréna moziba az egyik haverommal, és meg kell hagyni hogy egy kicsit beteges film, de kell egy ilyen film is, a poénok a helyükön vannak, a színészek hozzák az elvárt szintet, és Dwayne The Rock Johnson 1-2 róla szóló poént is elsüt a filmbe, aki ismer õt mint pankrátort, akkor az tudni fogja hogy mirõl beszélek. A filmrõl nem lehet azt mondani hogy vígjáték, mert nem az, kicsit olyan Bad Boy-os akcióvígjáték stílusa van, néhol elég véresen, néhol elég könnyedén. Szóval nem volt rossz film na, bár kicsit már tényleg morbid humorba megy át az egész.

Spoiler !!!

A film legeslegvégén a stáblista elején megmutatják a színészek, és a valódi elkövetõk arcát összehasonlítás kép.

Off :

Azzal teljesen tisztába vagyok, hogy valós eseményeken alapul a film, és hogy két magyar is meghalt, de ezzel nem tudok mit csinálni, sajnálom, de ettõl egy filmet nem fogok alul, vagy felül értékelni, ez van, és az hogy filmet csináltak belõle, pontosabban egy akcióvígjátékot, annak inkább örülök, mert egy kicsit legalább felszínre hozzák a valós adatokat, és tényeket, de még 1x mondom, ettõl még ugyan úgy fogom megnézni még 1x, mint bármelyik más filmet. Szóval nem értem, hogy mit kell ezen felhördülni, hogy ebbõl a bûntény történetbõl filmet csináltak.
offtopic
Bigpapa 2013 aug. 07. - 21:59:13
(25/126)
OFF

Én nem néztem még meg. Pedig esküszöm, nagyon vártam, csak most, hogy amit lehetett és találtam angolul elolvastam az ügyrõl, tényleg gusztustalannak tartom, hogy vígjátékot csináltak a filmbõl,még, ha 18-as karikával megy is.
Imádom a rendezõjét és a két színészt.
Talán majd dvd-n megnézem, ha kimegy belõlem ez a rossz érzés.
Azért is hatott most jobban rám, mert az egyik barátnõm nagymamáját(86 éves), a télen két srác kikötözte, ütötték verték, csikkel égették meg, hogy adja oda minden pénzét. 27.000 Ft volt az összes pénze. 36 órát volt minimum kikötve, mire megtalálták. A kórházban meghalt. Az egyik srác 14 éves a másik 18. A szerzett pénzt még aznap este a diszkóban elverték. A lány a mai napig nem heverte ki, mert egy tünemény volt a Juci néni. Olyan zserbót sütött, hogy életemben nem ettem olyan jót! Persze ebbõl is lehetne vígjátékot forgatni....:(
1/10
Judit71 2013 aug. 07. - 15:18:09 1/10 Előzmény astron
(24/126)
Magyarországon mindenkinek ennyi lenne a bûne(hogy telefonál és még adózik is utána ) akkor fele ennyien lennénk
1/10
Judit71 2013 aug. 07. - 15:03:07 1/10 Előzmény Bigpapa
(23/126)
Kriszta 1996. januárjában lett itthon "eltemetve" .ahogy mesélték a családtagok ,hogy júniustól keresték õket ,szörnyû lehetett
Ketamin túladagolásba miatt halt bele(2x is adtak neki mert nem az igazi kódokat adta meg ) ,a barátja pedig védeni akarta ,és akkor ütötték meg hogy bele halt
Én még gondolkozom ,hogy megnézem-e a filmet .
10/10
Sonic8 2013 aug. 05. - 21:33:50 10/10
(22/126)
Csütörtökön megyünk! :D
Ha hozza az elsõ rész színvonalát, akkor nem lesz gáz.. ;)
offtopic
Bigpapa 2013 aug. 05. - 21:29:16 Előzmény Sonic8
(21/126)
Oké, de tudod, sok kis ponton múlik :D Inkább nézd meg a Red 2-t. Qrva jó lett! Most láttuk a lurdyban.
10/10
Sonic8 2013 aug. 05. - 18:17:51 10/10
(20/126)
Egyébként meg láttam a filmet még májusban mivel eleve amcsiban áprilisban jelent meg aztán én megnéztem egy cam-es angol verziót miközben egy kurva nagy japán felirat volt a film alatt... :DD
Ez az online nézés ártalma. Na mind1,
10/10
Sonic8 2013 aug. 05. - 18:14:51 10/10
(19/126)
Nem, nem szavaztam rá elõre csak este 9-re mentünk a filmre hajnali fél kettõre értem haza és mikor bekapcsoltam a gépem egybõl nyomtam rá a tízest annyira a film hatása alatt voltam. Aztán másnap mikor írtam persze megemésztõdött addigra a film...
Végül is tök mindegy mennyit adok nem? Porton sose reálisak az értékek, és ez nem igen rajtam fog most múlni szóval ezt hagyjuk...
offtopic
Bigpapa 2013 aug. 05. - 16:46:35
(18/126)
10/8 és 10 pontos elõreszavazás? :D :D Mikor szavaztál rá, januárban? :)))
6/10
bercesnagy 2013 aug. 05. - 08:58:43 6/10
(17/126)
A Ponyvaregényre próbált hajazni, de azt a szintet nem érte el, sõt bizonyos részeknél kimondottan erõltetett. Kifejezetten akciódús, nincs benne üresjárat, ez abszolút pozitív, de valahogy nem állt össze a film. Nem azt mondom, hogy rossz alkotás, de nálam csak egy erõs közepes. 6/10
10/10
Sonic8 2013 aug. 04. - 18:06:30 10/10
(16/126)
Kegyetlen egy film volt az biztos. Humoros de akkor is kemény.. True Story bro..


10/8
10/10
Sonic8 2013 aug. 03. - 00:28:22 10/10
(15/126)
Ettõl függetlenül én ma nagyon jól fogok szórakozni a filmen... :D Legalábbis remélem. :P
Marcipáncica_ 2013 aug. 03. - 00:01:49 Előzmény Bigpapa
(14/126)
uhhh. azért ezek kemény infók. :(
9/10
kypD 2013 aug. 01. - 20:23:34 9/10
(13/126)
Szerintem nagyon jó film volt, néha tényleg durva volt, de azért hatalmasakat lehetett rajta nevetni, mondjuk szerintem sok helyen csak színeztek a dolgon, de azért bizonyos értelemben van egy olyan erkölcsi mondanivalója, mint mondjuk a Harcosok Klubjának, tehát kire ne lenne igaz, hogy szeretne kitörni abból, hogy kevés pénzt keressen, jó azért nem véletlenül 18-as, de rég nevettem ilyen jót. :D
offtopic
Bigpapa 2013 júl. 31. - 21:11:52 Előzmény astron
(12/126)
A kétes szexipari tevékenység tudod mi volt? Szextelefon. Háziasszonyok ülnek otthon, akiket felhívnak,azok meg dumálnak a pasikkal. Ennél még én is több illegális dolgot csinálok, vagy bárki más a fórumról (nem adózik, csal a számlákkal, lop a kasszából,stb)!
Bigpapa 2013 júl. 31. - 21:09:24 Előzmény Judit71
(11/126)
Én nagyon szeretem Rock-ot és Wahlberget, de az kifejezetten gusztustalan, hogy Hollywood egy vígjátékot csinált ebbõl:
"A két férfi 1995-ben megölt egy magyar származású párt, az akkor 33 éves Frank Grigát, és a 23 éves Krisztina Furtont. Griga közel tízmillió dollárt keresett azzal, hogy szexvonalakat mûködtetett. Griga egy fejére mért ütésbe halt bele, amikor a férfiak a Miami Lakesben fekvõ lakása kódját akarták megszerezni. Furtonnal egy állatok elaltatásához használt szer túladagolása végzett. A tettesek a két holttestet láncfûrésszel és fejszével feldarabolták, majd felgyújtották, a maradványokat pedig hordókba és vödrökbe rejtve szórták szét floridai utak mellett. "

Ez elõtt egy másik üzletemberrel ezt tették:
"A bíróság Lugót Marcello Schiller üzletember elrablásában és megkínzásában is bûnösnek találta. A férfit 1994-ben egy hónapig falhoz láncolva tartották, szemét bekötötték, testén égõ cigarettacsikkeket nyomtak el. Emellett éheztették, és erõszakkal itattak vele alkoholt. Végül a férfi beleegyezett, hogy 1,2 millió dolláros bankszámláját és házát elrablóira írassa át. Ekkor a férfiak autóbalesetet rendeztek, de Schiller nem halt meg. Ekkor felgyújtották a kocsit, de a férfi ezt is túlélte. Ezután áthajtottak rajta, és azt hitték, hogy végeztek vele, de Schiller megint megmenekült. Amikor ezt megtudták, kitervelték, hogy a férfit megfojtják a kórházban. Be is mentek a miami kórházba, de Schiller addigra már egy New York-i kórházba szállíttatta át magát, jelentette a floridai Sun-Sentinel. "

Mondom, imádom ezt a két színészt, de amikor elvállalnak egy filmet, csak meg kéne nézni,mi az eredeti sztori. Vígjátékként eljátszani ezt a két borzalmas embert, akik ilyen kegyetlenek voltak...Michael Bay szégyellje magát! Pedig õt is csípem ám!

El se tudom képzelni, mit élhet át Griga nõvére itthon, hogy tele a net és a tévé, az öccse halálának a vígjátékká változtatásával, vagy Krisztina rokonai milyen sebeket tépnek fel újra. :(
karlitomarsh 2013 júl. 27. - 12:38:05
(10/126)
"Pedig az elõzetes alapján még egy jó szórakozásra is lehetett számítani – még ha azt senki nem is vonta kétségbe, hogy a forgatókönyv nem lesz szellemesebb a gyúrós magazinok motivációs posztereinél."

http://www.ertunk.hu/index.php/kultura/item/3516-izmos-kocka-has-ures-fej
astron 2013 júl. 25. - 10:13:56 Előzmény Judit71
(9/126)
hát így jár az aki olyan fickóval van együtt aki kétes szexipari dolgokkal keresi a kenyerét....
1/10
Judit71 2013 júl. 20. - 18:24:44 1/10
(8/126)
Igen sajnos osztálytársnõm volt a lány áldozat ,Fürtön Krisztinek hívták ,nagyon kedves és jó kedélyû emberke volt,1990-ben érettségiztünk .
Elég borzasztó ,hogy hogy nem egy komoly megrázó film lett a történetbõl .
offtopic
Iceman87 2013 jún. 21. - 18:42:40
(7/126)
A Rohanásba is õ volt??? Ezt nem is tudtam. Ugyanis azt is feliratosan néztem meg.
A TDKR szinkronjába éppen hogy csak belehallgattam így nem nagyon tudom megmondani hogy az milyen lett teljes egészében. Csak Bane szinkronját néztem hosszasabban. (Ami egyáltalán nem lett rossz)
Legelõször rádió promóba hallottam, hogy Bogdányi Titanilla csinálta. És igazából úgy voltam vele, hogy nem is olyan rossz. Csak egy kicsit nehéz volt úgy hallgatni, miközben mindig Lisa Simpson ugrott be a hangja hallatán :)
Én Anne Hathaway-el úgy vagyok, hogy nem tudom igazából ki lenne a jó választás neki. Nem sok filmjét néztem meg, így nincs összehasonlítási alapom. Amit eddig néztem tõle, az a Nyomorultak,TDKR, Zsenikém(szinkron).