Téma: Pánik

offtopic
Anteris 2009 júl. 18. - 17:39:54
(61/141)
minden magyar filmben motyognak, se beszéddinamika se normális hangsúlyozás, mintha felolvasás lenne. Minden szereplõ túljátssza magát, fölösleges mimikák tömkelege - látszik, hogy száz évben egyszer filmeznek a többi idõt színpadon töltik - kínosan szar dialógusok, totál amatõr filing, még a régi színészektõl is, ami nagy rejtély számomra, mivel régen még tudtak játszani, pl.Bánsági atomszar ebben a filmben. A kihagyhatatlan schell pedig úgy húzza lefelé az embert, hogy észre sem vesszük és magunk alatt vagyunk egy vígjáték nézése közben.
sam888 2009 júl. 09. - 23:55:58
(60/141)
Mateuszkusz:

Amikor Zsuzsi meglátja kint a káoszt, összeveti a kezeléssel, ami legalább annyira fárasztó, és sz*r, mint ami kint van (ha nézted értetted, ha nem nem........) és úgy gondolta, tökmindegy melyik "diliházban" van.
amúgy baromira elítélitek itt a filmet..megint kicsit agyalni kell valamin, és az rögtön szar....annyira jellemzõ...:SSS
mulao 2009 jún. 30. - 21:31:03
(59/141)
Egyébként ez a szó, az 'unszimpatikus', egy nagyon is létezõ szó, a magyarnyelvben! Jelentése, lényegében, nem szimpatikus.Megírom, hamár ekkorát vitáztatok rajta.
mulao 2009 jún. 30. - 21:21:21
(58/141)
Nem tudom miért tartunk nyelvtanórát, mert én egy olyan kifejezést írtam, hogy 'nekem unszimpatikus', akinek van esze, tudja hogyan értettem. Ha az megnyugtató, akkor máskor azt írom, hogy 'nem szimpatikus'.
A filmrõl kéne írni, bocs, hogy okoskodom.:)
offtopic
pukkar 2009 jún. 27. - 22:21:05
(57/141)
Én is vitatkoznék állításoddal ugyanis a Magyar értelmezõ kéziszótárban van olyan szócikk hogy unszimpatikus. Való igaz helytelen a forma, mert az antipatikus a "hivatalos" ellentét. De mi még suliban úgy tanultuk, hogy a nyelvet az a közösség formálja aki beszéli. Ergo, ha mindenki elkezd használni egy szót, akkor az hivatalossá válhat (márpedig sokan használhatják, ha egy értelmezõ lexikonban benne van, ráadásul elég régi ('72-es) kiadású). De jobban nem merülnék bele a dologba, nem vagyok bölcsész :)
3/10
Semprini 2009 jún. 17. - 11:35:46 3/10
(56/141)
Talán majd másodszori megnézésre jobban fog tetszeni.
Mert így elsõre nagyon nem jött be "Tilla" elsõ filmje, pedig nagyon vártam, kíváncsi voltam rá, de a sok kis történetecske baromira nem akart összeállni, a film végig nagyom mozaikszerû, de ami még nagyobb baj, a karakterek szinte kivétel nélkül idegesítõek. Kezdve a szerencsére csak mellékszereplõ Kolovratnik Krisztiánnal, akinél ellenszenvesebb karaktert még életemben nem láttam filmen (na jó, talán a Moszkva tér-beli Rojált leszámítva). Hogy Gubik Ági mi a fenére kapta a legjobb nõi alakítás díját a filmszemlén, azt az elsõ két hozzászólóhoz hasonlóan én sem értem. A film szereplõi közt már színészveteránnak számító Bánsági Ildikó és Egri Márta is nagyon irritáló figurákat kaptak, azt jól játszák, de ahhoz hogy a színész igazán jó legyen, szükség lenne megfelelõen megírt dialógusokra is, olyat pedig ebben a filmben nem nagyon hallottam. A két rendõr egyszerûen csak szürke, semmilyen, akárcsak a Krisztiánt játszó Valcz Péter (utóbbi csak teng-leng a vásznon, mintha nem is értené, hol van). Schell Judit terapeutája is elég irritálóra sikeredett, Ónodi Eszternek meg alig van szerepe.
Hol vannak a jó magyar forgatókönyvírók???
10/3
prong 2009 máj. 18. - 08:28:36
(55/141)
Ezzel erõsen vitatkozom! Ugyanis mind a kettõ igaz! Viszont elég szép a magyar nyelv! Miért nem lehet azt leírni, hogy 'nem szimpatikus' és kész! Az idegen szavak használatától senki nem lesz okosabb, pláne ha nem tudja hol és mikor melyiket kell használnia!
5/10
idõjós1010 2009 ápr. 19. - 10:55:58 5/10
(54/141)
Én a netrõl szedtem, és ugyan az még ingyen volt, de általában amit megnézek elõbb ki is írom lemezre, na ez utóbbit ezúttal nagyon nem kellett volna.
fbb0409 2009 ápr. 18. - 21:56:12 Előzmény idõjós1010
(53/141)
teljesen egyetértek!!! 2/10
(örülök, hogy csak itthon láttam, kódolatlan HBO-napon, nem került semmibe!)
Mateuszkusz 2009 ápr. 13. - 23:38:08
(52/141)
Nekem egy rész volt zavaros. Zsuzsi nagy pánikszerûen eljut kapuhoz ésutána még ki is akad a kinti világra. Után meg összepakol és könnyed lazasággal kisétál. Ez hogy van???
mulao 2009 márc. 24. - 18:07:49
(51/141)
Õszinténszólva én, többet vártam,jobbnak képzeltem.Talán,mert nagy kíváncsisággal ültem le megnézni.Nem volt rossz,de inkább csak közepes,átlagos.Egyszer nézhetõ számomra.Pedig én, szeretem a magyar filmeket is.
Én inkább leírnék pár számomra pozitív,negatív dolgot a filmrõl:

-Szerintem Gubík Ági nem volt a legjobb választás,az jó ötlet volt,hogy újarc,de nem illet a leginkább Zsuzsihoz.
Idõsebbnek néz ki,mint Zsuzsi,s nekem nem annyira jött át a játéka,volt nagyon jó pillanata,de szerintem más jobban megoldotta volna.Ez persze, nem jelenti,hogy rosszul játszott,csak nekem nem annyira jött át.Kinézetre se a legjobb,szerintem.

-Schell Juditot bevallom szinte már, utálom (nekem unszimpi),nem szeretem ahogy játszik,de itt nagyon jól játszott,unszimpatikus tudott lenni.

-Bánsági Ildikót szeretem,s szerintem itt is nagyon jól játszik,mint nimfomán anya.
A többi színész is úgy jó.Nem most láttam,emlékezetbõl írok.De Ónodi Esztert szerintem nem kellett volna ide is berakni,nem is éreztem túl nagynak,az õ játékát se szeretem.

-Szerintem jobb lett volna ha, rövidebb egy legalább 10 perccel,kicsit uncsi volt már a végére.

-Viszont viszonylag volt, egy jófajta hangulata a filmnek,azt hiszem az,hogy nem volt egy tipikus magyar film hangulata,pedig jellegzetesen magyar arccok,színészek szerepeltek benne.Ez egy jópont!:)

-Egy kicsit, amcsi filmre is hasonlított szerintem,sok szereplõ,aki a film végén kiderûl,hogy ismerik egymást,rokonok,ha jól emlékszem.És poént én se találtam benne,de ez nem is zavar.

Ennyi.Én személyszerint nem fogom újranézni,de örülök,hogy végre egy, olyan magyar alkotás,ami tetszik is a közönségnek!:)
babalujza 2009 márc. 12. - 19:14:07
(50/141)
Mirõl szólt ez a film? Ennyire tahó lennék, hogy nem fogtam fel? Szilánkok, jelenetek.
vedder 2009 márc. 08. - 00:16:33
(49/141)
Tillának még rágni kellett volna azt a forgatókönyvet egy kicsit (nem kicsit). A Blöffhöz hasonló felépítés nem jött össze, pedig látszólag arra hajazott. Egyedül azt a részt találta el amikor
(spoiler) Zsuzsi kijön a klinikáról a két dinnye meg épp pisztollyal hadonászik.
Más szeretett volna lenni ez a film, mint a többi mai magyar "nagyvígjáték", de sajnos nem sikerült.
jam session 2009 márc. 01. - 12:59:16
(48/141)
Végre egy jó magyar film, ami mond is valamit. Sokan magukra ismerhetnek benne. Gratulálok a készítõknek!
marky 2009 febr. 23. - 12:59:30
(47/141)
Nem is tudom mit mondjak? Szörnyû az egész! A forgatókönyv, a párbeszédek....áááááá...nagyon gyenge!
viktor731204 2009 febr. 20. - 21:32:22
(46/141)
ez a film kva jó volT!!! minden részletében igényes,feszített,kicsit tarantínós,de magyar,inkább tragikomédia-köze nincs a rom.vígjátékhoz...sztem 9/10
5/10
idõjós1010 2009 jan. 24. - 13:36:55 5/10
(45/141)
Ez a film egy katasztrófa.
Az ég világon semmi értelme nincs, de tényleg semmi, eleve normális sztorija se nagyon. Egy hatalmas katyvasz az egész. Van benne vagy 3 némiképp vicces jelenet, de ezzel vége is a film javainak.
10/10
danab1 2009 jan. 14. - 13:27:15 10/10 Előzmény tyler94
(44/141)
Hát ez az: nem minden magyar film szól minden magyarnak...
1/10
tyler94 2009 jan. 11. - 23:20:26 1/10
(43/141)
Romantikus vígjáték??
Hol vannak a pohénok?Hol a romantika?
szét untam az agyam!Pocsék a sztori.
Le a kalapm Schell Judit elõtt, nagyon jó színésznõ.
A többieket inkább nem kommentálom, bár vannak kivételek..
Egyébként nagyon jó színvonalú film, komolyan, csupán a története ganey.


A legjobb magyar vígjáték, továbbra is: A miniszter félre lép
10/10
danab1 2009 jan. 10. - 19:13:48 10/10
(42/141)
Egyetértek; Tövisházi Ambrus egy kisebbfajta zseni!:-) Éppen ezért nyomon is követem a munkásságát...
A nyomozóval szintúgy nem szállok vitába: nagyon ütõs és hatásos, igazi remekmunka lett. Még sok-sok ilyet a magyarnak.:-)