Téma: Pánik

7/10
Szani 2011 márc. 16. - 17:40:43 7/10
(102/142)
Nagyon izgalmas téma ... néhol közel zseniális, néhol picit erõltetett színészi alakításokkal, de összességében ügyes próbálkozás. Gubík Ági, Kovács Lehel nagyon jók. Szóval kategórián belül kifejezetten nézhetõ film.
Stefush 2011 márc. 16. - 11:23:27
(101/142)
Borzalmasan rossz. 10 percnél tovább nem bírtam nézni, mikor múltkor ment vmelyik adón. Ez egy betegség, egyszerûen kibírhatatlan. Ha megvolna a forgatókönyve ki lehetne trágyázni vele a kertet, mert másra aztán biztosan nem használnám. Max télen gyújtósnak.
Akinek tetszett, attól bocsi, de tényleg ez a legrosszabb film amit valaha láttam.
Silent Bob 2011 jan. 05. - 20:35:28
(100/142)
Ez a film rossz. Imádkozom, hogy többet ne legyen többször a Comedy-n mert inkább megnézném egy nap 3x a Már megint Malcolm-ot mint ezt.
SzFeri82 2010 dec. 30. - 21:09:37
(99/142)
Nem tudom mi ez a sok fanyalgás, a múltkor láttam a
Comedyn és nagyon bejött. Nagyon hangulatos, és néha röhögtem is rajta. Király film.
Felhasznalo888 2010 okt. 20. - 21:44:43 Előzmény Rózsa Misi
(98/142)
Szerintem is van jó magyar film. Pl., amikor egy csaj ki akar venni egy lakást egy házban, találkozik a Kabos Gyulával a lépcsõházban és megkérdezi, milyen a lakás, erre a Kabos: Komfortos, van hideg-meleg víz; fürdeni hideg, inni meleg ;-)
4/10
Commodus 2010 aug. 25. - 16:16:37 4/10 Előzmény horas
(97/142)
Amit írtál tök jó, ám akaratlanul rávilágítottál még egy óriási hibára, és talán ezért haragszom annyira erre a tákolmányra!

Ahelyett, hogy együttérzést hozott volna felszínre a nézõben a Gubik Ági figura, pedig továbbra is az a véleményem, hogy kifejezetten jól játszik!, épp ellenkezõleg, dühöt, és megnemértést idézett elõ, azokban, akik talán kevésbé érintettek a témában.(saját példa, családtag stb...)

Ez nem hibája a filmnek, hanem egyenesen bûne, kb. mintha vígjátékot készítenénk a végbélrákról, olyan embereknek, akik nem ismerik a betegséget, és, hogy mivel jár.Így csak rihegünk röhögünk rajta, vagy bosszankodunk, mert nem tudjuk, hogy többnyire az ember belehal!

Pánikszindróma, nem kizárólag a szegény, mindennapi gondokkal küzdõ, nyomorküszöbön élõ a másnapokért aggódó emberekben alakulhat ki, sõt!

Több elõzménnyel, pontosabb, egyértelmübb forgatókönyvvel, és fõleg a Schell Judit által megformált, egy kiképzõõrmester agresszívitásával, és egy komplett elmebeteg szellemi képességeivel megáldott alak egyszerûen nevetségessé teszi és elbagatelizálja az egész problémát.Pedig ezek nem hisztis, életunt elmebetegek, akiknek nincs jobb dolguk, mint, ilyen intézményekbe járkálniuk és küblikbe köpködniük, hanem kétségbeesett, önhibájukon kivül az életvezetésükben megroggyant pszichésen perifériára sodródott emberek, akik állandó halálfélelemmel,pszichoszomatikus testi tünetekkel (szívritmuszavar egyebek) bizonytalanságérzéssel, ájulásos rosszullétekkel küzdenek, még a mindennapjaik megélése is kétségbeesett erõfeszítésükbe kerül.Persze különbözõ stációi vannak a betegségnek, nyilván amit írtam a legsúlyosabb tünetegyüttes.

A régi mondás szerint, aki nem tud arabusul, az ne beszéljen arabusul, aki nem képes egy, ilyen témáról mély, érzésekkel teli filmet csinálni az vezesse tovább a Megasztárt, vagy mit tudom én mit, mert a szakmai tudás kevés, érzéseket átadni ahhoz meg több kell, sokkal több, vagy talán elöbb csak rendezzen, és csak utána bátorkodjon forgatókönyvvel is bibelõdni, mert így több kárt okozott, mint hasznot!

Most a meleg rendõrök meg egyebek azt hagyjuk, arról mindent tökéletesen leírtál!
5/10
horas 2010 aug. 25. - 15:27:06 5/10 Előzmény Commodus
(96/142)
Minden észrevételedet adom.
A filmmel az a baj,hogy az egyszerûen nem tudunk azonosúlni a figurákkal.
Most öszintén a fõszereplõ csaj pánikjával kitud azonosúlni,úgy,hogy az ország 3/4-e mindenapos megélhetési gondokkal küzd.Egy átlag magyar ember szemében a fõszereplõ szenvedése szánalmas és elitélednõ nem megrázó és magávalragadó.Az édesanyja karaktere teljesen tökéletesen funkciótlan felesleges és értelmetlen.
Mi az õ szerepe a történet alakúlásában?

Továbbá a két rendõr karaktere is tökéletesen irracionális a hajó nagyságú audio vagy volkswagen-jükkel,barmoira sajnálja õket is az ember.Pláne úgy,hogy az egész a meleg-vonulat halálosan erõltetet,összecsapott,egyszercsak kiderül,hogy õk melegek mert az egyik csávó elkezd róla beszélni.Most ettõl miért kellett volna seggre ûlnünk,kellett volna vmi kis elõélet vmi felvezetés,hogy ez bármi nemû megleptéssel szolgáljon.Ha nem ismersz valakit és az elsõ két információn belül amit megtudsz róla,hogy meleg,nem fogsz meglepõdni rajta mert nem ismered,alapvetõ hiba.

Dik karaktere pedig rettenetesen rossz,erõltett,túlrajzolt,ha meleg akkor valami olyan jellem vonása is legyen amire erre utal,legalább egy.

Na és a kis szefos gyerek szála a pisztollyal a legszánalmasabban eltolt filmes forgatókönyves megoldás.Ahhoz képest,hogy az õ szála az egyik fõ íránya filmnek,bõdületesen kevés ideje van,semmit nem tudunk róla,csak,hogy gyagyás és ül egy padon meg pisztolya van,bravó.

Alapvetõ hiba,hogy nem ismerjük meg a karaktereket.Ha nem ismered meg nemtud kialakúlni semmi szimpátia vagy aszimpátia teljesen közömbös lesz,nem fog hatni a nézõre ha történik vele valami.Itt folyamatosan ez van.

És a befejezés:
A meleg srác nem mondja el a fõnöknek,Dik nem lesz öngyilkos,A csaj meggyógyúl pikk-pakk,kis szefos gyerek nem lõ le senkit...akkor mi történt.mi értelme volt ennek a történetnek hova akartunk kilyukadni,mi a fejlemény,mi a konklúzió,mi a lényeg,mi a mondanivaló?

Ez tipikus amerikai éleszemlélet mellékterméke:
"rendeztem egy filmet többszálon fut komoly mondanivaló izgalmas eredeti újszerû,tök menõ vagyok."

A csecsemõs szálnak megint mi akart lenni az értelme?

Ha már annyira,szuggesztív filmet akart volna Tilla Attila,akkor lehetett volna kicsit bátrabb és reálisabb és merte volna tönkretenni a karakterei életét,hogy valami hatást kiváltson a nézõkbõl...

A buzisrácot rúgja ki a fõnök mert elmondta,Dik egyen öngyilkos,a csaj kerüljön elmegyógyintézetbe elgyen szétgyószerezve nem kerüljön onnan ki többet, a kis csaávó emg lõje le az anyját,a csemcsemõ meg téllegesen fulladjon emg,ne csak játszunk a témával hanem írjuk is le,és akkor még mindig közelebb vagyunk ezekkel az eseményekkel a mai magyaroszághoz mint ezzel az áljóléti globalizált jómódú emberek szánalmas problémáinak a maszlagos elmélkedésével.

Se hús se hal,jól néz ki a film,jók a képi emgoldások vágások,de semmi több,alapvetõ hibák tömkelege.
4/10
Commodus 2010 aug. 24. - 10:42:47 4/10
(95/142)
Elõzetesben hozzáfûzöm a téma érint, így talán egy kicsit elfogult leszek, és terjengõs!

Hajlamos vagyok, úgy leülni a magyar filmek elé, mint amikor a fociválogatottunk nekifut valami újnak, reménykedek, majd látok biztató jeleket, végül csalódottan felállok, hogy már megint csak ennyi...

Kezdjük a azzal, hogy ez nem romantikus, és nem vígjáték, és ráadásul négy, olyan témával foglakozik, amelyek önmagukban is megérnek egy-egy filmet, a meleg rendõrök, két szemmel láthatóan jómódú, unatkozó asszony csetlés-botlása (az egyetlen valóban vígjátéki téma),a pánikbetegség maga, és egy személyiségzavaros skizofrén fiú vergõdése.

Tilla belekap mindegyikbe, nem mérlegelve azt, hogy ennyi idõn belül, ilyen felszínes forgatókönyvvel, és, ilyen közhelyes filmes eszközzel, a több szálon futtatott cselekménnyel valójában csak a felszínt karcolgatja, de még azt is elég gyengécskén.

Nem olvasok kritikát ha tehetem, de amikor errõl a filmrõl azt írta a krtikus, hogy divattéma, azt hittem rosszul látok.

A Pánikbetegség csak annak divattéma, aki még soha nem élte át és, aki egyátalán nincs tisztában azzal, hogy ez a betegség egy súlyos, szörnyû tünetegyüttes, mely munkaképtelenséghez, a társadalmi élettõl való teljes elzárkózáshoz, és a magánélet, egzisztencia összeomlásához vezethet.

Ebben a filmben a pánikbetegség csak egyetlen emberben jelenik meg, viszont abban remekül, és ha a rendezõ forgatókönyvíró hagyta volna, hogy a film igazi értéke Gubik Ági nagyszerû, hiteles játéka kibontakozhasson, akkor egy sokkal jobb filmet láthattunk volna...Ám nem, kezdõdik a film, egy idétlen semmi tartalommal nem bíró késdobálós, verekedõs jelenettel, ami azt akarta szimbólizálni, hogy Dick, miért nem akar színt vallani.Jó megértettük!

Majd folytatódik szegény jobb sorsa érdemes Bánsági Ildi, tûzoltós hisztijével, számomra talány, hogy egy, ilyen sok színnel bíró kiváló színésznõt miért kényszerítenek bele mindig ebbe a szörnyû megunt klissébe?Egri Márta karaktere százszor jobb volt!

Egyszóval nem ragozván elõjönnek a szokásos, bugyuta, szinte minden magyar filmre jellemzõ felesleges sztereotipiák, és unalomig ismételt jelenetek, miért kell?

Aztán megjelennek a reklámok, vicces hisz azóta már nincs is Danubius rádió, és végül némi öníróniával megjelenik maga az alkotó, ez a kép aranyos, hisz kifugurázza saját magát..csak, olyan avítt.

Ha valaki vígjátékot, akar készíteni a pánikbetegségrõl, ám tegye De Niro Csak egy kis pánik!De, akkor ne komolykodjon, és ne érezze felhatalmazva magát, hogy társadalmi görbe tükröt, állít, mert ehhez még tanulgatni kéne a filmkészítést.

Ez a film görbe tükörnek gyenge, a valóságképe ingatag, romantikusnak aztán egyátalán nem romantikus, hacsak Miss Budapestbank mondatát, hogy "inkább dugjunk" nem annak gondolták?, komolynak, komolytalam, komolytalannak meg komoly.
... és ha szinte véletlenül elkapta a fonalat az alkotó, rögtön el is rontotta...Gubik Ági lassú sétája a kapuhoz, jó, sõt nagyon jó, van ritmusa, ereje, megjelenítõképessége, és akkor szegény Schell Judit két másodpercenként belekiabál, hogy használd a zacskót, Ági pedig hiperventillál is szorgalmasan, a jelenet elrontva, visszasüllyedünk a fotelba.

A befejezést meg hagyjuk, mert az vicc.A pánikbetegség nem nátha, nem fokozatosan kapjuk el, hanem úgy támad, mint egy orgyilkos, hirtelen, alattomosan, kétségbeejtõ tünetekkel, rettenetet és félelmet hagyva maga után, de elmúlni meg végkép nem, így múlik el ...

A szálak összefutnak a reptéren, szörnyû filmes közhely, már-már bántó, és a végén Ági miután pulzust mér szeme felderül, mosoly költözik az arcára, és megindul a szebb jõvõ felé...Borzasztó volt...

Legyen mindenki erõs a pánikszindróma, hûséges jóbarát, soha nem hagy el, mindig veled marad, kitartó társad élethosszon át, csak elbúvik egy sötét sarokba, és akkor jön elõ, mikor nem is gondolnád!

Ez az alkotás egy gyengécske probálkozás, rengeteg filmbõl összeollózva, egy komoly témát komolytalanul boncolgatva, és rengeteg kihasználatlan lehetõséget hagyva maga után, mindenképpen csalódás volt.

Ha már valami skatulyába kéne helyezni, azt mondanám, hogy szatíra, csak annak meg erõtlen...A 4 csillag Gubik Ági-é, õ többet is tehetett volna, de nem hagyták...
10/10
dorysboy 2010 aug. 22. - 23:36:01 10/10
(94/142)
Hát persze, hogy ismerõsen cseng a zenéje! Tövisházi Ambrus szerezte hozzá. Õ volt anno az Amorf Ördögök, ma pedig a Péterfy Bori & Love Band és Erik Sumo Band oszlopos tagja. A vége fõcím elsõ száma speciel az Ópium címû sláger átszerkesztett változata.
10/10
HungarikumBln 2010 aug. 22. - 23:33:11 10/10
(93/142)
Nagyon tetszett. Az elején kicsit félve kezdtem neki, mert nagyon lepontozták és a kommentek sem voltak túl jók.

Annyit hozzá kell tennem, hogy ez nem vígjáték, akkor sem ha volt benne pár poén.
Charles Foster Kane 2010 márc. 20. - 22:14:16
(92/142)
Till Attila véletlenül nem írt a Barátok Köztben dialógokat? Meg van hozzá a tehetsége, én csak bátorítani tudom.

A "félelmetesen gyatra" a leggavallérabb megnyilvánulás részemrõl a filmel kapcsolatban. Ezen még szegény Péterfy Bori sem tud segíteni. Nem érdekel a szokásosnál profibb látványvilág, A Barátok Közt - The Movie sem pörgetne fel, csak mert 35MM-re forog...
6/10
ruszi 2010 jan. 27. - 17:01:17 6/10
(91/142)
Erdekes, masodszorra jobban tetszett. Foleg Schell Judit es Kovacs Lehel. Szerintem a kepi vilaga sem rossz.
1/10
Bodza1022 2010 jan. 26. - 07:26:13 1/10
(90/142)
10/1
Szerintem abszolút nem adja vissza a pánikbetegséget. Ahogy többen leírták inkább az õrületet, a megbolondulást mutatja be. Hogy hogyan lehet megõrülni. De ez nem pánikbetegség! A kettõ nem ugyanaz.
Elõször én is a feléig bírtam, rémes egy film. Ha nézi az ember komolyan megbolondul.
Reméljük a következõ filmje sokkal jobb lesz Tillának.
leho 2010 jan. 16. - 18:16:37
(89/142)
Van újra jó magyar film? Ezt látva, azt mondom, hogy igen.
3/10
Semprini 2010 jan. 16. - 12:32:43 3/10
(88/142)
Vígjátéknak?! Egyetlen értékelhetõ poén nem volt benne. Talán némi vígjátéki mellékszál volt benne a két rendõr na de azok se voltak valami humorosak.
Romantikusnak meg aztán végképp semmi szín alatt nem nevezhetõ a film.
rajongólány 2010 jan. 16. - 12:21:45
(87/142)
Egy laza vígjátéknak elment. De mi ebben a romantikus??
10/10
döme1 2010 jan. 14. - 16:13:55 10/10 Előzmény kamikázebárány
(86/142)
Én is így látom. Jó kis film, persze bizonyos karaktereket jobban ki lehetett volna bontani. Azt gondolom tehetséges film.
enber 2010 jan. 14. - 08:24:13
(85/142)
Nagyon lassan szövõdõ történetépítés, amely nem nagyon vezet sehová. Nem egy idegesítõ figura (Bánsági Ildikó alakította anya, Schell Judit formálta terapeuta, a nõ, akit Ónodi Eszter játszott) fárasztja a nézõt. A színészek nagy része színházi pózokat, technikákat alkalmaz. Képileg maximálisan rendben van, a zenében megelégszik azonban az MR2 mainstreamjének karcolgatásával.
Bizonyára, aki bármilyen szereplõként tapasztalt már pánikbetegséget (habár nekem itt más jellegû szorongások ábrázolása is feltûnt, pl.: a rendõröknél), annak többet mond ez az alkotás.

*** SPOILER *** Furcsa, hogy egy korrajzjellegû szatírához kis túlzással fenékre esõs vígjátékokat idézõ befejezést sikerült keríteni. *** SPOILER VÉGE ***
7/10
kamikázebárány 2010 jan. 13. - 16:21:38 7/10
(84/142)
10/7

mert valós dolgokat mutat be...
hányan de hányan õrülnek bele ha elhagyják õket...és emberek miket meg nem tesznek csak azért hogy figyeljenek rájuk...
na és a melegek...nem hiszem hogy innen akik lehúzták ezt a filmet..valaha is éreztek volna magukon annyi tehert és gondot..mint a filmben a két rendõr.

minden napunkban benne van a pánik és az aggódás.
szerintem
engem meglepett a Till Attila...=)
Cordelia 2010 jan. 13. - 11:25:06
(83/142)
Neked tetszett a Bûnös Város?????????????