Téma: Para

mulao 2009 ápr. 11. - 17:02:31
(27/47)
Többet vártam, nem rossz, talán csak nem az én mûfajom.Bánsági Idikó szerintem itt se okoz csalódást, jó.Fûr Anikót kéne még kiemelni.De úgy jók a színészek, csak érdekes a választás.Talán más nincs amit megemlítenék.
Nem rossz film, egyszer simán nézhetõ,néhány nagyon jó poénnal.
7/10
indienemesh 2009 márc. 06. - 15:09:34 7/10
(26/47)
hát, nemrossz de nemfog megmaradni bennem sokáig... az a jelenet viszont odavágott "SPOILER" amikor kiakadt a csávó, hogy úgy halt meg hogy lenyelte a nyelvét... az nagyvolt 10/7
wiliwonka 2009 febr. 22. - 21:17:35 Előzmény Heathcliff
(25/47)
Mostanában sokat fejlõdnek. Csak az a baj, hogy kevés színészbõl válogatnak, és így furán jön ki pl: egy tipikus vígjátékszereplõ egy gyilkosos filmben. Nagyon jó névtelen fiatal színészek is vannak.
offtopic
Heathcliff 2009 febr. 17. - 23:22:06 Előzmény wiliwonka
(24/47)
Fura, ha belenézek egy magyar film topicjába, mindig ezt találom leírva: fú, a magyar filmek nagyon szarok, de ez jó :)
wiliwonka 2009 febr. 17. - 19:05:24
(23/47)
Nem rossz,bár Für Anikó igen idegesítõ szerepet kapott. Zavart az egész film alatt. De összeségében ahhoz képest, hogy milyen szar filmeket bírnak gyártani a magyarok, ez egész jó. (Tisztelet a kivételnek: Argo, Üvegtigris 1 , Moszkvatér, Majdnem szûz, Kontroll). Csak így tovább!
7/10
Cheek 2009 febr. 17. - 17:56:02 7/10 Előzmény Dius
(22/47)
Jah sztem is egész jól sikerült filmecske :)
rajongo1 2009 febr. 11. - 19:07:53
(21/47)
Hát ha ez vígjáték, akkor én nem nevettem. Na jó egyszer, amikor a "kisgyerek" felvette a piros satyeszt és az egyik kivágás a fülén volt. Na azon röhögtem egy jót. Vígjáték helyett inkább egy másik mûfajba kellett sorolni. Csak nem akar ez a magyar filmezés jó útra térni...
offtopic
Ritike 2009 febr. 09. - 18:58:26
(20/47)
Sajnos nekem sem tetszett..
Nagyon kedvelem a színészeket akik játszanak benne ,de ez sem tudta feledtetni ,hogy egy se eleje se vége történetet nézek.
Vígjátékhoz képest túl sok a brutális jelenet ,kriminek meg nevetséges.
Azt meg egyszerûen nem értem ,hogy a gazdag lánynak miért kellett folyamatosan káromkodnia.
4/10
oldindianboy 2009 febr. 09. - 13:56:11 4/10
(19/47)
Hogy a film címére utalva egy másik ismert és rövid szleng kifejezést használjak: ez a Para gagyi.
Sajnálom, de ez van...:)
Pedig Csuja nagy kedvencem, meg Pepe is, de még õk sem hozzák az elvárt szintet.
A többiekrõl nem is beszélve!
Az az igazság, hogy ahhoz képest, hogy ez egy vígjáték lenne, egyetlen jelenet, "poén" után sem tört ki belõlem egy jóízû kacaj sem.
Sõt, túl gyakran mosolyognom se sikerült, vagy ha mégis, akkor meg inkább csak kínomban.
Volt egy olyan érzésem, hogy a rendezõ túlságosan visszafogja a színészeket.
Szerintem Csuja karakterébõl jóval többet is ki lehetett volna hozni, én pl. baromira örültem volna egy kis Torrentés beütésnek, ha már úgyis többször adta a hangját Segurához!
Na sebaj, talán majd legközelebb!
Addig is, ha valaki szereti a lúzerekrõl szóló filmeket, nyugodtan tegyen egy próbát a Parával, és azt hiszem miután megnézte, azután tudja majd csak igazán értékelni az Argót!
8/10
Mozifriend 2008 okt. 21. - 11:36:24 8/10 Előzmény Dius
(18/47)
ennél sokkal durvább szponzorációkat láttunk már, komolyan. A sört megisszák, az autót meg vezetik a filmben, mi ezzel a gond? (CsigaTV fel sem tûnik...)
A nézettség pedig alapvetõen attól függ hogy hány kópia, mennyi reklám és persze milyen a film(!).
Annak meg ha szeretjük a magyar filmet örüljünk, hogy van két jó hazai film most a mozikban, amit sokan megnéznek. Ezek nem egymással versenyeznek. Mondjuk szerintem e kettõnek (Nyomozó és Para) az össz-kópia száma kevesebb lehet mint a friss üldözõs menõségnek...
Dius 2008 okt. 20. - 19:05:02 Előzmény oszizambo
(17/47)
Nem pontosan értem, mit szerettél volna kifejezni. A filmek szpozorokkal jönnek létre, mindig is így mûködtek, bármelyik magyar filmre gondoljak is.

Bár a Nyomozót nem láttam - de sok jót hallottam róla - szerintem ez a film is nagyon jó! Persze nem vagyok filmesztéta, de a saját látásmódom szerint jól sikerült alkotás.
5/10
oszizambo 2008 okt. 20. - 16:09:48 5/10 Előzmény Dius
(16/47)
A filmnek minden esélye meg volt, hogy jó film legyen, netán megközelítse a Nyomozót, de sajnos a szponzorálások, (csiga 2, sör, és autó gyárak, gyógyhatású készítmények, stb.) a csiga 2-ön történõ adásba kerülés miatt ki kellett herélni a filmet, és valami ócska holywoodossággal leönteni, kár érte, a nézetség nem hiszem, hogy érne ennyit.
Dius 2008 okt. 18. - 20:03:46
(15/47)
Tegnap néztem meg a filmet, és komolyan, akkora csalódás volt. POZITÍV CSALÓDÁS!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ez a film egyszerre humoros és ijesztõ, kiszámíthatatlan és fordulatos, kedves és kegyetlen egyben.
Szerintem egyike a legjobb magyar filmeknek, sõt, a maga nemében egyedülálló - igaz, van egy kis "Blöff-szaga" az egésznek; de láttunk már ilyet a filmiparban.

Azt hiszem, meg fogom nézni még 1x, és erre is buzdítok mindenkit, hogy tegye ugyanezt! Nagyon jól sikerült alkotás.
Éljen a magyar kultúra, a magyar film, a magyar színészek - (Csuja Imre egyszerûen zseniális, imádom)!

10/10
kambekk 2008 okt. 15. - 18:13:40
(14/47)
Az a baj, hogy mire kiderül egy filmrõl, hogy érdemtelenül kapott támogatást, addigra már leforgatták és nincs visszafizetési kötelezettség - kivéve ha nézõszámfüggõ a támogatás (de az ritka, és csak közönségfilmes nagyörgegeket szokás vele szivatni). Egyébként nem vagyok bennfentes ember. Egy ismerõsõm hivott meg a bemutatóra. És hálás is vagyok neki érte, mert pénzt ez sem ért volna meg (akárcsak a VUK 2. - bár azt meg se akartam nézni).
De a Nyomozó az tetszett - pedig abszolút az utcáról estem be rá.
offtopic
efes 2008 okt. 15. - 18:03:54
(13/47)
Ha sajtóvetítésre jársz, akkor tudnod kéne, hogy a filmek támogatása nemzeti ügy és a mindenkori költségvetésbõl finanszírozandó, a végeredmény minõségétõl függetlenül. És nem keverendõ össze sem az egészségügyi reformmal, sem a metróépítéssel, de még a hajléktalankérdéssel sem. A kultúrafinanszírozás (inkluzíve a filmfinanszírozással) nemzeti ügy, a filmrõl pedig megvárjuk nálad avatottabb ítészek véleményét, ha nem haragszol. És én is megnézem.
kambekk 2008 okt. 15. - 17:46:43
(12/47)
50 millió azért az nem kevés. 50 lélegeztetõgép, 500 db zebra újrafestése, 10 homlokzatrenoválás, 5 mentõautó, satöbbi.
Ha ezt 86-ban csinálják meg, aszondom rá, hogy dejó. Poros és unalmas az egáész sztroi. A díszlet jelmez zavaros. A szponzor- Ford üti az egész lúzer hóbelevancot. A színészek rutinból nyomják jólkialakított paneljeiket. Nincsenek helyszínek. Összefolynak a lúzercsalád szálai. Ki kinek a kije? Fárasztó egy filmecske.

S hogy hol láttam? Corvin - sajtóvetítés.
offtopic
efes 2008 okt. 15. - 16:54:56
(11/47)
MMK. Magyar Mozgókép Közalapítvány, francba ezekkel a hülye betûszavakkal.
efes 2008 okt. 15. - 16:52:51 Előzmény Mozifriend
(10/47)
Ne hülyéskedj, õ csinálta...:))

Amúgy, félre az akadékoskodó fikamajmokkal. A film költségvetése magyar viszonylatban is alacsony, mindössze 120 millió ft. Ebben van 50 milliónyi MKA támogatás, a többi szponzori- és támogatói pénz. A fimet pedig majd meglátjuk.
8/10
Mozifriend 2008 okt. 15. - 15:29:10 8/10
(9/47)
To hol láttad? Csak csütörtöktõl játszák. És mennyi az a "nem kevés"?
kambekk 2008 okt. 15. - 12:57:16
(8/47)
Ez valami hiperszar film. Se füle se farka. Borzasztóan gyenge. Viszont le a kalappal a producer elõtt, hogy egy ilyen fostalicskára sikerült nem kevés állami támogatást kibuliznia.