Cordelia 2008 júl. 16. - 07:56:52
(206/566)
Azt hittem a vége valami allegórikus kép, hogy eltûnik, csak úgy, mint amikor megszületett - majdnem eltünt a véres halfejekkel...

Még meséld el, hogy miért haltak meg a fiú gazdái? Nem volt világos a filmbõl.
Szilke83 2008 júl. 16. - 01:41:05
(205/566)
Én azon kevesek közé tartozom, akik olvasták a könyvet, de nem látták a filmet. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem is vagyok kíváncsi rá. A hozzászólásokból úgy veszem ki, hogy nem minden volt érthetõ a film alapján, de ha az tetszett, csak ajánlani tudom, hogy olvassátok el a könyvet.
***SPOILER***
Sadenal, a végén megeszik a fiút. Az illat olyan szeretetet vált ki az emberekbõl, hogy felfalják õt, és közben úgy érzik, hogy soha ilyen önzetlen jótettet még nem hajtottak végre.
blackman 2008 júl. 13. - 11:06:36
(204/566)
Tudtam hogy van egy ilyen film,de semmit nem hallottam az elõtt róla, se jót, se rosszat, ez valahogy kimaradt akkortájt az életembõl.Megvolt dvd-n, de mindig halogattam a megnézését.Aztán nemrég mégis erõt vettem magamon, és megnéztem, kíváncsi voltam rá, mert csak annyit tudtam, hogy valami parfüm készítõ pasasról szól, de azt hittem valami "hagyományos" történet.Meg kell mondanom, nagyot néztem, amikor kiderült, hogy teljesen más, mint amit én gondoltam!Egy szó mint 100, nekem a történet, a látvány, a szereplõk mind bejöttek. Nekem úgy tûnt, hogy mintha a fiú ábrázolása kicsit olyan lenne, mintha egy kétlábon járó isten csapása lenne (volt gazdái véletlen balesetei miatt), de mégis ezt leszámítva ennél összetettebb volt a személyisége.Persze elfogadom, ha valakinek nem jött be valamilyen okból, ez csak az én meglátásom a filmmel kapcsolatban.
9/10
Sadenal 2008 júl. 13. - 00:21:41 9/10
(203/566)
Bámulatos film. Engem elsõnek az operatõri munka fogott meg. Életemben nem láttam még ilyen jó kamerázást. Valami miatt ettõl padlót fogtam..
***SPOILER***
Jah és a vége...Amugy nem értem Rickmant miért nem fogta meg a Parfüm, mikor már mindenki nagyban orgiázott...
Bár azért elég durva szerintem a vége....Széttépik a tagot vagy mi?
andzsin 2008 júl. 07. - 10:03:56
(202/566)
végigolvastam az összes hozzászólást:)egyszerûen érdekeltek a vélemények...
itt is ugyanaz van, mint az összes mozis topikon: aki a piff-puffot szereti, meg a Segalt, az nézze azt. Még egy megjegyzés: teljsen más egy ilyen filmet megézni tizen, huszon, harmincon, negyven...stb. évesen. Aki elég filmet látott már életében annak van összehasonlítási alapja. És ez nem a Gyûrûk ura (annak ellenére, hogy szeretem:), Karib-tenger kalózai, Ötödik elem kategória. Ezt azért szögezzük le.

Tök véletlenül kezdtem el tegnap éjszaka nézni (elõtte a Jégkorszak2 ment, manapság már úgyis csak a rajzfilmek jók:), aztán belefeledkeztem a filmbe.

Elõttem már írta valaki, hogy Tim Burton, de ez nem a Burton-féle szürreális világ, ahoz nincs köze. Sokkal inkább emlékeztetett a Fincher-féle Hetedik látványvilágára. Egyébiránt a középkorban játszódó filmek szinte mind ilyen naturalisztikusak (lsd. az egyik hollywoodi majdnem popcornt:) a Messengert (Jean d'Arc).

Szóval ez afilm egy remek film, kiváló színészi alakításokkal, csodálatos operatõri munkával és remek zenével. És lám az európaiak is tudnak filmet csinálni:) A könyvet nem olvastam, de el fogom olvasni. A film egyetlen hiányossága, amint azt valaki leírta, hogy a lényeget a nézõnek kell kitalálni: anyja eldobta-nem volt szaga-azt akarta, hogy szeressék-ehhez illatokkal kísérlezetett-ehhez szûz lányok kellettek...stb. Persze ha már férfi az illetõ, akkor miért szûz lányokkal? Ha egy manus illatát belekeveri attól rosszabb lesz? Kérdeném a regényírót, aki nincs itt....

Az utóbbi idõk egyik legjobb filmje. Az imdbn 7,5-et kapott. Nem rossz.
motivator 2008 júl. 05. - 12:20:48
(201/566)
a film nem átlagos.ettõl még lehet,hogy van átlagos ilm,ami jobb nála,de ez a film valóban érdekes,meg különleges.a vége is meg a közepe is váratlan.én például nem gondoltam volna,hogy sikerül megölnie a lányt a végén.egy tehetséges,de beteg ember története,aki nem tud szeretni.avégén azt is mondta a "narrátor",hogy nem is szerethetõ. . .dehogynem.a parfümkészítõ mester szerette.Nem csak azért akarta,hogy ne halljon meg,mert neki nagy haszna származott belõle,hanem mert vmilyen szinten szerette.a vége azért em tetszett a többségnek,mert nem ezt várták volna.hanem vmi olyasmit,hogy elszegõdik vmi munkahelyre ahol nem keres sok pénzt,de éldegélne,vagy elviszi eladja egy párizsi parfümériának.de akkor nagyon híres lett volna.õ meg nem tudott volna együtt élni azzal.nem enyhén antiszociális.beszélni is alig tud...szóval a vége furcsa volt,nem is jó,nem is rossz,hanem furcsa,de ettõl jó ez afilm.hogy FuRcSa.
Uby 2008 jún. 30. - 14:25:31
(200/566)
Én elõször a könyvet olvastam. Azt hittem, hogy az egész könyv arról fog szólni, hogy hogyan gyilkolászik. De csak a 40. fejezettõl kezdte a lányok kaszabolását,asszem. Ezért egy kicsit csalódtam benne, de mondjuk így is rekordgyorsasággal kiolvastam, nagyon tetszett, habár voltak olyan részek, amik számomra elég durvák voltak...=D A film szintén jó, de könyvben azért jobb. Anyukámmal meg akartam nézetni, de õ azt mondta, hogy nem fog horrort nézni. És végülis tényleg horror mert öl benne, de mégis, úgy állítja be a gyilkost az olvasónak/nézõnek, mintha a világ legártatlanabb embere lenne, mint akinek ez lenne a feladata, hogy gyilkoljon, és ez nem lenne baj. Legalábbis én így éreztem. Az elején, a piacnál, gondolkodtam, hogy na jó ezt inkább mégsem kéne megnézni...A vége pedig nagyon durva! A legvége!...
miss.skizo 2008 jún. 29. - 17:48:01
(199/566)
Most néztem meg a filmet.Összességében tetszett,bár nekem elötte beállították,hogy milyen durva és vérengzõs...ehhez képest nemhogy durva jelenetet de egy csepp vért nem láttam a képernyõn.Nembaj,azért tetszett...inkább elgondolkodtató volt,szeretem az ilyen lassú ütemû filmeket.A tipikus egy képkockán 18 hulla nem az én mûfajom kifejezetten,ebben volt valami mûvészi és ez megfogott.De nem kerül fel a kedvencek listájára :)
rencsi_91 2008 jún. 27. - 10:23:27
(198/566)
Sziasztok! én épp most olvasom a Parfümöt könyvben! Meg kell mondani érdekes :D a filmet még nem néztem meg, de ha befejeztem a könyvet eljön annak is az ideje :)
VADÓCFIU 2008 máj. 24. - 23:30:07
(197/566)
sziasztok:)
szerintem igen nagyon ott volt a film.a képivilága , akor amiben játszódot..a zavaros mágjarakós felgyujtós-kivégzõs-oknélkül lefejezõs idõben játszódott:))

pl hasfelmetszõ jack korabeli idõ:))ezek olyan korork amikrõl maximum csak festmények maradhattak és feljegyzések az emberi viselkedésrõl és kultúráról és filmek akkor még nem:( szóval számomra ezértr olyan jó ez a fil mert egy olyan idõt mutat be amirõl nincsenek mozgó emlékeink. a díjak önmegukért beszélnek:)
üdv mindenkinek
10/10
töpike 2008 máj. 19. - 19:32:03 10/10
(196/566)
Nekem tetszett a könyv is és a film is ritkán tudják ennire jól visszaadni a könyv tartalmát, mint ebben a filmben. Többször kell megnézni, hogy teljesen érteni lehessen a lényegét, de mögé kell látni a dolgoknak és pont ez a lényege.
10/10
asdfghjkl 2008 máj. 19. - 17:22:41 10/10
(195/566)
pedig ez bizony egy nagyon jó film. nem az a sablon amerikai szar, aminek kiszámítható a sztorija
1/10
Vicaevi78 2008 máj. 17. - 22:43:32 1/10
(194/566)
Nekem nem tetszett...
5/10
outsider 2008 máj. 17. - 22:38:16 5/10
(193/566)
Akik olvasták a könyvet azoktól kérdezném, hogy

***SPOILER***

ott van valami magyarázat arra, miért érte baleset minden esetben a fõszereplõ úm. "gazdáit", vagy ennek semmi szerepe nincs a történetben?

Kétszer láttam a filmet, nem rossz, de annyira nem fogott meg a sztori, hogy a könyvet is elolvassam (volt már könyv, amit film hatására olvastam el), és valószínûleg a filmet se nézem meg többször, de ettõl függetlenül nem mondanám, hogy idõpazarlás volt. Egyébként a látványvilág abszolút tökély. Akik ódzkodnának a negatív kritikák miatt, azoknak mondanám, hogy egy próbát megér, mert azért bõven akad ennél rosszabb mozi a mûfajon belül is.
1/10
zsolti1999 2008 máj. 12. - 22:15:35 1/10
(192/566)
Ekkora szar filmet ritkán látni. Majdnem kimentem a moziból. Vagyis igazából az alaptörténet hülyeség, kár volt megfilmesíteni, ha ez valami regény. A story a végén hullik darabjaira, elvesztegetett idõnek éreztem azt a 2 órát. Jó szórakozást mindenkinek.
eugénia22 2008 máj. 05. - 22:05:05
(191/566)
Igen,nekem tetszett is.
renyy94 2008 máj. 05. - 20:58:29 Előzmény eugénia22
(190/566)
Hátt szerintem érdekes egy film volt az biztos...
eugénia22 2008 máj. 04. - 04:02:00
(189/566)
Nem olvastam,de már sokszor gondoltam rá,hogy kéne.Talán majd elolvasom,a film viszont tényleg jó.
eugénia22 2008 máj. 03. - 16:49:22
(188/566)
Nekem tetszett.
Sliyu 2008 máj. 03. - 12:56:19
(187/566)
nekem nagyon tetszett