Téma: Peacock

Ryonen 2012 febr. 16. - 22:57:21 Előzmény Sonicated
(10/10)
A maga nemében jó film, legalábbis erõsen elgondolkodtató. Tényleg érdekes, ahogy John és Emma "harcolnak" egymás ellen... Cillian Murphy egyszerûen zseniálisan formálta meg a két karaktert, fõként az állandóan görcsös, izzadó, szemkontaktust kerülõ John-t.
Egy dolgot nem értek igazán. Mi is történt John és Maggie között? Mi volt az anyjával?
Ha ezt nekem valaki megválaszolná, örök hála.

Nekem tetszett, de volt annyira nyomasztó, hogy a közeljövõben ne akarjam újra nézni.
Cillian Murphy-nek 10/10, egyébként 7/10.
7/10
Sonicated 2010 dec. 30. - 01:03:38 7/10
(9/10)
Hát ez egy nagyon érdekes film.
Szép a kép, Cillian Murphy alakítása eléggé nagyon remek, fõleg ha azt vesszük hogy a normál karakterétõl két teljesen független karaktert kellett alakítania. Bár igazából mind a két karakter egyarcú volt, így annyira mégsem egy 10/10 alakítás. De egy Oscar jelölést simán megér.
A történet és az elképzelés jó, azonban az kicsit zavaró, hogy senkinek sem tûnik fel a két karakter, még ha ezt így akarták. A mai filmekhez képest jó film na. De azért picit többet ki lehetett volna hozni egy ilyen forgatókönyvbõl.
7/10
flor85 2010 nov. 30. - 22:07:39 Előzmény Mese92
(8/10)
Akinek több személyisége van, az nem skizofrén, hanem disszociatív személyiségzavara van... mint pl. a united states of tara sorozat fõszereplõjének is...a skizofrénekre pl. a hallucináció, téveszmék jellemzõek, és nem hasadt a személyiségük, csak a valóságtól elszakadt...
6/10
RoKKfish 2010 nov. 15. - 06:26:51 6/10
(7/10)
Nagyszerû dolog az, ha egy filmben hitelesen alakítanak a színészek, meg az is jó, ha átgyün az atmoszféra, sõt élmény, ha a történetvezetés dinamikája passzentos a cselekmény kicsomagolásához és a jellemábrázoláshoz, szóval hurrá, valamint éljen, ha mindez együtt van. Viszont, ha elfelejtik befejezni a sztorit, ha nem tudom meg, mi történt azokkal, akikkel együtt kellett éreznem, ha nincs katarzis, tanulság, üzenet, anyám tyúkja, "folyt.köv."-felirat, akkor az egy kicsit morcossá tesz, és nem biztos, hogy a film erényeit tartósan meg tudom jegyezni...
Határtalan jóindulatom az írnek, meg a kanadainak köszönhetõ, ezért 6/10.
8/10
Mirax 2010 szept. 06. - 15:28:58 8/10 Előzmény Mirax
(6/10)
Na, megnéztem, szerintem jó volt, simán megnézem még egyszer. Nagyon nyomasztó volt helyenként, meg szomorú is, az alakítás fantasztikus. Persze hajaz más filmre is, de attól függetlenül szerintem teljesen jó.
8/10
Mirax 2010 aug. 05. - 12:38:48 8/10 Előzmény Mese92
(5/10)
Juj, ez tök jól hangzik, asszem nekiesem. Mondjuk Murphyért kb mindent:D
Mese92 2010 júl. 30. - 12:33:14
(4/10)
Tegnap néztem meg. Egy skizofrén férfiról szól, aki úgy érzi elnyomja õt a felesége Emma, aki valójában szintén õ, de csak annyit tehet ellene, hogy a házban tartja õt. Emma hatalma akkor kezd el nõni, amikor a vonatbalesetkor a szomszédok meglátják õt és kérdezõsködni kezdenek. Emma ekkor már úgy dönt, hogy kimegy a világ elé és olyan dolgokat tesz, ami Johnnak nem tetszik. Végre élni kezd.

Röviden ennyi, remélem nem spoileres, csak gondoltam írok valami ízelítõ félét.

Nekem bejött a film, többet szerintem nem nézem meg, mert eléggé nyomasztó volt az elmeroggyant Johnt figyelni, de van néhány jó pontja a filmnek: Cillian Murphy alakítása, a zene és Ellen Page. Ráadásul rövid is, úgyhogy az események rendesen peregnek.
agyaggalamb 2010 júl. 25. - 15:25:30
(3/10)
uhh :) egyszer azért lehet, hogy nekifutok.
agyaggalamb 2010 júl. 23. - 09:42:22
(2/10)
unalmas? vontatott? kiszámítható? vagy mi a baj vele? :)
agyaggalamb 2010 júl. 22. - 18:29:45
(1/10)
a trailer alapján jónak ígérkezik.