proklima 2015 ápr. 07. - 10:57:16
(7/7)
Aki szereti az amerikaifutballt, annak valószínû tetszeni fog.
Nem sok különbség van a hasonló filmekhez képest.
A vérbeli magyar fociszurkoló is megnézi csapata minden mérkõzését.
Aki meg utálja a focit nem érti, miért.
Én szeretem az amerikai focit.
Ez is tetszett.
A 10-es skálán 9 pont (ts:9).
8/10
GibsonH 2013 júl. 31. - 00:57:05 8/10
(6/7)
Mindenképpen ajánlom a filmet.

Spoiler:
A film végén olyan good will huntingos érzés fogott el. A mondanivalója valamelyest összecseng a két filmnek. Talán a legfontosabb, hogy bárki lehet jó ember, vagy remek sportoló anélkül is, hogy bárki más sztárolná, ismerné. Az emberi teljesítmények nem feltétlenûl mások visszaigazolásától függnek. Attól, hogy a szereplõk "átlagemberek" lettek, még ugyanúgy fel lehet nézni rájuk és ez a mai társadalmunkban igen ritka dolog. Ott a máz a túlsztárolt sportolokon közszereplõkön, pedig az átlag ember is lehet a maga nemében átlagon felüli. Valóban nem voltak túlságosan kibontva a karakterek, mégis emberközeli és talán valósabb képet kaptunk a teljesítményrõl, amit ha kell bárki elérhet, még ha nem is gyõz mások szemében, az ember attól még lehet nyertes.
Spoiler vége!

Valóban a középiskolásokról van szó.
stampo 2012 okt. 21. - 19:47:25 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(5/7)
Ehhez csak annyit, hogy nem "fõ", hanem "közép"... A szereplõk kb. 17 évesek.
AvatáR Gil Maerth 2012 okt. 21. - 14:06:10
(4/7)
szerintem is árnyalatnyival emberközelibb, földhözragadtabb mint a "minden héten háború"
- azért hihetetlen hogy még a fõiskolai focinak is miféle kiépítettsége van !
Nagy igazságok is elhangzottak, melyikbõl az egyik megdöbbentett, de nagyon igaz :
"Arra jöttem rá mindegy hogy nyersz vagy veszítesz, csak a világ viszonyul másképpen hozzád"

szóval jó kis film ez.
10/7
stampo 2012 okt. 20. - 23:37:08 Előzmény 11messi87
(3/7)
Szerintem éppen, hogy nem sablonos. Jobb, mint a "Minden héten háború".
szabinagypal 2011 máj. 31. - 12:36:08
(2/7)
Kizárólag Peter Berg rendezte.
9/10
11messi87 2009 szept. 28. - 19:37:42 9/10
(1/7)
Épp ma néztem meg feliratosan. Nagyon tetszett, csak sajnos sok "sablont" vettem észre rajta. Alapjában véve megfogott, a zenei aláfestés csillagos ötös.