6/10
bbit 2012 febr. 09. - 20:13:28 6/10 Előzmény _Freddy_
(30/70)
Valamit nagyon félreértettél... 1984-tõl kezdve pár évig a fiatal Billy-t mutatták, aki az egyetem helyett a profi sportkarriert választotta, de abban tehetsége ellenére mégsem lett sikeres...

Lásd a szereposztást:
Reed Thompson ... Young Billy
Brad Pitt ... Billy Beane
6/10
Rahar 2012 febr. 08. - 16:52:49 6/10
(29/70)
Számomra erõs közepes film. A képi világ, a vágások igényesek, a színészek hitelesek. De a történet és a cselekményvezetés nem igazán izgalmas, néhol vontatott. Mivel valós eseményeken alapul, ezért én úgy gondolom, hogy amit lehetett azt nagyrészt kihoztak a történetbõl. Sajnos ez nem annyira izgalmas és érdekes mind más fiktív vagy valós események.
4/10
Kszabi333 2012 febr. 07. - 21:40:11 4/10
(28/70)
Szerintem nagyon gyenge film!! Vontatott, kevés fordulat..
5/10
_Freddy_ 2012 febr. 07. - 06:31:26 5/10
(27/70)
SPOILER!!!

Tegnap megnéztem, ez tipikusan az a film, hogy látszik, hogy akarnak, de nem nagyon jött nekik össze. Nem is lepõdnék meg ha nem kapja meg a legjobb filmnek járó Oscar-t.
Tényleg az a tipikus történet, egy embert hõsként kiemelõ, egy db történetet elmesélõ kis film. Jön a csávó, a maga önfejûségével, összehordja a csapatot innen-onnan, és a szerencsétlen srácokból megcsinálja a kiváló csapatát, aztán az utolsó meccset elveszítve végevan az egésznek, és ettõl lesz ez dráma? na de kérem...:D Azt viszont nem értem, hogy egészen 1984-tõl írják az éveket, és 2002-ig is eljutnak, de senkisem öregedik...és nem játszottak annyi idõ alatt egy meccset sem? vagy most mivan??? 2001-ben játszanak elõször, amikor is összejön végre a csapat, megvan minden és belekezdene ka karrierbe, de akkor mik akartak lenni azok az 1984-tõl kezdõdõ évek? 17 év míg összegyûlt a csapat vagy mivan??? SPOILER!!!

Hát ez nekem nem jött be, és rossz látni szegény Pitt-et ilyen ráncosan...
8/10
Beyond silence 2012 febr. 07. - 03:35:45 8/10
(26/70)
Meglepõ, de a vége üt. Életre szóló jelentõsége van ennek a baseballba ágyazott gondolatnak, hogy is lehet élni sok minden ellenére, megfogalmazódva a kis lánya dalában és a montázsban hogy hiába mondják az okosok hogy meg van benned minden 'tehetség'.

Ez a két kiemelkedõ momentuma a filmnek és ezért mardos még mindig, hiába szól látszólag egy baseball csapat menedzselésérõl - a rendezõ akart valamit.

4.3/5

beyondsilence.blog.hu
3/10
Mr.Niceguy 2012 febr. 04. - 18:30:30 3/10
(25/70)
tipikus amcsi film, abból is a gyengébben sikerült fajta. mit is látunk a bõ 2 órában?
adott ugye a régi rendszer vs új rendszer dolog, amivel nincs különösebb probléma, de nem egy filmben találkozhattunk már ilyesmivel.
az egyetem vs profi sport "probléma" gyönyörûen bemutatja, hogy a profi sport bizony nem érzelmi alapon mûködik, hanem kõkemény üzlet. halkan jegyzem meg, hogy pl az NFL-ben teljesen másképp mûködik a dolog(ott az egyetem alapfeltétel egy profit csapatba kerüléshez).
a statisztika szép és jó dolog, de nem számol az érzelmi tényezõkkel és a szerencsével sem
a menedzser, aki sosem nézi a meccseket egyenesen vicc kategória
az egyik meccsen Joe Satriani játszotta a himnuszt, piros pont
a menedzser és az edzõ ellentéte szintén vicc kategória
"azért csinálom, hogy nyomot hagyjak" hangzik el Pitt bácsi szájából. kérdem én, a zsinórban megnyert 20 meccs 103(?) éves rekordnak számított, ez nem elég?

összegezve mindezt, azt kell mondjam, hogy a profi sport nem más, mint üzlet és ezt a film gyakorlatilag figyelmen kívül hagyja. adott ugyanis egy menedzser, aki azon kesereg, hogy kicsesztek vele anno, mert azt ígérték neki, hogy minden tuti lesz, ne a felsõoktatást válassza hanem a baseballt. persze nem lett belõle senki, csak egy menedzser egy kis költségvetésû csapatnál, aki érzelmi alapon áll a sporthoz, mégis pókerarccal cserélgeti a játékosait. arra nem kapunk választ, hogy Pitt bátyánk küzd-e anyagi nehézségekkel, de ha igen, akkor adott lenne a lehetõség a változtatásra, ha nincsenek ilyen problémái, akkor meg fogadja el, hogy egy kis csapatnak és ezzel neki is ez a sorsa(persze ritkán adódnak kivételek). a végére még egy hibát emelnék ki, ez pedig a motivációs elméletekhez kapcsolódik, egészen pontosan a Maslow-piramishoz. az öt szintbõl álló modell csúcsán az önmegvalósítás található, amirõl azt kell tudni, hogy minél inkább kielégítést nyer, annál erõsebben nyilvánul meg újra. vagyis, hiába nyeri meg a bajnokságot, akkor jött volna az a mondat, hogy "és akkor mi van? nyertünk egy bajnokságot, na bumm. van aki kettõt nyert." és így tovább. összességében egy csöpögõs, semmitmondó, értelmetlen vackot kapunk, amit Brad Pitt és a baseball ad el.
5/10
cperger 2012 febr. 03. - 22:42:44 5/10
(24/70)
Attól,hogy egy fimben Brad Pitt játszik, attól az még nem lesz jó automatikusan. Nekem egyáltalán nem tetszett, majdnem elaludtam rajta
ákhábel 2012 febr. 03. - 04:04:31
(23/70)
Pitt egész jól alakítja Robert Redfordot.
Sadenal 2012 febr. 02. - 17:37:43
(22/70)
Ez volt az elsõ film, amit megnézem az idei Oscar-jelölt termésbõl és habár minden kritikus a The Artist-ot isteníti felteszem magamnak a kérdést, hogyha ez a film ilyen kibas*ott erõs, akkor vajon mit tudhat az The Artist? :O Pitt újra erõs filmben játszik és kitûnõen, Hill pedig megmutatta másik arcát is. Sürgõsen nézzétek meg srácok, mert nagyon jó film. Fõleg az archív felvételek tetszettek az elején meg a vége fele. :) Még Seymour Hoffman-ak is jól állt az a szigorú edzõ karakter, akit játszott. Danna filmzenéje meg vérfrissítõen fog hatni a filmzene-gyûjteményembe. :) Nagyon erõs film: MUST SEE MOVIE! :)


10/10
k11zoltan 2012 jan. 29. - 13:26:38
(21/70)
Kellemes meglepetés.
9/10
ShaeLynn 2012 jan. 26. - 20:29:03 9/10
(20/70)
Brad Pitt tényleg nagyon jó. Hill szintén.
A film végig érdekes és izgalmas. Abszolút lekötött, lehet hogy megnézem még egyszer.
9/10
Noncsa 2012 jan. 16. - 22:51:55 9/10
(19/70)
Teljesen egyetértek krisztamozival: ehhez a sportághoz lövésem sincs, mégis végig izgalmas volt, lendületes volt valamiért a történet, nekem Brad Pitt újra bizonyított! Mellesleg kiélhette esetleges indulatait is, annyit tört-zúzott, edzett, borítgatott :))
Engem kicsit emlékeztetett a film végig a Jerry Maguire-re - sport téma, egy forradalmi ötlet, csak ketten a világ ellen, és ott sem a foci volt a leglényegesebb pont
10/10
krisztamozi 2012 jan. 10. - 07:33:47 10/10
(18/70)
Én nem tudom mi fán terem a baseball, de ez a film így is, és ennek ellenére is marha jó. Brad Pitt régóta tudjuk, hogy nagyon jó színész, ebben csak megerõsít ez a film.
Ami jó ebben a filmben: izgalmas, Pitt, számok, s a végén még a baseball is elkezdett érdekelni :)
10/10
mr.nobody 2012 jan. 04. - 21:42:35 10/10
(17/70)
Kib..szott jó film aki teheti nézze meg!!! Kb. olyan érzésem volt mint amikor a Warriort néztem csorgó nyállal néztem végig a filmet.Dráma ez a film de van benne izgalom bõven és ez ad egy kis pluszt a filmnek. Olvastam csomó helyen h Brad Pitt nagyon jó a filmben és nem túlóztak óriási volt a csávó és ez Hill gyerek pedig még nagy színész lesz az biztos. A zene szintén óriási volt az is plusz löketet ad a filmnek. Lazán meglehet nézni Baseball ismeretek nélkül a filmet lazán érthetõ. Ajánlom mindenkinek aki elve bírja a sport filmket pláne ezt ami nagyon igényes is. 10es film. PEACE
offtopic
_Enzooka_ 2012 jan. 01. - 21:22:37
(16/70)
tuti nem látta a filmet, belenézett a trailerbe ,és írt vmit.
offtopic
_Enzooka_ 2012 jan. 01. - 20:44:50
(15/70)
Igen, végre egy film.. Újra szeretem az amerikai filmet. :)Nagyon jó volt...
8/10
bbohun 2011 dec. 31. - 19:58:35 8/10
(14/70)
jó kis mozi. nem egy klasszikus sportfilm, persze nem is annak készült. sokat mutat a profi sportok háttérmunkájáról. ajánlott. 8/10

*** SPOILER ***
nem gondoltam volna a végén, hogy marad a kiscsapatnál...
*** SPOILER VÉGE ***
9/10
11messi87 2011 dec. 31. - 00:25:03 9/10
(13/70)
Pitt alakítása nagyon tetszett, maga a sztori is, de Hill-t nem tudom komolyan venni, annyi vígjátékban szerepelt és annyi hülyeséget csinált, hogy komolyabb filmekbe - szerintem - nem való. Nálam rontotta az összképet.
StephenJFry 2011 dec. 22. - 15:03:47
(12/70)
9/10
bercesnagy 2011 dec. 15. - 17:54:03 9/10
(11/70)
Jó film, ajánlom bárkinek, akár baseball ismeretek nélkül is. Brad Pitt kiválóan játszik. 9/10