Téma: Pénznyelõ

barbi_112 2013 dec. 29. - 14:32:38 Előzmény jani-wan
(45/65)
Jaaj hát nálunk a fürdõszobát mikor csempézték nem szedték fel a az elõzõ járólapot. Arra rakta rá az újat. Így a fürdõszoba kb 2 centivel magasabb mint a "folyosó" ahonnan nyílik.
Megint másik mesterember meg nagyszüleimnél megállapodott hogy a háztetõt újracserepezi X százezerért. Na most a kifizetés úgy volt, hogy egyszer kért X százezret, 1 hét múlva megint majd megint. Mikor már átlépte az összeget amirõl szó volt, azt mondta hogy "nem tudta pontosan hogy most mennyi az anyagnak az ára" oké, nagyimék kifizették. Aztán kért megint X százezret hogy az embereinek tudjon hónap végén pénzt adni. Megint odaadták neki. Majd mikor jött az elszámolás tartotta a markát hogy még kellene majdnem 200 ezer a munkásainak mert nem kaptak pénzt. Mondták nagyimék hogy már egyszer adtak kb 1 hete, és a fõnök meg letagadta hogy "hát õ nem emlékszik rá hogy kapott volna" és kötötte az ebet a karóhoz hogy nem kapta meg azt a teljes pénzt ami járt neki(k). Így szinte duplája lett a költség mint amirõl az elején szó volt...
tomi012345 2013 dec. 29. - 14:30:38
(44/65)
Hozzám be nem teszi a lábát egy "mester" sem, szakkönyvek, mûszaki érzék, kézügyesség, és sok-sok idõ, de meg lehet nézni a különbséget, szöszmötölök az igaz, de nincs összecsapva, és nincs kidobott pénz, csak tisztességesen elvégzett munka. Miután vizet, villanyt, bútort csináltam, burkoltam, festettem...sorolhatnám, elgondolkodtam, hogy mi a fenét tanulnak ezek az emberek az iskolában évekig?
barbi_112 2013 dec. 29. - 14:24:10
(43/65)
Nagyon jó ez a film, évek óta nem láttam, de még most emlékeztem szinte a szövegére. És némelyik jelenetnél akkorákat kacagtam :)
A fekete pont az, hogy újra lett szinkronizálva. Anna hangja az ami leginkább nem tetszik, szerintem Hámori Eszter annyira nem illik hozzá. Mondjuk úgy vettem észre hogy hiába hogy új a szinkron, de pl Valter hangja mintha a régi lett volna, csak idõsebb "kiadásban" meg más szereplõé is mintha megmaradt volna. De azért pozitív hogy a szövegtõl nem tértek el.
offtopic
jani-wan 2013 dec. 29. - 13:54:02
(42/65)
Nálam falat kellett kiszárítani és azt mondta az ember hogy nem veri le az egész vakolatot, mert több mint 2 cm vastag volt és szerinte nem kell rendesen leverni! Arra akart rávakolni! Én vertem le a vakolatot rendesen, és mivel én sokkal többért dolgozom mint õ, azt levontam tõle. Gyakorlatilag az anyagáron fölül szinte semmit sem kapott. Nem tetszett neki. Remélhetõleg tanult belõle.
De sajnos 4 teljesen befalazott konnektorlyukból csak hármat találtam meg utólag.
Na így dolgoznak ezek sajnos.
És vannak festõk akik valamiféle normális ember számára követhetetlen gurításban számolnak és nem emberi mértékegységben. Na õk is máshol gurigattak. Nálam négyzetméter van.
Akik jöttek jól és szépen dolgoztak, de azért a plafonon sikerült eltüntetniük a lámpa rögzítõ csavarok helyét nekik is.
jani-wan 2013 dec. 29. - 13:40:01
(41/65)
Nagyon jó film :)
Azóta ha nem tudjuk mikorra lesz meg valami az két hét múlva lesz kész :)
Cicanyuszi 2013 dec. 29. - 09:17:04
(40/65)
Õszinte leszek: utáltam a filmet régen. Idegesített a fõszereplõ nyûglõdése, az építõk hazudozása. Az egész egy szenvedésnek tûnt, de tegnap megint végignéztem, és olyan jókat nevettem rajta! Teljesen más az, amikor már van tapaztalata az embernek a felújításban, mert utána már tudja, hogy a "mesteremberek" tényleg lehúznak pénzzel, hitegetnek, félrebeszélnek, koszolnak. A kedvenc jelenetem az, amikor próbál a buckákon át bejutni a házba, és elõre dobja az aktatáskáját. :D
Nálunk egy festés úgy zajlott, hogy 4 napig dologzott a két "ember", még háromig jött az egyik, aki széken ülve festegetett, és utána még egy hétig a család négy tagja pingált. Persze, az egész lóvét, meg még egy keveset felvettek. A falakon olyan vájatok lettek a spaklihasználatuktól, mintha gránáttal dolgoztak volna. De már teszünk rá. Örülünk, hogy túléltük. Meg is mondtam a férjemnek, hogy vehetünk felújítandó lakást/házat, de arra rá fog menni a házasságunk. XD
pereckeke 2013 dec. 28. - 19:25:10
(39/65)
Na de miért kellet ezt a filmet is újraszinkronizálni?
10/10
Virág.. 2013 dec. 28. - 19:13:52 10/10 Előzmény ShelbyGT0303
(38/65)
Ezredszerre is megnézném. 10/10.
10/10
ShelbyGT0303 2011 márc. 17. - 20:12:18 10/10
(37/65)
Óriási, megunhatatlan film, a legjobb vígjáték, amit valaha láttam, tele hatalmas poénokkal. Ma már ilyen színvonalas filmeket alig csinálnak. Igazi 10 pontos.
briggs 2010 dec. 29. - 20:13:17 Előzmény Kaito
(36/65)
Király film,nem tudom megunni. A kád mikor széttörik ,és Tom Hanks röhög ,az valami oltári..10/10
10/10
Kaito 2010 aug. 09. - 01:22:53 10/10
(35/65)
Óriási film! Már rengetegszer láttam, de mindíg megnevettetett! Jó színészek, tökéletes képi megvalósítás, fantasztikus vígjáték. Csak ajánlani tudom mindenkinek! 10/10
9/10
HARCOS TIBI 2010 júl. 24. - 13:08:17 9/10
(34/65)
Tökéletes vígjáték,atom poénok!!!
-Mikor lesz kész a ház?
-KÉT HÉT MÚLVA!
Timek84 2010 jún. 01. - 11:51:49
(33/65)
Újra meg kell nézni!
charlena08 2010 máj. 08. - 22:14:10
(32/65)
Másik nagy KEDVENC :)))
Megunhatatlan! Az eredeti szinkron szenzációs!!!! Kádas, és állványról ki/le-gurulós jelenet valóban sírva röhögõs :DDD Kár hogy a DVD-n már nem a régi szinkronos verzió van :(((

Egyik legjobb vígjáték, ami valaha készült.
10/10*
sofi 72 2010 máj. 08. - 20:30:42
(31/65)
Ezt a filmet kiváltképp fiatal "építkezõ" házaspároknak ajánlanám!! Jó iskola, de ha más nem, öniróniát lehet gyakorolni a segítségével.
Emlékszem, amikor elõször láttuk, mi is benne voltunk a kellõs közepében..mármint az építkezésnek, vagyis a felújításnak. Persze nem, egy a filmben lévõ amcsi álomotthon felújításán fáradoztunk, csak egy magyar átlagnak megfelelõ csõbehúzásnak voltunk az áldozatai!!!

És mi is elhittük, na nem a két hetet, csak a két hónapot!! És annak megfelelõen csak 2 hónapra béreltünk albérletet, ahová semmit nem vittünk, csak a legfontosabb nélkülözhetetlen eszközöket. pl: tányérok, ágyak, stb. Semmi komfortérzetet növelõ cucc nem volt,se függönyök, se képek, stb. mivel csak 2 hónapra készültünk. Aztán egy év lett belõle.

Ugyanúgy jártunk, mint a filmben. "Áron alul" vettük a gyönyörû régi polgári házat, aminek a hibái akkor derültek ki, amikor már késõ volt visszacsinálni. Az ismeretségi körünkben és a családunkban fogadásokat kötöttek ránk, hogy mikor adjuk fel, de mi optimistán tekintettünk a jövõbe és álandóan azt hajtogattuk: " a ház csodálatos lesz"!!!

Aztán amikor a tervezõnk is majdnem röhögõgörcsöt kapott, amikor végigvezettük a "házon", kezdtünk megijedni!!

Aztán tényleg SIKERÜLT!!!!

De, a filmet akkor néztük, amikor az életünk másról sem szólt, mint festék, hajópadló, ablakkeret, járólap, és csapok..
A férjem bolyongó idegroncs képét mutatta, én úgyszintén, és ráadásul a pocakomban volt már a második gyermekünk is, és attól rettegtünk, hogy nem tudunk addig beköltözni, amíg megszületik. Szóval elég tragikusnak tûnt akkor a helyzet!!
És akkor adták le a tv-ben.

A filmet elkezdtük nézni, és vinnyogva rötyögtünk az elejétõl fogva könnycsordulásig!! Sõt, emlékszem fekve nézetem, és a nagy pocaktól nem tudtam felkelni, és négykézlább tudtam csak a klotyóra kimászni, hogy nehogy bemenjen a p..si!!

Szóval naggyon jó!!! Aki írta a forgatókönyvet tuti építkezett már!!!!!!

Én is, mint szinte mindenki itt ajánlani tudom, de szerintem a legjobban azok fognak szórakozni rajta, akik hasonló dolgot már végigcsináltak!!

Akik meg most vágnak bele, egy jó tanács: Nem szabad egy építési vállalkozónak sem hinni!!! Kitartás és kötélidegek!!!

Mivel a film "oktató" jellegû is zárásul egy örök kedvenc...

Hallgassátok

http://www.youtube.com/watch?v=G9LHfMHf1xc
10/10
raven1011 2010 ápr. 29. - 03:57:00 10/10
(30/65)
Nagyon eltalálták benne a poénokat!! :-)
A kádas jelenet az kész. Meg úgy az egész film jó szórakozást nyújt...nekem legalábbis!
Timek84 2010 ápr. 06. - 13:56:49
(29/65)
Kevés film van,amin annyira nevetek,hogy görcsöl a hasam,de ebben volt egy rész,amin f..sá röhögtem magam:)A pancserkodásának a sora,amikor az építkezésen bénázik,vagy 1 percig tart ez,(legurul,beesik,stb.)végül beesik azt hiszem,a kertbe,valami kúthoz.Megkeresem ezt a részt és újranézem,bár lehet,2-odjára már nem olyan.
10/10
pema25 2010 márc. 04. - 16:23:26 10/10
(28/65)
ez egy olyan vígjáték amit bármikor bátran megnézek és mindig nagyokat nevetek rajta....:D 10/10
danzka 2010 febr. 01. - 15:16:11
(27/65)
Nem hinném, hogy látta volna a filmet a leírás készítõje...elég gyenge és pontatlan, pedig ezt a filmet tényleg érdemes többszázszor megnézni :D
9/10
kukec 2010 jan. 18. - 01:59:10 9/10
(26/65)
Fantasztikus film.