Téma: Pepe

4/10
offtopic
luci87 2023 ápr. 15. - 08:53:08 4/10 Előzmény amiraa_daaa
(143/163)
Hu,leragom a kormom izgalmamban..:) Ja, nem..:)
Holnap lesz?
8/10
offtopic
amiraa_daaa 2023 ápr. 14. - 22:06:11 8/10 Előzmény guess.who
(142/163)
8-10 részes sorozat jól fizet, azért szép helyen is forgatnak ( Duna mellett) és ha sorit forgatnak ott a társaság jo szokott lenni és azért szeretik tehát kisebb nyaralásnak is felfogható, :D és még jól is fizet
8/10
amiraa_daaa 2023 ápr. 14. - 22:04:47 8/10 Előzmény luci87
(141/163)
tessék hatalmas drámák lesznek :D

"Fanni úgy érzi, Gábor sem a magánéletben, sem a konyhában nem becsüli őt igazán, ezért titokban főzni kezd a szomszédos bisztróban. ( nem az hogy elhúzna vissza Pestre mert szép dekoratív csaj hanem a szomszédba főz :D lol :D )
Gábor oldalát viszont egyre jobban furdalja a kíváncsiság, ki lehet az a titokzatos új szakács a Szalonspiccben, akiről mindenki beszél. ( vajon ki :D )
Vince konfliktusba kerül egy katonás modorú ANTSZ ellenőrrel Vikivel, méghozzá pont akkor, amikor az étteremben felbukkan egy egér. ( drámai lesz) egyébként ez a 3. rész tartalma addig semmi drámai nem volt a műsorújságban róla :D
4/10
luci87 2023 márc. 29. - 17:52:58 4/10 Előzmény guess.who
(140/163)
:)
Hiaba,no,oregszem...:)
offtopic
guess.who 2023 márc. 29. - 17:27:58 Előzmény luci87
(139/163)
Ez szerintem most tipikusan az az eset, amikor a feledékenység nagy előny lehet... :)
offtopic
guess.who 2023 márc. 29. - 17:26:39 Előzmény janderka
(138/163)
Elkezdtem émelyegni. Mivel elvileg terhes nem lehetek, marad az, hogy a hír olvastán...

Különben a "még inkább a magyar közönség ízlésére formálták" szerintem egy elég egyértelmű beismerése annak, hogy bukta volt. Kérdés, hogy akkor miért erőltetik - és hogy a többre, jobbra érdemes színészek miért vállalják?!

Tudom: pénzért.


4/10
luci87 2023 márc. 29. - 11:43:40 4/10
(137/163)
Az a baj, h olyan sokara adjak ezt is, hogy elfelejtem az elozo evadban mi volt.. :)
8/10
amiraa_daaa 2023 márc. 29. - 11:18:17 8/10 Előzmény janderka
(136/163)
hiánypótló lesz :))) Bata Éva azaz MikisTecánk is beáll ide :D hm
janderka 2023 márc. 29. - 01:20:23
(135/163)
Hujjajajjj!

"Az új szezonban már szabad kezet kaptak az alkotók és jócskán eltértek az eredeti, spanyol formátum forgatókönyvétől és még inkább a magyar közönség ízlésére formálták a vígjátékot."
https://24.hu/kultura/2023/03/28/pepe-tv2-sorozat-mucsi-zoltan-szakacs/
toths1957 2022 aug. 26. - 15:55:09
(134/163)
Miért kell ezt a sz@rt ismételni?
Rusticaries 2022 aug. 22. - 22:12:23
(133/163)
Borzalmas sorozat!
AzErzsike 2022 aug. 19. - 22:10:05
(132/163)
Miért nem lehet sorozatfelvételt beállítási (telekom) tudja valaki?
offtopic
guess.who 2022 jún. 10. - 19:46:57 Előzmény janderka
(131/163)
Bő lére eresztett burgonyakrokett? :)
Különben nem is hülyeség: leforgatták ezt a tíz résznyi pilotot, leadták és tesztelték a nézettséget vele. Ugyanez volt a Bödörékkel, csak az gyorsabban megbukott, így nem dobtak ki annyi pénzt az ablakon...

Kapa: egyetértek, bár szerintem pontosan ugyanezt a figurát játszotta a Mintaapákban is. Nehezen tudom elképzelni, milyen lehetett a Kapa, ha ennél is rosszabb volt (szerencsére nem láttam, mert nagyjából tíz másodperc alatt agybajt kaptam tőle).
Egyébként én Kovács Lehelt, pontosabban a neki jutott szerep rendező által szűkre szabott kereteit sajnáltam: ő ennél sokkal jobb! Elég csak az Apatigris epizódszerepét nézni, ott sokakat lejátszott csuklóból...
Básti Juli figurája is belefulladt abba (szerintem), hogy neki ugyanazokat a karaktertípusokat osztják ki (vagy ő formálja ugyanolyanná a másféléket, de ezt nem szeretném hinni, jobb színésznő ő ennél).
Simon meg... Nem tudom, hogy kiöregedett a sármőr szerepből vagy a borosták helyett ez pár milliméterrel hosszabb arcszőrzet már túl sok volt neki (pedig a frizurája szerintem évtizede ugyanilyen, meg az arca sem sokat változott), de a korábbi jófej-szerethető karakterei után ez szimplán csak idegesítő volt, és egyetlen másodpercre sem tudta elhitetni velem, hogy ő egy híres séf. És nem csak a Napraforgó által korábban említett trükközés miatt (ti. hogy külön felvették egy híres séf kezét, meg külön az ő arcát :) ). Oké, mondjuk őt nem az én nézőtípusom miatt tették bele, úgyhogy nem mondok ítéletet felette. Martinovics Dorina szörnyű frizurájáról viszont annál inkább: mivel alapvetően szép nő, szerintem óriási vétek ilyen, az arcához egyáltalán nem illő izével elrontani. Bár ha éppen az volt a cél, hogy a híres séf azonnal kiábránduljon belőle, akkor rendben volt.
De ha már Martinovics: az megvan, hogy bár ő cukrászművész volt a sztori szerint, de szerintem nagyjából semmi erre utaló tevékenységet nem végzett?! Betették ugyan egy cukrászdai díszletbe, ahol a pult mögött állva rendszerint ide-oda pakolgatta a papírmasé sütiket és néha mondattak vele olyat, hogy "mennem kell, mert megsült a barackízű rottyanós petymeg", de ennyi erővel méteráru-boltja vagy fodrászata is lehetett volna, annyira semmilyen figura volt összességében. A nagy epekedést lezavarták talán négy rész alatt, utána át is engedte gyorsan Fanninak, de ahelyett, hogy ebből valamiféle cicaharcot csináltak volna (gonosz kis trükkökkel, direkt elsózott kajákkal és döglött egérrel a sütiben), lényegileg meg is szűnt az egész konfliktus: a végén már csak annyi szerepe volt, hogy Lehel tudjon hová járni epekedni.
offtopic
guess.who 2022 jún. 10. - 19:27:43 Előzmény napraforgó
(130/163)
Nem értem: nem vagyok horgász, mégis állandóan fenekezéssel gyanusítotok meg. :)
Na de komolyan: szerintem (bár nem olvastam vissza) már bőven az utolsó részek vetkőzései előtt Kovács Pankát emeltem ki pozitívumként. És egyébként szerintem a két vetkőzős jelenete a történet szempontjából(!) abszolút indokolatlan és felesleges volt, mert nem mentette és nem is menthette a romló nézettségi adatokat, nem adott hozzá a sztorihoz semmit, ráadásul a szituációk is értelmetlenek voltak (lemegyünk sétálni a partra koktélruhában, aztán strandolósat játszunk bikini nélkül?! meg leveszem a ruhámat és ez a tökagyú PONT a hűtőkamrába zár be bugyiban?! ennyi erővel ufók is jöhettek volna, annak sem lett volna semmi értelme...)

A második bekezdésed ostobaságára (mármint a sorozat ostobaságára, nem arra, amit írtál!) annyit tudtam kitalálni, hogy ez is a "pronyó falusi" - "bunkó pesti" ellentét hangsúlyozására kellett. Hiszen a híres séf hangzatos nevű, látványos és értelmetlen, de legalább piszok drága kreációit nyilván a legsuttyóbb, legigénytelenebb, legalpáribb kajáknak kellett ellenpontozni. Ha meg a kroketten kívül sokféle, netán ízletes ételek is kerültek volna be a pecsenyéző kínálatába, az súlytalanította volna az elitista bunkópesti híres séfet, hiszen kiderült volna, hogy Pepe is tud sütni-főzni. Így meg erőlködve ismételgethették, hogy ő csak egy ócska fritőz-huszár, semmi egyébhez nem ért, ergo hozzá képest a híres séf egy zseniális művész.
6/10
offtopic
napraforgó 2022 jún. 10. - 09:52:00 6/10 Előzmény guess.who
(129/163)
Lehet, hogy belefáradtál a sok ostoba történetbe. Szerintem ez a 10 részes valami sokkal jobb volt, pláne Fannika kerek popójával.

Mondjuk én egy pecsenyézőt nem csak a sült hurkákkal, meg a dupla paniros borzalommal tudnám elképzelni, hanem rendes pecsenyékkel, amikből itt egy szálat sem láttunk sőt, Duna-parti vendéglőről lévén szó, én halas kajákat is el tudtam volna képzelni. De ezekből sajna semmi nem volt, csak Gábor minalista borzalmaiból.
Nálam egy pecsenyéző sült húsokból áll, sült tarjából, süt oldalasból, meg hasonlókból. De ilyet sohasem sütöttek.

De abban igazad van, ha nincs normális történet - eleje, közepe, vége - akkor inkább ne tartson egy sorozat sok évadon keresztül.
janderka 2022 jún. 10. - 09:51:13
(128/163)
Olyan lett ez a Pepe, mint egy bő lére eresztett előzetes, amiben ugyanazt a pár alapszituációt mutatták volna be több plánból. A gond csak az, hogy ebből aztán nem lett tényleges anyag, s egy 10 részes pilotot láttunk csak sorozatnak eladva. Ráadásul itt is sokan ugyanazokat a karakter-paneljeiket hozták elénk, amiket láthattunk tőlük már bőven. Bástit laza de bölcs tyúkanyóként, Fenyőt ezotériába fordult Bőgős Bandiként, Kovács Lehelt mozgáskorlátozott Szappanos Kristófként, Pankát étterembe deponált lángossütő lányként, Simont és Martinovicsot meg kajafixálttá vált ex-marketingesekként. Mucsi volt talán csak kivétel. Mert bár itt is mucsis volt, végülis el tudott valamicskét hagyni a unásig ismert, irritáló Kapa karakteréből. De a többi csak önismetlő frázispuff volt - sorozaton belül s azon túl is.
offtopic
guess.who 2022 jún. 10. - 08:04:28 Előzmény napraforgó
(127/163)

Nem is állítottam az ellenkezőjét a DÖ hülyeségével kapcsolatban, csak azt, hogy ott legalább volt egy keret (úgy is, mint: történet), amibe beillesztették az egészet. Hogy ez alapvetően marhaság volt, az egy másik dolog, de világos volt, hogy valahonnan valahová, valamennyi idő alatt el akarnak jutni. (És írtam is, hogy azt egy évad alatt le lehetett volna zavarni, három évadnyi értelmetlen bohóckodás nélkül - a végét meg, a falun kívüli forgatásokkal inkább ne is minősítsük.)



Itt viszont arra a rettentő új, sosem látott alapötletre akarták felépíteni a sztorit, hogy Gábor megtudja, hogy az apja valaki más és meg akar ismerkedni vele. Ami az első részben meg is történik, aztán 9 részen keresztül azon nyűglődik, hogy hogyan mondja el neki (plusz az agyatlan sallangok, Básti Julival és Fenyő Ivánnal, meg az újabb és újabb értelmetlen "versenyekkel").
De ha legalább vicces lett volna, akkor talán nem ennyire kínos - mert utóbbiban már van tapasztalata a tévékettőnek a Bödörékkel, fura, hogy megint belefutottak ebbe, ráadásul ugyanarra a bántóan előadott "pronyó falusi" - "bunkó pesti" sémára építve, mint azt. Mondjuk örüljünk, mert itt legalább volt egy Fanni és nem volt nyakig érő homloka sem Mucsinak, sem Simonnak.
6/10
offtopic
napraforgó 2022 jún. 10. - 07:47:40 6/10 Előzmény guess.who
(126/163)
Bocs, de a DÖ arra a fikcióra épült fel, hogy Szappanos Kálmán elhunyt és gyerekei, nagykorú unokái közül arra hagyja a vagyonát, aki hajlandó egy álló éven keresztül Ökörapátiban élni. És itt indul a történet.

A dolog szépséghibája az, ahogy arra többször rámutattam már, hogy ilyen feltétel nem lehetséges!
Az örökösök a törvény erejénél fogva a halál pillanatában MEGSZERZIK az örökséget, azt nem lehet feltételhez kötni!!!! A hagyatéki eljárás, meg a többi csak sallang, és NEM ATTÓL FÜGG az ÖRÖKLÉS!!

Ehhez képest évadokon keresztül láttuk a sok hülyeséget és vége piszkosul összecsapott volt. Nekem az a történet nagyon gyenge volt
Ráadásul a végén Szappanos Kálmán élve előkerült, igy hát örökségről sem lehet szó. Borzasztó volt.
offtopic
guess.who 2022 jún. 10. - 07:07:21 Előzmény Elhaym
(125/163)
Erről akkor lemaradtam.
offtopic
guess.who 2022 jún. 10. - 07:06:56 Előzmény Anna Dé
(124/163)
Nem éppen. :) Fanni csak az utolsó két részben vetkőzött, előtte fel volt öltözve, és már akkor is ő volt csak nézhető az egészben. Ahhoz meg túl keveset vetkőzött Kovács Panka, hogy "élvezhető" lett volna (ha már erre akarod kihegyezni :) ).

Huhh, hát új Törőcsik Mari ne is legyen! Nekem az egyetlen, de számomra minden eldöntő ellenérv TM-val kapcsolatban, hogy az új Nemzeti avatásakor a díszbeszédében felsorolt vagy száz nevet, akiknek megköszönte, és Gobbi Hildáét *kihagyta* (jó eséllyel azért, mert nem volt kurzus-kompatibilis), pedig éppen ő volt az, aki a téglajeggyel szerintem sok éven keresztül a legmarkánsabban odaállt egy új Nemzeti felépítése mellé.


És hát Mucsiban sem értünk egyet, de ezt párszor már leírtam itt is és a Mintaapáknál is: az egyetlen jó, kibírható szerepe a Bödörékben volt. :)