Téma: Pesti balhé

pkovaks 2022 márc. 13. - 19:14:11
(74/94)
Öcsem, ekkora szar filmet mar regen lattam...Kik adtak engedelyt/penzt erre a hulladekra ? ! Sajnalom az idöt amit raforditottam.
1/10
mkm 2022 febr. 18. - 23:06:02 1/10
(73/94)
A tipikus szánalmas szar "magyar film". Történet semmi, eredetiség semmi, mű az egész. Szégyenérzeted van, miközben nézed, hogy ennyire képesek a magyar filmesek.
10/10
kesztyu 2021 nov. 07. - 21:10:07 10/10
(72/94)
10/10 Nekem tetszett. Humoros.
believi 2021 okt. 01. - 19:56:54
(71/94)
Nagyon élveztem a filmet, engem bizony itt-ott rendesen megkacagtatott. Nekem mindenki tökéletes volt a szerepében. Ha Bud Spencer - Terence Hill filmje volna, senkinek nem jutna eszébe lehuzni. Én imádtam nézni, jó poénok, kedves történet, idióta alakok, felhőtlen kikapcsolódás, sok ilyet szeretnék még látni. Ez az ÈN véleményem.
7/10
Eszter.Sz 2021 aug. 18. - 09:15:00 7/10
(70/94)
Tagadhatatlan, hogy voltak benne kínos részek, illetve botrányos alakítások, lehetett volna kidolgozottabb és átgondoltabb, de összességében azért bőven nézhető és szórakoztató film.
A sztori egész jó volt, a helyszíneket jól választották meg, és tettek bele pénzt bőven. Ebben nincs is hiba. Alapvetően az arányokkal volt a bajom. Hogy az egész társaság életképtelen, a felnőtt társadalomba beilleszkedni nem akaró (nem tudó) egyedekből áll, az igen életszerűtlen és néhol bosszantó. Értem én, hogy ez volt a film vezérszála, de ha kevésbé lettek volna infantilisek szerintem akkor is működött volna a történet. Engem Petrik Andrea például elképesztően irritált most ebben, ahogy 40 felé közeledve a tizenéves csacska fruskát borzalmasan túltolta. Szegény Elek Ferencnek már a létezése is bosszant. Hogy minden filmben rá osztják a bárgyú csetlő-botló szerepét arról kevésbé tehet, de ha negyed ennyit bénázott volna akkor sem lett volna hiányérzetem és értette volna minden néző, hogy igen, ő a csapatban A Szerencsétlen. Ez is több volt mint elég. Szabó Simon zseniális volt, mint mindig. Nem kell semmi különlegeset mondjon ahhoz, hogy sírva nevessen rajta az ember, mert ahogy mondja, na az ami az utánozhatatlan. Mészáros Béla is hiteles volt ebben a szerepben és elgondolkodtatott, hogy talán pont azért volt ez a két színész rendben, mert a tévés/mozis alkotások világában otthonosabban mozognak, a többiek talán a színházi manírt tudják kevésbé levetkőzni magukról, ettől tűnnek a "vásznon" erőltetettnek.
1/10
georgebenson 2021 júl. 13. - 17:54:41 1/10
(69/94)
35 percet bírtam megnézni belőle. Olvastam egy kritikát, hogy biztató volt a kezdés. :) Roppant türelmes voltam szerintem. Ilyen übergagyi hulladékot! Én is a színészeket sajnálom leginkább, többre érdemesek. Ebben hogy vehettek részt?
2/10
Gaddemon 2021 júl. 10. - 20:46:54 2/10
(68/94)
Kínosan rossz film. Bugyuta történet és rossz alakítások, ráadásul kb. a felét alig hallani/érteni; azt hittem, csak én vagyok süket, de a férjem se értett sok mindent. Időpocsékolás volt. (A vége felé az aukció alatt az "okay, honey?" poén nagyon tetszett, és nagyjából ennyi.)
3/10
Tonyka82 2021 júl. 04. - 19:53:02 3/10
(67/94)
Jo alapsztorival sikerült rossz filmet csinálni.A közepétől szétesik az egész és ez bizony rendezői hiba.Sokszor túl halkak a szereplők,nagyon kell fülelni.Ráadásul csak 2 igazi színész van benne: Hegedűs D.Géza és Revicky.
6/10
kiskiss 2021 júl. 03. - 14:42:57 6/10
(66/94)
Nagyon jókat nevettem. 😊 Lehetett volna kicsit rövidebb, pörgősebb, de jó poénok voltak benne, nekem tetszettek a színészek, a karakterek és a sztori is. Sajnos kissé lefelé ívelt az egész film, de egyszer megérte megnézni, könnyed kis limonádé. Kertmoziban láttam. 😊
2/10
Böhöm 2021 máj. 26. - 23:20:16 2/10
(65/94)
Hozzá kell még tennem, hogy egyáltalán nem a színészeken múlt a film minősége. Sőt, őszintén sajnálom őket, hogy behúzták őket ebbe, és szégyenfoltként marad meg egyébként mindegyikük esetében magas színvonalú szakmai életútjukon a Pesti balhé. Én kérek elnézést Lóth Balázs, és a Magyar Nemzeti Filmalap nevében - amit ugye ő, te és én, adófizetők finanszírozunk. Szégyen!
2/10
Böhöm 2021 máj. 26. - 22:29:05 2/10
(64/94)
Bíztató kezdés után... Semmi. Abszolút semmi, értékelhetetlen. Csak a bíztató kezdésre, a magyar filmek iránti jóindulatot is maximálisan bevetve tudom ezt 2 ponttal értékelni. Szerintem nagyon-nagyon sok olyan dolog van, amivel tartalmasabban és szórakoztatóbban el lehet tölteni a film idejét. Pl. alvás, vagy akár 3-4 Mónika Show epizód...
5/10
P.Frusciante 2021 máj. 25. - 10:27:29 5/10 Előzmény Kommentátor
(63/94)
Nagyon jól összefoglaltad! Kb. én is ezt gondolom... Az a legbosszantóbb az egészben, hogy ebből egy jó vagy ennél sokkal jobb film is lehetett volna. Adottak voltak az egész jó színészek, egy alapötlet, a technikai háttér, pénz... és ez lett a vége.. Gáz. :( Még zavaró volt, hogy a csapat elvileg egy korú, de a szereplőkön jól látható, hogy kb. 10 év korkülönbség van a legfiatalabb és a legidősebb színész között. A Mézga család erőltetése, meg tényleg no comment... Ki az a 30-as fickó, akinek a Mézga család zenéje a kedvenc száma?? De most komolyan.. :D A végén a közös éneklés iszonyat kínos volt.
2/10
Kommentátor 2021 máj. 14. - 12:32:38 2/10
(62/94)
Csak két dologba nem fektettek elég energiát ebben a filmben: a forgatókönyvbe, és a rendezésbe. Az írónak volt egy elképzelése arról, hogy miről kellene szólni a filmnek, és mik a főbb események, gócpontok. De, hogy hogyan jut el egyikből a másikba, azt már nem sikerült kitalálnia. Volt még pár dolog, amit poénosnak gondolt, és mindenképpen be akarta építeni a történetbe. Ezeket rakta a főbb történeti gócpontok közé. Ebből lett egy ilyen katyvasz, ahol egyik jelenet nem következik a másikból, és igazából sokszor nincs semmi értelme az egésznek.
A rendezőn meg azt érzem, hogy túl akart lenni az adott jeleneten. Minden össze van csapva, semmi nincs kidolgozva. Ha én kapnék annyi pénzt, amibe ez a film került, hogy írjak egy forgatókönyvet és rendezzem meg, egy ilyet én is össze tudnék dobni. Pedig én nem értek a filmkészítéshez.
Néha nagyon meglepődöm amikor azt látom, hogy vannak emberek akiknek tetszenek az ilyen szintű filmek. De nem akarom őket bántani. Valószínűleg bennem van a hiba, hogy nem vagyok elég elfogadó.
artad 2021 máj. 11. - 19:40:19
(61/94)
Nincs új a nap alatt...valószínűleg halivúdban sem, de magyarhonban biztosan nincs...
10/10
BLMactivist 2021 máj. 09. - 09:44:57 10/10
(60/94)
Ez egy Jackie Chan film, kb annyira is kell komolyan venni
janderka 2021 máj. 08. - 23:19:55
(59/94)
Latvanyban, porgesben nem rossz es a figurak is hasonlitanak az amcsi akciovigjatekok hiressegeire. Elek Feri pl siman egy mini Balck Jack, Inotay Akos meg kiköpött Steve Buscami volt.
Es bar a visszatero csetepatek elegge ugyefogyottak leztek es a telefonpottyantos benazas is lejart ovodas poen vokt, a film vegulus jol hozta a vallalt kliseket.
Egy estes hazimozizasnak elment.
1/10
lesilio 2021 máj. 07. - 22:01:50 1/10
(58/94)
Nekem nem az a bajom, hogy idióták, hanem, hogy ehhez még tenyérbemászóan ellenszenvesek is egytől egyig, bár különböző karakterekkel. Némelyik csak szánalmas, némelyik az a fajta suttyó, akit meglátva igyekszem minél messzebbre kerülni a térben, mert tudom, kb. mire számíthat, aki nem teszi. A Másnaposok széria óta menő a filmvásznon agresszíven retardáltnak lenni, és sajnos nem valóság-alap nélküliek az efféle figurák, hát hajrá, aki erre vágyik, nézze! Remélem, arra a pár színészre, akiket az utóbbi idők nagyságrendekkel jobb magyar filmjeiben lehetett látni, nem fog ráégni, hogy részt vettek ebben a fosban.
5/10
erazor 2021 máj. 07. - 14:49:50 5/10
(57/94)
Hát, hát. Jó ötlet, közepes kivitelezés. Szegény Béla beleragadt a mintaapás szerepébe, tökre ugyanazt a béna, esetlen, idióta figurát hozza, csak sajnos egy sztárépítésznél ez nem hiteles. A többi baromság elmegy, bár a többi szereplő sem hiteles néha. Simon is beleragadt kicsit ebbe a suttyó-bunkó szerepbe amit a Hajnal Tímea óta hoz (vagy előbb, de ebben láttam először) egy közepest kaphat, egyszer nézhető, néha még röhögni is lehet rajta.
3/10
sexykex 2021 máj. 05. - 13:41:45 3/10
(56/94)
Sajnos még mindig működnek a diktatúrából származó beidegződéseim. Félóra után már azzal gyötörtem magam, hogy vajon kinek a rokona, ismerőse, barátja az író, a rendező, a producer? Vajon ki dönti el, hogy egy ilyen harmatgyenge bohózatot, szatírát, vagy isten tudja mit közpénzből is támogatni kell.
A legszomorúbb az egészben, hogy ez a filmtípus nem példa nélküli hazánkban. Minden szakember tudhatná, hogy kevés pénzből képtelenség egy ehhez hasonló sztorit jól megcsinálni. Most sem sikerült. Rém gyenge tákolmány az egész.
10/10
strucctojjas 2021 máj. 05. - 09:05:55 10/10
(55/94)
Semmivel sem rosszabb, mint bármelyik annyira bereklámozott netflix film. A szerelmes szálat jobban lehetett volna erősíteni? de a poénok jók. A látvány csillagos 10!