Téma: Péterfy Bori

Johann 2012 máj. 20. - 21:29:51
(8/8)
A legutóbbi Fábryban õ volt az egyik vendég. Korábban nem követtem a mûvésznõ pályáját (egy-két híresebb dalát ismerem csupán), s valószínûleg eztán se fogom - de ezzel együtt is érdekes volt a beszélgetés, egészen ott ragadtam a képernyõ elõtt. Kiderült például, hogy Jékely Zoltán költõ volt Péterfy Bori nagyapja, s így Jancsó Adrienne a nagyanyja, Áprily Lajos pedig a dédapja. Örülök, hogy mindez elhangzott egy szórakoztató mûsorban. A társadalom jelenlegi mûveltségi szintjét elnézve, szerintem sokan azt is innét tudták meg, hogy Áprily Lajos volt Jékely Zoltán édesapja. Jékely egyébként írt egy kedves verset is Péterfy Bori születésekor Egy leányka születésére címmel (édesanyja eléggé túlhordta, erre utal a "sok szorongás, rettegés"):
Ma születtél – tán még anyád se látott –,
s már neved kérdik barátnõk s barátok!
Jaj, Istenem, a sok bolondos:
hogy-hogy nekik a név a fontos?
A sok szorongás, rettegés jogán,
mely három hétig fogta a szivünk,
hogy megbánhattunk mindenféle bûnt:
én csak Mavagy-nak hívlak, pici lány,
mint gyermekét a babonás pogány.
mulao 2011 ápr. 23. - 00:13:22
(7/8)
Van az a vámpíros dala, most nem jut eszembe a neve, az bejön. Énekesnek se rossz. Most tudtommal gyereket vár.
10/10
mildi 2011 ápr. 22. - 19:56:53 10/10
(6/8)
Fõleg énekesnõként ismerem. Szerintem nagyon érdekes típus, nagyon jellegzetes egyéniség. Ez a férfias-vámpíros stílus egyedivé teszi. A CD-in is igényes zene hallható.
zs9302 2011 ápr. 21. - 08:05:05
(5/8)
2010: Epilógus
csikospeter 2010 nov. 28. - 20:13:38 Előzmény mulao
(4/8)
Péterfy Bori nagyon jól játszott a Három nõvérben! a Paktum címû rövidfilmje pedig megtekinthetõ itt: http://www.funnyordie.com/videos/5a52180b80/forehead-tittaes-w-marion-cotillard
mulao 2010 ápr. 06. - 15:28:32
(3/8)
A Poligamys játékán kissé meglepõdtem, a hangja annyira nekem se jön be, de tény, hogy énekléssel is foglalkozik, amihez hang is kell. A Szezonban viszont nekem szimpatikus volt, bár még most is.
Timek84 2010 ápr. 06. - 14:41:38
(2/8)
Ízlések és pofonok,de nekem a hideg futkos a hátamon,ha meghallom a hangját (akaratomon kívül,rádióban)Valakinek biztos tetszik,ez egyfajta stílus,amit játszik,amit lehet szeretni,vagy utálni.Van ez a "lúdbõrös vagyok"-os száma,hát attól a világ végére is elfutok,nemhogy falra mászok...:)
mulao 2009 ápr. 24. - 00:41:02
(1/8)
Nem ismerem nagyon, talán két filmben láttam, de jól játszott, szerintem jó színésznõ, és a hangja is jó, énekléssel is foglakozik. És azt is tudom, hogy a Krétakör Színházban van.Hát, ennyi.