Téma: Pi élete

1/10
utke 2013 szept. 29. - 14:43:56 1/10
(341/401)
Szürreális és erõltetett, idegesítõ jelenetekkel.
1/10
utke 2013 szept. 29. - 13:44:48 1/10 Előzmény m3246
(340/401)
Hihetetlen, hogy ilyen plasztik mûszarok, hogy túl vannak értékelve. Ebbõl is látszik, hogy a magyar társadalom egy nagy 0, akik értékelték ezt a filmhulladékot. Voltak képesek idõt elpazarolni rá az olcsó életükbõl. Az elsõ 30 percet alig lehet túlélni, nézhetetlen kategória. Minden valamire való igényes embert megkérek arra, hogy ilyen vackokkal né mérgezze meg magát!
9/10
m3246 2013 szept. 22. - 23:15:40 9/10
(339/401)
Nagyon-nagyon különleges hangulata és stílusa van a filmnek a történettel és a látványvilággal (ami elképesztõen szép)kiegészítve, szívbemarkolóan csodálatos a film. Moziban 3D-ben elképesztõen nagy élmény volt és hatása alá került az ember napokra, otthon megnézve is hasonló a helyzet, de a látvány kicsit sérül a többi része nem. Nem is tudom semmihez sem hasonlítani, egyedi és kimagasló alkotás! Elbûvölõ! Fogalmam sincs mi az amit hiányolok belõle, de valamit igen. Hogy mi az azt nem tudom csak egy ilyen érzés van bennem. Lehet ijesztõbb mint bármi amit valaha láttam, ez zavar. Ha igazán beleéled magad, inkább félelmetes mint élvezetes. Lehet ez a bajom vele. Briliáns film. 9/10
drdani20 2013 aug. 29. - 23:12:16 Előzmény utabadzsi
(338/401)
Spoiler

AZ aki azt mondja, hogy az egyik verzió biztosan igaz, nem értette az üzenetet. Teljesen nyitott, hogy melyik a valós. Az vége üzete az, hogy az emberbe bele van táplálva, hogy higgyen valami szebben, és jobban.

Pont ez az, hogy mindenki maga dönti el a szabad akarat értelmében, hogy hisz-e, vagy sem. Ha elhiszed a 'csúnyábbik' történetet, elhiheted, az lesz a te valóságod. De közben simán lehet, a történet alapján is, hogy a tigrises verzió az igaz.
Magyarul nem tudhatjuk az életben biztosra melyik az igaz, van-e Isten, vagy nincs. Nem bizonyíthatjuk a létezését, de nem is cáfolhatjuk meg. És a film pont errõl szól, hogy bennünk van a LELKI igény, hogy elhiggyük a szebbet, és a hit lényege ez. Hogyha elhisszük a 'szebbet', miszerint van Isten, jobb lesz nekünk az élet, mintha tagadnánk, de szívünk joga, hogy tagadjuk Istent, mivel szabad az akarat, és pont ez a HIT lényege. Nem tudhatjuk most biztosra, kinek van igaza az életben, de mind meg fogunk bizonyosodni róla, mivel meg fogunk halni. Itt és most viszont elviselhetõbbé tehetjük az életünket HIT által, boldogabbá.
a film és az élet között pedig az a különbség, hogy az életben a végén kiderül majd, kinek volt igaza :)
10/10
melody03 2013 aug. 24. - 00:09:26 10/10
(337/401)
Az egyik legjobb film amit valaha láttam. Egyszerûen tökéletes és gyönyörû. Kiráz tõle a hideg ha csak rá gondolok. Annak idején amikor reklámozták, én is biztos voltam benne, hogy ez az a film, amit nem fogok megnézni. Nagyon bántam volna. Nem tudok belekötni, szívbemarkolóan velõtrázó. Abszolút 10/10!
10/10
tommasi 2013 aug. 20. - 11:56:47 10/10
(336/401)
Csak szuperlatívuszokban lehet beszélni errõl a filmrõl.
Lenyûgözõ.
Mikor elõször hallottam a filmrõl,teljes mértékben biztos voltam hogy ezt nem nézem meg.
De ahogy közelgett a premier dátuma,úgy motoszkált valami bennem.
Végül rászántam magam,és azt kell mondanom,egy nagyon jó döntést hoztam.
Kevesebb boldogabb ember jött ki a moziból rajtam kívül.
Gyönyörû film.

10/10.
utabadzsi 2013 aug. 15. - 20:37:58 Előzmény Holdon
(335/401)
Kiválóan összefoglaltad, a film szerintem is pontosan errõl szól.
10/10
barbye666 2013 júl. 22. - 16:41:32 10/10
(334/401)
Tegnap néztem meg a filmet, és nekem nagyon tetszett! Egyáltalán nem untam..sõt még tovább is néztem volna. Több megható rész is volt benn számomra! A végén mikor elkezdte mesélni a japoknak a 2.történetet elõször én is elhittem hogy az a kitalált, de aztán a barátom felvilágosított hogy van..és akkor elégé összeállt a kép! Arra kíváncsi lettem volna,hogy került az anyával egy csónakba..vagy hát gondolom ahogy az orangután jött egy kis deszkán .. Meg gondolom akkor Pi nem is fogott halat meg ilyenek? Csak a csónakban lévõ élelmiszeren és emberi húson élt?
borkasztik 2013 jún. 26. - 08:19:41 Előzmény csabaga
(333/401)
SZerintem meg nagyon érdekes és jó film volt. Tegnap néztem meg elõször kétszer. Elsõnek is tetszett de fura volt másodszorra jobban tetszett. NAgyon szép film volt.Az a zene meg a látvány, plusz megható is volt nagyon.

SZerintem neked nem szabad ilyen filmeket nézni csak is szigorúan olyat amiben neked tényként bebizonyítanak mindent és nem kell hozzá képzelõ erõ se hit.
herk 2013 jún. 19. - 23:57:35
(332/401)
Szerintem a film mondanivalója
A szívémelyen mindenki hisz istenben, hogy az emberi élet több mint ösztönös cselekedet van benne valami isteni.
9/10
Keló Scofield 2013 jún. 10. - 20:46:17 9/10 Előzmény csabaga
(331/401)
Szerintem már te csavarod túl az egészet, ne essünk át a ló másik oldalára.:)
csabaga 2013 jún. 10. - 16:54:54
(330/401)
SPOILER:

A filmben látott mese teljes képtelenség.

A második variáció a legrosszabb tengerész horrorokat idézi,ezt sem hiszem el.

Inkább csak hányódott a tengeren,egyedül,és jobb híján sokat "képzelõdött"...

Elgondolkodtató,hogy egyik magyarázat sem jó a hajó elsüllyedésére,így talán valami más történhetett.
9/10
Keló Scofield 2013 jún. 10. - 16:13:21 9/10
(329/401)
Nem számítottam ilyen jóra, kellemes csalódás, mondhatni elég egyedi a történet, nagy film.

SPOILER

Gyanús volt a túl tiszta tenger, néhol olyan képi világ, ami csak a képzelet szüleménye lehet, mégis meglepõdtem a film végi csattanón.
Mindenféleképpen elgondolkodtató és ez nagyon fontos, agyalunk az élet különbözõ dolgain, itt ugye a Hit nagy jelentõséggel bír, az ilyen (egyedi) filmek azért ütnek rendesen és ez nagyon fontos.
9/10
ShaeLynn 2013 jún. 02. - 18:42:21 9/10
(328/401)
Nagyon jó!
Utolsó mondatod bennem is megfogalmazódott.
Holdon 2013 jún. 02. - 11:26:22 Előzmény hiden
(327/401)
SPOILER!! SPOILER!!!
Azt kérted,hogy valaki röviden és velõsen foglalja össze a lényeget. Megpróbálom.
(Hozzá kell tennem, hogy nyilván ez mindenkinek más lehet.)
A történet elején adott egy fiú, aki kb. egy édenkertben él, csak a jót akarja látni magában... aztán bekövetkezik a katasztrófa, a csónakban tényleg a szakács, a matróc és az anyja van mellette. A szakács az, aki gyilkos lesz, amikor az anyját megöli, akkor robban ki a srácból a tigris (mindent elmond az, hogy ezt az állatot választotta), addig ugye a ponyva alatt van és elõ sem jön, még a vér szagára sem... Utána egyszerûen nem bír ott lenni, ahol olyan borzalmak történtek, nem bír szembenézni saját magával, a gyilkosságokkal, saját tetteivel (embert ölt és evett...) , ezért utazik a csónak mellett. Az út során az életbenmaradásért, de inkább saját magával küzd, hogy éljen-e tovább, akar-e és ha igen, akkor hogyan, miként, mit veszít el magából az út során, de pont a tigris jeleníti meg mindazt, aki segít neki ezt túlélni és elviselni (kannibalizmus, családja halála, egyedül a tengeren, stb.), mi az , amit elnyomott eddig magában, és nem akarta, hogy a része legyen, egyik vallásába sem fért bele, de rá kell jönnie, hogy az is a része, és anélkül meghal. Ha a tigris meghal a tengeren, az az õ halála. Utána jön a sziget, ahol a kettõségre van kihegyezve minden, mindkettõ az élet(e) része és el is fogadja ezt az énjét, és azért van az a végén, hogy vár a csónakban, mert nem indulhat még el a tigris nélkül... A hitrõl szól a film, pl. abban az értelemben is, hogy a srác mit hitt magáról vagy arról, hogy szerinte mit vár tõle az Isten és hogy fordult fel ez a hite és ezt hogyan dolgozta fel, hogyan ismerte és fogadta el magát teljesen ... És ezért nem nézett vissza a tigris a legvégén.
Az egyik legszebb film, amit valaha láttam.
9/10
enber 2013 máj. 21. - 14:16:08 9/10
(326/401)
Nagy hatású film, amely moziban érvényesül igazán, hiszen látványvilága lenyûgözõ. Aki a biztosítótársaságos rész után egybõl ráböffenti a film "megoldását", az meglehetõs felületességrõl tesz tanúbizonyságot. Jónéhány napig ad munkát az események alapos átgondolása, elemzése. Vallásossá, istenhívõvé ez a film sem tesz, pláne, hogy ezt még hangsúlyozottan emlegették többször a történet folyamán.
10/10
kp94 2013 máj. 14. - 21:02:09 10/10
(325/401)
Amilor elkezdtem nézni a filmet én is azt hittem csak egy csöpögõs nagy költségvetésû állatos film. Egészen az útólsó 5 percig ebben a tudatban voltam ,de utána amit kaptam az egy katarzis.
SPOILER

Amikor elmondja a biztosító társaságnak a történetét õk kérik ,hogy mondjon olyat amit el tudnak hinni. Akkor mondja el a valós történetet, ami viszont annyira szörnyû ,hogy nem bírt volna a hit nélkül feldolgozni. A tigrises történet valójában nem történt meg. Ezért mondja ,hogy a történet végére az újságíró hinni fog Istenben.
hiden 2013 máj. 04. - 04:36:40
(324/401)
jelentem már valamennyire kezd derengeni :D
na mind1 ,alszom rá egyet,hátha még több minden lesz világos.A kommentek is sokat segítettek,egyébként!
hiden 2013 máj. 04. - 04:16:54
(323/401)
hát ... nem is tudom,hogy mit mondjak.
Elkapott a film...de nagyon.Hihetetlen,elképesztõ.Minden másodperce lekötött.
Viszont valahol értetlenül is állok elõtte,én az állatos storyt
vettem be ,most akkor hogy van ez ?? Hülyén érzem magamat ,amiért ennyire megérintett ,meghatott egy film ,és tulajdonképpen mégsem értem... (?) Valaki elmondaná tömören ,velõsen a lényegét? Áh... Nem is tudom ,hogy fogok tudni ma aludni.
Egyébként,nekem nem nehéz sírnom egy filmen ,de ezen kb 10-15 percig csak zokogtam ( '''spoiler''' amikor elmegy a tigris) Annyira a részesének éreztem magamat a kettejük kapcsolatának ,hogy azt hittem megszakad a szívem... Olyan érzésem van,mintha visszakaptam volna az életbe vetett hitemet ,-de nem akarok nagy szavakat használni ,csak valahogy ez most jön belõlem...- vagy,ami még nagyobb dolog: (talán)az Istenbe vetettet. de,ami a legfontosabb,hogy hitet kaptam. Na jó ,ez már talán kicsit erõsnek tûnhet,de komolyan ezt érzem.
A képi világ csodálatos.
Sz Peter 2013 máj. 03. - 19:22:53
(322/401)
"Kapnak-e választ? Azt nem.
... de Pi élete (kálváriája) lezáratlan marad azzal, hogy fogalmunk sincs, mi történt vele a következõ 35-40 évben, abban, ami a filmbõl kimarad."


Hát igen, ezek roppant releváns kérdések. :)