Téma: Pillangó

10/10
Genesis1 2012 dec. 28. - 22:49:18 10/10
(112/152)
Ezt a filmet gyerekoromban láttam elõször. Azóta eltelt vagy 25 év. Ha megkérdi valaki hogy mi a kedvenc filmem, valamiért mindig ez az elsõ ami beugrik: Pillangó..
10/10
Goped 2012 dec. 28. - 18:34:31 10/10
(111/152)
Én 10 pontot adtam a filmnek, de nem érdemelne ennyit. Mert sajnos rengeteg dologban eltér a könyvtõl. Konkrétan kimaradtak részek.. Én mindenkinek azt ajánlom hogy olvassa el, mert szerintem ez egy különlegesen jó történet. A film, az meg pont arra jó hogyha valaki megnézi, akkor ne legyen kedve elolvasni. Sajnos. Nálam ez a film egy régi, kopott elavult, unalmas piszkozat. Talán 4 esetleg 5 pontos. Jó lenne ha valaki feldolgozná újra a könyvet!
adamnagysweetmovie 2012 dec. 27. - 13:47:06
(110/152)
Vicces, hogy pont szerdán ment az azonos nevû, új magyar TV-film:)
10/10
debii 2012 nov. 04. - 11:32:15 10/10
(109/152)
nagyon jó film. engem leginkább a fõszereplõk közötti kapcsolat, a barátságuk alakulása fogott meg. a mai világban szívet melengetõ azt látni, hogy azért emberek mégis képesek önzetlenül áldozatot hozni egymásért. szerintem mindenkinek érdemes megnézni egyszer.
pneklara 2012 júl. 16. - 17:12:39 Előzmény talec
(108/152)
Köszönöm:) Sûrû egy történet lehet. Sort kerítek vagy a könyvre, vagy az újra nézésére.
talec 2012 júl. 15. - 20:35:15
(107/152)
30-as években került börtönbe, de bõven 40-es éveket írtak már a vége felé. A film nem említi a dátumot, de a könyvben többször említik a 2. vh-t.

Spoiler (de csak a könyvhöz, mert a filmben nincs is benne)

Amikor elfogja õt és 2 kínai haverját egy brit hadihajó a tengeren, akkor eleinte menekültnek, hadifogolynak nézik õket, vagy akiket egy német tengeralattjáró torpedózott meg. Georgetown-ban, ahová kerülnek háborús készültség van. Partvédõ ütegek, stb. Meg kérdezik is Pillát, hogy melyik oldalra állna Franciao.-ban, de õ semmit nem tud a helyzetrõl, mert 10 éve már raboskodik. A könyv eljut a 60-as évekig, a 2. rész. Ez manus még puccsokban is szerepelt Dél-Amerikában, elég kalandos pályafutás az övé.
pneklara 2012 júl. 15. - 20:16:40 Előzmény hhrt
(106/152)
A Wikipedia szerint 1945-ben szökött meg az Ördög-szigetrõl.
pneklara 2012 júl. 15. - 20:10:28 Előzmény hhrt
(105/152)
Úgy olvastam itt a net-en, hogy "100 éve".Turát szervez valaki, bejárni a helyeket, s így adta meg a cselekmény idõpontját.
pneklara 2012 júl. 15. - 20:04:46 Előzmény borzalom07
(104/152)
Igen, ugrált, vibrált a kép:(
Nem az elejétõl láttam a filmet, de nekem volt egy érzésem, hogy itt-ott megkurtították?
Gyönyörû tájak a film végén, szép fényképezés, vannak ilyen csodás helyek a világon? És alatta megkapó zene.
Mivel a fele táján kapcsolódtam be, sok mindent nem értettem.
SPOILER! Pl. Dustin.H. lábát levágták, a társak magára hagyták, aztán egyszer csak évek múlásával összetalálkoznak - közben mi történt?Hogy kerültek ismét azonos helyre? Á, meg kell néznem az egész filmet, vagy a regényt elolvasni.De amit láttam, az torzóban is figyelemre méltó volt.
Jól játszott a fõszereplõ: mozgása is milyen változáson ment át, ahogy célt talált, vagy éppen lemondott a szabadságról.
hhrt 2012 júl. 14. - 21:45:06
(103/152)
Az eredeti történet mikor játszódik ? A 30-as évek-re tippelek. Aki tudja írja meg ! Köszi !
borzalom07 2012 júl. 14. - 21:08:33
(102/152)
Most nézem az ATV-n, másnál is szaggat a kép? Élvezhetetlen így. A többi csatornán nincs gond a képpel, csak itt.
9/10
Rahar 2012 júl. 14. - 13:07:49 9/10
(101/152)
Jó néhány évvel ezelõtt láttam eme briliáns alkotást. A könyvet nem olvastam, tehát nincs összehasonlítási alapom, de ez jobb is így, mert a filmet ezáltal többre értékelem :)
A színészek kiválóak, az alaptörténet és a cselekményvezetés izgalmas, érdekes, végig lekötötte a figyelmemet. A képi megvalósítás is igényes. Nekem az tetszik az alkotásban a legjobban, hogy igaz történeten alapul, természetesen tisztában vagyok vele, hogy nem minden úgy történt a valóságban, mint a filmben, de így is jó.
talec 2012 júl. 09. - 20:47:15
(100/152)
Megnéztem tegnap is. A film remek, de én sem tudok mást mondani: a könyv jobb, sokkal részletesebb. Több sztori, helyszín, minden. Ezt 1 részbe nem lehetett belesûríteni. Megvan könyvben a 2-ik rész is, az is jó olvasmány. És elolvastam az utószót is, vannak kritikák, meg nem biztos, hogy minden részlet igaz, de ez nem von le az értékébõl.
10/10
olahmiki1959 2012 júl. 09. - 03:05:28 10/10
(99/152)
Ez aztán egy építõ jellegû, mindenre részletre kiterjedõ, kulturált hangon megfogalmazott kritika, gratulálok!
n1kc1c4 2012 júl. 09. - 02:21:04
(98/152)
a film egy nagy rakás sz@r. csak a könyvet ajánlott elolvasni ami hihetetlen jó!
10/10
SÜNDÖG 2012 júl. 08. - 22:40:10 10/10 Előzmény gtothistvan
(97/152)
Nagyon jó kis film,és a könyvet a film megnézése után ajánlott elolvasni !! :)

10-es ! :-)
10/10
olahmiki1959 2012 júl. 08. - 17:19:37 10/10
(96/152)
Csodálkozom, hogy nem láttad annak idején. Ahhoz képest, hogy 98 éves vagy, (hihi), még akár te magad is lehetnél Pillangó... Vagy a barátja...
Egyébként a "Volt egyszer egy Vadnyugatból" is kimaradtak jelenetek a tv által leadott változatból, méghozzá egy elég hosszú rész, amikor Henry Fonda és Claudia Cardinale szeretkeznek, - nagyon ízlésesen, és szépen fényképezve.
Megvágták. Az említett jelenet jó néhány perccel hosszabb, mint ami végül benne maradt a filmben.
Úgyhogy a filmek kisebb-nagyobb mértékû megcsonkítása - sajnos - nem ismeretlen a televíziók gyakorlatában.
A kereskedelmi tévék kommersz filmeket megvágó mindennapi gyakorlatát már meg sem említem, mert azok már elõre sok mindent kivágnak, nehogy megbüntessék õket. Inkább vagdosnak, mint az állat...
10/10
Hannibal Lecter 2012 júl. 08. - 12:35:25 10/10
(95/152)
Mázlista, én is megnéztem volna :)
10/10
olahmiki1959 2012 júl. 08. - 12:28:21 10/10
(94/152)
Hihetetlenül jó film. Én még annak idején moziban láttam, a nyolcvanas évek elején, amikor a Corvin mozinak volt a legnagyobb filmvászna az országban, kb. kétszer akkora, mint a mostani termekben lévõk, és teljesen széthúzták kétoldalt a vásznat takaró függönyöket.
Elképesztõ volt, úgy érezhetted, hogy te is ott vagy a dzsungelben, amikor Pillangó menekül az indiánnal. A hang négy irányból, quadrofon technikával jött a nézõ fülébe, térhatást alkotva.
A lényeg, hogy én láttam a teljesen eredeti filmet, amit azért említek meg, mert a mostani változat, amit idõnként lead a tv, néhány helyen, ha nem is nagy mértékben, de bizony, meg van vágva.
Az egyik ilyen, amikor büntetésbõl lefejezik az egyik rabot, ott a lefejezés pillanatában talán egy, vagy két másodperc hiányzik.
A másik, amikor a zuhogó esõben egy halottat kell arrébb vinniük, aki megszökött, megölték és visszahozták, és amikor megfogják, akkor hátracsuklik a feje, mert teljesen át van vágva a torka. Ez is kimaradt.
A film nagyon kemény, az akkor elfogadott filmes normákhoz képest meg pláne, olyannyira, hogy még negyven évvel késõbb is a kiadók úgy érezhették, hogy nem engedhetik forgalomba kerülni az eredeti, vágatlan változatot.
De ezek tulajdonképpen lényegtelen apróságok, a film zseniális, a fõszereplõk mindegyike hatalmasat alakít, az operatõri munka lélegzetelállító, a zene tökéletesen alátámasztja és megerõsíti a film nyomasztó hangulatát, úgyhogy ezt a klasszikus remekmûvet mindenkinek látnia kell.
Számomra az egyik leghátborzongatóbb élmény, a legutolsó jelenet, amikor már véget ért a film, és a stáblista alatt mutatják az eredeti helyszíneket, az azóta elnéptelenedett börtönök falait, ahogy a dzsungel lassan benõtte az elhagyott romokat, és a fény beszûrõdik a réseken, ráadásul az a vészjósló zene, még most is, amikor ezt írom, beleborzongok.

Olvastam a könyvet, kitûnõ, sokkal részletesebb, mint a film, de hát ez természetes is egy vastag könyv esetében, a film forgatókönyvíróit dicséri, hogy ebbõl a rengeteg eseménybõl, kalandból, iszonyatos megpróbáltatásból egy ilyen jól összerakott, logikusan egymásra épülõ történetfûzért tudtak összeállítani.
Még csak annyit, hogy Pillangótól annyira féltek a hatóságok, és annyira nem tudták neki megbocsátani a szökéseit, hogy az események után 30 évvel, 70-es évek elején, a film világsikerének a hatására, a filmesek meghívták Henry Charriere-t egy sajtótájékoztatóra, és a francia hatóságok csak két napra engedték be õt Párizsba.
Nem tudták neki elfelejteni, hogy évtizedekkel korábban bolondot csinált a francia igazságszolgáltatásból...
10/10
gtothistvan 2012 jún. 30. - 16:02:12 10/10
(93/152)
Megunhatatlan film.