4/10
Dolphus Lundgrennus 2023 júl. 29. - 20:13:21 4/10 Előzmény Bruce2000
(27/27)
Jobb, mint néhány újabb filmje, de ez sajnos nem jelent sokat..kb. mintha a guánóra tálalás előtt rátennének egy koktélcseresznyét.
5/10
sexykex 2023 jún. 29. - 14:27:55 5/10
(26/27)
Komoly hiánybetegség tünetei mutatkoztak nálam mivel időtlen-idők óta nem láttam Seagal filmet. Már 20 méterről se találtam el a gyufaszálakat légpisztollyal, begyulladt a sarki bőnyém és egy több hónapos fogyókúra végén újra hízni kezdtem. Beláttam ez nem mehet így tovább. Ahhoz, hogy tiszta lappal léphessek a jövőm felé vezető rögös útra látnom kellett, milyen Seagal Piszkos lappal. Nos, elképesztő! Azok a temetői piruettek és vetődések utánozhatatlanok. Látogatásai a templomban, kultikus gyermeknevelési módszerei és a gyengébb nemmel való példaértékű kapcsolata új távlatokat nyitott az akciófilmes műfajban. (Hallottam, hogy a szomszéd el is élvezett tőle.) Szóval érdemes volt. Annyi muníciót kaptam a műtől, hogy akár évekig is kibírhatom újabb Seagal film nélkül.
9/10
vcse 2022 júl. 26. - 18:46:16 9/10
(25/27)
Tipikus Segal film.
tamas patkos 2018 okt. 15. - 21:02:21
(24/27)
Reviczky papa hangja brutál jó Segalnak, nem tudom eddig miért nem Ő volt (persze nem a régi filmjeinél,,). Viszont! SPOILER-es lehet!!! Ennél fölöslegesebb, ócskább szereplőt, mint a kislány, a világon sincs még egy film, amibe kellene!!!!!!!!!!!! Ha nem lenne, akkor 8/10, így csak 6!
1/10
Bruce2000 2018 febr. 06. - 10:12:11 1/10
(23/27)
Sz@r, trágya. 1/10
6/10
doktormacko1 2017 júl. 21. - 20:54:16 6/10
(22/27)
6 / 10 Átlagosan középszerû.
alizka53 2017 márc. 03. - 05:21:58
(21/27)
A magyar szinkron nem illet hozzá. A többi rendben volt. Szeretem a filmjeit és mindig megnézem. Izgalmas, érdekes és a film ennek ellenére igyekszik valamilyen tanulságot is levonni a történet alapján. Nem csak verekedésbõl áll, ami olykor csodálni való. A másodperc tört része alatt képes lekeverni egy olyan pofont, hogy az illetõ egy hétig egy irányba menne tõle, ha ez a valóságban megtörténne. Összegezve ez a film jó. Nálam 10/10.
8/10
retrojedi 2017 márc. 03. - 00:23:03 8/10
(20/27)
Az átlagosnál sokkal jobb Seagal-film, az alapötlet is jó, végre nem szentéletût játszik - és hosszú idõ után láthattuk Lance Henriksen-t (akit illene itt a stáblistán is felsorolni). Paul Calderon is kemény volt, mint szokott.
Persze ha Tarantino rendezte volna a sztorit úgy lehetett volna fokozni rajta, de elment így is, kellemes meglepetés volt.
10/10
Benjamin Balogh 2014 aug. 18. - 23:20:40 10/10
(19/27)
Annyit hozzáfûznék még, a hangon elõször szétröhögtem magam, majd teljesen megszoktam, bár szívesebben hallgattam volna a szokásos fazon hangjával, de õszinte legyek,talán ehhez a filmhez még pont illett is.

Egy ilyen filmnek még második része is lehetne, akkora alakítás volt. Hatalmas respect. Egyébként a film értékelésén is látszik, hogy ez tényleg film volt, és nem csak fikázza mindenki... Persze lehet sokan már nem tudják egyszerûen érdembe venni az új filmjeit, de számomra ez a csúcs volt.
10/10
Benjamin Balogh 2014 aug. 18. - 23:13:11 10/10
(18/27)
Elkezdtem nézni Seagal filmjeit 2012-es Maximum Conviction-tól kezdve, visszafele mivel kimaradtak a 2000-es fõleg 2005 utáni mûvei. Szénné néztem anno retro filmjeit, igen azok alapmûvek.
Ahogy elkezdtem nézni a legújabb filmjeit, azt vettem észre gyengék, de mindegyiket végignéztem, és úgy véltem, élvezhetõek, de irdatlan mennyiséget gyárt le valóban. Tuti nem többször nézhetõek, mint pl a 90-es évekbeli alakításai.
Kicsit beleuntam az új filmjeibe, és úgy gondoltam, ezt megnézem még aztán ennyi volt. A film elsõ két perce megfogott irdatlanul, "hidegrázós hangulat" aztán ahogy eltelt pár tíz perc, úgy gondoltam, ez a film még a kukába se való, már kikapcsolni akartam. Aztán ahogy elkezdtem nézni, annyira tetszett, hogy minden egyes másodpercet élveztem, és a végén leszögeztem, akárki akármit mond, nekem ez S.S. legjobb, legnagyobb alakítása. Irdatlanul jó történet, megfogja az embert és beleéli magát. Az aikidó kevéssé mutatkozott meg, de a film egészbe valami kegyetlen, brutális egyben megható.
Mint hatalmas S.S. fan, aki elismeri munkásságát, és sajnos azt is be kell valljam, az utolsó filmjei csak gyorsan legyártott tömegcikkek, ez a film szavakba önthetõen jó volt. Nem tudom képes lesz-e még ilyet készíteni.
Elõször elolvasva a történetet nem tetszett a "lezülött alak" alakítás, nem hozzá méltó. Szerencse, hogy nem kapcsoltam ki, mert legalább Seagal legjobb filmjét láthattam. Legalábbis eddig, mert még a 2003-2007 idõszak hátra van, de szerintem ezt semmi sem fogja ûberelni. Ez a film az összes tömegcikkes alakítását javította, legalábbis számomra. 10/ezercsillag
stalone 2013 máj. 02. - 01:58:05
(17/27)
Egy igazi gagyi, a vígjáték kategóriából. Olyan rossz, hogy már csak azért érdemes megnézni, hogy egy jót röhögjön az ember. Segál önmaga karikatúrája. A szinkron is valami ûber gáz. Segal végig hozza a full macho figuráját, szûk dzsekiben zsebredugott kéz, felpuffadt arc, foncsikos hajviselet....A sztorin sokat nem kellett agyalni. A rajongók persze bekajálják ezt is.Vol két-három gagyi mondat amin szakadtam a röhögéstõl.Szatírának nem rossz.
7/10
convar 2013 márc. 11. - 22:06:13 7/10 Előzmény zsoltisan
(16/27)
Nem is oda készült. Akkor mi a probléma? ;)
7/10
convar 2013 márc. 11. - 22:02:39 7/10
(15/27)
Végre megint egy fasza Seagal film.

Persze - csak a rend kedvéért - a végét ennek is elb.szták. Igazából ott siklik ki a film sztem amikor megtudja, hogy

SPOILER


a köv. célpont a lánya nevelõapja. Onnantól egy hosszú és fárasztó szeret-nem szeret õõõ akarom mondani velem van-ellenem van tépelõdés veszi kezdetét. Majd miután Pista ráébred hogy tényleg gonosz a bácsi, a végsõ felvonásban kapunk egy amolyan Woo-san megkoreografált végsõ leszámolás jelenetet... ami nekem speciel nem jött be. (Bár még mindig jobban sikerült mint elõtte az az utcai lövöldözés, na az kifejezetten gáz volt.)


SPOILER VÉGE

Viszont addig... Seagal most végre nem az a tökéletes, feddhetetlen erkölcsû igazság bajnoka fazon, hanem egy gyarló, esendõ, vagyis "emberi" figura. Nem is játssza rosszul. A verekedések is rendben vannak, most egész jól vannak vágva, vagy legalábbis élvezhetõen és ami legfontosabb: Seagallal, nem a dublõrével. Az egysorosok is jók, néhol kellõen ironikusak, most azokban is visszakapunk vmit a 90es évekbõl. Ja, és káromkodnak is, ennyit utoljára talán a Törvényre törvében hallhattunk. (Bár ezek a dolgok nem tudom mennyiben köszönhetõek a szinkronnak - akárhogy is van, én szeretem amikor káromkodnak egy filmben, mert azért mégiscsak életszerûbb mint az állandó csezd meg és a többi virágnyelv.)

Na és Seagal magyar hangja, Reviczky Gábor. Meglepve olvasom mennyi embernek gyûlt meg vele a baja. Hát nekem épp õ tette Seagalt, pontosabban az itt játszott karakterét végképp szórakoztatóvá. Egyébként is illik Seagalhoz ez a hang, Stevennek is hasonló van. Mostantól az összes Seagal filmet Reviczkyvel akarom! :)


7/10
7/10
offtopic
_Freddy_ 2011 okt. 15. - 08:18:58 7/10 Előzmény nemethnorbika
(14/27)
nem volt olyan borzasztó a magyar hangja sztem...
6/10
grebel 2011 febr. 07. - 09:42:04 6/10
(13/27)
Segal-bácsi csinált magának egy filmet, a régi szép idõk emlékére és mintájára.
6/10
nemethnorbika 2010 máj. 05. - 10:36:45 6/10 Előzmény Porthos91
(12/27)
nem gondoltam volna,hogy egy színész magyar hangja teljesen elronthatja a mûvet...most ez történt!!!!!!!!!!
Porthos91 2009 aug. 05. - 15:20:27
(11/27)
Mivel Szakácsi Sándor már eltávozott, õt választották. Csernák János lett volna a legjobb magyar hang! Más az orgánuma, mint Szakácsié volt: kemény, éles, vaskos, mély hangja van. Seagal-hoz õ is nagyon passzol.
Csumpadli 2008 szept. 18. - 20:26:36
(10/27)
Nem arra céloztam, csak abban reménykedtem, hogy Csernák János szinkronizálja, Reviczky kissé csalódást okoz.
Csumpadli 2008 szept. 17. - 16:54:29
(9/27)
Tudom, viszonylag jártas vagyok benne...
Azért kösz.
Csumpadli 2008 szept. 17. - 16:50:30
(8/27)
Én még nem láttam de itt ki szinkronizálja?
Csernák János?