Téma: Poirot

10/10
Petrapetrus 2014 márc. 28. - 12:53:20 10/10
(222/502)
Poirot 5 láb és 4 hüvelyk magas, ami centiben olyan 162-163-nak felel meg. :) Suchet pedig - érdekességképpen - 170 centis, szóval a karakterét már egy nagyot picit túlnõtte ilyen szempontból. :)

Ami az egyéb méreteket illeti: nekem fogalmam sincs. És bevallom õszintén, ezen még soha nem is gondolkodtam el. :D
10/10
gladiolus 2014 márc. 28. - 12:22:00 10/10 Előzmény Petrapetrus
(221/502)
Jó válasz... :-)
És fuj milyen ronda kis gonosz ördög volt az Örök visszatérésben. Én 157 vagyok, egyébként. :-)
Sosem bocsátottam meg neki, hogy tönkretette a két szerelmes életét, és kiskoromban nagyon féltem is tõle, amikor rámsötétedett, mert akkor néztük ezt a filmet. Pedig vannak normális, barátságos arcú törpék is, de neki nagyon dülledt a szeme, és barátságtalan iszony feszül az arcán.
Aproposz: Tudja valaki, Poirot hány centi? Egyébként a homoszexuális témát is említették a fiúk, de szerintem vannak férfiak, akik inkább a centiméter problémájuk miatt nem foglalkoznak nõkkel, nem azért, mert homoszexuálisak. Poirot szerintem ebbe a kategóriába tartozik, mert a nõk szépsége nagyon is megfogja olykor olykor, hiszen akkor miért várná Rosakov grófnõt oly elszántan Mezopotámiában? :-)
10/10
gladiolus 2014 márc. 28. - 12:16:06 10/10 Előzmény frenchbullie
(220/502)
Rád megsértõdni? Ugyan már. Mostanában ilyet nem tervezek. :-)

Szereted a zenéjét? S. M.-nak persze, itt Poirotnál, bocs, csak némi kitérõ.Szerintem a film csúcspontja. Kicsit néha össze lehet keverni a Volt egyszer egy vadnyugat harmónia világával, de azért természetesen ég és föld a kettõ.

https://www.youtube.com/watch?v=UdQ6J7OLvFw

Ja, jut eszembe, egyébként a bidé témát azt hiszem, pont a borsó felett tárgyalták meg, jól emlékszem? Ez még külön növeli a helyzet tragikomikumát.
Természetesen mindenben egyetértek Veled, kellemetlen, amikor egy könyvet az ember jól ismer, és belekavarnak, vagy csúnyán átszabják. Ki is fogom fejteni az Éjféltájt-al kapcsolatos véleményemet, amit már rongyosra olvastam, akkora kedvencem, csak most még dolgozóban vagyok, és itt fegyelmezni kell magam. :-)
De jövök hamarosan.
10/10
offtopic
Petrapetrus 2014 márc. 28. - 11:42:28 10/10
(219/502)
OFF

Hát... Nem tudom. Õ azért már hozzám képest is túl aprócska. Mint a legtöbb nõ, én sem szeretem, ha egy férfi alacsonyabb nálam... :D (plusz Piéral mint férfi sem igazán az esetem :D)

ON
frenchbullie 2014 márc. 28. - 11:10:27
(218/502)
Elnézést, hogy beleszólok, és én válaszolok Gladiolus helyett. (Remélem, nem sértõdik meg emiatt.:-) Ugye nem?:-)
Off Tegnap láttam, hogy a Dunán most ismétlik a 70-es évek végén, Bujtor István fõszereplésével készült Sándor Mátyás sorozatot. Nosztalgiából kellemes újra nézni néhanap:-)
10/10
offtopic
Petrapetrus 2014 márc. 28. - 10:23:56 10/10
(217/502)
Érdekesség, hogy Johnathan játszott együtt Suchet-vel a Victoria & Albertben is. Ott Johnathan volt Albert herceg, Suchet pedig Christian von Stockmar. :)
Edmond Dantes 2014 márc. 28. - 10:21:29
(216/502)
Sándor Mátyást még gyerekkoromban olvastam, ami nem tegnap volt :( és már nem emlékszem rá. Monte Christot is gyerekkoromban olvastam...elõször és azóta folyamatosan karbantartom: pl. ágyban fekvõs betegségeknél olvasnom kiváló gyógymód, sõt gyógyszer :)
Edmond Dantes 2014 márc. 28. - 10:17:33
(215/502)
Nekem a hsz-odból az jön le, h alapjában véve Poirot (sõt Hastings) libidójáról :) is hasonló a véleményünk. Lemon és Poirot v Lemon és Hastings "szerelme"...khm...érdekes lenne. Kb. úgy ahogy tegnap már lejegyeztem. Reménytelen "szerelmek" mögé bújni tuti fedezék. Megkockáztatom: M.Lemon is aszexuális. Emlékszem, egyik epizódban volt egy naaagyon komoly udvarlója, akirõl aztán kiderült, h...na innentõl spoileres lenne, az itteni kommentelõk úgyis emlékeznek. Na én most feldobok egy õrültséget: M.Lemon "e tekintetben" egy M.Marple, aszexuális hölgy(ek), csak Marple-nál szerényebb szellemi képességekkel.
Edmond Dantes 2014 márc. 28. - 10:08:35
(214/502)
Üdv! Azt kell csinálni, amit Agatha (és a kiadó): amikor már világos volt-lett (1975) h nem lesz több új regény, akkor vették elõ és adták ki. Tehát: jóóóóó sokára, hiszen, mint látom, kegyed még nagyon fiatal, szóval utolsó olvasmányként kell majd kézbe venni a Függönyt! :)
frenchbullie 2014 márc. 28. - 09:33:11
(213/502)
Elisabeth Dermot-Walsh (Elinor) tényleg klasszikusabb szépség, ezzel nem is volt problémám. De -, a regényben Elinor magának való természet, nem mutatja ki az érzelmeit, érzéseit, igazi disztingvált angol úrinõ, a filmben viszont inkább sérülékenynek, félénknek és hisztisnek tûnik.
A doktor pedig inkább mediterrán jellegû férfi, nincs benne nyoma a regényben említett hirtelenszõkeségnek és kellemesen csúnya arcnak. Ráadásul a könyvnek van egy kifejezõ sötét, tépelõdõ hangulata, ami a filmes feldolgozásban nem jön át, sajnos.
A Temetni veszélyes esetében überelték a regényt, ez a feldolgozás remekül sikerült, szerintem. A vége csattanó nekem is nagyon tetszik, borzongató. Az általad említett színésznõ ott és akkor, mindenkit lejátszott a vászonról, mondhatni.

Szerintem Hasting-sel nem bántak el olyan cudarul a filmcsinálók, mint szegény Japp-pel. Õt idõnként totál hülyének állítják be. Rém, hogy mit mûveltek vele a Kisegér mindent lát-ban is. A bidés témát hányszor elõhozták. (Pedig a regényben szó sincs ilyesmirõl, gondolom, csak a hecc kedvéért tették a filmbe.)
Viszont a végén, mikor Japp (némiképp bosszúból is:-)vendégül látja Poirot, és ebédre sült husit tálal neki, krumplipürével és "szottyadt borsóval", az a jelenet mindent visz. Remek alkalmat ad Suchet-nek a megszokott, de számomra kihagyhatatlan, felháborodott, helytelenítõ tekintet és arckifejezés gyakorlására.
Míg nem láttam ezt az egeres epizódot, nem tudtam, hogy a Chapman-t alakító színész Colin Firth öcsikéje, Jonathan.
Mi minden haszna van, ha az ember lánya Poirot néz:-)
frenchbullie 2014 márc. 28. - 09:07:31
(212/502)
Üdv!
A Függöny az egyetlen regény/film, amit nem olvasok/nézek meg, így válik Poirot halhatatlanná számomra... Még akkor is, ha ezáltal kimaradok egyéb kulcsinformációkból. Így aztán köszönöm a Hasting-családfa ismertetését:-)
10/10
Petrapetrus 2014 márc. 28. - 08:47:19 10/10
(211/502)
Most valamiért eszembe jutott az a jelenet, - aminek sok köze egyébként nincs az elhangzottakhoz - amikor Miss Lemon és Hastings azon tanakodnak, hogy melyik keresztnévnek milyen becézési lehetõségei vannak... Eljutnak az Hercule-ig és eltanácstalanodnak. "Herc?" :D
LexH 2014 márc. 28. - 08:36:59
(210/502)
Petrapetrus és Gladiolus!

Poirot szerintem tipikusan az a fõnök, akibe halálosan szerelmes lesz a titkárnõje, de soha nem meri neki megmondani. Más kérdés, hogy a fõnök ezt pontosan tudja.
Azt viszont bõven el tudnám képzelni, hogy Miss Lemon ugyan Poirot-ba szerelmes, ámde Hastings-szel flörtöl. Nõk férfiak annyi furcsaságra képesek!

Petrapetrus!

Ha a család anyagi megfontolásokból egyezett bele abba, hogy pszeudo Christie-mû szülessen, akkor mindannyian együtt és külön-külön szégyelljék magukat! Esetleg megelégedhettek volna azzal, hogy felmenõjük életmûve a Biblia és Shakespeare után legjobban fogy.
10/10
Petrapetrus 2014 márc. 28. - 08:22:09 10/10
(209/502)
Igen, nyilván lehetnek jó ötletek, csak hát a megvalósítás... Az nem olyan egyszerû, pláne, ha AC stílusában akar írni valaki. (Mondjuk Sophie Hannah maga is lélektani történeteket ír, így egy nagyon picit talán könnyebb dolga lesz.) Én is írok egy könyvet, a történetem váza megvan, de ezt kitölteni iszonyatosan nehéz. Több éve dolgozok vele, de még mindig csak 30 oldal van meg. Ahelyett, hogy tovább írnám, a korábbiakat formázgatom át újra és újra, mert mindig találok benne valamit, amit bugyutának találok. Egyszer talán elkészül. Sokba belefogtam már, de egyik sem lett befejezve, mert elment az ihlet és utólag rájöttem, hogy nem is volt jó az ötlet. De emellett most nagyon kitartok és biztos vagyok benne, hogy az alapsztori jó. Csak meg is kell írni. :) Ez a kemény dió. :)

Állítólag a család azért egyezett bele a folytatásba, mert amikkel az írónõ elõállt, nagyon is meggyõzõek voltak és hajaztak AC-stílusára. Úgy ítélték meg, méltó lenne hozzá, szóval emiatt. Gondolom többen is keresték már õket ilyen ötlettel, de eddig egyik sem volt igazán jó. Hannah-t ráadásul úgy tudom, hogy maga a család kereste fel, szóval valamit tudhat a hölgy, bár én még nem olvastam tõle semmit (pedig itthon is megjelent 1-2 könyve). Szerintük egyébként meg pont, hogy dobni dobni a régi könyvek eladásán, ha jól sikerül. Amiben azért lehet valami. Nyilván ha olyan jól fog sikerülni, akkor nyilván akarnak még folytatást (mind az olvasók, mind a család), de majd kiderül. Én viszont elképzelhetõnek tartom, hogyha jól sikerül, viszik majd még a régieket is.

Viszont ha nagyon nem lesz jó, akkor az tényleg kínos lesz. Ez majd kiderül, ha elkészült a nagy mû és kiadják. Én a magam részérõl kíváncsi vagyok, mennyire sikerül ezt a stílust magáévá tenni az írónõnek. Meg hogy mik lesznek Poirot új "oldalai". :)
10/10
Petrapetrus 2014 márc. 28. - 08:12:22 10/10
(208/502)
:) Szóval azt mondod, Lemon Poirothoz húzott? :) Ha jobban belegondolunk, ebben lehet valami! ;)
Hastings vs. Poirot, hát akkor én azon kevesekhez tartozom, akik utóbbit választanák inkább. :) Hastings olyan "tejbetök", magától sokszor nincs ötlete, olyan kis semmilyen. Legalábbis nekem. Poirot meg egyfolytában pörög, tele van ötletekkel (még ha ezeket többször hosszan vissza is tartja az esetvégi beszámolója érdekében :)), gáláns... Sõt, engem a pakolgatás sem zavarna, mert ahogy már írtam, én is ilyen vagyok. :) Szereti a rendet, én is... Szóval én inkább választanám a kevésbé macsót. Nem a külsõ a legfontosabb. ;)

Japp családja, ha jól emlékszem, a karácsonyi részben feltûnik (a filmben). Bár tény, hogy nem térnek ki rá, ki-kicsoda. Csak dalolásznak vidáman, a fõfelügyelõ meg idegesen ül egy fotelben, mikor btoppan Poirot, hogy megmentse. :) Lehet, hogy ott van a neje is, csak nem tudjuk. :D

Ohh, a frizurák. Én sem értem, hogy a filmekben hogy van ez. Tök más, belõtt hajjal érkeznek a mindenféle eseményekre, de nem fodrászhoz mennek, hanem fent a szobában/hotelszobában szépülnek. Sokszor inas/szolgálólány nélkül. Én a magam kontyát nem tudom sokszor megcsinálni, úgyhogy emiatt nem is gyakran hordom, pedig szeretem, mert kényelmes. Hát igen... :)
10/10
Petrapetrus 2014 márc. 28. - 08:02:19 10/10
(207/502)
1990-ben készültek a képek és a felvétel. AC 100. évforduló volt és annak a tiszteletére rendezték meg ezt a kis kosztümös programot és érdekességet. :)

Suchet magát nem tartja sem jóképûnek, sem vonzónak. :) Ennek ellenére én is egyetértek veled, bár engem nem zavar a kopaszsága és a magassága. (talán azért sem, mert én is mindössze 150 centis vagyok, ergo hozzám képest bõven magasabb :)) A kopaszságról meg az a véleményem, hogy az is tud elõnyösen állni valakinek. Neki speciel jól áll.

Poirotként nem egy férfiideál, ez tény és való, de képes (lenne) mindezt kompenzálni a kedvességével, udvariasságával, mûveltségével. Van kisugárzása, ami a hölgyekben bizalmat, biztonságot kelt(hetne). De vagy Poirot zárkózik el, vagy ha õ nyitna, akkor a hölgy nem úgy tekint rá... Ott van pl. a kedvenc nõi karakterem, Katherine Grey. Szerintem jól illene Poirot-hoz, ennek ellenére mégis csak egy "apát" lát benne.

Még annyit, hogy valóban nem púpos Suchet, csak kitömött zakót visel. :) Plusz erre még rá is játszik, nyilván. :)
10/10
Petrapetrus 2014 márc. 28. - 07:52:09 10/10
(206/502)
Valóban elõbb megírta, de úgy tudom, utólag módosított rajta itt-ott, meg írt még hozzá picit. Amit ott olvashatsz, azt írta az eredeti cikk is, én csak lefordítottam. :)
10/10
Petrapetrus 2014 márc. 28. - 07:47:42 10/10
(205/502)
Nekem viszont határozottan rémlik, hogy A csokoládés doboz részben kapja meg, és nem a grófnõtõl, hanem ettõl a másik hölgytõl, Virginie Mesnardtól. Legalábbis a filmben így van. Sõt, arra is emlékszem, hogy egy lépcsõházi jelenetben adja oda a hölgy Poirot-nak az ajándékát. :)
LexH 2014 márc. 28. - 01:41:10
(204/502)
Petrapetrus

A híren csak azért nem lepõdöm meg, mert mint láttad, én is félperc alatt rögtönöztem egy ötletet, egyszerû AC-sablonok alapján. Ami viszont különös, hogy a család áldását adta egy ilyen mû megírására, mert az ilyen kísérleteknek többnyire õk állják az útját. Azért veszélyes a vállalkozás, mert ha netán remek lesz a könyv (amit nem tartok kizártnak), az AC mûveinek értékét (és eladását) csökkentheti - ha viszont gyenge vagy közepes, akkor a szerzõt csak gúnyolni, AC örököseit viszont támadni fogják.

Edmond Dantes

Marple-lal kapcsolatban ugyanazt gondoljuk. Poirot-ról és Hastingsról viszont nyomban az elsõ történetekben kiderül, hogy háborúviselt emberek, ami elképzelhetõvé (sõt valószínûvé) teszi, hogy voltak homoerotikus élményeik. Az ilyesmit a férfiak többsége elfelejti, de vannak, akikben mély nyomokat hagy (és itt most a hölgyek miatt nem részletezem). Kétségtelen, hogy Poirot hétköznapi viselkedésébõl hiányzik sok fontos maszkulin elem, melyeket Hastings hivatott pótolni, aki a regényekben és novellákban sportos, romantikus angol férfi, a filmekben viszont inkább egy naiv rezonõr.

gladiolus

A Temetni veszélyest legutóbb azért néztem meg, mert kíváncsi voltam Michael Fassbender játékára, aki ma az egyik legfelkapottabb hollywoodi sztár, de ebben a filmben nem volt figyelemreméltó. Helyette Monica Dolan vitte el a pálmát, aki a befejezõ jelenetben szerintem is nagy és megrázó alakítást nyújtott. Teljesen igazad van, AC végkifejletei óriási lehetõséget nyújtanak a színészeknek, sokszor az epizodistáknak is - ha felismerik a helyzetet, és élni tudnak vele.
10/10
gladiolus 2014 márc. 27. - 22:39:28 10/10
(203/502)
Igen, frenetikus lett volna a Miss Lemon, és Arthur Hastings párosítás. És tudod miért nem jöhetett mindez létre? Az apró kis jelenetekbõl szûrtem le, több epizód megnézése által, hogy Lemon inkább Poirot iránt érdeklõdött volna, ha az a kis nyavaláys hagyta volna magát, de õ errõl természetesen tudomást sem vett, mert hogy észre sem vette. Háh.
Ez is irreális, mert azért a nõk többsége inkább Hasting javára döntött volna, egyébként érdekes lenne, ha Lemon valóban nap mint nap elõ tudná állítani azokat a szabályos karikákat a frufrujában.

Azt pedig végképp nem értem, hogy a jó Japp felügyelõ feleségét miért nem mutatták meg soha. A nyomozó munka hatalmas elkötelezettséggel jár, és nem családcentrikus foglalkozás, valószínûleg.
Egyébként Ariadné Oliver Az ellopott gyilkosságban, és a Mrs. McGinthy halottban is nagyon tetszett nekem. A McGinthy-ben a végén olyan érdekes volt, hogy a férfi, aki a gyilkost játszotta, mennyire kisfiúsan elsírta magát.
Néha komolyan sajnálok egy két negatív hõst. Például a Mi nyílik a kertedben c. epizódban az a házaspár, akik évtizedek hosszú sora alatt görnyednek a gazdag nõci háztartásának alkalmazásában, és a végén azért kiderül, hogy õk tették el láb alól, nos ennek a házaspárnak a nõi tagja, Anne Stalibras (Ann Onedin) olyan élethûen és kétségbeesetten visít. Valahogy megértem. Csakúgy, mint a Hétvégi gyilkosságban is, mikor Gerda Christow elteszi a férjét láb alól. Mindig mindenki kis hülyének nézte, még a szavába is belevágtak, ami abszolút tapintatlan volt.
És valami miatt a Temetni veszélyesben is némileg megsajnáltam a gyilkost, akinek gyakorlatilag minden lehetõséget kihúztak a lába alól, olyanok, akik még egy Rembrandtot sem ismernek fel. És a végén a színésznõ alakítása, ahogyan átment tébolyultba, szerintem elég jelentõsnek nevezhetõ.