Téma: Poligamy

10/10
tóthlászló 2023 máj. 01. - 09:40:00 10/10
(176/176)
Sok férfi álmát tükrözi ez az igen jó film.
janderka 2021 dec. 28. - 08:36:52
(175/176)
Leszámítva néhány szponzor idegesítően arcunkba tolt reklámját és Csányi dühítő tehetségtelenségét, végülis aranyos kis filmecske, jó alapötlettel. De semmilyen szinten nem érdemes a mélyére ásni, mert darabjaira hullik.
2/10
Gaddemon 2020 nov. 16. - 15:38:21 2/10
(174/176)
Értelmetlen zagyvaság. Én vagyok a barom, hogy egyáltalán végignéztem.
luci87 2020 aug. 27. - 12:10:54
(173/176)
Én amugy alapbol is kedvelem a jo magyar filmeket..de ez valahogy nem jott be...Eloszor azt hittem almodta...de mikor a pszichologusno is rudtancolt,mar kezdett kicsit sok( k) lenni...a lillazasbol...:(
5/10
itsme1 2020 aug. 06. - 18:56:21 5/10
(172/176)
A filmnek vannak erényei, de komoly gondjaim voltak a történettel. Egy jónak tűnő ötlet megrekedt az ötletnél, és nincs kidolgozva a megoldás.
1/10
momo65 2019 dec. 14. - 14:43:48 1/10
(171/176)
Na most. Ez a film úgy felb@szott, hogy 200 a vérnyomásom. Végig azt hittem, na most ébred fel, na most.. de neeeeeem. Nincs feloldás, nincs katarzis. Kb. ilyen, mikor felizgatnak, már majdnem ott vagy, aztán kisétálnak az ajtón. Azt hiszitek ostoba vagyok? Hm? Hát nem. A legelvontabb filmeket is értem, értem Woody képzelgéseit is, de ez a film kb. csak arra volt jó, hogy Csányi beleszeressen Tenki Rékába. Baromi céltalan, idegesítő. Hú, anno hányan veszhettek össze, mikor kijöttek a moziból. Roppantul sajnálom a ráfordított másfél órát.

7/10
ligetiz51 2018 márc. 18. - 10:24:35 7/10
(170/176)
Szórakoztató, jó magyar filmvígjáték.
8/10
d9o3 2014 júl. 20. - 11:10:00 8/10
(169/176)
Nem olyan rég láttam és már kicsit sokk Csányi és a romantikus vígjátékok, meg volt már neki tudathasadásos filmje is, mégis annyira eltalálták. Van mondanivaló, van hangulat, vannak jó színésznõk és színészek és színjátékok. Egyszerûen jó! Ilyet még nem csináltak külföldön, legalábbis én nem láttam olyan filmet, amihez lehetne hasonlítani. 8/10-et mindenképp megér és sokkal jobb sok külföldi baromságnál! Sokkal, sokkal jobb!!!
Megjegyzés: aki egy végigröhögõs vígjátékot akar nézni, az ne ezt válassza, mert abban vannak sokkal jobb magyar alkotások, de ennek a filmnek nem is ez volt a célja, mert ez a film valami különlegeset akart. És sikerült is.
nani05 2013 dec. 19. - 12:52:50
(168/176)
A filmet nem néztem még meg, de tegnap a Madách színházban láttam a színpadi változatát. Biztos vagyok benne, hogy ég és föld a különbség! Nekem nagyon tetszett! Érdemes megnézni!
7/10
ReignMan 2013 szept. 30. - 10:01:16 7/10
(167/176)
Azért 5-nél többet adnék rá, mert egyedi és kreatív az egész film. Nem láttam az elejétõl, de nekem olyasmi mondanivalója volt, hogy egy férfi a társa terhessége alatt ugye "szexuálisan parkolópályára" kerül, a 9 hónap alatt számításba jöhetõ lehetõségeket (megcsalás-elhagyás-erotikus fantáziák-szerelem elmúlása) sorolja a történet, szinte tanmeseként, végén a szájbarágós megoldással, hogy mekkora csoda a gyermek érkezése és mennyire megéri kitartani.
5/10
estudiantes 2013 szept. 29. - 23:07:38 5/10 Előzmény vadászcsiga
(166/176)
Teljesen egyetértek: a kiinduló ötlet szerintem szenzációs. Az apaságggal konfrontálódó, a rá váró felelõsségtõl, kötelességektõl, addigi kényelmes életének feladásától, stb. megrémülõ férfi hirtelen nem ismer rá addigi szerelmére, hiszen az már nem a NÕ, hanem az ANYA az õ szemében. Teljesen más szemmel néz rá, és valahogy különbözõ, a fantáziájában létezõ vagy ismert vágyott hölgyekkel cseréli fel.
Én ezt úgy is értelmezem, hogy elkezd arról fantáziálni, hogy mi lenne, ha nem az igazi Lillával "kellene" leélnie az életét, és ezeket a különbözõ helyzeteket pörgeti le maga elõtt "mi lenne, ha" alapon. Tényleg nagyon jó alapsztori. Kár, hogy közben a rendezõ kifogyott az öletekbõl és a szuflából, pedig szenzációsan jó filmet lehetett volna belõle keríteni. Így viszont szerintem is 10-es skálán ötös.
mulao 2013 szept. 28. - 23:07:05
(165/176)
SPOILER

Vagy én vagyok hülye, vagy nem tudom, de õszintén szólva én nem igazán értem miért lát mindig más Lillát. Csak két ötletem van:

1. Vagy végig az igazi Lilla (Tompos Kátya) van és csak András képzeli mindig másnak, mert megijed az elkötelezõdéstõl és a felelõségtõl, s csak akkor kezdi az igazi Lillát látni, amikor megszületik a gyerek és végre kötõdni tud a babához.

2. Vagy az egész egy színjáték volt, amit az igazi Lilla szervezett, hogy András rájöjjön õt szereti. A végén elõadja ezt a "ki maga, ismerjük egymást?" viccet, pedig nem tudhat róla, hogy András végig más lányoknak látott.


SPOILER VÉGE

Nekem tetszik a film, érdekesnek és ötletenek, sõt egyedinek találom az alapötletet, a hangulata is bejön. A legtöbb színészi játék jó, a lányok is szimpatikusak és jól játszanak. Csak Csányival nem vagyok megelégedve, nem tûnik elég természetesnek. Tetszik a film külön kis világa, a helyszínek és, hogy nem igazán van tömegjelenet, csak általában két-három szereplõ mozog. De ha valami hibát mégis kéne keresni, akkor helyenként a párbeszédek nem túl hitelesek. Magyar viszonylatban szerintem jól sikerült film, bár ezt az alapötletet egy hálivudi romantikus filmként tudnám igazán elképzelni.
5/10
vadászcsiga 2013 aug. 11. - 21:38:01 5/10
(164/176)
Ritka zavaros egy film, anno moziban láttam asszonnyal de már akkor is úgy gondoltam hogy jó az alapötlet viszont a végeredmény rossz lett pedig ki lehetett volna hozni ebbõl sokkal többet, akár egy fergeteges vígjátékot is.
berobi 2013 jan. 21. - 00:38:24
(163/176)
Az miért sz*rozza le a filmet aki nem érti????
Szerintem kifejezetten jól sikerült, persze néhány színész játékába bele lehet kötni, de alapvetõen egy szórakoztató, elgondolkodtató film.
A reklámok néha tényleg tolakodóak voltak, de azt hiszem jól sejtem, hogy a készítõk eredetileg nem így akarták, viszont a pénz az nagy úr sajnos.
Részemrõl ajánlott.
Beks 2012 dec. 31. - 16:37:06
(162/176)
Én rosszabbra számítottam, egész jó volt magyar viszonylatban. Amúgy a film egy részét a Semmelweis Egyetemen forgatták, teljesen meglepõdtem :D Azt nem is igen értettem, hogy Kornélnak miért volt Semmelweises nyakbaakasztója a büfében. Azt hittem, tanársegédet játszik, de nem.
2/10
user11 2012 okt. 06. - 08:35:17 2/10
(161/176)
A PORT-os stáblistáról lemaradt Maya Gold. A kedvenc színmûvésznõm.
2/10
user11 2012 okt. 04. - 21:46:21 2/10
(160/176)
Jó lenne a sztori, de ellaposodik, a közepe nagyon unalmas, nem ad semmit. A csajok jók, de Csányi értéktelen, egyszerûen nem tud kapcsolatba lépni a partnerével, amikor egyedül van, még oké, de a társait már nem tudja lereagálni, azért ez színészi minimum. Nem lehetett könnyû a forgatás vele. Nagyon jó képi ötlet a Liliomfi, és igazán jó jelenetek voltak a forgatáson, Kokics, Pataki Feri, Kovács Lehel, Pavletits, Karalyos, Pokorny csapat óriási. De az operatõr sem volt mindig a topon, szegény Tenki Rékáról hogy lehetett ilyen bûnrossz közelieket adni, õ egy gyönyörû nõ. És a Kátya is valahogy megcsúnyult a végére.
Jó volt a sok tehetséges fiatalt látni, és nem hiányzottak a szokásos Gesztesi-Fenyõ-Rudolf-Bajor dzsolidzsókerek.(Csányit is tudtam volna nélkülözni)
7/10
sanderb 2012 szept. 11. - 16:09:23 7/10
(159/176)
Nagyon is nézhetõ a film, persze befogadókészsége válogatja, hogy kinek jön be és kinek egyáltalán. Ilyen még a kiemelkedõ alkotásoknál is elõfordul.
Ami szerintem inkább baj, hogy a forgatókönyv 'zsenije' a lapos színészi teljesítményeken apró darabkákra forgácsolódik. Egy nagy rakás lehetõség inkább veszni látszik a filmben és csak kevés erény domborodik. Lehetett volna jóval jobb is. 10/7
9/10
go84 2012 jún. 04. - 20:50:36 9/10
(158/176)
Most neztem meg a filmet. Olvastam a kommenteket es megdobbento volt mert nagyon az derult ki, h rengeteg IQtlan idiota es emberi (par)kacsolatokat esemenydus mentesen megelt emberek vannak. Vagy nem is tudom, h jellemezzem azokat akik leszaroztak a filmet?! Mar az elso 20 percbol lehetett tudni, h ez egy marha jo film lesz. Nem egy jelenetebe bele tudta magat kepzelni az ember ahogy en jomagam is ateltem, tapasztaltam hasonlo szituaciokat bnoimmel. Jokat rohogtem amugy is v mert magamra ismertem vagy mert tudtam most mi lesz, hogyan erezhet a fohos amit par masodperc mulva kiadott a film is ami itt most ebben a stilusu vigjatekban pont, h nagyon-nagyon helyenvalo volt es kellett. A jelenetek nagyon jok a kepi megvalositas a helyszinek a zenek es a szineszek is a jobbnal jobb tunemeny, dogos szinesznokrol nem is beszelve.
vjúská 2012 ápr. 23. - 11:45:01
(157/176)
Kellemes csalódás volt a film, igaz nem vártam tõle amúgy sem sokat. :) Szórakoztató volt se több se kevesebb. Nem érdemes több mindent belelátni, mint ami.