Téma: Pompeji

timcsuska 2014 febr. 26. - 22:16:17 Előzmény Vadrenalin
(17/77)
Köszi,hogy ilyen Spoilert írtál,tényleg köszi,mert utálom az olyan filmeket amiben a fõszereplõ(k) vagy éppen mindenki meghal,bár ennél a sztorinál nehéz lett volna Happy end-re vinni a filmet,hisz Pompeji-ben gyakorlatilag mindenki meghalt,a menekülõket is beleértve. Így nagy naívság volt a részemrõl is azt hinni,hogy ez számomra nézhetõ lesz.Egyébként biztos jó film és látványos,páran dicsértétek én szivesen megnéztem volna :D de így már nem.
Bear99 2014 febr. 25. - 19:46:53
(16/77)
Sziasztok, jól látom, h sehol nem feliratos?
csincsilla72 2014 febr. 24. - 11:36:40 Előzmény freeware
(15/77)
De sajnos látta. Csak a döbbenettõl még nem tért magához, és azóta is azon gondolkodik, hogy nem lett volna-e költséghatékonyabb és maradandóbb élmény egy olyan doku-katasztrófafilm, aminek kizárólag a Vezúv a fõszereplõje, ahol Muszkli és a békaarcú Bambanõ csak kétperces sikoltozó statiszta, nem több. És akkor a történteket történelmi és tudományos hitelességgel is be lehetett volna mutatni. Akár 3D-ben.
Az egyórás felvezetés a filmtörténelem legbénább alkotása. Ehhez kár volt három forgatókönyv-író. Egyetlenegy is elég lett volna. Sokáig reménykedtem, hogy Robert Harris könyvét egyszer megfilmesítik. Polanski tervbe is vette, de nem készült el. Nagyon sajnálom, mert annak szerethetõ hõsei és története van.
Ez egy baromság volt.
9/10
freeware 2014 febr. 23. - 16:38:55 9/10 Előzmény nellielte
(14/77)
Egyetértek, jó film volt. Tegnap ezt már egyszer kifejtettem, csak törölve lett. A vulkán nélkül is elég jó a sztori. Látványos is, a zene is rendben van. Aki meg fikázza, lehet nem is látta még.
10/10
nellielte 2014 febr. 21. - 22:22:50 10/10
(13/77)
Sziasztok!

Akkor én leszek az elsõ, aki azt mondja, hogy tetszett neki a film. Kivéve az utolsó néhány percet.
Történelmileg tényleg nem hiteles, de talán nem is ezért ülünk be rá. Sok filmes klisét idéz fel, és nekem éppen ezért tetszett, mert amely filmekbõl merített, azokat is szeretem.
2/10
respect77 2014 febr. 21. - 14:15:01 2/10
(12/77)
Nem kell mûvészfilmnek lennie, de azért ma már a 3D-s filmek is eljuthatnának oda, hogy ne csak önmagában a 3D legyen a pláne bennük, hanem a történet önmagában is legyen érdekes. Hát ez nem az.
liposzóma 2014 febr. 21. - 12:03:50
(11/77)
Egyetértek koca.caolával. Ez nem egy mûvészfilm, nem is annak szánták. Látványos és mozgalmas. Aki ezt szereti, nézze meg, és nem fog csalódni. Akit zavarnak a klisék, az meg hagyja a fenébe.
3/10
Vadrenalin 2014 febr. 20. - 23:41:26 3/10
(10/77)
4DX-ben láttam - ennél többet igazán nem tehettem ezért a filmért -, de még így is mély csalódás volt, és egyáltalán nem ajánlom senkinek. A legszomorúbb, hogy nem csak a forgatókönyv volt annyira sablonos, hogy az tényleg fájt (nem is tudnék hirtelenjében még egy filmet mondani, amiben ennyi jelenetnél dühöngtem azon, hogy miért kellett még egy unásig ismert jelenetet lekoppintani egy korábbi vacakból), hanem az általam olyannyira kedvelt rendezõ is csúnyán elcseszte. Nem tudom, szándékos idõutazás volt-e a koncepció, amikor egy avittas forgatókönyvhöz maga is olyan rendezõi fogásokat választott, amik utoljára kb. fél évszázada nem számítottak cikinek, vagy csak úgy döntött, hogy egy ekkora közhelygyûjteménybe neki sem érdemes a kreativitását pazarolni. Pedig azért õ, aki egy zombiszériát is képes volt úgy megrendezni, hogy azt élvezet legyen nézni, nagyobb fantáziát is láthatott volna abban, hogy végre egy olyan katasztrófafilm, ami nem csak az utolsó harmadában ad alkalmat a látványosságra, hanem elõtte is vannak gladiátorharcok, amik akár egy egész filmre való vizuális ingerre adnának lehetõséget.
Jó, persze lehet, hogy az a baj, hogy nemrég néztem végig a Spartacus szériát, ami megmutatta, hogy a 21. század második évtizedében már egy TV-sorozat is képes a gladiátorokat úgy mutatni, hogy a nézõ az aréna lelátóján érezze magát, szinte már a harcosok izzadságszagát is megtapasztalva. A 4DX-ben akár az orrom alá is fújhatták volna az izzadságszagot, de hiába a mozgó székek meg a 3D, ez a film annyira az ósdi, vadromantikus kardozós, szerelmesen nézõs kalandfilmek stílusát idézte, hogy egyszerûen képtelen voltam beleélni magam. Persze maga a katasztrófa rész látványos volt, az mindig az, akkor is, ha nem Paul W.S. Anderson rendezi a filmet, és abban persze azért ütõs volt a 4DX eszköztára is, így ez nekem legalább 4 ponttal feljavította az élményt, így jött ki a 3 pont. :-)

***Spoiler***
Vigyázat, ez most tényleg durva Spoiler lesz!
Komolyan, el fogom árulni a film végét!
Ne olvasd tovább, ha meg akarod nézni (persze akinek rám hallgat, úgysem nézi meg, szóval olvassatok csak nyugodtan tovább :-))!
OK, legyen vadromantikus mese kiskamaszoknak, de akkor könyörgöm, ne tessék már mindenkit megölni! Tényleg mindenkit, a forgatókönyvíró az összes szereplõt kinyírta, kivétel nélkül! Csak mert az jaj de romantikus, hogy fõszereplõink az elsõ csókjuk közben halnak meg, és ez kõbe égve megmarad az utókornak! De komolyan, van köztetek olyan, aki gyerekkorában szerette az ilyen befejezést? Mert egy komoly, felnõtteknek szóló drámában OK, hogy nem muszáj mindenbe happy end, de egy ilyen nyáltenger egy felnõttbõl úgyis maximum hányingert vált ki. Vagy ez valami nomen est omen dolog, és így tiszteleg Anderson Andersen elõtt? :-) (Kisgyerekként az Andersen mesék végén is mindig felháborodtam!)
1/10
thomass31 2014 febr. 20. - 21:51:57 1/10
(9/77)
Nézd meg a filmet és eldöntheted elég volt e és megérte ez az árát. Többet nem mondok. :)
koca.caola 2014 febr. 20. - 21:39:00 Előzmény thomass31
(8/77)
Egy látványfilmben a színészi játékot keresitek?
A CGI-nek kell jó lenni, nem másnak.
Semmi baja a filmnek.
Aki Oscar alakításokat vár egy blockbuster mozitól annak gratulálok...
2/10
respect77 2014 febr. 20. - 19:25:16 2/10
(7/77)
Én thomass31-el értek egyet. Gyenge film és ezen a 3D sem segít.

SPOILER

Engem nagyon érdekel Pompeii története és katasztrófája, de ebbõl a filmbõl szinte semmit nem kaptunk belõle. A vulkánkitörés szinte csak háttérként szolgált egy tök tucat hollywoodi nyálas szerelmi történethez. Hullottak a kövek, meg a láva miközben nyáladzottak, volt pár látványos (de gyanús, hogy irreális) jelenet, de ennyi. A város életérõl, lakosairól semmit nem tudtunk meg, sõt magáról a katasztrófáról sem igazán azon kívül, hogy rengett a föld, meg köpködte a lávát és a köveket a vulkán. De hogy hogyan haltak meg az emberek szinte semmit. Már ha nem gladiátorok vagy római katonák voltak és nem éppen egymást gyilkolták még a katasztrófa közben is, mint a filmben... A valóságban a hõtõl meg belélegzett hamutól haltak meg a legtöbben, nem azért mert fejen kólintotta õket egy kõ, vagy mert római katonák gyilkolásztak közben... De ezt nem mutatta be a film. Valamiért úgy gondolták a készítõk, hogy mag a vulkánkitörés és Pompeii pusztulása önmagában nem elég érdekes téma, fel kell turbózni egy klisés római gladiátor sztorival (hû de gonoszok a rómaiak és természetesen hû de nagy hõs a jóképû rabszolga gladiátor srác) és románccal. Kár érte. Sokkal többet ki lehetett volna hozni ebbõl a témából, mint egy ilyen elcsépelt római gladiátoros-szerelmes sztorit.
10/10
twentytwo 2014 febr. 20. - 16:11:13 10/10
(6/77)
Baromi látványos volt, de a 3D jobban is kijöhetett volna. Amúgy meg végre egy katasztrófafilm, aminek érdekes a története is!
1/10
thomass31 2014 febr. 19. - 23:50:49 1/10
(5/77)
Nagyon gyenge produkció sajnos... :(

Megy a hype, de nem éri meg az árát... fõleg a 3D... de a 2D sem érné meg.

Majd valami késõ esti ZS sávban egy tévén elfér. Kb oda való.
Gyenge színészi játékok, gyenge párbeszédek, gyenge szinte minden. A CGI az viszont jó, de ennyi. :)
SIBAMédia.hu 2014 febr. 18. - 19:54:17
(4/77)
A Pompeji (2014) film kapcsán elõször valamikor 2013 decemberében posztoltunk és már akkor sokan bizalmat szavaztak a filmnek. Az elsõ filmelõzetesek és információk szerényre sikerültek, de azóta már megérkeztek a legfrissebb és leghosszabb elõzetesek, amelyek tökéletesen bemutatják miért is lesz érdemes a moziban megtekinteni ezt a filmet.

A film látványvilágában fogja hozni azt, amit elvárunk egy katasztrófafilmtõl 2014-ben. A tartalomban épp annyit valósítottak meg a készítõk amennyit kellett, versenyfutás az idõvel egy élet megmentéséért. – A film történetével kapcsolatban még meg kell említeni, hogy ez egy szerelmes történet is, amelynek vetítését tökéletesen idõzítettek a Valentin-napra.

Összegezve a tapasztalatokat egy tuti élmény lesz, ha a moziban nézed meg pároddal, mert mindenki megtalálja a neki legjobban tetszõ filmösszetevõt
7/10
_Freddy_ 2013 dec. 05. - 11:10:09 7/10
(3/77)
7/10
offtopic
_Freddy_ 2013 szept. 07. - 13:27:43 7/10
(2/77)
bocsánat, már van: http://www.youtube.com/watch?v=nLfQ9_WOnNc
official trailer
7/10
offtopic
_Freddy_ 2013 szept. 07. - 13:26:29 7/10
(1/77)
jöhetne már egy elõzetes :D