Téma: Pompeji

tomy88trance 2014 aug. 11. - 01:11:50
(57/77)
Nekem bejött a film!

Spoiler!!!!

Bár a végén reménykedtem,hogy megmenekül a két fõhõs :|,kicsit csalódtam,hogy nem úgy lett,de végül is várható volt. Szerintem jó történet, egy szerethetõ történet ,a látvány is pazar volt ,szinte majdnem azt éreztem,hogy én is kapok abból a lávából :D Emily meg csodás volt szerintem ,de ízlések :) Egyébként egyet értek azzal,hogy sok filmbõl lop a film,de szerintem jól összerakták ,ha nem mondják itt páran nem is tûnt volna fel ,én élveztem a filmet és nem elemezgettem :)

Spoiler vége!!

Nálam egy 9pont a 10-bõl (pedig nem sok "katasztrófa" filmért vagyok oda)
5/10
kobax 2014 aug. 07. - 17:18:59 5/10
(56/77)
Szerintem gyenge a film.
Az elsõ fele túl hosszúra van nyújtva, maga a vulkánkitörés, és az azzal járó pánik bõven csak a film második felében kap szerepet, és amúgy is csak színpadi hátteret nyújt egy meglehetõsen klisés és bárgyú love-sztorihoz.
Az effektek és a kosztümök jók, a színészek csapnivalóak. Sutherlandtõl azért ennél többet várnék.
5/10
Schrader 2014 aug. 04. - 14:26:53
(55/77)
Spoiler






Jack Bauer könyörög, hogy ne hagyjék meghalni!
Csak az a szinkronhang ne lenne!
7/10
criminal 2014 aug. 04. - 00:46:13 7/10
(54/77)
Én sokkal rosszabbra számítottam, azt hittem ez is olyan színvonaltalan lesz mint a 300-a birodalom hajnala, ami csak a látványra ment rá, annál azért jobb volt. Kit Harington az összvissz 3 mondatából nem csillogtatta meg a tehetségét, már ha van neki, de ez nem is akkora baj. Nekem egybknt pont a vulkánkitörés után volt kevésbé izgalmas, ott már csak repülnek sziklák, jön a füst, potyognak az emberek piffpuff.. De szóval nem volt ez rossz
5/10
xardarab 2014 júl. 17. - 21:30:31 5/10
(53/77)
Ammerikán Hatásvadász FOS!

10-5
tibor967 2014 júl. 15. - 20:52:28
(52/77)
Szerintem meg nem rossz film! Ettõl láttam már rosszabbat is. Ha valakinek van szabad másfél órája nem bánja meg.... szerintem
1/10
szogedi 2014 júl. 12. - 08:05:05 1/10
(51/77)
Ez nem Gladiátor 2, hanem egy kimondottam szar film. A rendezõ, mintha egy 12 éves anyuci kedvence lenne, aki csak azért rakta össze véletlenszerûen az egymáshoz idegennek tûnõ jeleneteket, mert valaki már úgyis leforgatta/megrajzolta helyette. A színészek játéka nemhogy nem menti meg a filmet, de a rendezõnek nem is sikerült azt megörökítenie. Mintha a Magyar kicsi Vuk-ot néztem volna, mert kb. az volt ennyire pocsék.
TheGreatDanton 2014 júl. 10. - 20:33:11
(50/77)
Nem volt ez annyira rossz film. Bár nekem az akciófilmek nem a kedvenceim, azért már láttam sok rosszabb filmet a Pompejinél. Szerintem ez a film jobb volt, mint a Jason Statham féle akciófilmek. A forgatókönyv finoman szólva nem a film legnagyobb erõssége. A látvány viszont ezt bõven kárpótolja. Nagyon tetszett a látvány az egész filmbe, a város szépen volt megcsinálva a vulkán kitörés fantasztikus volt. Kár hogy a karakterek nem voltak kidolgozva, mert akkor az utolsó fél óra amibe csak menekültek, akkor tudott volna feszültséget is vinni a filmbe.
kevinspéci 2014 júl. 10. - 11:28:05
(49/77)
Több dolog foglalkoztatott a megtekintése közbe-után:

1. Hogy ez tényleg a "Gladiátor 2" - csak rosszabb az "1"-nél.
2. Hogy vajon a részletes cselekmény kitalálása belefért-e 3 percbe vagy volt az 5 is. Mert azt vettem észre másfél óra után, hogy tulajdonképpen ebben a filmben nem történt semmi. Fõhõs családja lemészárolva; bosszúvágy; lehetõség a bosszúra, közben szárba szökkent szerelem; a fõszereplõknél is súlytalanabb mellékszereplõk, "megbosszulás"; a végén "mellesleg" egy vulkánkitörés - csak a látvány miatt.
3. Hogy Emily Browningnak zörögnek a csontjai. Fucking creepy.
3. Hogy Ariadne mennyivel szuperebb csaj Emily Browningnál. A szemem alig tudtam levenni róla.
4. Nem egy gyilkosan rossz film, mert az elnagyoltságával meg a tengernyi kliséjével együtt nem untam magam halálra rajta. Különösebben nem ártott meg. Viszont tényleg döbbenet, hogy sokszor mennyire ellazsálják a forgató- és szövegkönyvírást. Hogy mennyire nincsenek ötletes cselekedetek, monológok, dialógusok egy filmben. Valószínûleg legtöbbünk különb sztorit írna, s akkor nem kéne a filmre 200 millát elpocsékolni, kijönne sokkal kevesebbõl - egy jó történettel, kevesebb látvánnyal.
esernyo 2014 júl. 09. - 08:51:15 Előzmény elvisz59
(48/77)
10-bõl 9 filmre nem érdemes idõt pazarolni.
androcles 2014 júl. 07. - 14:16:04 Előzmény m3246
(47/77)
Kínosan rosszra sikeredett tényleg. Nagyon kár, mert ennyi pénzbõl és ilyen jó témából, készülhetett volna egy szuper film is....nem értem, hogy akik szponzorálták ezt az egészet, azok nem vették észre mennyire bárgyú klisé kataszrófa ez az egész!?
6/10
kazama90 2014 júl. 06. - 22:36:47 6/10 Előzmény elvisz59
(46/77)
a látvány jó volt ,a sztori gyenge/sablon, a szereplõk közepesek ,átlagos/közepes film ami semmi újat nem mutat csak hozza a kliséket 10/6.
7/10
elvisz59 2014 júl. 02. - 14:02:55 7/10 Előzmény esernyo
(45/77)
Ez azért erõs túlzás, 10-bõl nyolc film rosszabb a Pompejinél. Kétségtelenül van benne néhány béna jelenet (például a fontos jelenetek alatt a vulkán mindig csendesebb válik), néhány átgondolatlan szál és utánérzés. A legdurvább hiba az, hogy néhány szereplõ "elfelejtett" megöregedni (például Corvis szenátor 17 év alatt még fiatalodott is). Mégis nézhetõ a film, a trükkök jók, Pompeji kinézete illúziókeltõ stb. 10/7
10/10
Ancen 2014 júl. 01. - 22:51:48 10/10
(44/77)
Szerintem jó volt,***moderalva***
esernyo 2014 júl. 01. - 02:46:31 Előzmény Feco007
(43/77)
Akkor nézzük hogy miért is hasonlítják a Gladiátorhoz...

Mindkét filmnél igaz:

- Az ókori Római birodalomban játszódik, és egy olyan csatával kezdõdik, ahol a rómaiak végsõ gyõzelmet aratnak egy másik nép fölött.
- Egy Gladiátor a fõszereplõ, akit nagyon szeret a közönség, és mivel a nevét nem tudják, ezért a származása alapján nevezik el (Kelta, Hispániai). Mellesleg sokáig halottnak hitték. :)
- Van egy Gladiátorgazda (meg nem mondom hogy hívják), aki úgy gondolja hogy egy ilyen kaliberû harcos nem való a provinciákra
- Van fekete gladiátor haverja.
- Az elsõ nagy, Rómában vívott csatáját a Gladiátor egy olyan harc rekonstrukciójában vívja, amit nem szabadott volna megnyernie.
- A csata végére lovat szerez és körbelovagol (na jó, ez már tényleg nevetséges... :)
- Itt meg akarják ölni, de a közönség unszolására életben marad.
- A gladiátor a film végén meghal, miután végzett a fõellenségével.


De a legviccesebb... a film elején a zene ugyanaz a motívum mint ami a gladiátor zenéjének az egyik fõ motívuma.

Érdekességek:

A fõhõs Kelta származása ellenére kiválóan beszél latinul, és !!! A lovak nyelvén!!!! :D
Csak õ tudta volna kinyírni azt a lovat, ami egyébként szerintem csak pihent egyet 20 MÉTERRE POMPEII-TÕL... Ez nem tûnt fel senkinek???

Ami eredeti ötlet a filmben:

A város pont egy nagyszabású fejlesztés elõtt áll, és ehhez keres befektetõket, de sajnos pont lesújt rá ez a természeti csapás. Esetleg még be lehetett volna rakni egy polgármestert, aki hív szakértõket, hogy aztán ne hallgasson rájuk.

Ebben a filmben még Emily Browning sem olyan szép, pedig általában nekem nagyon bejön.
4/10
NADALFAN 2014 jún. 30. - 15:54:48 4/10 Előzmény Anteris
(42/77)
akkor altatónak nemm rossz:)
de filmnek nem az igazi,reális a gyenge pontszám, valahogy egyre rosszabb és rosszabbak ezek a látvány filmek.
4/10
Anteris 2014 jún. 29. - 19:58:20 Előzmény Godess
(41/77)
"Elaludtam......"

nem kell annyit inni...
7/10
Feco007 2014 jún. 29. - 15:11:44 7/10
(40/77)
Nem volt ez annyira rossz film! Láttunk már ennél sokkal rosszabbat is! Nem értem miért hasonlítják a Gladiátorhoz? Azért mert mind a két filmben szerepeltek gladiátorok, ennyi erõvel akkor elõvehetjük Spartacust is. Gondolom a költségvetésük sem volt épp egyforma. A történet kicsit butácska, a vulkán kicsit felturbózva, néhány geológiai tévedéssel, de ettõl még nézhetõ!
tobywong 2014 jún. 29. - 08:31:32
(39/77)
Nekem tetszett ez a film. Én nem kerestem benne semmi logikai baromságokat, csak élveztem a filmet.
esernyo 2014 jún. 28. - 21:40:04
(38/77)
Ilyen sz*rt még életemben nem láttam.