offtopic
Sz Peter 2014 dec. 23. - 21:54:06
(565/685)
"a bibliából lopta a szöveget"

Á, szóval ki elmond egy idézetet, az a bibliából lop?
Érdekes megközelítés. :)
jani-wan 2014 dec. 23. - 20:22:09
(564/685)
Szerintem nem kell ebben a filmben világmegváltó gondolatokat keresni, mint ahogy páran itt ezt problémának állítják be.
A film címe pontosan utal arra hogy mi is ez: Ponyvaregény
Olcsó szórakoztatás.
Emberek, ne várjunk már ettõl hatalmas nagy mondanivalót.
jani-wan 2014 dec. 23. - 20:16:06
(563/685)
Nekem nem tûnt úgy, hogy hirtelen vallásossá vált volna, inkább úgy vettem le, hogy csupán elgondolkodott dolgokon, és megváltozott némileg a világhoz való viszonya, ami miatt máshogy kezeli az ominózus szituációt.
jani-wan 2014 dec. 23. - 20:08:09
(562/685)
Egy gyilkos nem változhat meg?
Nem "világosodhat meg"?
Nem lehet pásztor?
De ez lényegtelen is, mivel nem kell szó szerint értelmezni hogy ezentúl Jules hittéríteni fog. De az hogy nem öli meg az egy lépés afelé hogy pásztor váljon belõle, ahogy õ is mondja:
"I'm trying real hard to be the shepperd"

Egy létezõ példa ami hirtelen eszembe jut:
George Foreman.
Nem gyilkos volt ugyan, de nem volt jó gyerek sem, akibõl késõbb profi boxoló lett, majd visszavonulása után hittérítõ.
Na erre varrjál gombot. :)
jani-wan 2014 dec. 23. - 19:58:34
(561/685)
Nem igazán sikerült értelmezned a mondókát.
Jules azt mondja ugyanis, hogy a fegyver az, ami megvédi az õ jóságos s.ggét a sötétség völgyében, tehát átvitt értelemben a fegyver pásztor, mivel azt a szerepet tölti be, mint a kitalált bibliai idézetben szereplõ pásztor.
Tehát nincs itt képzavar.
jani-wan 2014 dec. 23. - 19:53:59
(560/685)
Nem, nem elmebetegekrõl szól. Az ugyanis hogy egy betörõ ott megy el vécére ahová betört, nem jelenti hogy elmebeteg. Azt jelenti hogy nemtörõdöm, meggondolatlan, túlságosan magabiztos stb...
Nem is értem hogy lehet ebbõl azt a következtetést levonni hogy elmebeteg.

Hiába gratulálgatsz, ezzel csak azt éred el, hogy mindenki megtudja, hogy te még életedben nem hallottál idióta bûnözõrõl, pedig rengeteg szerepelt már a tévében. Egyik hülyébb mint a másik.

Ez akkor is tanulság, akármilyen legyen is az, tehát a kijelentésedet cáfolja. Ennyi.


ui.
Aki meg nem vette ezt észre az hogy néz filmet? Hogy lehet ezt nem észrevenni egyáltalán? Aludtál?

ui.
sok lesz az a :DDDDDDD. Ez nem igazán tüntet fel téged jó színben, fõleg hogy mint kiderült tévedésben vagy, és az ember ugyebár akkor esetleg a másikon, ha igaza van. Ezen még dolgozz egy kicsit.
Keló Scofield 2014 dec. 23. - 18:52:21
(559/685)
Érdekes, mert Jules a "vallásos ember" mikor is lett az? "Amikor Isten megállította a golyókat". A történet idõrendi sorrendje érdekes. Kíváncsi lennék, kinek mi az utolsó jelenet a filmben, ha helyre rakunk mindent.
offtopic
Sz Peter 2014 dec. 23. - 16:04:42
(558/685)
Elõbb akkor tisztázni kellene mi ez a "vallási ember"? :)
Mert vallásos emberrõl már halottam. És vallásos embereknek is lehet fegyvere.
jani-wan 2014 dec. 23. - 15:50:26
(557/685)
Szerintem ez a film egy alapmû. Egyszerûen zseniális.

Azok akik nem látják a történetvezetést, nem veszik észre a tartalmat, nem látnak benne tanulságot stb... azok elõször talán olvassanak utána vagy kérdezzenek, mert lehet hogy bennük van a hiba, és nem mások elmebetegek, ahogy ezt itt lentebb olvastam.
De most komolyan, van aki olyan minimális tanulságot sem képes levonni például, hogy ahová betörök ott nem megyek el vécére?
És mit nem lehet azon érteni hogy valaki ráébred arra hogy amit eddig csinált az rossz, és megpróbál megváltozni, ezért nem öli meg az embert, inkább fizet? Nem idézhet elõ egy esemény változást valakiben?
Van aki szerint ez nem tanulságos? Nincs benne talán tartalom? Nincs ennek semmi mondanivalója?
És ez csak egyetlen példa.
Sz Peter 2014 dec. 23. - 13:53:58
(556/685)
Azért azt figyelembe kell venni, hogy a film egy olyan szubkultúrát mutat be, ahol azért nem kifejezetten jellemzõ az emelkedett, oxfordi beszédstílus. ;)
Querelle 2014 dec. 23. - 10:03:05
(555/685)
Önmagában nem a káromkodással van bajom, persze azzal is, de néha van jelentõsége. Mint például Marlon Brando káromkodik "Az utolsó tangó Párizsban" címû film elején, de érthetõ, hogy miért. Itt legalábbis a magyar változatban öncélú a trágárság, magyarán azért ilyen mocskos szájúak, hogy azok legyenek.Nincs dramaturgiai jelentõsége, mivel ha kell, ha nem , így beszélnek.Szóval nem szeretem.
Querelle 2014 dec. 22. - 16:40:01
(554/685)
Tarantino már elsõ ránézésre is elmebeteg. Interjúit hallva, ez a gyanú be is igazolódik. Egy elmebeteg ember , elmebeteg producerekkel, elmebetegekrõl készít filmet.És sajnos talál elmebeteg közönséget is, aki vevõ erre.Tényleg nem tudom, hogy hova megy ez a világ, ahol ezek a történetek a nyerõk ? Kezdetben Bronson filmjeit brutálisnak mondták, írták.Azért azokban mégis volt történetvezetés, ha nem is túl bonyolult, és Tarantino filmjeihez képest ott "romantikus" történeteket láthattunk.Valahogy , a bravúrjai ellenére, mégis emberibbek voltak.Azzal együtt, hogy a zsaru családjának illetve bosszúvágyának történetei nem az én ízlésemnek valók.
Querelle 2014 dec. 21. - 18:26:02
(553/685)
Természetesen, de nekem a történet sem tetszett, a trágárságtól függetlenül brutális, annyira, hogy a feliratos változatba bele sem kezdenék.Ez van. Aki szereti nézze !
10/10
offtopic
cellasto 2014 dec. 20. - 20:49:40 10/10
(552/685)
egyébként igazad van
a született gyilkosok is folyékony káromkodás a szinkronos verzióban
az eredeti hangban közel nincs ennyi és ennél a filmnél szintúgy :)
Sz Peter 2014 dec. 20. - 20:11:05
(551/685)
Vagyis az eredeti szövegnél sokkal trágárabb magyar szinkronról nem a film készítõi tehetnek. ;)
Querelle 2014 dec. 20. - 20:02:05 Előzmény Sz Peter
(550/685)
Nyertél ! :)
Sz Peter 2014 dec. 08. - 20:45:30 Előzmény Querelle
(549/685)
Fogadok, hogy magyar szinkronnal nézted.
Querelle 2014 dec. 08. - 18:42:15
(548/685)
Igen, mondjuk a karóra rejtegetésének a története is ilyen :)
Querelle 2014 nov. 29. - 15:15:13
(547/685)
Ennél trágárabb filmet talán még nem készítettek.De nem is meglepõ, hiszen egy ránézésre is elmebeteg ember rendezése. Golden Globe és Oscar díj ? Hová halad a világ ?
10/10
stalone 2014 nov. 25. - 23:33:23 10/10 Előzmény Viharsziget
(546/685)
Hogy miért veszem a védelmembe? Azért mert ez nem csak egy jó film, hanem egy különleges film. Egyedi. Ez benne a nagyszerû, hogy semmilyen más filmhez nem lehet hasonlítani, és tele van emlékezetes jelenettel. Travolta tánca, Bruce Willis szabadítós jelenete, Samuel L. Jackson híres idézete a Bibliából... De nem akarom tovább sorolni a film erényeit. Ezt megtették elõttem már más hozzáértõ kritikusok. Ami még emeli a film értékét az a mûfaj amit képvisel. Ez egy remek szatíra. Kevés jó szatírát ismerek, de ez a film magasan ott van a legjobbak között.
Persze nem tetszhet mindenkinek ez a film, és ez így van jól. Ízlésekrõl nem lehet vitatkozni. De, hogy már lentebb egyszer már leírt hasonlatomat megismételjem. Azért mert nem szeretem a kocsonyát még nem fogom fõzõs fórumokban a kocsonyáról kifejteni a negatív véleményemet. Csak hogy bosszantsam a kocsonyát szeretõ embereket. De felõlem mindenki azt ír amit akar, félre értés ne essék....:)