Téma: Próbatétel

3/10
gregga 2016 okt. 22. - 00:37:03 3/10
(96/116)
Az alapötlet nem annyira rossz, hogy minden életszerûtlensége ellenére egy jó rövidfilmet ne lehetett volna belõle kihozni. Nagyjátékfilmet viszont aligha. Sajnos az egész történetet azért hozták össze, hogy egy vagy két "csavarral" lenyûgözzék az arra fogékonyakat. Rövid unalmas bevezetõ után sajnos hamar idegesítõ lesz a film izgalmas helyett, annyira észszerûtlenül és utálatosan viselkednek a fõszereplõk, és hamar azt kívánja a kedves nézõ, hogy forduljon már fel valamelyik mielõbb. :) Eredetiben kicsit fura az is, hogy mindenki más-más akcentussal beszél, de engem nem zavart. Ezzel a filmmel ellentétben a Váltságdíj (Ransom) jól hozta, hogy pszichopatákkal nem tárgyalunk, nem ugrálunk kedvükre, hanem megpróbáljuk legyõzni õket (számos lehetõség adódott): semmivel sem kockázatosabb, mint megalázkodni. Aki valóban pénzért rabol gyereket, az nem mutogatja magát.
Shela 2016 okt. 18. - 21:07:34
(95/116)
Nagyon elgondolkodtató film volt. Rávilágít, hogy sokszor az álompár látszat, rémálompárt takar.
9/10
csucsok 2015 jan. 12. - 13:12:48 9/10 Előzmény kaboca11
(94/116)
Én is megerõsíteném. Ha akcióra és kémügynökösdi szerepet vártam volna Pierce Brosnantól, akkor csalódás lett volna. De nem, ez a film szerintem remekül lett megcsinálva. Bár a vége jobb lehetett volna. Végre nem egy tucat lövöldözõs verekedõs hulladék.
9/10
kaboca11 2015 jan. 11. - 18:10:01 9/10 Előzmény olahmiki1959
(93/116)
Ezzel a hozzászólással tudok egyetérteni. (Kivéve, hogy én általában nem nézek kétszer filmet.)

Akiknek nem tetszett, azok -szerintem - akció-thrillerre számítva csalódtak. Ez nem az. (Azon téves elvárás szerint valóban 1-2 pont lenne.) Mint thriller-dráma viszont kiválló, 9-10 pontos.
o-l-i 2014 jún. 19. - 23:18:15
(92/116)
Hát, ez egy nagy rakás sz-r volt... Gyenge 2-es nálam. Nem ajánlom senkinek hogy megnézze. Felesleges. Jellegtelen. Fantáziátlan. Összecsapott.
Bogoj 2014 máj. 26. - 08:35:38 Előzmény -greghouse-
(91/116)
SPOILER!

de hát ezek mind kiderültek. megtudjuk, ki volt tom. megtudjuk, ki kivel játszott össze. és "a csavargó" nem az utolsó pillanatban került elõ, minden fontos szereplõ jelen volt az elejétõl kezdve. egyedül az ok derült ki a film végén.
5/10
offtopic
Rahar 2014 jan. 30. - 23:03:00 5/10 Előzmény Dolphus Lundgrennus
(90/116)
"És ez ráadásul sajna nem igaz...olvasd el több hozzászólását: mindig, minden egyes esetben ugyanazok a kifejezések (pl. cselekményvezetés, hiteltelen színészek stb.) ismétlõdnek - ez a tudálékos semmitmondás legalább annyira nyomasztó, mint a "nyeeekem teccett"...sõt..."
Én is elolvastam a te magas röptû hozzáírásaidat, mely átlagosan kemény két sor, ráadásul a tartalma általában abból áll, hogy egy másik fórumtárs miért béna, szerencsétlen és mit hogy kellene csináljon. Nekem veled ellentétben legalább van egy értékelési rendszerem, aki csak használhatatlan dolgokat ír le, ergo mivel nincs más dolga és lehetõsége ezért arc nélkül itt vezeti le más embereken a feszültségeit. Te számomra a tipikus kerékkötõ kategóriába tartozol, csak azért létezel, hogy mindenhol, ahol csak megfordulsz, munkahely, szabadidõ, család csak a többi ember ártalmára teszel megjegyzéseket, mindenbe belekötsz, tehát egy negatív energiákat terjesztõ entitás vagy, akár ráknak is nevezhetném. Írnám, hogy további szép napot kívánok neked, de nem lenne igaz.
Véleményem 2013 dec. 30. - 18:47:49
(89/116)
Nekem idegesítõ volt a film már az elsõ percnél. Ezért megnéztem az elsõ 10 (tovább nem ment) és utolsó 5 percet... Nem keltette fel az érdeklõdésem.
9/10
megatron90 2013 dec. 29. - 22:36:32 9/10
(88/116)
jó film ,Brosnan és Butler jól játszanak ,Maria Bello szerintem is gyengén játszik benne .a csavarok jók 10/9.
8/10
horipapa. 2013 szept. 26. - 21:18:56 8/10
(87/116)
Régebben láttam a filmet és akkor nagyon tetszett, végig feszült volt és végig lekötött.
Izgalmas volt és elgondolkodtató.
10/8
offtopic
Aki bújt, aki nem 2013 szept. 26. - 20:43:51 Előzmény Dolphus Lundgrennus
(86/116)
Valamilyen szinten, látom, hogy a pártomra álltál, de azért mégis sértõ az is, amit te írtál. Kurvára nagy ívben fosom le az idióta véleményeteket. Én így írtam, akár tetszik, akár nem, ha fáj más ember véleményét olvasni, jól figyelj:

NEEEEEEEEEEEEEEEE OLVAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAASD!!!!!!!!!!!!


Na, ez így remélem, eléggé idegesítõ!


ui: a filmet véleményezzétek sz*rfejek, ne a hozzászólásokat, legalábbis ez az oldal nem ezért jött létre!
offtopic
Aki bújt, aki nem 2013 szept. 26. - 20:41:32
(85/116)
Erre én azt mondanám, hogy szívesen köpnék a sírodra, remélem tetszik a fogalmazásom, mert látom neked a külcsíny a fontos.
1/10
stenmore 2013 szept. 25. - 00:33:21 1/10
(84/116)
Irreális marhaság, ráadásul nem túl eredeti ötlet ,inkább bárgyú.
7/10
-greghouse- 2013 szept. 25. - 00:27:55 7/10
(83/116)
Szerintem elég jó volt (nyolc). Az alapötlet nagyon jó, még engem is megihelt ( :-)), bár sokszor feldolgozták a manipulációt, a ki kit ver át sztorit, a fordulatokat, néha a Játsz/ma egy kis költségvetésû kamara-változatának tûnt.
De a megvalósításban azért elég sok sebbõl vérzik a történet, amiket nem akarok felsorolni, egyrészt mert sok van, másrészt mert spoilerek lennének.
Plusz, a végén valahogy azt érzem, hogy egyszerûen kifogyott a forgatókönyvíró az ötletekbõl, vagy az idõbõl, vagy túl gyorsan be kellett fejezni, egyszer csak vége. Nincs elkötve minden szál, nem lesz meg az a bizonyos katarzis.

azért egy kis

SPOILER

Az ember szinte végig Brosnan karakterének drukkol, de nyilván mindenki vár egy csavart, ami csak az lehet, ami a végén ki is derül.
...De hiányzik a feloldás, hogy tulajdonképpen ki a bánat Tom? Nem, nem mindegy. Ahhoz túl fontos a karaktere, hogy mindegy legyen, nem kerek a történet az õ karakterének lezárása nélkül. Vagy mennyit tudott a másik nõ az egészrõl, Tom csak játszott, vagy mindent megbeszéltek, szóval ha nem is zavaros, egyszerûen van egy csomó elvarratlan szál benne.

Szerintem kifutottak a pénzbõl. Szerencsére rövid, mert ha tíz perccel hosszabb, már unalmas lett volna, így még éppen izgalmas volt.

Sok a irracionális cselekedet, ami akkor is érthetetlen mikor a filmet nézi az ember, a végén a teljes történet ismeretében még érthetetlenebb. Nem magyaráz meg dolgokat. Az, hogy a végén öt perc alatt derül ki minden, olyan megsértése az Agatha Christie szabályoknak ("ne az utolsó oldalon megjelenõ csavargó legyen a tettes"), hogy tényleg zavaró. A nézõt hagyni kell, hogy fokozatosan MAJDNEM mindenre rájöjjön, de csak majdnem. Ez így egy kicsit deux ex machina megoldás.

Tévéfilmnek azért jó, és másfél órára lekötött. Több anyag nem volt benne.
Kicsit össze van csapva ez a forgatókönyv, egyébként jó kis történet lenne. A
DaRedDa 2013 szept. 25. - 00:20:30
(82/116)
A cím fordításáról:
"Ki törne kerékbe egy pillangót" - hangzik el a végén.
Dolphus Lundgrennus 2013 szept. 24. - 20:35:05
(81/116)
És ez ráadásul sajna nem igaz...olvasd el több hozzászólását: mindig, minden egyes esetben ugyanazok a kifejezések (pl. cselekményvezetés, hiteltelen színészek stb.) ismétlõdnek - ez a tudálékos semmitmondás legalább annyira nyomasztó, mint a "nyeeekem teccett"...sõt...
Aki bújt, aki nem 2013 jún. 09. - 23:36:52
(80/116)
Nyeeekem teccett!
5/10
Rahar 2013 jún. 01. - 00:46:39 5/10
(79/116)
Elolvastam az utolsó 30 hozzáírást. A vélemények igencsak szélsõségesek. Számomra pozitívum a kiváló, hiteles színészi játék. Az alaptörténet nem keltette fel az érdeklõdésemet, a cselekményvezetés sem kötött le. A film végi csavarra meg egyszerûen számítottam.
***SPOILER***
A történet elején már látszik, hogy a Gerard Butler által alakított karakter sunyi kommunikációt folytat, így jut elõre a munkájában, ráadásul ezt kifejezetten gerinctelen módon teszi, de úgy hogy ez ne tûnjön fel a kollégáinak. Pierce Brosnan ténykedése egyszerûen nem köt le, a vége felé legalább kiderül, hogy ki is õ valójában. Majd a végsõ csavar a filmben, mely elsõre jónak tûnik és ésszerû is, de sajnálatos, hogy számítottam rá. Csak nagyon kis ráutalás volt a filmben (a feleség azonnal mindenbe beleegyezik, alapvetõen semmi ellenállás, a másik momentum amikor a férj közli vele, hogy ne adja oda a csomagot, de a nõ nem hallgat rá), melybõl logikusan nem következik, tehát egyszerûen megéreztem.
***SPOILER VÉGE***
9/10
RobiKriszti 2013 máj. 15. - 02:54:44 9/10
(78/116)
Hát ez nagyon jó volt. 9/10
teriaspad 2013 máj. 15. - 00:01:06
(77/116)