Téma: Prometheus

R4bbit 2012 szept. 25. - 07:54:26
(1413/2133)
Sokkal jobban tetszett volna a film, ha még misztikusabbra veszik a képet és inkább csak utalásokban, vagy rövid snittekben mutatják be az idegenek pusztítását. Mint elõzményfilm elég hézagos: rengeteg butaság (Császármetszés után, kapcsokkal a hasban rohangálni, mint egy atléta?) kapott helyet benne, a mésik oldalról meg egy érdekes filozófikus mese... A film végi cliffhanger egyértelmûen folytatásra utal... remélem a rendezõ marad, de több mûvészi szabadságot kap. Ami a technikai megvalósítást illeti, már a Star Wars esetében is ment a köpködés, de kit érdekelt volna egy nyolcvanas évek látványvilágával megvert film, harminc évvel késõbb? 7/10
3/10
Keló Scofield 2012 szept. 24. - 20:20:08 3/10
(1412/2133)
Most néztem meg, nagy csalódás volt.

SPOILER
Ebben minden volt, csak az nem amit vártam. A "Mars mentõakció - Terminator 3 C. Teron kisasszonnyal - Predator" Ilyesmi feelingje volt az egésznek. Mindenki keresztezõdött meg stb... És amikor leszállunk egy bolygóra és egy kígyó mászik elöl, akkor elkezdünk röhögni?:) A végén azért csak kikelt az "Alienünk", de azon már én is nevettem.
Az egész film úgy tûnt, mintha az elõzõ részek után történt volna, gondolok itt a technikai részére.
A végére valami olyasmit vártam, hogy megszületik Ripley "Hadnagy", de ez már csak az én gondolataim.
Nem olvastam vissza kommenteket, holnap megteszem. 10/3
Sz. Péter 2012 szept. 22. - 18:16:46
(1411/2133)
Hagyjátok már ezt a "mérnök"-öt! :)
Azt is jelenti egyébként de ebben a kontextusban egyértelmûen a "tervezõ" a helyes fordítás.
borkasztik 2012 szept. 21. - 08:38:33
(1410/2133)
Igen valóban nem ez a hajó volt amit megtaláltak, de nekem is sokkal élvezetesebb volt nézni az Alien 1 et hogy volt már egy kis utalás az elõzményekre hogy mi is az a lény a székben és az az ûrhajó. Szóval ha még nem is konkrétan azt mutatták ebben a részben az utalások ott voltak.

És nekem éppen ezért tetszik a film, mert nem rombolta le az Alien mítoszt csak még inkább számomra titokzatosság tette az egészet.

Nekem akárki akármit mond várom a folytatását és nekem tetszett. Ez van ebben nem tud senki meggyõzni :) Nem azt mondom hogy én se vártam volna még többet, és részletesebbet de kezdetnek mindenféleképpen elégvolt ahhoz hogy felkeltse a kíváncsiságom és ezt a mostani filmekre alig lehet elmondani. :)
daws 2012 szept. 20. - 22:31:38
(1409/2133)
hát h ebbe belekötök van ugyanannyi értelme, mint balladákat írni a filmben "elrejtett" utalásokról.

mondom nekem személy szerint nem tetszett, de persze másnak tetszhet ezt tiszteletben is tartom.
De mint az eredeti széria rajongója, szerintem összemérhetetlen azzal (tudom mennyi mindenben különbözik ,meg új irányt akart képviselni stb..) de még a 3. rész is jobb volt nála,.. ráadásul azokra nem is mondható h egyszer nézhetõsek lennének, ez pedig az.
spoiler


csak azért pl nekem zavaró volt h a csaj kitépi magából köldökzsinórostól a kis polipot aztán összekapcsozza!! a gép utána meg megy a dolgára mintha mi sem történt volna..ezek idegesítõ apróságok.

spoiler vége


Összesítve sztem egyszer mindenki nézze meg aki akarta eredetileg is, aztán döntse el ki-ki maga h mit gondol róla.
de egy biztos 1 év múlva már arra sem fogok emlékezni h ez a film egyáltalán létrejött..édes felejtés:)
10/10
sidhartya 2012 szept. 18. - 22:49:18 10/10
(1408/2133)
Hm, ha jól értettem korábban, akkor itt egy kb. 5-6 perces kivágott jelenet volt, aminek egy része (vagy akár az egész) bekerül a rendezõi változatba. Ezek szerint akár hosszabb szóváltás is várható ezen a proto-indoeurópai nyelven. Mindenképpen izgalmasnak ígérkezik, mint ahogyan más hasonló, több perces (hiányzó) szekvenciák különösképpen itt a film vége tájékán... (Köszi!)
Desintegrator 2012 szept. 18. - 12:11:19
(1407/2133)
Ciao

Alapvetõen nem egy rossz film ez. Én sci-fi fun vagyok, és emiatt talán kicsit elfogult is. Adnék rá vagy 6,5 pontot, ami már a tízes skálán a nézhetõ és élvezhetõ kategóriát jelenti. Nem sok egyedi ötlet van a filmben, a történet is eléggé megrágott. De végülis a kivitelezés nem rossz... hibáiról azért nem érdemes sokat beszélni, mert sok van neki.
A pontszámból minden kiderül, inkább hangsúlyozzátok miért érdemes megnézni :)

Üdv,
Csabi
offtopic
Sz. Péter 2012 szept. 17. - 13:03:45
(1406/2133)
Ebben a topikban (bár máshol is megy ugyanez) a legnagyobb poén:
Nagyon sokan lehúzzák a filmet - ami még rendben is van, hisz nem tetszhet mindenkinek, a véleményt le lehet írni - de beírnak hozzá vagy 50 hsz-t. Ahhoz ami szerintük egy sz.r. De ha valami számukra ennyire értékelhetetlen, szóra nem érdemes, akkor mi a francért foglalkoznak vele ennyit? :)
Emberek! Az élet rövid! ;)
haha02 2012 szept. 16. - 22:04:33
(1405/2133)
Szerintem igenis jó lett. Szívet melengetõ érzés volt számomra hogy, megkaptam a választ arra, mi történt a hajó utasával. Ezen gondolkozom mióta megnéztem az Alien 1.:) Lehet sokáig boncolni a filmet, elõttem már meg is tették, viszont két dologgal nem vagyok megelégedve:

Spoiler

1. Ufók teremtettek bennünket, mostanság annyiszor találkozom ezzel a ... mondjuk ennek a fórumnak nem ezen téma megvitatása a célja, személy szerint jobban örültem volna ha valami mást találnak, de a filmben helyén volt
2. Emlékeim szerint a hajó utasa a székében halt meg,
Õszintén remélem nem készítenek második részt, szerintem egyértelmû miért döntöttek a kiírtásunk mellett, nem kell tõlük megkérdezni...
8/10
Sadenal 2012 szept. 16. - 18:20:50 8/10
(1404/2133)
Fassbender jól hozta az androidot, Noomi Rapace jó nõ, magán a sztorin meg nem unatkoztam érdekes hozták ki az állítólagos elõzményeket. Szóval egyszer mindenféleképpen meg lehet nézni, már az effektek miatt is. :)


8/10
6/10
jani-wan 2012 szept. 14. - 17:45:01 6/10 Előzmény sidhartya
(1403/2133)
Ha valaki érdemben reagál valamire akkor "túl komolyan" veszi?
Na ne má, ez komoly?
És mivel nem írtad hogy te komolytalanul írogatsz mindenfélét, ezért az ember joggal gondolhatja hogy komolyan gondolod amit írsz.
Biztos az én hibám hogy nem sikerült a komolytalanságodat megfelelõen értelmeznem. Ez van.
Legközelebb majd jobban próbálom.

Egyébként meg az állítod hogy "azt lehet belõle kiolvasni".
Pont. Ez így egy állítás.
Nem pedig hogy "esetleg arra is lehet következtetni".
De szerintem hagyjuk ezt is mert ez így már teljesen lesüllyedt a szõrszálhasogatás szintjére.

Peace
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 szept. 14. - 09:08:23 8/10 Előzmény daws
(1402/2133)
mért "cseszerintené" szét? :D
azért ilyen dolgokba belekötni...te jó ég :D
10/10
sidhartya 2012 szept. 13. - 21:09:12 10/10
(1401/2133)
Miért kellene bármit komolyan vennem? Ez az egész csak egy játék (nekem úgy tûnik, hogy te veszed túl komolyan). Egyébként is rosszul idézel, én azt írtam: "ebbõl azt az üzenetet lehet kiolvasni" (világos, hogy nem állítás, hanem értelmezés, következtetés). Összeszedtem néhány dolgot, amit máshol leírtak, és amelyek nagy részének forrása a rendezõvel és a stábbal készült interjúk (kis része meg ennek továbbvitele). Mondjuk arra az esetre, hogy valaki nem tud angolul, de érdekelné ilyesmi. Ott van egy-két forrás annak, aki kíváncsi az eredetire. Természetes, hogy az indirekt és rejtett utalások nem derülnek ki rögtön elsõre.
6/10
jani-wan 2012 szept. 13. - 20:42:24 6/10 Előzmény sidhartya
(1400/2133)
Nos ha mindazt amit leírsz filmnézés közben kell a nézõnek beleértelmeznie egy filmbe, akkor az a film rossz.
A film az nem könyv, ahol az ember mélységeiben ismerheti meg, vagy kell megismernie a dolgokat.

Nekem úgy tûnik ez az egész amit ide leírtál egy utólagos magyarázom a bizonyítványom.
Ráadásul néhol teljesen értelmetlen, és hibás.
Te tényleg komolyan gondolod ezt:
"Scott mester számára e kettõ fontos: a vallás és a tudomány - aki viszont egyiket sem képviseli igazán, az fölösleges, pusztuljon. Ennek fényében már érthetõ, ha többi szereplõjét szándékoltan vette silány karikatúrára"

Tom Cruise ötvözte a vallását a tudománnyal, mégsincsenek elcseszve a karakterek a Mission Impossible-ban.
És ha egy rendezõ szerint ez a kettõ a fontos akkor ezt azzal kell érzékeltetnie hogy olyan filmet csinál ami rengeteg embernek nem tetszik, csak azért hogy néhány "megvilágosodott" ezt belemagyarázhassa?

Nem tudom miért lett volna erõs túlzás ha Jézust földönkívülinek állítják be. Inkább az lehet az igazság hogy félt hogy hatalmas felháborodást vált ki, és magára haragítja a keresztény egyházakat.

És még valami. A "Caesarean" nem utal még homályosan sem a rómaiakra. Egyszerûen a császár szó sok nyelvben a Ceasar szóból származik, így a császármetszés angolul Ceasarian Section. Sem több sem kevesebb, és nem kell ebbe is mindenféle homályos rómaiakra utaló dolgot belemagyarázni.
Illetve azért nem abortusz mert közvetlenül szülés elõtt már nincs abortusz. Ugyanis az azt jelenti hogy terhességmegszakítás, márpedig itt már nem megszakítás volt hanem eltávolítás, azaz császározás. Rómaiak nélkül.
borkasztik 2012 szept. 13. - 20:20:29
(1399/2133)
Így van :) Teljesem egyet értek
10/10
sidhartya 2012 szept. 13. - 18:15:49 10/10
(1398/2133)
Gyerekek, amit egy rendezõ és stábja utalások formájában belehelyezett egy filmjébe, az nem "beleképzelõdés", hanem benne van. (Ott van lenn, a legfontosabb kérdéseket megválaszolták.) Kicsit utána kell olvasni (és értelmezni stb.). Persze aki felszínes és lusta, annak nem való.
borkasztik 2012 szept. 13. - 09:17:50
(1397/2133)
Igen de hogyha nagyobb modnanivalót akarsz beleképzelni és gondolkodni tovább az egészen, már sokkal érdekesebb az egész film. Ezért más egyes nézõk vélemyéne, hogy mennyire engedik szaabdjára a fantáziáját egyesek.
Spoiler Én nekem hátborzongató volt mikor a hologram mutatja hogy menekülnek a szörnyeket és a végén ugye rácsukódik az ajtó és a következõ sarokban már ott is a lefejezett idegen. Pedig már sok filmet ládtam életemben mozgalmasabbakat, még is olyan furcsa nekem hgy ilyen hatással volt rám. Ezért nem tudom hova rakni."
Magam részérõl most nézem meg 3 szorra.

Igen igen ezért mondtam én is hogy idegesítõ volt David nekem, mert ilyeneket csinált. De pont hogy a viselkedése ellnére kíváncsi is voltam miket talál és mi lesz a következmény xD de lelõdtem volna ott helyben xD

Nagyon várom a következõ részt, úgy néztem volna még tovább
daws 2012 szept. 12. - 22:21:50
(1396/2133)
ja és még valami ha már itt vagyok:

SPOILER



az senkit se zavart hogy amikor David belecseppenti az idegen dns-t tartalmazó cuccost a faszi italába, hogy az alkohol?? az nem cseszerintené szét finoman szólva?
daws 2012 szept. 12. - 22:14:58
(1395/2133)
Hát szerintem sokan meg túl sok jelentést tulajdonítanak minden apróságnak:)
az nem lehet, hogy csak úgy egyszerûen így csináltak meg dolgokat a filmben--semmilyen hû de komoly tartalmat nem szándékoztak mögé helyezni...elismerem persze néhány esetben vannak ilyenek a filmben, de nem olyan egetrengetõen bonyolult összefüggések és háttérinformációk. csak sok hozzászóló már szerintem túlzásba viszi ezt a minden mögött valami hatalmas és elgondolkodtató dolog rejlik témát.

persze becsülöm azt aki alaposan utánanéz mindennek, de néha már sok..:)

bárki bármit mond szerintem a rendezõ(aki tegyük hozzá hogy a kedvencem) valahogy túl sokat akart kihozni a dologból és a régi elsõ részének az árnyéka valahogy túl nagy volt-akaratlanul is vmi grandiózusat akart összehozni mint anno és sztem emiatt maga sem tudta 100% hogy mi legyen benne a sztoriban egyáltalán milyen irányvonalon induljon el és vhogy számomra nem sikerült az alkotása, ennyi.

állapodjunk meg annyiban h igen sok embernek (itt elég nagy számban vannak azok is akik az eredeti trilógia-4.felejtõs-elkötelezett rajongói)valahogy nem nyerte el a tetszését a movie egész egyszerûen mást vártak. például: az eredeti elsõ részben a nyomasztó hangulat, a zene, a különbözõ zajok, kamerabeállítások vmi zseniálisak voltak -......és éppen ezért vmi ilyesmi hiányzott ebbõl a filmbõl na...egész egyszerûen üres volt mint egy lufi.

De ennek ellenére persze vannak akiknek tetszett és ezt tiszteletben is kell tartani,és esetleg...a következõ részek talán vmi kiengeszteléses szerephez még juthatnak, érdeklõdve várjuk.
borkasztik 2012 szept. 12. - 22:07:08
(1394/2133)
MOst néztem meg végre! Amennyire féltem, hogy milyen lesz mivel majdnem mindenki szidja.Ehhez képest én elég jónak találtam. Bár lehet azért mert nagyon rosszra számítottam, de végülis mindegy. Az a lényeg hogy lekötött és kész. Nem érdekel semmilyen más negatív kritika. Én nem unatkoztam rajta. Arra száítottam majd az egész olyan lesz hogy a film felében utaznak a bolygóra és a maradék percekben lesznek csak az érdekeességek, de hálistennek nem :)

Féltem hogy lerombolja az Aline filmek mítószát, de nem sõt még inkább kiváncsivá tett . Nagyon titokzatos volt az egész számomra. Végig ott voltak az utalások a késõbbi Alien teremtményekre. Mnden egyes idegen életformában ládtam a késõbbi Alien hasonlóságot.

Spoiler Én néha már komolyan fejbe rugtam volna Davide-t annyira "midnenlében kanál volt". MIndenhez hozzányúlt, azt se tudta mi lesz a következmény de már nyitotta a kapukat, meg "Zsebre vágja" az idegen DNS-t vagy mit és a végén meg is itatja valakivel. Már azt vártam mikor ölik meg a filmben.
Spoler vége.

Nem tudom nekem kicsit olyan hátborzongató volt. Nem tudom miért pedig való igaz sokkal eseménydúsabb filmeket is ládtam, de mégis nekem nagyon bejött. Nagyon várom a folytatást. Annyi kérdés merült fel bennem. Egyáltalán miért ilyen erõszakosak alaból ezek a mérnökök....

Spoiler
és mikor kimûti magából a szörnyet, szinte éreztem a nõ fájdalmát ahogy az a lézer belevágott a hasába fúúj még most is rossz rágondolni"

Én inkább nézek ilyen filmeket, mint a Fûrész X edik értelmetlen vérengzés részét.

Nem osztom a vélemyént azokkal akik azt mondjáj egy újabb Alien vs Predator lett. Ez messze jobb lett annál, csak ezt a filmet nem úgy kell nézni mint a Transformerst és társaikat :)