Téma: Prometheus

10/10
MaxwellRobinson 2012 jún. 29. - 15:55:39 10/10
(1193/2133)
Miért nem lehet elképzelni, hogy bármilyen oknál fogva akár egy másik bolygón is lehet egy lezuhant hajó? Miért ragadtok le annál, hogy ez az a hajó? Ez nem az a hajó, több oknál fogva sem.
Goysee 2012 jún. 29. - 00:17:27
(1192/2133)
Sztem teljesen mindegy, hogy lv426 vagy lv223 a filmbõl kiderült, hogy több hajó van és ezekbõl nem csak az lv223-on lehet, hanem az lv426-on is. Bár lehet, hogy csak elírás volt a forgatókönyvekeben, ahogy te is írod. Ez csak az én véleményem, de jó a figyelõkéd.
3/10
Keló Scofield 2012 jún. 28. - 17:15:56 3/10 Előzmény tiramiska
(1191/2133)
OFF
Sosem értem miért írja valaki azt hogy a "3D nem kellett volna". Az csak egy plusz látványban, bár igaz, sok filmet így akarnak eladni, lásd "Végsõ Állomás 4-5".
Ettõl függetlenül pld. a kiváló "Inception-Eredet" c. filmen talán még dobott volna a 3D világa, igaz a sikerhez nem nem volt rá szükség.
8/10
Johnye84 2012 jún. 27. - 18:26:22 8/10
(1190/2133)
Jó volt ez 3D-ben is. Azt a 400 ft pluszt megérte. Bár ehez a filmhez tényleg felesleges volt
tiramiska 2012 jún. 27. - 17:18:59
(1189/2133)
Nagyon jó film! Viszont a 3D-t kár erõltetni....
8/10
Johnye84 2012 jún. 27. - 14:04:03 8/10
(1188/2133)
Kicsit eleresztetted a fantáziád.......
K-ree 2012 jún. 27. - 12:51:27
(1187/2133)
Bocsánat, de az elõzõ (alábbi) üzenetembõl lemaradt a ***SPOILER*** megjelelölés. Sorry!
K-ree 2012 jún. 27. - 12:25:45
(1186/2133)
Sziasztok! Végigolvastam az összes hozzászólást, nem semmi, ahogy beindult a téma. 

***SPOILER PÓTOLVA***

A film alapvetõen tetszett, Scott zseniális látásmódja nekem teljesen átjött, kép-hang- izgalom-színészi játék rendben van, ami miatt kicsit csalódtam, azt a FOX-nak és Lindelof-nak könyvelem el: szerintem (is) hiba volt ez utóbbi személynek ekkora szabad kezet adni. A filmet már többször megnéztem, voltak momentumok amelyeket csak másodjára-harmadjára vettem észre (létra!), a mondanivalón, a lehetséges összefüggéseken én is folyamatosan töröm a dióm, néhány pontba összeszedve leírom, hogy mire jutottam, úgy látom, ebben a topikban talán tolerálják az ilyent.
Persze ezek szubjektív meglátások, a mozaik kirakása után lehetnek logikai bukfencek, amik elkerülték a figyelmemet, megköszönöm, ha ezt jelzitek. Szóval, ahogy látom az eseményeket a Prometheus és a többi Alien film kontextusában:
- a Weyland-Yutani Corp. alapvetõ szereplõ a történetben, úgy vélem, hogy nagyon régóta jelen lehetnek a földön, mintha valamiféle versenytársak lennének a Prometheus-ban megismert Mérnökök viszonylatában (akik ugye látszott, hogy szintén többen vannak, azaz nem egy konkrét személyrõl van szó „Teremtõ” kapcsán)Az több filmben is megjelent, hogy a társaság (sõt, konkrétabban az androidok) a kelleténél sokkal többet tudnak a Mérnökökrõl. (David minden ajtónyitó, aktiváló, stb. kombinációt kapásból ismer, ismeri a „mérkökök” technikáját, tudja, hogy a bolygón több idegen hajó is van (honnan?), egyáltalán, hogy tudja a hajót vezetni, és honnan ismeri a nyelvüket? (Még mielõtt találkozott volna egy Mérnökkel, már azt állítja egy kérdésre, hogy fog tudni beszélni velük!) Az Alien-ben Ash is egy olyan kis monológot levág a facehuggerõl, ami egy kb. fél órás tapasztaláson nem alapulhat, egyébként meg kiderül, hogy a cég utasította az életforma begyûjtésére. Szóval a Mérnökök és a Weyland cég között van egy versengés, nyilván jelentõsége van a „jó” és „rossz” szerepének, a Weyland szlogenja, hogy „Building Better Worlds” szerintem egy odamondás.
A két „terraformáló társaság” mintha a teremtésben rivalizálna egymással: egymás közt szétosztva, vagy egymás elõl elorozva (ezt nem tudom) felosztják a világegyetemet, és míg a Mérnökök maguk feláldozásával teremtenek új világot, embert, addig a cég a fejlett technológia révén hoz létre életteret. (lásd terraformálás az Aliens-ben) Biztos fontos különbség, hogy míg a Mérnökök végsõ soron emberek megalkotására is képesek, addig a Weyland csak androidokat tud létrehozni. Az is nyilván fontos, hogy a Weyland kizárólag a Mérnökök „technológiája” (fekete szmötyi és/vagy ember) által tehet egyedül szert alienekre, tehát van egyfajta ráutaltság. Az, hogy pontosan miért van szüksége a Weylandnak az alienekre, az is nyilván nagyobb célt szolgálhat, talán azok lehetnek az egyedüli fegyverek a Mérnökökkel szemben. Bocs a hosszú eszmefuttatásért! Néhány további kérdés:
- nem vagyok 100%-ig biztos abban, hogy a Prometheusban David nem hazudott azzal kapcsolatban, hogy a Mérnökök hajója a Földet indult volna elpusztítani. Lehet, hogy csak arra számított, sikerül az emberekkel elpusztíttatnia a hajót, aminek akár más úticélja is lehet.
- Elképzelhetõ, hogy mind a Mérnökök, mind a Cég tekintetében van egy-egy valaki, (és itt jelenhet meg leginkább a jó és gonosz szerepe), akik a háttérbõl irányítanak mindent. Lehet, hogy a filmben David titkos beszélgetései nem is Mr. Weylanndel történtek, hanem a „Szent Programozóval”. 
Amellett, hogy elkeseredetten próbálok választ találni a kérdésekre, természetesen sok gubanc van a történetben, jól összeszedtétek, külföldi fórumokon is anyáznak a júzerek, szóval azért elmondható, kicsit tényleg elszaladt Lindelof-al a szekér. Remélem Scott mihamarabb korrigálni fogja ezt a folytatásokkal!
Csonger 2012 jún. 27. - 11:40:13
(1185/2133)
Ehhez a filmhez értõ közönség kell. Nekem nagyon tetszett, lebilincselõ volt.

A 3D-hatás csak a film elején érdekes, utána már nem nagyon volt látványos jelenet, és amúgy is inkább az események kötötték le a figyelmemet, nem a látvány.

Néhány Alien-kérdésre választ kapunk, de van egy rakás új kérdés is.

Egyvalami azonban nem kérdés: Charlize Theron még mindig gyöngyörû.
2/10
Owl 2012 jún. 27. - 11:23:02 2/10
(1184/2133)
Moziban néztem meg, és annyit mondhatok, a látvány nagyszerû. (IMAX 3D-ben) A történettel gondok vannak, szerintem nincs meg az a kerek film élmény, ami az Alien-t és az Aliens-t naggyá tette. Nézd meg, és próbáld meg elmesélni, hogy mirõl szól. A közepén rájössz, hogy egy nagy baromság, semmirõl nem derül ki, hogy miért is van pont ott, ahol, miért is történik, ami történik. Vizuális elemek összedobált halmaza, a globális történet homályos mindvégig. És a legnagyobb baj, hogy az is marad. A trailerek A-Z-ig lespoilerezték a filmet, az összes izgalmas jelenet el lett lövöldözve. A maradék idõ beszélgetéssel telik, de már fel se tudom idézni, hogy mirõl szól a vita, pedig 5 órája láttam.
És, hogy mi járhatott Scott bácsi fejében?
"Megnézzük, mennyit hoz a konyhára, aztán, ha megeszik, jöhet a trilógiává bõvítés, meg az új franchise!"
Errõl ennyit.
Darth Plagueis 2012 jún. 26. - 21:14:15
(1183/2133)
Miért kell sértegetni a másikat, ha az kijavít ?

" 2012-ben járunk, ahol a technika fényévekkel elõrébb jár, mint 1979, 1982, 1992, stb.!!!"

Ezzel mit akartál mondani ?

Az Alien királynõd koponyája sokkal nagyobb és laposabb, rajta széles, felfelé ívelõ fekete tarajt visel, dupla állkapcsaiban a fogak áttetszõek. Négy karmos mellsõ és két izmos, hosszú hátsó végtagja, valamint három pár hátnyúlványa van.

A Prometheus végén látható lény feje hegyes csúcsban végzõdik, teste világos kék színû, emberszerû teste és kezei vannak, belsõ állkapcsa pedig csak felül van.
oti66 2012 jún. 26. - 15:52:09 Előzmény LCsajszi
(1182/2133)
Jó kis gyûjtemény, bár sok kérdésen tök feleslegese kattogsz.
A 9.-nél nekem volt egy olyan érzésem, hogy a kapitány direkt küldte õket a rossz irányba,mert azt akarta, hogy csekkolják le a térképezõbizbaszt. Pont az ellenkezõ irányt mondta a bizbasz helyére, mert sejtette, hogy a 2 csóri annak pont ellentétes irányban megy.
2/10
sdt 2012 jún. 25. - 18:55:58 2/10 Előzmény Keló Scofield
(1181/2133)
A legjobb a Southland.
3/10
Keló Scofield 2012 jún. 25. - 18:24:18 3/10 Előzmény hbernadett
(1180/2133)
OFF
A Lost talán az egyik legösszetettebb sorozat, bár nálam a "Prison Break" a csúcs, de ha nem értetted meg, nézd meg mégegyszer.
8/10
Johnye84 2012 jún. 25. - 16:28:09 8/10
(1179/2133)
Tiszta Puzsér.......:D
10/10
tarantino83 2012 jún. 24. - 16:41:07 10/10
(1178/2133)
Apropó, a protoalien talán nem csak posztumusz veheti át a díjakat, mint pl. az alien XD.
10/10
tarantino83 2012 jún. 24. - 16:31:16 10/10
(1177/2133)
Protoalien. Hm. Vajon mi lehet a magyar megfelelõje?:) Élet? ...,vagy haldoklás? ...,vagy esetleg halál közeli élmény? Várom az ötleteket:)
9/10
zord01 2012 jún. 24. - 01:15:00 9/10
(1176/2133)
Jah és persze a legfõbb kérdés? Miért ilyenre írták a sztoryt? Csak remélni lehet, hogy lesz folytatás, és abból minden kiderül, mert különben csak egy újabb "húzzunk le még egy bõrt valamirõl" címû mûfajt láthatunk, ami nagyon pofátlan dolog lenne egy ilyen kultikus film kapcsán. Válaszokat akarok(runk), és ha nem kapjuk meg, morcik leszünk.
9/10
zord01 2012 jún. 24. - 01:12:12 9/10
(1175/2133)
SPOILER!

Jó de köztudott, hogy az Alienek nagyon adaptívak, gyakorlatilag egyetlen generáció alatt képesek alkalmazkodni a gazdaszervezethez. 8. utas a halálban meg is magyarázza az egyik faszi, hogy kiveti a sejtjeit, és a környezetnek megfelelõekkel helyettesíti õket. Szóval az hogy a Prometheus-ban másfajta volt, az semmit nem jelent. Illetve annyit azért igen, hogy miért olyan, mibõl jött létre, és miért volt benne akkora batár nagy a polip/(arctámadó?). No meg persze újabb kérdés, hogy miért ilyen fekete trutyival szaporodtak? És miért volt "fertõzõ" az a fekete trutyi, és miért váltak tõle zombikká? Sok kérdés semmi válasz...
8/10
Johnye84 2012 jún. 23. - 21:55:53 8/10
(1174/2133)
Reméljük, hogy így lesz :) nagyjából egyet kell, hogy értsek veled