Téma: Prometheus

6/10
Carolin80 2012 jún. 12. - 04:10:57 6/10
(753/2133)
spoiler.:
szerintem a kérdésedre a válasz az,hogy természetesen nem tudott semmit biztosra az android. Egyszerûen mindent megtett amit csak tudott és gondolt.Erre tervezték és utasították és eredményeket várt el tõle a "fõnöke". Nyilván mint tudományos gépezet neki lehetett a legkomplexebb rálátása a dolgokra. Esetleg reményei lehettek egy parazita kitenyésztésében.Az hogy a kísérlet mivé fajult és hová vezetett,már csak egy szerencsétlen fordulat és a film egyik fõ dramaturgiai eleme.
kybuck 2012 jún. 12. - 03:44:48
(752/2133)
Ha neked tetszett semmi baj, de ez akkor sem volt egy jól sikerült alkotás, és nem holmi mûtéti hegeken állt vagy bukott a dolog, hanem hogy mint annyiszor az utóbbi idõben a "hakniszellem" gyõzedelmeskedett az ötlettelenség felett: csináljunk valamit, ami nagy siker volt korábban, és még valahogy lehetne folytatni, mindegy hogyan, majd a Név eladja a dolgot. Na itt van a probléma, mert ez így ilyen hozzáállással sajnos semmire sem elég, a 3D, IMAX, meg egyéb látványok, trükkök pedig ezt sose tudják feledtetni. (Személyem pár hatástalan, kényelmetlen napszemüveges 3D-s film után fel is hagyott az ilyen formátummal.)
9/10
danestar 2012 jún. 12. - 03:35:15 9/10
(751/2133)
***SPOILER***

Viszont most én is kérdeznék tõletek, mert engem meg a megmagyarázatlan cselekvések idegesítenek a filmben! Hátha csak nekem kerülte el a figyelmem, és benne volt a filmben a válasz erre:

A robot miért viszi a hajóra a mérget tartalmazó urnát? Miért mérgezi meg vele a fõszereplõ nõci férjét? Tudta, hogy teherbe fog esni?
9/10
danestar 2012 jún. 12. - 03:23:27 9/10
(750/2133)
Szerintem jó kis film volt, annyira nem kell fikázni, nem volt benne azért annyi hiba.

***SPOILER***

Sokan fikáztátok a "császármetszõs", hasizomfelvágóst részt, mert egy szimpla kapcsozás utána nem tudna így szaladgálni. Én ennél a résznél külön figyeltem, hogy kapcsozás elõtt valamilyen sugárral is "kezelte a vágást" a gép, amitõl a felszínén a bõr összefort, és valószínûleg mélyebben is kezelte a vágást. Maga a gép is elképesztõ, így egy ilyen "gyógyító sugár" még szerintem simán belefér. A kapcsozás pedig valószínûleg csak biztosíték, annyira profi munkát még nem végezhet ez a sugár, de eléggé jajgatott is a nõci. Elismerem, azért tényleg túlzó, de simán hihetõ még! Még belefér a lõtt sebbel rohangáló sci-fi hõs imidzsébe!

A két bennragadt fickót is emlegette valaki, hogy milyen beszariak voltak, bezzeg amikor elõjött a kígyó szerû lény, akkor meg odamentek vizsgálgatni. Ez így helytelen, mert nem odamentek, hanem odament az egyik, a másik a háttérben maradt, csak a kígyó támadása után rohant oda segíteni (jó sok unszolás hatására). Magától a szitutól féltek mindketten, hogy ott idegenek lehetnek, és megtámadják õket, de aki a kígyóval szemben bátor volt, az a biológus volt a csapatban, azok pedig harapnak minden ilyesfajta szenzációra.
6/10
Carolin80 2012 jún. 12. - 00:20:37 6/10
(749/2133)
Természetesen szerintem sem filozofikus mû és én spec. egy pillanatig sem gondoltam erre.Arra ott van egy Ûrodüsszeia, vagy akár egy Mátrix elsõ rész szimplán, (ha nem lett volna folytatása) esetleg egy Kapcsolat vagy egy Gömb, és még azért akad bõven sci-fiben. Ez csak egy olyan film ami abszolute nincs átsütve de már nagyon tálalni akarták és próbálják az emberek valahogy emésztgetni mert eléggé ki voltak éhezve.
A hsz-edhez annyit csak hogy nem csak az Ókor elõtti történelem van teli talányokkal,hanem már a középkor,és az ókor is rengeteg titkot rejt.Sõt ...
4/10
Kulcskészítõ 2012 jún. 11. - 23:48:59 4/10
(748/2133)
Nehogy bedõljön bárki is a rizsának, miszerint ez egy nagyívû, filozofikus, valami egészen új korszakot nyitó sci-fi. Nincs ebben a moziban semmi különleges, sõt, még annyi se amit vár az ember.

Spoiler

Teremtés, darwinizmus, vallás, mitológia, tele van lökve a mozi mindennel, csak éppen semmi újat nem mondanak semmirõl. A film hemzseg a közhelyektõl, egyetlen másodpercre sem mondanak semmi olyat az adott témában, ami új lenne. Aki olvasott már ebben a témában valaha egy könyvet is, az eddig is tudta azt, hogy:
1: A darwinizmus úgy van összetákolva, hogy a lyukak közt fütyül a szél, és van (azaz lenne) még benne bõven magyarázni való. De ne így.
2: Az ókor elõtti történelem tele van anomáliákkal, rejtélyekkel és talányokkal (földönkívüliek, Atlantisz stb, stb.), és ezekkel könyvtárakat lehetne megtölteni.
De most vissza a filmhez.
Ez a filozofikus szál, még egyszer mondom, súlytalan és erõltetett, arról nem beszélve, hogy miért kell ezt egyáltalán belevonni? Az Alien sorozat alapvetõen egy trashfilm, hentelõs sci-fi, még ha kultstátuszba is emelkedett az évtizedek alatt. Itt nem Kafkai helyzetekre meg Dosztojevszkij-féle bölcsességekre van szükség, hanem felpörkölt és agyonzúzott savvérûekre. (Akiknek pedig az elõbb említett szellemi magasságok hiányoznak egy sci-fibõl, azok nyilván amúgy sem nagy Alien-rajongók).
A történetvezetés is hagy maga után némi kívánnivalót. Sokat elnéz az ember, de itt már úgy kilóg a lóláb, ami mellett tényleg nem lehet elmenni szó nélkül. Mert az addig oké, hogy mindig van és lesz pár hülye, aki majd jól nekiáll babusgatni egy ilyen földönkívüli csúszómászót (aztán jól meg is szívja), de könyörgöm, ne olyanok tegyék már, akik a forgatókönyv szerint 5 perce még be voltak sz@rva minden kis nesztõl. Ugyanez igaz a császármetszésre is. Igaz, hogy az akciófilmekben álltalában tovább lehet sántikálni egy lõtt sebbel, ezt megszoktuk már, de azért egy hasizom-szétvágás után így szaladgálni... szerencsétlen nõ egy hétig kacsába tolná még a szájában felgyûlt fölös nyálat is, mert köpni nem volna ereje, nemhogy rögtön utána föl-le korzózni. (Azok a kapcsok ugyanis jól láthatóan csak a bõrt húzták össze).
És ha már szóba hoztam ezt az újmódi fõhõst; komolyan ez a riadt szemû, ide-oda szaladgáló nebáncsvirág lenne az új Ripley, csak azért, mert hasonlít a frizurájuk? Na, ez nagyon komoly lesz...
6/10
Carolin80 2012 jún. 11. - 23:38:24 6/10
(747/2133)
nagyon jó Kritika.Bár egy mondat számomra nem igazán helytálló benne. - "bár az kissé ficamos, hogy egy keresztet a nyakában viselõ nõ a darwinizmus és a földönkívüli „tervezõk“ közt egyensúlyoz." - errõl lenne szó.A vallás fejlõdik ill. formálódik.Sõt lehet sokaknak hihetetlen,de már ma vagyis a jelen idõben is készül a Katolikus egyház egy földönkívüli találkozásra.A hit maga a társadalomtudomány szintjéhez igazodik.A materialista világ feletti mindenhatót semmiképp nem zárja ki a filmben az idegen teremtõ.Ma már az egyház vezetõi összeegyeztethetõnek tartják a Bibliával a földönkívüli, intelligens élet létezését, és már arra készülnek, mit mondjanak a híveknek, ha a tudósok egyszer tényleg találkoznak az idegenekkel.Az egyház nagy utat járt be a tudomány tételeinek elfogadása terén azóta, hogy 4-500 éve még eretneknek kiáltották ki, és megégették azt, aki azt állította, hogy nem a Föld a világmindenség közepe. Kopernikusz és Galilei óta sikerült eljutni addig, hogy már Darwin evolúcióelméletét is összeegyeztethetõnek tartják az egyház vezetõ teológusai a Bibliával, és az esetleges földön kívüli élet létezését sem utasítják el.
10/10
jean sol partre 2012 jún. 11. - 22:47:15 10/10 Előzmény Hannibal Lecter
(746/2133)
Ez nagyon jó volt!

És nagyon egyet is értek vele.

Sajnos engem is bepalizott a nagy felhajtás, meg amiket Ridley Scott mondott...

Nagyon jól megfogalmaztad ezt az egészet!
9/10
lukacsa7 2012 jún. 11. - 21:49:57 9/10
(744/2133)
Amikor meghallottam, hogy lesz alien 5 nagyon felpörögtem rá, aztán ahogy telt az idõ, és folyamatosan változtak az infók, h csak elõzményfilm lesz, aztán az is kiderült, hogy nem is kötödik igazán az alienekhez, lelkesedésem lelankadt...
Vártam a filmet, de úgy ültem be rá, hogy semmihez sem kötöm, megnézem és lesz ami lesz.
A film felépít valamit, és úgy gondolom mindennek van, vagy lesz jelentõsége! Hiába mondják egyesek, hogy miért kellett a hernyós rész, vagy a "zombi támadás". A folyadék hatásait akarták ezzel bemutatni kire hogy hat... Lehet elsõre jelentéktelen, de ha pár év múlva jön a folytatás (akár 2 részben), a végére összeáll a teljes kép, és úgy lesz vége mint pl a Sithek bosszújának, jól összeköti a két részt!
Akár mennyire is mondják egyesek, h megosztó a film, szr, nézhetetlen, napok óta mindenhol ezzel foglalkozznak, errõl van szó, orba szájba jönnek az infók.
Ha pedig az emeber foglalkozik valamivel, akkor érdekli õt, õket, másokat.
CTU 2012 jún. 11. - 20:48:27
(743/2133)
Gyerünk emberek, lassan megvan az 1000.dik komment is.
Ki lesz a szerencsés? Ki lesz a kiválasztott?:D:D

Ki a Prometheust védi, ki az Alient.

Olyan nagy szakmai szakértelemmel áll itt mindenki a kommentekhez, hogy nem gyõzök tanulni:D

SPOILER

Azért láttuk a Prometheusban azt a hajót mint az Alienben is, mert ez nem ugyanaz a hajó, hanem csak ugyanolyan.

Nem kell túl messzire menni, ha a Földön háború van, és bevetik a tankokat, akkor láthatjátok, hogy minden tank és katona ugyanolyan, de nem ugyanaz:D:D

Az ûrben miért ne lehetne több hajó ugyanolyan?????????????????????????????
10/10
lv 426 2012 jún. 11. - 20:42:16 10/10
(742/2133)
Lehet, hogy Rottyon néven reggelek.:D
greeen 2012 jún. 11. - 20:39:49
(741/2133)
Hehe jogos. Valóban értelmetlen. Rottyon van a kisgyerek:))) nem baj majd reggel egy másik nevet. Azt majd talán többen megértik. hehe
10/10
lv 426 2012 jún. 11. - 20:36:19 10/10
(740/2133)
Akkor a "MOST KOMOLYAN" aranyköpés az Kult lesz?:D Csak az írjon, aki foglalkozik vele!
10/10
lv 426 2012 jún. 11. - 20:34:53 10/10
(739/2133)
"És most attól eltekintve hogy csak hülyeségeket nyomsz, csupán a számszerû tényeket nézve mondom:))))"

Szerintem te nyomsz hülyeségeket. Na most akkor melyikünknek van igaza?:)
1/10
black_eagle 2012 jún. 11. - 20:34:14 1/10
(738/2133)
Még egy kép az alien-bõl, összehasonlításnak.
1/10
black_eagle 2012 jún. 11. - 20:31:00 1/10
(737/2133)
*vele :)
1/10
black_eagle 2012 jún. 11. - 20:28:36 1/10
(736/2133)
Viszont ez a pár nap alatt lett egy aranyköpése, ha lehet így fogalmazni.

A MOST KOMOLYAN kezdetû, a legtöbb irománya így kezdõdik, kb ennyit is tud.
Ne foglalkozz bele :)
greeen 2012 jún. 11. - 20:24:29
(735/2133)
vannak tényleg komoly hiányosságok nálad vezérlés szinten. Én 3 éve reggeltem te 3 napja. És jössz a szokásos gyerekes hozzáállásoddal megint. Hogy én 3-szor többet kommenteltem mint te...Áááá komoly vagy:) Igen jó pár filmhez. Te meg 3 napja itt bohóckodsz és csak ide irkálsz. És most attól eltekintve hogy csak hülyeségeket nyomsz, csupán a számszerû tényeket nézve mondom:))))
10/10
Meklód fia 2012 jún. 11. - 20:23:40 10/10
(734/2133)
Szerencsére akik moziban látták, azoknak tetszett és jobban átjött a film.
30 év múlva meg azért fognak itt rimánkodni, hogy miért nem készül olyan jó Scifi mint a Prometheus.