Téma: Prometheus

10/10
sidhartya 2012 okt. 03. - 01:29:30 10/10
(1473/2133)
Fárasztó ezt ismételgetni, de Ridley Scott a vele készült interjúkban elmondta: az LV-426-on leszállt (valójában nem is lezuhant) "Derelict" hajó (amelyet az Alien-film elején megtalálnak, benne a megkövült csontvázzal és a tojásokkal) már több ezer év óta ott hever, és közvetlenül semmi köze nincs az egész Prometheus sztorihoz; csak hasonló.
1/10
gregmech 2012 okt. 02. - 22:28:42 1/10 Előzmény Findzs
(1472/2133)
de az lv 426-on az a roncs van amin elment a drágánk, tehát prom2-ben lezuhan majd.
6/10
Findzs 2012 okt. 02. - 22:15:57 6/10
(1471/2133)
6/10
Findzs 2012 okt. 02. - 22:12:02 6/10
(1470/2133)
csakhogy a prometheus nem az lv426 -on játszódott

green01 linkjén rohadt jót nevettem :)
köszi neki
Sz. Péter 2012 okt. 02. - 18:09:25
(1469/2133)
Ezek a kérdések kb óvoda-szint.

SPOILER

"Miért hívták meg a Space Jockey-k az emberiséget egy veszélyes biofegyver raktárába?"

Ki hívta meg õket? Senki. Az emberek csak azt hitték - ergo belemagyarázták - hogy a jelek azért vannak ott, hogy õk odamenjenek.
k11zoltan 2012 okt. 02. - 15:40:58
(1466/2133)
Most néztem össze a Prometheust, és a Nyolcadik utast, és már most is megvan az összeillés.

A Prometheus 2 már lehet egy külön (alientöl független) történet.
3/10
Keló Scofield 2012 okt. 02. - 12:23:23 3/10
(1465/2133)
Elõször én is azt hittem, hogy ez lesz az elsõ "Alien" film elõzménye, így vártam Ripley Hadnagy megszületését:) De, hasonlóan a "Batman" filmekhez, itt is több részbõl épül fel a majdani "Nyolcadik utas".
Sz. Péter 2012 okt. 02. - 11:51:55 Előzmény ReignMan
(1464/2133)
Ha ilyeneket kérdezel, szerintem a mûfaj nem neked való. :)
(a többi alien filmbõl 1000 hasonló kérdést lehetne feltenni)
Mellesleg nem tudom miért lesznek gazdagabbak a készítõk ha bárki többször megnézi (otthon)?
8/10
idõjós1010 2012 okt. 02. - 10:19:27 8/10 Előzmény k11zoltan
(1463/2133)
Hát igen. köszi az infót.
k11zoltan 2012 okt. 02. - 10:17:50 Előzmény k11zoltan
(1462/2133)
Megnéztem az Alient, és végül is van kapocs.
Azért várom a folytatást.
9/10
offtopic
imrenyibalazs 2012 okt. 02. - 04:08:20 9/10
(1461/2133)
Lesz benne Spoiler!
Nos, tényleg nem olvastam el eddig minden hozzászólást, a BD50-es rip meg helyet foglal a merevlemezen, de ha rendbe jövök, megnézem párszor, meghallgatom a zenéjét különféle lejátszókkal... - De eddig nekem tetszett a film. Fassbender kiválóan játszik benne, szerintem néhány trükk profin el van találva...
Ennél a filmnél nézze mindenki azt, hogy hogyan ábrázolja a Sci-Fi-mûvekben és az életben is felvetülõ kérdéseket, hogy hogyan világít rá, hogy vannak kérdések, melyekre az ember, ha örök életû lenne, sem kapna választ,... ma élõ ember azt tudományosan elemezgetheti, de talán a kérdésre nincs matematikai-fizikai-logikai válasz. - Ha az ember megvizsgálja a kérdést egyik nézõpontból, elõször eszébe jutna valami, de ahogy más dolgokra is gondol, rájön, hogy az igazi kérdésre nem jött válasz...
Spoiler! Ha jól emlékszem, a film végén szóba kerül egy lehetséges ellenség elpusztítása, mert ez filmmû és utalni kel benne valahogyan a "világ", az emberiség megmentésére... - Így fejezik be Ridley Scotték a mûvet (mert ez film-mûvészet) és amúgy is ennek a filmnek is hasonlítania kell a ma divatos mûvekre, vagyis más megvilágításból, de kell befejezés... késõbb folytatom... én adnék 8-9 pontot a filmre, de még majd áttanulmányozom.
offtopic
agarik 2012 okt. 02. - 01:09:25
(1460/2133)
1) Danikent azért említettem, mert õ az alfája és omegája, fõ arca és gyûjtõje az ilyen új-new age dolgoknak.

2) a 2. posztodban megadott film kezdetén (a fõcím után, k. 6:30-nál) "egy akkora objektum mint 10-szer Los Angeles"? Ez önmagában rávilágít mekkora hülyeség a video, mert az sikítana egy kis nagyítású csillagászati távcsövön is!
Ezen kívül a beállítások amikrõl beszél nem léteznek (768/768-at hova üssek be? ha hosszúságként és szélességként ütöm be, nem kapok semmit. 1 pixel / km beállítás sem volt soha, 1 pixel / 800 méter volt az ehhez legközelebbi). A retusáltság nem jelent semmit, lévén hosszú távolságból küldött digitális képekrõl van szó a hagyományostól messze eltérõ légköri körülmények között, így az várható (bár örülnénk a nyers képeknek is, khm).

Nem azt mondom hogy nincsenek kérdések a Holdról, de ilyen szinten egy átlagember is képes ellenõrizni az állításokat! Ha kétséged van, de van alkalmad ellenõrizni, tedd meg!

3) Hallottál már a "monolitikus építészet"-rõl? Akkor használták mikor a habarcs vagy a téglakészítés még hírbõl sem volt ismert, és egész városokat húztak fel ilyen módszerrel. Ha ez a legnagyobb problémád a Nagy Piramisokkal kapcsolatban, akkor megnyugodhatsz :D

A technológia fejlõdésével vannak dolgok amiket az emberiség elfelejt. Így ma már csak tippelünk arról, hogyan építették a piramisokat, DE ugyanakkor elegendõ bizonyítékkal rendelkezünk arról, hogy LEHETSÉGES volt megtenni. (A legnagyobb kérdés hogy MIKOR építették, mert arról hiányoznak az adatok.)

4) Ezen a linken: http://www.youtube.com/watch?v=MSZbdLJlQ7Q lévõ videotól már a címe miatt is szaladok ki a világból, mert "teremtéstan" az nem tudomány, hanem bibliaóra. Az meg, hogy az elõadó nem tud megkülönböztetni egy modell-illusztrációt, és nem tudja mi az a szûrõ és miért használták, csak tovább árnyalja a hülyeségérõl kapott képet.
A Lajkáról szóló részt különösen könnyû ellenõrizni. Azt a kutyát nem mérgezték halálra a kajájával, egyszerûen nem élte túl pár óránál tovább a kilövést (felteszem az ûrruha hiányában a gyorsulás belsõ sérülésekhez vezetett). A méregkapszulát pedig minden ûrhajós megkapja. Ezt elõre megtervezett titkos halálokozásként feltûntetni olyan, mint mikor a FIDESZ a szerelmesek csókját rakták az orosz üdvözlés mellé: ostoba propagandafogás.
punisher1 2012 okt. 02. - 00:18:52
(1459/2133)
de ez is elég érdekes film a holdról:

http://www.youtube.com/watch?v=z1fWdnqfFRE&feature=related

Ha kamu-kitaláció akkor mi értelme van,ezzel mit érnének el?Vagy az összes aki nyilatkozik mind ütõdött?én szerintem mindig van a dolgoknak valóság alapja ha nem is mindig minden szintiszta igazság amit látunk-hallunk.
punisher1 2012 okt. 02. - 00:10:00
(1458/2133)
Köszi,a könyvet nem ismerem így mindenképp megszerzem valahonnan.A szkafanderes dolgot nem csak Daniken írta-mondta.
Jó,térjünk ki a piramisokra odaszállították a kõtömböket,lecsiszolták homokkal gondolom ezzel el voltak pár évig mire mind lecsiszolták és hogy építették fel és a belsõ járatokat?Ezt a videót nézd meg:

http://www.youtube.com/watch?v=KEG9xLlqJSQ&feature=related

Elég ha csak 1:13:26-1:14:26 részt megnézed és csak erre adj egy választ,hogy csinálták meg?Kíváncsi vagyok véleményedre.A felépítése az már hogy fagörgõk és hogy vízzel árasztották el a területet úgy építették magasabbra a piramist már elvetett dolog.Kíváncsian várom mi a te meglátásod.
Holdról hirtelen ezt találtam:
http://www.youtube.com/watch?v=MSZbdLJlQ7Q
offtopic
agarik 2012 okt. 01. - 23:40:52
(1457/2133)
Hát semmiféle tudományos bizonyíték nincs holmi tervezettségre.

Ellenben arra egyre több a bizonyíték hogy pl. a gizahi piramisokat meg lehet csinálni olyan primitív technológiával (megjegyzem a csiszolás a legkevesebb, csak homok kell hozzá).

A maják "szkafanderes" alakjáról inkább tudományos könyveket olvass Erich von Dankien helyett, aki bár jó gondolkodó, de tudósnak értékelhetetlen. Hangyászt vagy mit képes volt ufo-nak látni.

Ellenben ajánlom elolvasni Terry Pratchettõl a "The Dark Side of the Sun" c. regényt, az remekül foglalkozik azzal, mit akarhatnának az "idegenek".

A Hold egyébként SEHOL nincs kisatírozva, mivel SEHOL nincsenek rajta épületek. HA lenének, nem lehetne kisatírozni õket, mert bárki vehet magának olyan teleszkópot, amivel kedvére vizsgálhatja a Hold felszínét. Színkérdés dettó.


Javaslom ha kérdésed van, fordulj a tudományhoz, és ne állapodj meg a kérdések feltételénél!
punisher1 2012 okt. 01. - 23:12:25
(1456/2133)
Én veled értek egyet és nekem is nagyon tetszett a film.Fõleg a mondanivalója ami megfogott mert én is ilyesmiben hiszek ez a téma nagyon érdekel.Nem vagyok vallásos nem hiszek a bibliába számomra csak egy szépen megírt mese amit valaki megírt és nem tudom hanyadik kiadása van,de állítólag mindig változtatnak benne egy szót vagy felcserélnek egy mondatot,ezt csak hallottam mielött letámadna valaki,mivel nem olvastam.Mindegy ez az én véleményem ezzel SENKIT nem szeretnék megbántani nem ez a célom csak a véleményem mondanám el azzal kapcsolatban,hogy igazad van sok kérdést felvet a film,én nem a látványra fókuszálok és hogy ilyen-olyan hibák vannak benne persze,hogy vannak mint mindegyikben mivel film.A lényeg az,hogy én is ilyesmiben hiszek ha nem is "tervezõk"-nek hívják õket de minket is tervezhettek vagy alkothattak kinek hogy tetszik.Erre már egyre több bizonyíték is van amit tudósok alá is támasztanak és ott is elmondták,hogy ha teljesen bebizonyosodik akkor az egyház megdõl.Nem is kell messzire menni gondoljunk a piramisokra ki hiszi azt,hogy csak úgy azzal a technikával ami nekik akkor volt csak úgy simára csiszolták és a több tonnás kõtömböket csak úgy felrakosgatták.Ja és még emellett belül labirintusokat építettek stb.Vagy a maják,hogy lehet az hogy az "általuk"felépített piramisban egy kõtömbben egy szkafanderes emberi alakzat van vésve.Kicsit furcsa ez és még sok más ilyen érdekes dolog van amit akkor azokkal a technikákkal emberi erõvel nem tudom elhinni,hogy sikerült mikor a mai világba is kihívás lenne egy hasonló piramist felhúzni.Tehát én ilyesmiben hiszek hogy valóban létrehoztak minket és lehet hülyén hangzik de segíthettek esetleg a technikai dolgokkal is elláthatták akkor az embereket majd a technikát is magukkal elvitték és elmentek.Lehet abban valami,hogy néha idelátogatnak de nem azért mert bármit is akarnak tõlünk mit akarhatnának mikor õk fejlettebbek.Sok ilyen kérdés van ha valakit érdekel a téma utoljára a hold körül lévõ NASA balhé is érdekes volt miszerint a holdon épületek vannak.Ha kinagyítod a holdat google eart programmal vagy már nem tudom melyikkel érdekes amit a filmen is mutattak azok a részek tényleg ki vannak satírozva ahol az épületek vannak,és miért gondolja azt mindenki,hogy a hold szürke mert mint kiderült nem.A NASA azt állította nincs meg a technikájuk,hogy színes képeket készítsen és hogy tényleg olyan a színe,dehogynem és a színe se szürke csak nem akarják elárulni mi is folyik ott.Mind 1 nem akarok itt könyvet írni,és mégegyszer elnézést kérek ha valakit megbántottam a vallási nézetemmel.A lényeg kérdés amire a filmben is keresik a választ miért teremtettek minket ez nagyon elgondolkodtató érdekes kérdés jó lenne tudni a választ...
k11zoltan 2012 okt. 01. - 22:29:40
(1455/2133)
Elvileg 2014-ben jön a folytatás.

Jó volt a film, de még hiányzik a kapocs az Alien filmekhez.
3/10
ReignMan 2012 okt. 01. - 18:19:02 3/10
(1454/2133)
Hozzászólásod alapján a szappanoperák világa is közel álhatl a kicsi szívedhez...
Egyébként érdekes, hogy primitívnek és mûveletlennek titulálsz másokat, miközben Te a filozófiai megvilágosodást várod a C kategóriás, átlag alatti buta amerikai tinédzsereknek készült filmektõl...