Téma: Prometheus

2/10
Diferente 2012 okt. 10. - 15:54:19 2/10
(1634/2134)
Freddy, csak egy kérdés: a te véleményedet egy filmrõl mennyiben szokta befolyásolni az, hogy a kritikusok milyenre értékelték?
Vagy más kérdés: akármilyen értékelés is jelent meg ebben a magazinban, Te mindig mindennel egyetértettél? Tényleg soha nem fordult még elõ, hogy egy film, amit õk lepontoztak, te fantasztikusnak találtál? Vagy ellenkezõleg, egy általuk felmagasztalt filmet te pocséknak találtál?
Bocs, de engem egyáltalán nem gyõz meg az, hogy egy Vox magazinban a szakértõk milyenre értékelték a filmet. Engem csak az érdekel, hogy amíg a moziban ültem és miután kijöttem, milyen érzések, gondolatok fogtak el a filmmel kapcsolatban. Bevallom, utólag sokkal kevésbé tetszett, amíg néztem. Tényleg egy B kategóriás film forgatókönyvére emlékeztetõ hibák hemzsegtek/nek a sztoriban. Ha lecsupaszítjuk az elképesztõ látványt, akkor nem sok marad.
Ja, amúgy azóta megnéztem újra, sõt a törölt/alternatív jelenteket is. Nem sokban változott a véleményem.

Hozzátenném, hogy a lepontozásomban szerepet játszott az is, hogy egy ilyen ambiciózus alkotás, ami egyértelmûen parazita módon merít egy nagy múltú sorozatból, annak hagyatékát, népszerûségét meglovagolja, mégis inkább ront ezen a hagyatékon, minthogy nagyszerûségét növelné, bizony megérdemel emiatt is lepontozást az én szememben.
borkasztik 2012 okt. 10. - 15:29:18
(1633/2134)
Nagy Alien sorozat rajongó vagyok és eltudtam vonatkoztatni a sorozattól ennél a filmnél és mégis észrevettem a sok apró jeleket utalásokat. Most nem tudom egyeseknek az volt a baja hogy nem láttak benne olyan megszokott Alient- mint az eredeti sorozatban?
Szerintem érdekes volt jó nagyon hiányos még és tényleg felszínes volt, de az érdeklõdésemet fenntartotta.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 okt. 10. - 15:26:24 8/10
(1632/2134)
Vox magazin ami Magyarország legnagyobb filmamgazinja, ahol az igazi szakértõk vannak õk is 8 pontot adtak rá ha úgy nézzük mert 80%-ot adtak rá, és nem azért adtam annyit mert õk is, én még jóval elötte osztályoztam...szóval errõl ennyit, a te 2 pontod nagyon nem reális, mert 2 pontot Asylum meg ZS ketógriás fosokra szoktak adni :D de te tudod, annyit adsz rá amennyit akarsz...
borkasztik 2012 okt. 10. - 15:24:29
(1631/2134)
Már bocsi de ezek nem emberek hanem földönkívüli lények akik a saját DNS -ket felhasználva létrehozták az embereket.

MIkor a nõ vizsgálta a fejbõl származó Dns- t pont ott mondta ebbõl vagyunk és egyértelmûen látszott hogy ezek nem emberek.
2/10
Diferente 2012 okt. 10. - 15:08:24 2/10
(1630/2134)
Az is biztos, hogy én az Alien-t továbbra is úgy fogom nézni, hogy a székben ülõ space jockey-nak rohadtul semmi köze nincs a tervezõkhöz és nem egy ûrruha, amiben egy humanoid lény van!!!
Ha tényleg az fog kijönni az egészbõl, hogy a Prometheus készítõi szerint az Alien-ben valójában tényleg Shaw van egy ilyen ûrruhában, amit a delerict ûrhajóban találtak, akkor az a legkiábrándítóbb, legnevetségesebb, legdühítõbb dolog lesz a filmtörténelemben.
Mi a fenéért kell mindent visszavezetni az emberekhez? Bosszantóan lusta gondolkodás és a kreativitás teljes hiánya, amikor filmekben az ismeretlen, idegen dolgokat visszavezetik az emberhez, hogy valójában mindig is közünk volt hozzájuk!
Az Alienben pont az volt a jó, hogy valami totál ismeretlent mutatott, amihez sosem volt közünk, ami nem volt ismerõs. Most meg felpuhítják az egészet azzal, hogy valójában ez is emberi, pfff!
BigaC 2012 okt. 10. - 14:23:48
(1629/2134)
jav. ez megnyitja az utat azon számomra borzalmas lehetõség elõtt, hogy maga Shaw lesz az SJ a következõ részben.
BigaC 2012 okt. 10. - 14:17:11
(1628/2134)
most egy újabbat csalódtam.
az SJ eredetileg az Alienben, a script, Giger, sõt még Scott szerint is egy megkövült csontváz. látszódnak a kitört bordák, ahol kijött az alien. Giger maga írja, milyen nehéz volt megcsinálni a csontvázat.
a sisakot még lenyeltem.
de most mutatták meg, ezt nem vettem észre a Prometheusban, a bordák is az ûrruha részei. látható, ahogy a sisak után, a bordák is rácsukódnak az SJ-re, sõt még a kezeire is megy valami.
ez megnyitja a lehetõséget azon számomra borzalmas lehetõség szerint, hogy maga Shaw lesz az SJ a következõ részben.
3/10
teledefender 2012 okt. 10. - 11:58:25 3/10
(1627/2134)
Ne haragudjatok srácok, de ez egy borzasztó film. Barátnõmmel végigröhögtük. Annak idején az Alien filmeket viszont nem. Szóval... Ezt a filmet 10 évesen is kiröhögtem volna. De azért nézze meg mindenki, hátha lesznek rajongók...
2/10
offtopic
Diferente 2012 okt. 10. - 11:50:49 2/10
(1626/2134)
Ez nem is nekem szólt, elnézést kérek :)
2/10
Diferente 2012 okt. 10. - 11:45:29 2/10
(1625/2134)
Ezt nem is tagadom, ennek pedig több oka van.
Egyrészt nagy rajongója vagyok az Alien sorozatnak, másrészt amióta csak meghallottam, hogy Scott újra hozzányúl a témához és elkészít egy elõzmény filmet (vagyis hármat), azóta lelkesen vártam. A trailer és a tökéletesen elkészített vírusvideók olyan szintre fokozták az izgalmamat, hogy biztos voltam benne, ez a film lesz az évtized filmje számomra.
A fentiekbõl adódik, hogy végtelenül nagy a csalódottságom, márpedig ezen nem egyszerû túllépni. Amúgy is érdekelnek a filmek, ez pedig különleges helyen lett volna a szívemben, vagyis most is különleges helyen van, csak nem éppen olyan elõjellel :)
Kit ne piszkálna sokáig, ha az egyik legkedvesebb alkotását rontanák el? Márpedig számomra ez a legtalálóbb kifejezés, ilyen egyszerûen, elrontották. :(
offtopic
Sz. Péter 2012 okt. 10. - 11:02:34
(1624/2134)
Ehhez képest elég sokat vagy itt, ennek a gagyi filmnek a topikjában. ;)
offtopic
Sz. Péter 2012 okt. 10. - 10:56:47
(1623/2134)
Akkor átlagolni kell a kettõt és kijön a tuti. :)
BigaC 2012 okt. 10. - 08:51:24
(1622/2134)
hát akkor ne olvasd :)
valószínû azok filóznak róla, mint én is, akik régebben jobban odavoltak Dänikenért, G. Hancokért és társaikért. Azóta persze már nem pont ugyanúgy látjuk a dolgokat, de eddig nem volt nagyobb film, ami erre a témára ennyire alapozott volna. Én eléggé vallás-filozófiai érdeklõdésû voltam, mondjuk inkább régebben, ezért érdekeltek ezek az utalások a filmben, mégha ennyire is volt csak képes a rendezõ. Van aki csak szórakozni akar egy filmen, valaki meg szeret jobban belemélyedni. Én anno elfilóztam a Mátrixon, a Solarison, a Ûrodüsszeia filmeken, a Szárnyas fejvadászon, a District 9-en, a Moon-on, a Kapcsolat-on, stb. Ezért még nem kéne valakit leszánalmasozni, mert filózik. Mondhatod, hogy ez a film sehol nincs az elõzõekhez képest, ezen lehet és már vitatkoztunk is. Valóban van egy "sokat markol, keveset fog" effektus a Prometheus esetében, de a sok szuperhõsös fantasy, meg ilyen-olyan rebootok idõszakában még az ilyen tökéletlen dolgokat is meg kéne becsülni, legalábbis én ezt teszem. :)
offtopic
Kaktuszné Cserepes Virág 2012 okt. 10. - 04:04:04
(1621/2134)
Én csak azt tudom, h amik itt folynak, azokat erõsen túlzásnak érzem, egy ilyen középszerû fantasynál, rengeteg teóriát lehet olvasni, h ki szerint miféle lények, meg mit hogyan.
Sztem szánalmas errõl a gagyi filmrõl filozófálni, utánaolvasni, jájj!
BigaC 2012 okt. 09. - 23:39:18
(1620/2134)
hogy köze van hozzá, az nem kétséges.
a vita inkább azon volt, hogy konkrétan elõzményfilm-e vagy sem.
manapság az ember csak kapkodja a fejét, prequel, sequel, reboot, stb.
Scott szerint nem konkrétan elõzményfilm, de az Alien univerzumban játszódik.
eredetileg õ úgy fogalmazott, hogy a Space Jockey-nak akar utánajárni.
ezért nyilvánvalóan kapcsolódik az Alien-hez, de nem egészen annak az elõzménye.
de mivel idõben elõtte játszódik, nyilvánvaló volt, hogy a nézõközönségnek lesz némi igénye arra is, hogy a mocsokfajzatok eredére is szülessen némi magyarázat, mégha nem is az a film fõ témája.
offtopic
Kaktuszné Cserepes Virág 2012 okt. 09. - 22:28:26 Előzmény _Freddy_
(1619/2134)
Én nem hittem és nem is tudtam, h ennek a filmnek bármi köze van az ALIEN-hez.
Én a film nézése közben éreztem erõs hasonlóságot, stílusában, hangulatában, díszleteiben éreztem, h ez tiszta Alien, csak éppen nagyon gyenge utánzat.
Aztán itt ezren tagadták, h bármi köze lenne az Alienhez, nos azok is belémkötöttek, aztán még azok is belémkötöttek, akik szerint illene tudnom, h ugyanaz rendezte, aki az Alient, ugyh ne lepõdjek meg, ha van hasonlóság.
Hogy a francban lehet itt bárkinek is megfelelni?:O

:DDD
offtopic
Kaktuszné Cserepes Virág 2012 okt. 09. - 22:25:33
(1618/2134)
??? félrement.
Kaktuszné Cserepes Virág 2012 okt. 09. - 22:25:02 Előzmény Diferente
(1617/2134)
Így van.
2/10
Diferente 2012 okt. 09. - 20:09:04 2/10 Előzmény _Freddy_
(1616/2134)
"És ez a reális osztályzás."
Na ja, mert a te véleményed objektív és "reális" :)
Ennyi erõvel minden személy kikiálthatja a saját véleményét "reális osztályzásnak".
Bocs, de én meg azt mondom, hogy az enyém a reális osztályzás. Na most akkor mi van?
10/10
sidhartya 2012 okt. 09. - 19:02:51 10/10
(1615/2134)
Én is kb. 8/10-re taksálnám (mikor regisztráltam, "beragadt" a tízes :). Sajnos nem tökéletes, de jó film, kellemesen vissza-vissza lehet térni rá. Jó érzés az univerzumában idõzgetni, még ha jelenleg a pár bolygóval arrébb szunnyadozó alieneket épp elkerüljük is.