Téma: Prometheus

offtopic
Kaktuszné Cserepes Virág 2012 okt. 07. - 18:38:53
(1573/2133)
Nem vagy valami penge se biológiából, se nyelvtanból, utánanéztem a jelentésrétegnek és abszolút nem használod jó helyen és értelemben.

Jelentésréteg
A nyelvi jelek egyik legjellemzõbb vonása a jelentésük többszörös rétegzettsége. Szerepük a valóság egy mozzanatának és köztük lévõ viszonyának a megnevezése. Használatukat nemcsak alapjelentésük, hanem stílusárnyalatuk, nyelvrétegbeli hovatartozásuk is befolyásolja. Pl.: a pálya fõnév jelentésrétegei lehetnek: valamely test mozgásának útvonala; közúti és vasúti jármûvek közlekedésére való építmény; sportpálya (stadion); Pálya! (szánkózók, síelõk figyelmeztetõ felkiáltásai); foglalkozás, hivatás; az élet útja, eseményeinek sorozata (rögös pálya).
10/10
sidhartya 2012 okt. 07. - 18:34:44 10/10
(1572/2133)
Inkább szarkazmusnak szántam, az általánosításomba pedig természetes módon beleértendõ a fórumok és internetes trollok tevékenysége (ami amúgy tényleg szerethetõ és szórakoztató világjelenség is egyúttal a maga nemében, most itt csak egy aktuális megnyilvánulása tapasztalható, és egyébként meg benne lenni nem is olyan rossz). Hogy te személyesen miért vetted magadra, azt ne tõlem kérdezd (honnan tudhatnám, hogy miért gondolod azt, hogy neked szólt). Egy anonim fórumban sem emberekkel találkozol, hanem virtuális nevekkel. De hát nyilván te is ugyanolyan jól tudod, mint én.
offtopic
Sz. Péter 2012 okt. 07. - 18:32:56
(1571/2133)
Nem rosszindulatú, csak érted, ha veszel egy lottó-szelvényt és nem nyersz, hát így jártál.
Mozijegy ugyanez, te egy jó (neked tetszõ) filmet szeretnél látni de nincs rá garancia, hogy az lesz.
4/10
offtopic
Kistupac 2012 okt. 07. - 18:26:22 4/10
(1570/2133)
az nem ilyen ha durvulok,és ha hibát vétek azt elismerem.sajnálni nem fogom azt a megjegyzést,mert rendkívûl unszipatikusnak tartom a stilusodat.ennyi.
10/10
sidhartya 2012 okt. 07. - 18:18:45 10/10
(1569/2133)
Igen, ebben igazad van, azt hiszem (nyilván ironikus látni, ahogy ennek lecsapódik itt a hatása). A Kapcsolat egy jó film, én is kedveltem.
BigaC 2012 okt. 07. - 18:06:22
(1568/2133)
ezen sokat agyalnak a hivatalos Prometheus fórumokon is.
a freskó miatt az bizonyosnak látszik, hogy a klasszikus banánfejû és az arctámadók már régebb óta ismertek voltak. tehát a film végén látható protoalien nem az elsõ.

amiket valószínûnek tartok:

a) a xenokat nem a mérnökök alkották, de felhasználták õket a kísérleteikben/fegyvereikhez, ennek eredménye a fekete folyadék
b) létezett a xenóknak egy természetes, kevésbé agresszív változata, amit mi banánfejûként ismerünk, már egy fekete lötty által módosított változat
c) vannak Gigernek régebbi alkotásai, mely arra utal, hogy a mérnökök és a xenók között valami egészen másfajta, nyugtalanító kapcsolat van, egyik sem lehet meg a másik nélkül. ezt alátámasztaná a freskó léte - minek alkotnának a mérnökök egy mûvészi freskót egy biológiai fegyverrõl
d) ennek már talán kicsit túlmitizált változata, miszerint a mérnökök szinte vallásos módon imádták a xenókat, mint "tökéletes" organizumust

én is úgy vagyok vele, hogy a hibái ellenére érdekes dolgokat feszeget, és a 2. rész helyreállíthatja a most valóban kicsit ellentmondásos helyzetét, leértékelt mivoltát.
4/10
offtopic
Kistupac 2012 okt. 07. - 17:56:39 4/10
(1567/2133)
District 9,és Az ember gyermeke tökéletesen rendben van ( bár Az ember gyermeke szerintem máa müfaj,men érzem sci-fi nek ), a Dante 01-et és a Moon-t sajnos nem láttam,a Kapcsolat-ot többször is ( nálam az egyik legnagyobb kesvenc amúgy ),egyetlen kérdésem lenne hozzád: Honnan veszed magadnak a bátorságot az ilyen lekicsinylö hanfnemhez?Azt hiszed azzal hogy degradálod a komment íróját,egyszersmind semmissé teszed a mondandóját is? Ki is az infantilis ? Mitöl felnöttebb ez a film mint a fent nevezettek?Komolyan nem értem,várom a válaszodat. ( elötte azért a vitriolt rázd le a pennád hegyéröl ) ,és csak úgy mellékesen közlöm 36 éves vagyok,két gyermek apja. Ha valakivel személyes gondod van szólitsd meg,ne általánosíts Köszönöm,és elnézést kérek ha túl goromba lenne amit írtam
2/10
Diferente 2012 okt. 07. - 17:32:51 2/10
(1566/2133)
Kedves sidhartya, a kérdésedre miszerint tinédzserek miért nézték meg tömegesen a filmet, szerintem nagyrészt magyarázható a trailer-rel, ami egyértelmûen akciódús, ijesztgetõs, hidegrázós alkotást ígért:
http://www.youtube.com/watch?v=N0WUpsErUBA
http://www.youtube.com/watch?v=sftuxbvGwiU

Személyes megjegyzésként pedig, szerintem a Prometheus nem igazán felnõtt értelmiségieknek szóló film. Akkor nem ilyen köntösbe, és nem ilyen cselekménybe szõtték volna az állítólagos mondanivalót.

Ha már itt tartunk a Kapcsolat c. film karakterei, cselekménye, mondanivalója ezerszer értelmesebb és átgondoltabb volt.
10/10
sidhartya 2012 okt. 07. - 17:15:46 10/10
(1565/2133)
Gyerekek, a Star Wars nem sci-fi, hanem ifjúsági fantasy, ne keverjük már ide. Ami mondjuk jó sci-fi volt mostanában, az a District 9, Az ember gyermeke, a Dante 01, a Moon. Való igaz, hogy a Prometheus sajnos nem sikerült ilyen jól - no de azért nem is marad olyan nagyon el tõlük. Élvezhetõ, fogyasztható alkotás lett végül is. Kicsit fáj, hogy nem használtak ki minden benne rejlõ lehetõséget - azt viszont az elsõ perctõl fogva tudtuk, hogy nem egy filmben gondolkodtak már eleve, hanem többen - eleinte kettõben, de most már lehet, háromban...
10/10
sidhartya 2012 okt. 07. - 17:14:55 10/10 Előzmény Rahar
(1564/2133)
Szerintem az AVP filmeket és a rájuk épült egyéb rajongói képzeletcsapongást soha senki nem is vette egyetlen pillanatig komolyan (és a legkevésbé éppen Ridley Scott - mondjuk Andersonról nem is beszélve), ugyanakkor nem szükséges mégsem aggódni, hiszen mindenkinek bõven elég szabad tere marad rá, hogy elhelyezze akármelyik alkotást a saját univerzumában. Én úgy látom, hogy nincs ütközés közöttük.

Például azt (legalábbis egyelõre) egyáltalán nem állítja sehol senki sem (igen, még a Prometheus sem - bár a BD/DVD-hez nem volt szerencsém, így lehet, hogy ott megvilágítják), hogy a xenomorphokat a dzsokik hozták volna létre - éppúgy elképzelhetõ, hogy begyûjtötték õket régen valamelyik bolygóról, vagy tetszõleges egyéb megoldás.
Hippiusz 2012 okt. 07. - 16:33:05
(1563/2133)
Az a legnagyobb bajom a filmmel, hogy ugyan megpróbált egyszerre Alien-szerû nyáladzós scifi-horror, és filozofikus mû is lenni, de végül mindkét témára csak felületesen volt ideje a forgatókönyvírónak.
Aki a scifi-horror miatt nézi meg, csak a szokásos kliséket fogja látni, ráadásul ha túl sok fajta szörnyet túl sokszor, és túl részletesen mutatnak, az inkább nevetséges, mint izgalmas, vagy félelmetes.
Aki meg a filozofálgatós vonal miatt nézi meg, azért fog csalódni, mert fontos, aktuális kérdések felvetésével hiánypótló mû lehetett volna, de inkább csak egy fantáziátlan kihagyott lehetõség maradt véleményem szerint.
Reméljük a további részek minden szempontból átgondoltabbak lesznek.
offtopic
Sz. Péter 2012 okt. 07. - 15:53:42
(1562/2133)
"sokan megköveznék a komplett stábot,ezért a két órás idöpocsékolásért,amit ki is fizettettek velünk"

Nem hinném, hogy a mozik üzletszabályzata tartalmaz bármiféle garanciális szolgáltatást.
Ha érted a célzást! ;)
4/10
offtopic
Kistupac 2012 okt. 07. - 15:26:48 4/10
(1561/2133)
nem értem! lehet hogy egy új Kazinczy vagy Deák kartierjét törted derékba! ;) :D jelentésréteg mi? ez adja ám rendesen!
4/10
Kistupac 2012 okt. 07. - 15:04:21 4/10
(1560/2133)
"google ( a barátunk ) azt mondja, a
Prometheus egy Alien elözmény,ergo Alien
film„

idézet tölem. Erröl nem nyitok vitát,akárhány,a filmmel kapcsolatos fórumot,blogot,site-ot megnyitsz,tisztán,érthetöen le van irva,ez a film az Alien sorozat elözmény története,ami még durvább,a második rész,már konkrétan többet óhalyt foglalkozni a lerágott húsu döggel. Egyszerüen nem értem,miért kell ennyire tagadni a nyilvánvalót,neked tetszik a film,élvezted a sztorit,all right,nagyon boldog vagyok,de miért kell ennyire lekezelö módon bánni a neked nem tetszö kommentek iróival ( hidd el sokaknak nem tetszik A Film-ed,és sokan megköveznék a komplett stábot,ezért a két órás idöpocsékolásért,amit ki is fizettettek velünk )
9/10
peti2006 2012 okt. 07. - 12:47:04 9/10
(1559/2133)
Ha elvonatkoztatunk egy kicsit az alap Alien filmektõl, maradandó filmélményben lesz részünk. Összességében nagyon tetszett. Teljesen összeköthetõ egyébként a többi résszel. A kétkedõknek pedig ott van a film végén a poén.
7/10
offtopic
Rahar 2012 okt. 07. - 12:35:24 7/10 Előzmény Malarki
(1558/2133)
Te meg mirõl írogatsz neked, oktondi? A bugyuta írásod részlete:
"Rahar: nõstény alien?? Na ettõl majdnem lefordultam a székrõl. Ezt milyen barom találta ki? A királynõ rakja a tojást, abból kikel az arctámadó, ami lerakja a petét a gazdatestbe, amibõl kifejlõdik a xenomorph. Hova kell ide nõstény? A "hímek" se hímek, hanem katonák, igazából nemtelenek, mivel a szaporodásban semmi szerepet nem játszanak."
Ha elolvasnád az eredeti írásomat, akkor láthatnád, hogy én nem írtam hím és nõstény alienekrõl, hanem predatorokról, ergo ragadozókról.
Mielõtt okoskodsz és kioktatsz másokat legalább légy körültekintõ!
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 okt. 07. - 11:13:12 8/10 Előzmény Kistupac
(1557/2133)
de semmi köze nem volt az Alienhez a történetnek...egyáltalán semmi köze...ez még az Alien elött játszódik...csak a végén bevágták, hogy hogyan születik meg az Alien...és az olyan nagy dolog? nem errõl szólt a film...
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 okt. 07. - 11:07:43 8/10
(1556/2133)
nagy dolog...attól még nem Alien film ez, hogy bennevan a végén az Alien, hogy hogyan születik meg, ettõl függetlenül semmi köze még az Alienhez a történetnek...csak a végén benne van...ha nem tetszik a film nem tetszik, én biztos nem fogom itt rombolni az elmémet tovább ilyen hozzászólásoktól...inkább mentem magam, a viszont nem látásra
BigaC 2012 okt. 07. - 10:03:58
(1555/2133)
szerintem azt írja ki, hogy Interface 2037, ami nem évszám...
Ripley 2092-ben született.
BigaC 2012 okt. 07. - 09:49:44
(1554/2133)
Prometheus hibázott = RS/Lindelof hibázott, ofc.