Téma: Prometheus

6/10
jani-wan 2012 okt. 31. - 20:55:36 6/10
(1713/2133)
Az IMDB csak azt mutatja akik szavaztak.
A emberek többsége nem szavaz.

Esetünkben teljes bizonyossággal állíthatjuk, hogy a többség aki látta a filmet nem szavazott, ezáltal bármiféle szavazás általi eredménynyilvánítás értelmetlen.
Akik szavaznak azoknak a túlnyomó része fiatal akiket meg lehet venni látvánnyal.
Azonkívül amennyiben akiknek nem tetszett 6-ot adnak mint én, és akiknek tetszett azok 9-et és 10-et, akkor bõven kijöhet egy 7,3.
A 7-es egyébként nálam az egyszer nézhetõ film kategória, és az 5-6 közötti már nem nézõs.
Szóval ha abból indulunk ki, hogy az 5-ös film gagyi, és 10-es a nagyon sokszor nézhetõ közönségkedvenc szupermozi, akkor szerintem a 7,3 nem azt mutatja hogy a többségnek tetszett, hanem azt hogy szódával elment.

És legvégül pedig, hogy a számok mennyire nem mondanak igazat idõnként.
Csak hogy érzékeltessem, és sajnos így hirtelen jobb példa nem jut eszembe mint a választások, ahol a Fidesz 2/3-os többséget szerzett, ami ugyebár több mint 66,6%.
De ha megnézzük közelebbrõl a számokat akkor látható, hogy a szavazók 52,7%-a szavazott rájuk.
Sõt, csak 64,2% ment el szavazni a jogosultak közül.
Azaz a szavazójogosult lakosságnak a 28,6%-a a végén 68,13% lett.
Tehát aki csak egy kicsit is számol az láthatja hogy a 2/3 valójában csak 1/4, és ez matematikában már hatalmas nagy különbség.

Itt ez ugyanígy igaz. Ha azok akiknek nem tetszett, nem adnának rá 6-ost esetleg 7-est a látvány miatt, mint pl. én is, hanem lehúznák 1-esre 2-esre, ami azért nonszensz lenne, de egyértelmûen a 10 is az, akkor a film simán lehetne 7 alatti is.


Ami alapján azt mondtam hogy szerintem a többségnek nem tetszik, az a hozzászólások alapján történt. Nem számoltam meg ugyan, de a hozzászólók többsége negatív véleményt fogalmazott meg.
10/10
MaxwellRobinson 2012 okt. 31. - 20:00:05 10/10
(1712/2133)
A 7/10 (IMDb 7,3) azt mutatja, hogy a többségnek tetszett. Ha nem így lenne, akkor 5/10 alatt lenne...
10/10
MaxwellRobinson 2012 okt. 31. - 19:56:06 10/10
(1711/2133)
Ha jól figyelted volna az idevonatkozó nyilatkozatokat, akkor értenéd, hogy ez az elõzménytrilógia elsõ darabja... Ezért a szakadék a Prometheus és az Alien között. Nyilván a következõ két rész majd átível ezen a szakadékon. "A legjobb nõt is unja valaki" elvet követve a legjobb filmeket is lesz, aki lehurrogja. Kinek a pap, kinek meg a lánya...
6/10
jani-wan 2012 okt. 31. - 14:58:40 6/10 Előzmény Johnye84
(1710/2133)
"a többségnek tetszett"

Inkább az ellenkezõje tûnik igaznak.
rickoo18 2012 okt. 31. - 11:01:39
(1709/2133)
"SPOILER VESZÉLY"
Ridley Scott szerint NEM közvetett elõzmény film ,akkor most ez hogy is van,csinált 1 filmet ami Alien alapokra épül (savas vér,alien portré,"melkasromboló",weyland..android,helyszín,ûrhajó is ugyan úgy nézz ki stb stb ) ha csak a tervezõket akarta bemutatni simán választhatott volna 1 másik helyszint és másik úrhajót is,SAJÁT TÖRTÉNETTEL AMI MEGÁLLNA A SAJÁT LÁBÁN,de nem! mert tudta ha nincs benne az alien szál akkor megbukik az egész mert értelmetlen lapos történet amivel nem fogja meg a közönséget. Gondoljatok már bele,ha ezt a filmet úgy nézitek h nem láttátok az alien-t mit nyújt nektek?de komolyan?hol az izgalom;a fordulat,a félelem;legalább az alapvetõ kérdésekre adna választ ha már ennyire elõzményt szeretett volna -.- közben itt az ismeretlen homályos sztori,a kérdésekre nem kapsz választ mondjuk ez nem baj 1 sci-fi-nél de itt már idegesítõen csak arra van kihajazva hogy igen is legyen 2. rész mert az elsõ semmit mondó és neki kell a pénz mert õ trilógiát akar addig csûri csavarja a sztorit hogy a végén hatalmasat fog koppanni!!!.A végén az alien persze jó indok h megnézze 1 alien rajongó és EZZEL lett elkövetve a hiba,hogy mindenki azt hiszi nem bukott meg a film,nézettségi szinten nem is.......de ha semmi ilyen nem lett volna a film úgy bukik ahogy van.Velem ezt soha senki sem fogja elhitetni h ogy"jó" film.Szereplõkre nem volt elég hangsúly fektetve,hullanak sorban értelmetlen módon,csak azért hogy a végére ne maradjon csak 1 fõszereplõ akit meg sem szerettél/imsertél a film alatt.Mert ha alien elõzménynek készült volna...kicsit...talán...többre vágyik az ember,mint a film tényleges utolsó 15 másodpercében feltünõ elõzmény Alien.Vegyétek ki az alien hivatkozásokat a filmbõl és mondjatok véleményt bátran!
SPOILER VÉGE
8/10
Johnye84 2012 okt. 30. - 20:28:10 8/10
(1708/2133)
Ne reménykedj :) azért mert neked nem tetszett, azért nem fog ilyen nyilatkozatot tenni :) a többségnek tetszett és ez a lényeg :) a transformers viszont nagyon nem
10/10
MaxwellRobinson 2012 okt. 30. - 18:22:53 10/10 Előzmény Kaliff
(1707/2133)
"...ez egy film és a szórakoztatás lenne a lényege, nem pedig az, hogy idegileg felbasszon..."

Ez a Prometheus esetében simán csak hozzáállás kérdése.

Engem szórakoztatott, monumentális látványvilággal, kitûnõ zenével. ÉLMÉNY volt. (Természetesen nem a gagyi, lopott, letöltött, monitoros élményverzióról beszélek, ami alapján itt a legtöbben fikáznak, hanem a MOZIélményrõl.)

Téged "felb@szott". Egy dolgot tudni kell. Nem a film tette, hanem te magad, magaddal.

“…az, hogy én ki vagyok, attól függ, hogy te minek akarsz látni engem.” --- mondhatná a film...
offtopic
Sz. Péter 2012 okt. 30. - 17:58:35
(1706/2133)
Nézd, én csak azért írtam mert kb mindenki isteníti az Alien-t, viszont leszarozza a Prometheus-t.
Durva kettõs mérce, mondhatnám a Prometheus szemében a szálkát, az Alien-ében a gerendát sem. :)
offtopic
Sz. Péter 2012 okt. 30. - 13:57:16
(1705/2133)
1799
offtopic
Sz. Péter 2012 okt. 30. - 13:54:43
(1704/2133)
1803
2/10
Kaliff 2012 okt. 30. - 13:44:40 2/10 Előzmény Sz. Péter
(1703/2133)
Neked mi az idióta? Mondjuk ahogy Kane felkel altatásból? Az inkább színpadias volt, nem feltétlen idióta. Be lehet tudni hangulatfokozásnak is azt a jelenetet.
Vagy arra gondolsz, hogy állandóan a pénzen nyígnak? Azt meg leszarom. El lehet fogadni, teherhajó munkások mi más lenne nekik fontos pár hónap hibernálás után mint a pénzük, meg a kaja. Lambert hisztijei valóban okoztak pár kellemetlen másodpercet, de minden csoportban van egy hiszterika, annyira nem zavart. Brett és feka oldalbordája inkább szórakoztattak. Dallas kapitány hozott pár logikátlan döntést, de a történetet és a hangulatot ez nem befolyásolta. Azonosulni tudtam Ripleyvel, azonnal õt tekintettem egyedüli fõszereplõnek, számomra több volt mint logikus a viselkedése. Ennyi már nekem elég.
offtopic
Sz. Péter 2012 okt. 29. - 19:28:47
(1702/2133)
1803-ban leírtam a többit. Szerintem egyformán hülyék. :)
offtopic
Sz. Péter 2012 okt. 29. - 15:43:47
(1701/2133)
És az sem zavart (az Alien-ben), hogy miért viselkednek idióták módjára a legénység tagjai, élükön a kapitánnyal? :)
2/10
Kaliff 2012 okt. 29. - 14:49:25 2/10 Előzmény Dragonsaver
(1700/2133)
Az idõrend nem zavar? Elizabeth Shaw storija 30 évvel játszódik a 79-es Alien elõtt! Az Alien és az Aliens között pedig 57 év telt el! Nézd meg újra a filmeket és számolj utána. Elizabeth Shaw max Ellen Ripley nagyanyja lehet. Hacsak nem hibernálják valahol az LV-223 és az LV426 között min. 20 évre.
2/10
Kaliff 2012 okt. 29. - 14:47:02 2/10
(1699/2133)
Unom már amikor egyfolytában azzal jön a sok látvány-buzi, hogy azoknak nem tetszett ez a film, akiknek a szájába kell adni mindent, meg meg kell magyarázni még a fingást is. Baromira nem így van!

A 79-es Alien filmben sincs megmagyarázva sok minden, még se zavar. Sok mindent el tudok fogadni ami nincs a számba rágva.
Pl. az Alienben a Spacey Jockey lyukas holtestét, a tojásokat, a tojásokat védõ kék optikai (vagy mi fszm se tudja) réteget, a rádiójelzést ami bár Ripley szájába adva vészjelzést jelent, a Prometheus megtekintése után ebben már nem vagyok annyira biztos. Fingunk sincs ki az a Yutani és miért volt kötelezõ a Cégnek, hogy egy teherhajó 7 fõs legénysége (mindenféle fegyver, legénységi kiképzés, állandó kapcsolattartás és eligazítás nélkül) feltétlen nézzen utána bármilyen lehetséges kommunikációforrásnak. Dallas kapitány elmondása szerint 6x repült ugyanazzal a tudományos tiszttel aki nem Ash volt. A Nostromo indulása elõtt 1 héttel (asszem) vezényelték Asht a fedélzetre. Ez sincs megmagyarázva, mégis elfogadtam és nem nyígtam a film után, hogy ez mekkora szar.
Az sincs megmagyarázva, hogy miért tartalmazza a Anya, hogy a “legénység élete másodlagos”. Abba meg már bele sem megyek, hogy a kis szarházi újonc aki Kane-t megöli, mitõl nõtt meg olyan nagyra, hogy Brett szerint vagy 3 méter magas lehetett. (Ha valami ilyen gyorsan nõ annak vedlenie kellene – de hát most így a Prometheus megtekintése után már ebben sem vagyok biztos.
Amiben biztos vagyok az az, hogy a Prometheus olyan szinten szar hogy arra nincs más kifejezés.
A tojáspolip “megszületésénél” azaz császármetszésénél majdnem felröhögtem. Amit utána lemûvel a kiscsaj, na az már tényleg az abszurd humor netovábbja.

Nem azzal van gondom, hogy Scott titkokat gyárt és rejtélyeket hagy megmagyarázatlanul. Semmi gond nincs a puzzle-al, szeretem kirakni. A gond akkor van, ha egyáltalán nem passzolnak egymáshoz a részletek (ha másképp vágjuk össze a jeleneteket akkor is kijön valami egybõl a katyvaszból) és csak sokára jössz rá, hogy nem tudod kirakni. Akkor felbasz. Hogy miért kéne kirakni? Azért mert ez egy film és a szórakoztatás lenne a lényege, nem pedig az, hogy idegileg felbasszon. Túl sok részlet és túl sok a megválaszolatlan kérdés. Scott átesett a ló túloldalára ahogy Spielberg és Cameron is.
Már nem lényeg a sztori, a karakterek egymáshoz való viszonya, a kidolgozottságuk, a történetszál vezetése, semmi nem lényeg, csak a látvány, ami természetesen 3D.

Én annál igényesebbnek tartom magam, hogy csak a látvánnyal megvegyenek. Ha elolvasok egy könyvet és a története a karakterei jó(k), látom magam elõtt az egész sztorit. Elképzelem az eseményeket semmilyen 3D nem kell hozzá.
Elizabeth Shaw számomra nem lett szerethetõ, se példakép, se követendõ, se semmilyen. Steril, akármennyire is körbefutotta a hajót felvágott hassal.
Nekem Ripley szerethetõ volt, sõt olyan akartam lenni mint õ. Fél, de legyõzi a félelmét. Erõs, mert túléli, lelkileg megroppan, de akkor sem adja fel, cselekszik bármi történjék is. Képes kötõdni továbbra is a társaihoz, (fontosak neki az emberi kapcsolatok,) illetve egy gyerekhez, annak ellenére is, hogy reménytelennek tûnik a helyzetük. A legvégsõkig elmegy és harcol, nem adja fel. Nem azért mert valami magasztosabban hisz. Hanem mert túlélõ és teszi amit kell.
Ktesibios 2012 okt. 29. - 01:26:09
(1698/2133)
Nem akarok senkit megbántani, de ez a "sztori" a szemenszedett baromság tipikus esete, kiegészítve felesleges töltelék karakterekkel. A látványvilág kétségkívül mesteri, de ennyi, és nem több. Kár, mert egy tisztességes történettel és egy jó rendezõvel igazán remek filmet forgathattak volna.
Dragonsaver 2012 okt. 28. - 13:52:21
(1697/2133)
Nem hiszem. Bár én elõször komolyan arra gondoltam, hogy az anyja lesz (tehát Elizabeth Ripley anyja). Fõleg amikor arról beszélt, nem lehet anya.
Az érdekes lenne, ha a 2. részben eljutna az Aliens helyszínére (és esetlegesen az ottani telepesek miatta merészkednének be a hajóba), kapcsolatba lép ott a Weyland társasággal és meg is van a kapcsolat. De jó lenne ha legalább kikötnének ott, említés szinten is elég.
Szerintem abban, hogy David miért mérgezi meg a pasit, csak meg kell figyelni a viselkedésüket. Már az elejõtél kezdve ellenszenvet táplál iránta és csak leteszi az útból. Nem kell benne nagy logikát keresni. (David utal is rá: "vigyázzanak magukra" - vagy ilyesmi, miközben ránéz, tehát azt akarja, hogy meghaljon, mert utálja.)
A xenomorphok pedig nem dinoszauruszok...
Ebben a filmbem sokkal kevesebb a nyitott kérdés, mint azt valójában hiszik, szimplán csak túl akarják bonyolítani az egészet, ezért nem látják az egyszerû válaszokat.
Pl. miért futnak egy vonalban? Megnézném azt az embert, aki egy többezer tonnás zuhanó ûrhajóval a nyomában hátrakacsingat... ösztönösen rohantak elõre, olyan helyzetben nem igen lehet tisztán gondolkozni.
Locoroco 2012 okt. 28. - 10:03:56
(1696/2133)
Nem lehet, hogy Elizabeth egyenlõ Ellen Ripley-vel? :D
zsoofisz 2012 okt. 27. - 11:46:14
(1695/2133)
hát biztos velem van a baj, mert nekem mindenki beharangozta h ez egy milyen jó film, de hát szerintem egyszerûen borzalmas. a sztorinak kb se füle, se farka. David miért itatta meg azt a cuccot a tudóssal? a film elején miért lett öngyilkos a nagy fehér "teremtõ"? és a teremtõk miért akartak elpusztítani minket? kb ezer kérdést tesz fel, de egyre se ad választ. ja a végén meg a fehér fickó szül egy kék dinoszauruszt. na hurrá. én semmi értelmet nem találtam a filmben, két óra jó látványvilággal megfûszerezett unatkozás volt.

ja az meg fõleg a kedvencem volt h a tudós csaj föl-alá rohangált a hajón miután abortuszt hajtott végre magán. valószínû.
batagy 2012 okt. 27. - 10:49:52
(1694/2133)
Én tegnap néztem meg, és elõtte semmiféle kritikát és leírásokat nem olvastam, és ezt a topikot se, hogy ne befolyásoljon semmi.

Szerintem jó filmet készítettek. Nekem tetszett. Megvan az Alien hangulata meg minden ami kell. Számos kérdést felvet, amin utólag lehet töprengeni, a jó értelemben. De vannak benne kidolgozatlan és rossz értelemben megválaszolatlan kérdések is. De összeségében jónak tartom.