csancsy 2008 jan. 03. - 19:31:37
(18/518)
Nem láttam még a filmet, de a könyvet olvastam, és evidens hogy meg fogom nézni, mert a könyv nagyon-nagyon jó, van benne vidámság, de leginkább szomorúság, és meghatottság. Remélem a filmben sem fogom csalódni, bár elárulom, nem Hillary Swankot képzeltem el a könyvben, inkább Reese Witherspoon-t vagy Sara michelle gellar-t tudtam volna odaképzelni. Semmi bajom hillary-val, sztem jó színész, de nem ide. Elõször is, azért, mert fiatalabbat képzeltem el, kb. 26-28 évest, mivel a srác is a könyvben 30 évesen halt meg (és hillary idõsebbnek tûnik, és idõsebb egy picit, 31 éves), a másik gondom vele, hogy barna hajú, a könyvben, szõke, és ez az elején a fodrásznál ki is emelik. De a férfit nagyon-nagyon teljes mértékben eltalálták, és a baráti házaspár(gina és james alakítja)is jó. DE MINDENKÉPPEN MEGNÉZEM, MERT A KÖNYV JÓ!!!!
7/10
Vikke 2008 jan. 03. - 17:17:07 7/10
(17/518)
A könyvet olvastam még úgy két éve és nagyon nagyon tetszett úgyhogy ajánlom, a filmet pedig mindenképpen megnézem márcsak az összehasonlítás kedvéért is. Nagyon kíváncsi vagyok.
.Beru. 2008 jan. 02. - 16:54:59
(16/518)
Megnéztem, és szerintem nem volt se túlzottan jó, se borzasztóan rossz. Amit viszont érzek, hogy nem sikerült úgy megcsinálni a filmet, ahogy eredetileg szerették volna.

Írország viszont gyönyörû. :) ( Persze nem biztos, hogy Írországban játszódtak a jelenetek, és ha valaki tud róla pontos információt, az tartsa meg magának, ne rontsa el az illúziót. )
5/10
Rorirori 2008 jan. 02. - 15:46:12 5/10 Előzmény mpercze
(15/518)
Igen, az élt nem fehér vagy fekete, de hogy a csaj végig röhögi a pasija temetését (még ha csak tetteti is), azért az fájt egy kicsit.
Clandestine 2008 jan. 01. - 18:10:57
(14/518)
Szerintem ez egy fantasztikusan jó film. Rengeteg jó poén van benne, a színészek is nagyszerûek, és a fõ az, hogy az ilyen kategóriájú filmek /szerintem/ legjobbika (valamint azt is érdemes megemlíteni, hogy nem csöpögõs, nyálas sablontörténet). Ajánlom mindenkinek!!! ;-)
RachelGreen 2007 dec. 31. - 16:20:09
(13/518)
Volt szerencsém látni a filmet, ráadásul mindezt a szerelmemmel tehettem meg :) Nagyon tetszett az alapsztori, tényleg jól meg volt írva. Ha egy pasi így szeret egy nõt, azért az nem semmi :) Nah meg persze, hogy az édesanya is benne volt a "buliban", ezek mind megindító dolgok... Én csak ezen a fórumon tudom üzenni a kedvesemnek, hogy köszönöm, hogy elvisel, velem van, mellettem áll, és kedvességével lenyûgöz!! Szeretlek :)
hozzászóló 2007 dec. 30. - 11:59:22
(12/518)
Hilary Swank magyar hangja az utóbbi idõben Kisfalvi Krisztina volt, de most Pikali Gerda szinkronizálta a színésznõt!
Kisfalvi Krisztina sokkal jobb lett volna, nem?

Viszont Kathy Bates-t a megszokott magyar hangja, Molnár Piroska szinkronizálta. Ez jó volt.
Fancsi002 2007 dec. 29. - 20:53:56
(11/518)
Én olvastam a könyvet a filmet(sajnos) csak most sikerült megnéznem. Meg kell hogy mondjam nagyon meglepett hiszen alig örzõtt meg valamit a könyvbõl szinte csak a leveleket az alaptörténetet a többit mind átformálta. A könyvért oda voltam,de nekem a film se volt csalódás. Szerintem remek és nem baj hogy olyan keserédes....
mpercze 2007 dec. 28. - 22:10:03
(10/518)
Én valamiért nagyon vártam ezt a filmet, aztán elolvastam a hozzászólásokat és egy kicsit elbizonytalanodtam, miután megnéztem pedig nincs véleményem. :)

Szerintem nem baj, ha egy filmet nem lehet beskatulyázni. Az élet sem fehér vagy fekete. Egyszer sírunk egyszer nevetünk.

Ami engem nagyon zavart az a szinkron. Én úgy éreztem hogy két dolgot csinálok egyszerre, nézek valamit és hallgatok valamit. Nem szeretnék megbántani senki, de szerintem pl. Gina Gershon szinkronja értékelhetetlen és a többi se igazán tetszett. (Kivéve Kathy Bates- t és Lisa Kudrow-t.) Pedig a magyar szinkronok egész jók szoktak lenni, de sajnos ez most nem sikerült.

Ami biztos, hogy elolvasom a könyvet és megnézem még egyszer a filmet dvd- n az eredeti hanggal!, aztán majd eldöntöm hogy tetszik-e vagy sem.
5/10
Rorirori 2007 dec. 24. - 15:52:54 5/10
(9/518)
Szerintem két jó dolog van ebben a filmben, az alpötlet és Lisa Kudrow. Nagy kár, hogy a film készítõi nem tudták eldönteni, hogy vígjátékot vagy drámát szeretnének csinálni, mert így egyik sem jött össze (így persze nagyobb nézõközönségre számíthatanak).
A színészek játéka hiteltelen és gyenge, a részletek pedig kidolgozatlanok. A film engem sem meghatni, sem megnevettetni nem tudott, (az elõbbi a nagyobb baj), pedig könnyen meghatódok fimeken (is). Kár, pedig a Milkát szeretem.
Algieba 2007 dec. 23. - 20:42:37
(8/518)
Ez egy könyv adaptációja, Cecelia Ahern írta, egy fiatal ír csaj, aki szerintem nem is gondolta volna, hogy valaha megfilmesítik a kisregényét. És én se... leesett az állam, mikor megláttam... Utóirat: Szeretlek címmel a R'sD jelenítette meg náluk. Jó a könyv, csak a 90%-a olyan szintû depresszió, hogy nagy lelkierõ kell a végigolvasásához. Kíváncsi leszek, egy film hogy tudja visszaadni ezt a lelki válságot.
10/10
liposzóma 2007 dec. 23. - 08:40:50 10/10
(7/518)
Igen, ugyanaz a magyar hangja, mint a Jóbarátokban.
Nekem nagyon tetszett ez a film. Egyszerre vicces és megható, és nagyon-nagyon emberi.
simondi 2007 dec. 21. - 12:09:40
(6/518)
Sziasztok!
1 olyan kérdésem lenne, hogy a filmben Lisa Kudrownak ki a magyar hangja?? Remlélem Nyírõ Bea, aki a Jóbarátokban is szinkronizálta!! :)
Remélem tudja vki!!
Üdv: Dia
Csuky 2007 dec. 21. - 10:09:11
(5/518)
Szerintem.

Nagyon jót alakítanak a színészek a filmben, a rendezés is pöpec munka! A sztori pedig nem mindennapi.

De még is, ennyi jó érv ellenére is azt mondom, hogy csak az nézze meg, aki szomorú akar lenni, így ünnepek tájékán.
Na igen, miért pont ünnepek tájékán? Ilyenkor nem vidám történeket kellene nyomni a népnek? Ebbõl kifolyólag úgy gondolom, hogy a vígjáték kategóriától ez a film „olyan messze van, mint Makó Jeruzsálemtõl”.
Persze a happy end megvolt, csak sajnos éppen az utolsó 6 percben! A maradék 120 perc pedig egy hatalmas mélyrepülés, jobban mondva felrepülés, de olyan mélyrõl indul a sztori, hogy még a maximális magasság is mélynek tûnt Nekem. Persze értem a lényegét, de még így is nyomasztó és döbbenetes volt számomra.

Na ez az a film, amit nem fogok többet meg nézni.

Üdv,
Csuky
garett 2007 dec. 21. - 06:49:03
(4/518)
Tegnap megnéztük!Nagyon szép,érzelmes film.Tudom,hogy nem fér össze a két szó,de ez egy szívszorító vígjáték.A Ghostra emlékeztet azzal a különbséggel,hogy ez valóban megtörténhet.Butler és Swank is remekül játszott.
StJust 2007 dec. 04. - 01:28:23
(3/518)
Nekem is éppen valami más jutott eszembe errõ,mert régen mintha lett volna egy sorozat ilyen címmel.Valami könnyed krimi,ha jól emlékszem.
k11zoltan 2007 dec. 04. - 00:51:32
(2/518)
De ez egy remke ugye?

Legalább is emlékszem régrõl erre a címre, asszem Connie Sellecca volt benn, de a történet már homályos.
Fancsi002 2007 dec. 03. - 21:46:46
(1/518)
A könyv egyszerûen hihetetlenül jó volt, 3 nap alatt kilvastam. A filmet is már nagyon várom remélem a legtöbb dologban hû lesz a könyvhöz.