Téma: Rablóhal

9/10
fantyoyo 2015 nov. 04. - 19:48:02 9/10
(42/42)
nagyon szeretem a filmet.
több zseniális jelenet, mindenekelõtt a billiárdtermes, fantasztikus a zene, és e felett az alkotás felett se fog soha eljárni az idõ.
én is a rablóhalakkal és a farkasokkal vagyok.
10/10
aser10 2014 szept. 24. - 10:28:30 10/10
(41/42)
Zseniális a film, képileg, zeneileg, színészileg, szimbológiailag - szinte minden szempontból egy orgia.
Nem véletlen lett a '80-as évek egyik kultfilmje, annak ellenére, hogy a nézõket eléggé megosztja,
vagy nagyon nem szeretik, vagy imádják (lásd IMDB).
Akik a fekete-fehér verziót kritizálják, azoknak csak annyit, nem véletlen, hogy fekete-fehérben készült
a film, hisz a fõszereplõ, a motoros fiú (Mickey Rourke) SZÍNVAK, az õ szemével látatja a rendezõ a történetet,
bár valójában mellette az öccse (Matt Dillon) is fõszereplõ, de dramaturgiailag mégis a motoros fiú (még neve
sincs a filmben!) a dráma/a film középpontja, õ testesíti meg az '50-es évek lázadó amerikai fiatalságának vágyait.
A film vége felé, mikor a rablóhalat nézegeti a bolt akváriumában, kezd kiszínesedni neki a világ, a halat már pirosan-kéken látja, és mivel itt a filmben a rablóhal a legfontosabb szimbólum, a motoros fiú számára ez a szabadságot, a lázadást, a korlátok nélküliséget jelenti. A film befejezése így szimbológiailag szinte
bravúros, zseniális, annak ellenére, (SPOILER) hogy a vég tragikus.
10/10
aser10 2013 szept. 02. - 15:04:55 10/10
(40/42)
Az IMDB http://www.imdb.com/title/tt0086216/ imádják a filmet, mint a kultifilmet. Nekik van igazuk. :)
drProktor 2013 aug. 05. - 01:45:48
(39/42)
Hát, Coppola, nem Coppola, nekem nem tetszett.
Valóban afféle kísérletezõ (mûvész(kedõ)) film.
Van egy konfliktus, amelynek komolyságáról, érvényességérõl a film nem gyõzi meg a nézõt,
kapaszkodik-kapaszkodik valami féle hegygerinc szerû választó vonalra, de furt visszacsúszik,
pedig a választóvonal túloldalára jutva beszélhetnénk hiteles, elfogadható filmrõl.
Így ez csak elég unalmas, szellemi, lelki onanizálás marad.
A sok éjjeli fölvétel s a folytonos járkálás még Jancsó formalizmusát is eszembe juttatta,
csak ez neki jól állt,
Coppolának meg mint tehénen a gatya.
Tibag05 2013 aug. 04. - 15:01:50 Előzmény Ghanima
(38/42)
hozzáteszem azért enyhe csalódottságot okozott hogy ff. volt.
Tibag05 2013 aug. 04. - 14:59:48 Előzmény Ghanima
(37/42)
nem riasztott el hogy ff-ben adták, csak akkor a galériát miért mutogatják színesben!
egyébként rémes film volt.
Szaki 2011 okt. 26. - 14:13:04 Előzmény Killer198
(36/42)
Teljesen egyet értek az elõttem szólóval(íróval). Ez a film nem egy blockbuster filmnek készült hanem sokkal inkább
egy rétegfilm egyfajta mûvészfilm amely bepillantást nyújt egy szétesett család két fiának a történetébe ahol az ifjabbik fivér próbál felnõni mind szellemben mind érzelemben a bátyához és ezen a testvéri kapcsolaton keresztül ismerhetjük az Oklahomai Tulsa kisváros életét amely próbál vissza adni valamit az 50-es évek banda világából ahol számított még a becsület az összetartás és a lojalítás. Ez a film egyfajta visszatekintés F.F. Coppolaának a fiatalságára csak úgy mint G. Lucas-nak az American Graffiti. Coppolának nem az volt a terve ezzel, hogy a korábbi kasszasiker filmeit felülmúlja hanem az , hogy elmondjon egy szívszorító történetet.
Ha valaki nem érti az ilyen fajta filmek lelki világát az nézze a Matrixot meg a Transfomert. Azért is éreztem kötelességemnek, hogy hozzá szóljak egy bõvebb komment-el ehhez a filmhez mert számomra a Rablóhal egy nagyon érzelemdús és élménytlejes film nem beszélve a színészekrõl akik a filmben játszanak( Mickey Rourke, Matt Dillon, Dennis Hopper,Diane Lane, Chris Penn és Nicolas Cage és Tom Waits). Számos színész ebben a filmben kezdte a szárnyai bontogatását. Másik film amit ajánlanék ebbõl az idõbõl szintés Coppolától szintén ebbõl az évbõl : A kívülállóak
Szereplõk: Patrick Swayze, Matt Dilon, Emilio Estevez, Tom Crzise, Rob Lowe, C.Thomas Hovell, Diane Lane).
9/10
Killer198 2011 szept. 25. - 22:27:45 9/10
(35/42)
Ez egy kivételes film a részemrõl az biztos. Olvasva a nemtetszõ kommentek sorát, meg hogy többet vártak ettõl az egésztõl felhívnám valamire ezeknek az embereknek a figyelmét; mégpedig a rendezõ személyére. Én amikor néztem úgy éreztem mintha belecsöppentem volna néhány ember életébe és nem mintha egy filmet néznék. Ez Francis Ford Coppola zsenialitása, hogy nem akarja feltétlenül megváltani a világot. Van, hogy csak egy történetet akar elmesélni. Szerintem õ ettõl ekkora rendezõ. Akinek nem jönnek be az ilyen típusú filmek azok kerüljék Coppolát.
Aki ennyire a karakterekre koncentráló filmeket csinál mellette az Quentin Tarantino. Tõle is hasonlókra számíthattok úgyhogy óvakodjatok tõle is.
10/10
Ford Mustang 2011 szept. 24. - 17:00:30 10/10 Előzmény csendlerbing
(34/42)
Szerintem is, kár, hogy megint késõn adják. Megfigyeltem már, hogy ha adják, akkor mindig késõn, és fedésben. Oké, ismétlik, de hát a hajnal kellõs közepén, akkor mikor aludjon az ember.
Sadenal 2011 máj. 29. - 12:10:13
(33/42)
Én sem voltam elájulva a filmtõl, de azért nagyon jó érzés volt ilyen fiatalon látni a színészeket.....Diane Lane! :D Szerencse, hogy csak 90 perc-es volt, mert lehet tovább nem bírta volna nézni....:( Pedig bírom a lassú filmeket, de a végén vártam a katarzist, ami számomra elmaradt. Mondjuk az durva volt, hogy benne volt a kis Sofia Coppola (Diane Lane húga), aki azóta Oscar-díjjas...:D Kicsit megváltozott.


7/10
Ghanima 2010 okt. 21. - 01:34:35
(32/42)
Nagy film!
Csak sajnálni tudom azokat, akiket elriaszt/ott, hogy fekete-fehérben készült.
Azokat ugyancsak, akik képtelenek megérteni, hogy nem lehet minden film "gyors".
csendlerbing 2010 okt. 20. - 21:06:39
(31/42)
Szerintem igen jó film. Csak a fordítóknak jegyzem meg, hogy Tulson nevû város nincs, fikció. Tucson és Tulsa van, a kettõbõl fabrikálta a regény írója.
10/10
Ford Mustang 2010 okt. 20. - 16:50:59 10/10 Előzmény lexus8
(30/42)
Nekem is tetszett a film, Nicolas Cage még milyen fiatal, alig volt több 19-nél. 10/10
offtopic
gondil 2010 febr. 11. - 08:41:34
(29/42)
Tetszett a befejezés, viszont idáig eljutni igazi gyötrelem - annyira lassan peregnek a képsorok.
7/10
lexus8 2010 febr. 01. - 11:02:40 7/10
(28/42)
nekem tetszett! Igaz szerintem nem a legjobb film a kategóriájában, de azért megéri megnézni, még lehet megnézném másodjára is. Szeretem az ilyen típusú filmeket, elgondolkodtató nálam 7/10
offtopic
idlosza 2010 febr. 01. - 10:42:21
(27/42)
OFFTOPIC : ( újvállalkozó, horas , hiden)Igen szükséges az ilyen filmekhez nyitottság és ráhangolódás, de ha ez megvan és a film jó, akkor már magától jön az élvezet :).
(dancsiga): De ezek a mûsorok csak még jobban butítanak és a médiának tán kellene, hogy legyen némi felelõssége. A sor végén így mi lesz? Buta ember butább gyerekének mit vetítenek ( mert a "vetítés" azért elég országos szintû :)...), pálcika embert és pálcika zombit, hogy értsék?
viktor666, far vik: :) szerintem is... de mi is az a celeb? Talán az angol celebrated ( ünnepelt) szóból ered?
Mindenesetre némely " celeb"-rõl azt se tudom mivel foglalkozik, nem hogy ünnepeljem... pedig hiszem, hogy érdeklõdõ vagyok...
Jó lenne egy olyan topic hely, ahol lehet szavazni filmekre.Valószínûleg a sok szavazatot kapó filmek közül a széles érdeklõdési tábort megnyerõ kapná a legtöbb szavazatot-> fõmûsoridõ,meg kevésbé fõmûsoridõ javaslat. Talán lenne olyan csatorna, amelyik figyelembe venné...
10/10
pozsizsuzsi 2010 febr. 01. - 09:12:48 10/10
(26/42)
...És persze (igenis) szól valamirõl.


Én ajánlom a kuriozitások kedvelõinek.
10/10
pozsizsuzsi 2010 febr. 01. - 09:06:16 10/10
(25/42)
Azt a mindenit, ez a film egy fotográfiai élménykirándulás a vizualitás paradicsomába, jajj de jó, hogy fennmaradtam.
hiden 2010 febr. 01. - 01:06:28
(24/42)
Egy kicsit tényleg gyengécske eddig,de Dillon és Rourke nagyon szexik.:)...ja és az tetszik,h fekete-fehér.
horas 2010 febr. 01. - 00:57:45
(23/42)
Hát nemtudom,eddig ez a film katsztrófa gyenge,nem értem,hogy mi akar lenni egyáltalán,azért egy ekkora rendezõtõl egy ilyen szintû mellényúlás elég hihetetlen.kivárom a végét,de innen már neéhz lesz visszajönni szinte,lehetetlen meglátjuk...